Adres

Najbliższy termin:

Pokaż kalendarz
32 758.....

Ligocka 103, Katowice
Centrum Medyczne Enel-Med (mapa)

Lekarz nie ma włączonego kalendarza pod tym adresem


Gotówka, Karta płatnicza

Moje doświadczenie

O mnie

Dr n. med. Krzysztof Zapałowicz - absolwent Akademii Medycznej w Łodzi (1981 r.) Specjalista neurochirurg i neurotraumatolog. Doktor nauk medycznych ...

Zobacz pełen opis


Edukacja

 • Akademia Medyczna w Łodzi, Wydział Lekarski
 • Uniwersytet Jagielloński studia podyplomowe MEDYCYNA BÓLU

Zdjęcia


Znajomość języków

Francuski, Angielski

Usługi i ceny

Popularne usługi

Konsultacja neurochirurgiczna


Bochenka 12, Kraków

Dowiedz się więcej

Scanmed S.A. - Szpital św. Rafała


Ligocka 103, Katowice

145 zł

Centrum Medyczne Enel-Med

Pozostałe usługi

Badania diagnostyczne


Ligocka 103, Katowice

Brak informacji o cenie

Centrum Medyczne Enel-Med


Badania kręgosłupa


Ligocka 103, Katowice

Brak informacji o cenie

Centrum Medyczne Enel-Med


Badania neurologiczne


Ligocka 103, Katowice

Brak informacji o cenie

Centrum Medyczne Enel-Med


Kwalifikacja do operacji


Ligocka 103, Katowice

Brak informacji o cenie

Centrum Medyczne Enel-Med

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
49 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu przewlekłe bóle kręgosłupa

Dr Krzysztof Zapałowicz: chęć pomocy,wysoka kultura osobista, profesjonalizm, dokładność, empatia i " to coś"....wiele lat bólu niereagujacego na farmakoterapię, fizykoterapię i pseudorehabilitację.....gdyby nie ten człowiek do dziś bym cierpiał..... dziś dzięki temu lekarzowi żyję bez bólu..... odstawiłem silne leki.....dziękuję Panu za wszystko!!!!!! Za pomoc i profesjonalne leczenie! Oby leczył Pan ludzi jak najdłużej! Z poważaniem Marcin N.


K
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Szpital GeoMedical bóle kręgosłupa

W czerwcu 2019 r. byłam operowana przez dr. Krzysztofa Zapałowicza na kręgi szyjne C4, C5, C6.
Przed zabiegiem pan doktor nie tylko wytłumaczył mi na czym polega operacja,
ale z wielkim  spokojem  odpowiadał na moje pytania i wątpliwosci.
W ten sposob rozproszył wszystkie moje lęki.
Po zabiegu troskliwie  doglądał, pytał o stan zdrowia i samopoczucie, pocieszał w bólu, czym  zdobył sobie mój  szacunek i zaufanie.Bez wahania i obaw poddam się  jesienią kolejnej operacji na moim  ułomnym kręgosłupie, bo wiem, że mi pomoże..
.Rzadko spotyka się dzisiaj lekarza o tak wielkiej kulturze osobistej, empatii,
a jednocześnie ogromnej wiedzy fachowej i umiejętnościach.
Pan  dr Krzysztof Zapałowicz przywrócił moją wiarę  w lekarzy - humanistow,
którzy widzą pacjentów w całej złożoności ludzkiego losu.
Dziekuję panie doktorze .
Malgorzata Golicka-Jabłońska.


M
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Szpital GeoMedical wizyta kontrolna

Profesjonalista w każdym calu. Perfekcyjna diagnoza problemu oraz fachowe podejście do tematu. Bardzo polecam Pana doktora który uratował życie mojego syna.


K
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu choroba odcinka szyjnego kręgosłupa

Dr Zapałowicz, to nie tylko doskonały specjalista w swojej dziedzinie, to również szalenie empatyczny człowiek, który dobro pacjenta ma nader wszystko. Obcowanie z takim lekarzem daje poczucie bezpieczeństwa, zwłaszcza, gdy człowiek zmagany chorobą staje się wobec niej bezsilny. Ja podjęłam leczenie odcinka szyjnego kręgosłupa w 2016 r. i nigdy nie żałowałam swojej decyzji. Świadoma tego, że Pan Zapałowicz migruje definitywnie do Katowic nie zamierzałam szukać nikogo innego w Łodzi. Jeśli chory znajdzie kogoś, kto wzbudzi zaufanie i będzie w pewien sposób ostoją podczas leczenia nie powinien zmieniać lekarza. I ja tak właśnie zrobiłam. Na kontrolne wizyty-teraz już pooperacyjne -jeżdżę do Katowic, bo wiem, że jestem w dobrych rękach. Pan Doktor szuka rozwiązań problemów, zagłębia się w chorobę pacjenta i nie zostawia go samemu sobie. Pomaga i jest przykładem człowieka, który wykonuje swój zawód, kierując się powołaniem. Inaczej nie byłby w tym taki profesjonalny. Polecam go z całego serca każdemu, kto ma poważne problemy z kręgosłupem-nie tylko szyjnym. Rzeczowy, konkretny, a co najważniejsze doskonały fachowiec. Po operacji - sama tego doświadczyłam - troszczy się o swoich pacjentów, w tych trudnych chwilach jest przy nich. Decyzja o zabiegu, który odbył się w marcu 2018 r. nie była łatwa, ale okazała się ostateczna. Wzmagające się bóle głowy nie pozwalały mi normalnie funkcjonować. Miałam chorobę krążka C5 - C6 z uszkodzeniami korzeni nerwów rdzeniowych, a oprócz tego przepuklinę i rwę szyjno - ramienną. Wstawiony tytanowy implant, wzmocniony wkrętami oraz zniesiona fizjologiczna lordoza szyjna - to cele działań operacyjnych, przez które przeprowadził mnie Dr Zapałowicz. To w jego ręce oddałam swoje zdrowie i nigdy tego nie żałowałam. Jestem pod stałą kontrolą i opieką. Wszelkie działania, które nie przynoszą poprawy samopoczucia Doktor eliminuje i proponuje kolejne rozwiązania. Okres rekonwalescencji nie jest łatwy, ale doświadczenie tego lekarza pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość. Dzieci, wychodząc z gabinetów lekarskich otrzymują naklejkę "Pacjent na piątkę". Myślę, że w przypadku Doktora Zapałowicza napis: "Lekarz na piątkę " powinien znaleźć się na szpitalnym fartuchu.
Jeszcze raz dziękuję za wszystko Panie Doktorze!
Z wyrazami szacunku
Katarzyna Michalak


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Medyczne Enel-Med bóle kręgosłupa,niedowład kończyn

Z bólami kręgosłupa zmagam się od kilku lat. Byłam u wielu specjalistów szukając pomocy. Dopiero Pan Dr Zapałowicz potraktował mnie jak pacjenta, a nie jak inni lekarze, zło konieczne. Jestem już po operacji (8 marca) wszczepienia implantów 3 kręgów szyjnych i czuje się bardzo dobrze. Inni lekarze kazali się z bólem pogodzić, w tym wieku (mam 42 lata) to już normalne podobno. Opieka Pana doktora przed, w trakcie i po operacji na najwyższym poziomie. Wszystko wytłumaczone, komplet potrzebnych badań zrobiony.Teraz wszystkim szukającym pomocy przy bólach kręgosłupa polecam Dr Zapałowicza. Gdym ja wcześniej do Pana doktora trafiła mogłabym żyć bez bólu dużo wcześniej.Bardzo dziękuję. Marzena


R
Użytkownik zweryfikowany

Polecam.Byłam operowana przez dr.Zapałowicza w styczniu.Pełny profesjonalizm.Opieka szpitalna,dalsze wskazówki i opieka poszpitalna z całkowitym zaangażowaniem doktora.Spokojny,opanowany i posiadający bardzo dużą wiedzę.Bardzo dziękuję.

dr n. med. Krzysztof Zapałowicz

Szanowna Pani, bardzo dziękuję za miły wpis. Takie ciepłe słowa dobrze nastrajają do dalszej pracy. Cieszę się, że mogłem Pani pomóc i że jest Pani zadowolona. Życzę dużo zdrowia. Krzysztof Zapałowicz


Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Szpital GeoMedical wizyta kontrolna po operacji chirurgicznej

Bardzo dobry specjalista i dobry człowiek.
Mam za sobą kilka operacji kręgosłupa L4-L5 i niezbyt miły, związany z tym czas w życiu.
Ostatni zabieg chirurgiczny w Katowicach przeprowadził właśnie doktor Krzysztof Zapałowicz - zostałam przekazana w jego ręce i bardzo dobrze się stało.
Spokojny, bardzo stonowany, konkretny człowiek, jednocześnie o bardzo o wysokiej kulturze osobistej i anielskiej cierpliwości.
Po zabiegu kilkakrotnie przychodził zapytać o samopoczucie i udzielał wyczerpujących odpowiedzi na zadawane pytania.
Pionizował i cały czas się troszczył o swoich pacjentów.
To profesjonalista w każdym calu - doktor Zapałowicz to człowiek i lekarz godny zaufania, któremu leży na sercu zdrowie i dobro pacjenta. Nawet przy trudnych przypadkach nie zbywa, tylko podejmuje medyczne wyzwania. Rzekł mi, że w moim przypadku można jeszcze spróbować wykorzystać inne możliwości jakie daje medycyna.
Niektórzy zarzucają mu, że jest mało kontaktowy i zamknięty w sobie - nie zgodzę się z tym.
To jest spokój, skupienie i wielkie opanowanie. Jeśli zapytasz - otrzymasz wyczerpującą odpowiedź, jako pacjent trzeba również nauczyć się słuchać.
Doktor Zapałowicz też słucha pacjenta i daje konkretne wskazówki co do dalszego przebiegu leczenia.
Rozmowa na wizycie kontrolnej dała mi nadzieję na to, że będąc pod opieką doktora Zapałowicza będę mogła chodzić o własnych siłach już nie tylko parę miesięcy, ale (przynajmniej) parę następnych lat.
Czuję i wiem, że doktorowi również na tym zależy - dziękuję, Panie Doktorze.
Jest to lekarz, któremu warto powierzyć swoje zdrowie. Ja powierzam i walczę dalej.
Jak najbardziej polecam.

dr n. med. Krzysztof Zapałowicz

Szanowna Pani, bardzo dziękuję za uznanie mojej pracy. Sprawiła mi Pani tym wpisem dużą radość. Pani słowa pokazują, jak lekarz jest odbierany przez pacjenta. Cieszę się, że mogłem Pani pomóc i że jest Pani zadowolona. Życzę powrotu do pełni zdrowia. Krzysztof Zapałowicz


E
Użytkownik zweryfikowany

Doktor Zapałowicz to świetny neurochirurg o bardzo wysokiej kulturze osobistej, skromny. Przeprowadził u mnie dwie operacje z powodzeniem, choć totalnie nie rozumiem, dlaczego mimo wieczornego ustalenia, ze założy mi dwa implanty miedzy trzonowe, z powodu obniżenia otworów międzykręgowych, założył tylko jeden, nie informując mnie o tym fakcie. Byłam pewna, ze mam wstawione dwa, do pierwszego rezonansu kontrolnego.Rozumiem, ze mógł zmienić zdanie w czasie operacji, ale powinien mnie o tym poinformować, to był jego obowiązek. Drugim nieporozumieniem było wystawienie zaświadczenia o stanie mojego zdrowia, nie zgodnego ze stanem faktycznym. Widział w trakcie badania ze utykam, nie mogę stanąć na prawej nodze i na na palcach. W wyniku neuropatii noga jest chudsza, czucie w niej jest zdecydowanie mniejsze, noga jest osłabiona i samoistnie drży po przeciążeniu, co wcześniej sam zdiagnozował. Tę konkretną opinię potrzebowałam na potrzeby Sądu. Mam nadzieję, ze może spać spokojnie...Obowiązkiem lekarza jest leczyć, nie szkodzić...


Użytkownik zweryfikowany

Profesjonalista w 100 %, wspaniały lekarz o cudownych rękach, któremu leży na sercu dobro pacjenta. Panie doktorze uwolnił mnie pan od wieloletniego bólu i dał nadzieję na lepsze życie. Dziękuję za wszystko i pozdrawiam serdecznie !!!


M
Użytkownik zweryfikowany

.Miałam operację przepuklin kregosłupa 2 tygodnie temu.Operował mnie Pan Doktor Krzysztof Zapałowicz.Moim zdaniem to najlepszy fachowiec ,światowej klasy specjalista, a przy tym niezwykle sympatyczny i kulturalny Człowiek,mający wzorcowe podejscie do pacjenta.Doskonały kontakt z pacjentem,otaczanie ciągłą opieką przez cały okres leczenia,wszystko to sprzyja szybkiemu powrotowi do zdrowia pacjenta.Jestem wdzięczna i życzę dalszych sukcesów.Panu Doktorowi,którego polecam wszystkim szukającym pomocy neurochirurgicznej na najwyższym poziomie.
Małgorzata R.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

374 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


 • Pytanie dotyczące choroby kręgosłupa

  Dzień dobry czy cement kostny PMMA stosuje się również u osób w wieku 26 lat ? Czy w tym wypadku należy stosować cement bioprzebudowalny? Oraz czy takie cemntowanie może za kilkanaście lat dawać jakieś objawy? Bardzo dziękuję za pomoc

  Dla udzielenia odpowiedzi brakuje najistotniejszej informacji - o jaką chorobę chodzi?
  Zapraszam na konsultację w lipcu.

  dr n. med. Krzysztof Zapałowicz

 • Witam serdecznie mam problem z ręką prawą sztywne dwa dalce kciuk i palec wskazujący. Mówienie i drętwienia pozostałych palców. Brak sił y w ręku i straszny bul od barku do nadkarstka. Drętwienia prawej stopy zwłaszcza palców u stopy Bul karku i między łopatka wykonała MR kręgosłupa szyjnego i oto wynik proszę o pomoc i wyjaśnienie wyniku :Badanie wykonano w sekwencjach SE / TSE w obrazach T1,T2,T2stir- zależnych w płaszczyźniestrzałkowej i poprzecznej. OPIS:Zniesienie lordozy szyjnej. Wysokość i struktura trzonów kręgów zachowana. Drobne zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów i w stawach m-kręgowych.. Tarcza m-kręgowa C5/C6 obniżonej wysokości, widoczna protruzja matriału tarczy na ok. 2,9 mmdokanałowo, podwiezadłowo, centralno-lewobocznie; z cechami zwężenia zachyłka korzeniowego,otworu m-kręgowego lewego i z impresją rdzenia od strony lewobocznej .

  Sprawa poważna ale nie da się leczyć mailem Zapraszam na konsultację. postaram się pomôc
  Z poważaniem Krzysztof Zapałowicz

  dr n. med. Krzysztof Zapałowicz

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Dr n. med. Krzysztof Zapałowicz - absolwent Akademii Medycznej w Łodzi (1981 r.) Specjalista neurochirurg i neurotraumatolog. Doktor nauk medycznych ...

Zobacz pełen opis


Edukacja

 • Akademia Medyczna w Łodzi, Wydział Lekarski
 • Uniwersytet Jagielloński studia podyplomowe MEDYCYNA BÓLU

Specjalizacje

 • Neurochirurgia

Staże

 • Liczne szkolenia w zakresie chirurgii kręgosłupa
 • Uniwersytet w Pikardii (Amiens -Francja): 3 lata pracy w Oddziale Neurochirurgii B - Neurotraumatologii.

Zdjęcia


Znajomość języków

Francuski, Angielski

Nagrody i wyróżnienia

 • - Złoty Medal na 49 Międzynarodowych Targach Wynalazczości w Brukseli „Brussels EUREKA 2000” (wyróżnieni zespołowe, 2000 r.)
 • - List Gratulacyjny Prezesa Rady Ministrów RP Jerzego Buzka – za udział w opracowaniu ubioru chroniącego motocyklistę podczas upadku (2000 r.).
 • - Zespołowa Nagroda Rektorska III Stopnia Rektora WAM w Łodzi za współautorstwo cyklu prac: „Urazy układu nerwowego i choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa” (2001 r.).
Zobacz więcej

Publikacje i artykuły

Publikacje (1)