mgr

Katarzyna Szczechowiak

Dietetyk, Psycholog

13 opinii +dodaj

Umów wizytę Zapytaj lekarza 146 odwiedzin w ciągu 30 dni

Jestem absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Moja praca jest połączeniem dwóch zawodów: dietetyka klinicznego i psychologa. Dzięki temu… więcej

Umów wizytę

To bardzo proste

Wybierz odpowiadający Ci termin, podaj swoje dane, potwierdź... i już. Wizyta umówiona!

To niezawodne

Wybrany termin trafi prosto do kalendarza lekarza. O wizycie przypomni Ci automatyczna wiadomość.

To bezpłatne

Nie pobieramy od pacjentów żadnych opłat. Z naszego serwisu korzystasz zupełnie za darmo.

 • VITAVIS

  Legnicka 57W/7, Fabryczna
  Wrocław, dolnośląskie

  Pokaż dane kontaktowe

  Sposoby płatności
  Gotówka

  Usługi

  Konsultacja dietetyczna (60 min.) od 120 zł
  Pierwsza wizyta łączona psychologiczno-dietetyczna (120 min.) od 250 zł
  Konsultacja online przez skype (60 min) od 120 zł
  Indywidualny plan dietetyczny (7- lub 14-dniowy) od 300 zł
  Wizyta psychologiczna od 120 zł
  Wizyta kontrolna (40 min.) 100 zł
  Kolejna wizyta łączona psychologiczno-dietetyczna (60 min.) od 150 zł
  Wizyta domowa (60 min) od 200 zł
  Zakupy z dietetykiem (60 min) od 200 zł

  więcej

Pytania pacjentów (6)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

  Moja praca jest połączeniem dwóch zawodów: dietetyka klinicznego i psychologa. Dzięki temu mogę w pełni kompleksowo podejść do problemów pacjentów: nadwagi, kompulsywnego objadania się czy też anoreksji i bulimii.

  Jako psycholog oraz dietetyk kliniczny, we współpracy z Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania, prowadziłam szkolenia i warsztaty z zakresu zaburzeń odżywiania we wrocławskich szkołach, zapewniałam również wsparcie merytoryczne w czasie tworzenia się Centrum.
  W ramach współpracy z firmą Nutricia szkoliłam personel dolnośląskich żłobków pod kątem zdrowego żywienia dzieci. Brałam też udział w Ogólnopolskim Programie Badań Profilaktycznych "Pozdro!" Fundacji Medicover. Od 2015 roku jestem częścią zespołu specjalistów Wrocławskiego Centrum Alzheimerowskiego, gdzie jako psycholog uczestniczę w badaniach klinicznych nowych leków przeciwko chorobie Alzheimera. Tam też wykorzystuję swoją wiedzę i doświadczenie z zakresu dietetyki, prowadząc pacjentów z łagodnymi zaburzeniami poznawczymi (MCI) oraz otępieniem.

  Jestem autorem publikacji naukowych dotyczących wpływu mechanizmów obronnych człowieka na wystąpienie objawów zespołu stresu pourazowego (PTSD) w sytuacjach kryzysowych, a także wpływu diety na skutki uboczne stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej.

  Dlaczego warto wybrać się do dietetyka i psychologa w jednej osobie?

  Po pierwsze – oszczędność.
  Po drugie – całościowe podejście.
  Po trzecie – odzyskanie kontroli nad własnym zdrowiem.

  Wszystkie osoby, które kiedykolwiek doświadczyły problemów z masą ciała, wiedzą jak są one trudne do opanowania, jak często mimo początkowych sukcesów dochodzi do powrotu problemów. Dlatego właśnie w swojej pracy łączę dwa zawody, by lepiej i głębiej zrozumieć moich pacjentów. Jako dietetyk pracuję nad wykształceniem prawidłowych nawyków żywieniowych, pomagam zrozumieć na czym polega otyłość i z jakimi wiąże się konsekwencjami, ustalam dietę i czas jej trwania, a także pomagam kontrolować postępy. Jako psycholog skutecznie motywuję, pomagam polepszyć samoocenę i przywrócić wiarę w siebie, podpowiadam jak poradzić sobie z pokusą jedzenia w stresie oraz jak inaczej radzić sobie z trudnymi emocjami.

  W przypadku występowania chorób przewlekłych wskazane jest również przyniesienie wypisu ze szpitala oraz pozostałych wyników. Przed wizytą u dietetyka warto zastanowić się, co chcielibyśmy zmienić oraz jaki efekt chcielibyśmy osiągnąć.

  Przed pierwszą wizytą tak, by była ona jak najbardziej efektywna, warto przygotować dzienniczek żywieniowy. Jest to spis potraw, produktów i napojów spożytych w ciągu kolejnych trzech dni. Dzienniczek posłuży do oceny nawyków żywieniowych.
  Należy przynieść również aktualne (z ostatniego roku) badania laboratoryjne:
  - morfologia krwi,
  - profil lipidowy (badanie poziomu cholesterolu i trójglicerydów),
  - poziom TSH (poziom hormonu tyreotropowego),
  - poziom glukozy we krwi,
  a także dokumenty medyczne informujące o ewentualnej obecności jednostek chorobowych (rozpoznanie lekarskie, wypisy ze szpitala).

Specjalizacje

 • Dietetyk kliniczny

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Medyczny im. Piastow Śląskich we Wrocławiu - Dietetyka (studia dzienne licencjackie i magisterskie)
 • Uniwersytet Wrocławski - Psychologia (studia dzienne magisterskie)
 • Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi - Przygotowanie pedagogiczne (studia podyplomowe)

Publikacje

 • Szczechowiak K., Kawecka-Janik E., Zalewski M., Hańczyc P. Rola diety w doustnej antykoncepcji hormonalnej. Seksuologia Polska 2016; 14 (2): 1–7
 • Szczechowiak K., Zalewski J., Kawecka-Janik E., Hańczyc P. Dieta i suplementacja a występowanie depresji i satysfakcji seksualnej u kobiet stosujących dwuskładnikową tabletkę antykoncepcyjną. Seksuologia Polska 2016; 14 (2): 1–8
 • Senejko A., Szczechowiak K. Ekspozycja na działania wojenne a specyfika reagowania na zagrożenie. W: Pertek P. (red.). Bezpieczeństwo personalne służb mundurowych, Wydawnictwo WSOWL 2014: 157-168

Wyróżnienia ZnanyLekarz.pl

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
13 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Lokalizacja: VITAVIS

  Zdecydowałam się na dietę u Pani Kasi po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii tutaj, i teraz mogę sama potwierdzić, że było warto, a efekty są świetne. Chociaż nie potrzebowałam się odchudzać, to chciałam zacząć jeść zdrowiej, bo od dłuższego czasu moje ogólne samopoczucie było złe, brakowało mi energii, ciężko było mi się skupić, byłam przemęczona. Na podstawie zebranego szczegółowego wywiadu i badań krwi, otrzymałam indywidualny plan, dzięki któremu już po ok. tygodniu nastąpiła znacząca poprawa samopoczucia, każdy posiłek to teraz dla mnie zastrzyk energii, mam energię do życia, sportu i pracy. Czuję się zupełnie inaczej i nie mam problemu z "jesienną depresją".

  mgr Katarzyna Szczechowiak2018-02-16

  Dziękuję za opinie i pozdrawiam serdecznie!

 • Z
  Lokalizacja: VITAVIS

  Co tu dużo mówić profesjonalna Specjalistka!!! Pani Kasia tak dobrała mi dietę, że wreszcie przestałam rozpaczliwie chudnąć tylko dzięki ćwiczeniom nabieram mięśni. Cóż na początku bardzo się obawiałam, że wizyta u dietetyka mi nie pomoże, bo w moim potocznym myśleniu nie pomaga osobom szczupłym tylko otyłym. Niestety niedowaga w moim przypadku była problemem, dawała złe wyniki krwi, przewlekłą anemię i BMI 17,4 :( mimo że jadłam w moim poczuciu bardzo dużo. Współpraca z Panią Kasią była celnym wyborem. Pani Katarzyna tak dobrała mi plan żywieniowy, aby było zdrowo a jednoczenie optymalnie kalorycznie. Moje wyniki krwi w końcu się poprawiły, a byłam już na prawdę zrozpaczona. Wiem teraz, co jeść by utrzymać wysoki poziom żelaza we krwi. Przy tym Pani Kasia to niezwykle sympatyczny człowiek, wizyty mijały zawsze w pozytywnej i nastrajającej dobrą energią atmosferze. Czuję się zdrowa i jestem zadowolona ze swojej sylwetki jak nigdy dotąd. Dziękuję!!!

  mgr Katarzyna Szczechowiak2018-02-16

  Cieszę się z Pani sukcesu i pozdrawiam serdecznie!

 • W
  Lokalizacja: VITAVIS

  Pani Kasia to bardzo cierpliwa i sympatyczna osoba z dużą wiedzą, którą na bieżąco poszerza i aktualizuje. Chętnie odpowiada na wszystkie pytania, podsyła fajne i proste przepisy, bez zbędnego kombinowania. Dieta jest dopasowana indywidualnie. Nie należę do łatwych pacjentek, bo mam wiele słabości, ale pani Kasia zawsze wesprze dobrym słowem i podpowie jak sobie radzić. Polecam z całego serca.

  mgr Katarzyna Szczechowiak2018-02-16

  Dziękuję i pozdrawiam serdecznie!

 • Lokalizacja: VITAVIS

  Polecam Panią Kasię jako genialnego dietetyka. Byłam na łączonej wizycie psychologiczno-dietycznej i przyznam szczerze, to na prawdę działa. Wcześniej korzystałam z usług innych dietetyków, ale niestety bez skutku. Widocznie potrzebowałam tak kompleksowego podejścia. Pani Kasia dostosowuje program żywieniowy do konkretnej osoby po wcześniejszym wykonaniu niezbędnych badań. Dieta jest łatwa w przygotowaniu i nie zabiera zbyt wiele czasu.

  mgr Katarzyna Szczechowiak2018-02-16

  Dziękuję i pozdrawiam serdecznie!

 • A
  Lokalizacja: VITAVIS

  Pani Katarzyna to bardzo dobry dietetyk. Układa dietę dokładnie pod człowieka, nie zmieniając drastycznie upodobań pacjenta. Dlatego też dieta stworzona przez panią Katarzynę nie jest męcząca i przede wszystkim jest możliwa do zrealizowania. Dzięki czemu człowiek szybko się nie zniechęca. Osobiście jestem bardzo zadowolona , ponieważ powolutku zrealizowałam swoje cele. Każdemu kto jest mało wytrwały w dietach polecam tą dietetyczkę. Nie wiem jak robi to pani Kasia, ale człowiek jakoś szybko się nie zniechęca;)

  mgr Katarzyna Szczechowiak2018-02-16

  Dziękuję za opinię i pozdrawiam serdecznie!

 • Lokalizacja: VITAVISUsługa: Pierwsza wizyta łączona psychologiczno-dietetyczna (120 min.)

  Bardzo serdecznie polecam Panią Kasię. Jest to osoba bardzo ciepła, kompetentna i mądra. Profesjonalne podejście do pacjenta w moim odczuciu pozwoliło mi poczuć się pewną siebie. Jestem szczęśliwa i spokojna, że trafiłam w tak dobre ręce! Dziękuję Pani Kasiu :)

  mgr Katarzyna Szczechowiak2018-02-16

  Pozdrawiam serdecznie!

 • M
  Lokalizacja: VITAVISUsługa: Konsultacja dietetyczna (60 min.)

  Metody pani Katarzyny skutecznie pomogły mi pozbyć się zbędnych kilogramów, ale też przyczyniły się do poprawy samopoczucia i stanu zdrowia. Nie wiem czy to dlatego, że pani Kasia oprócz tego, że jest dietetykiem to również psychologiem, ale dziękuję również za skuteczne motywowanie do przestrzegania zasad diety, która jest łatwa, prosta a posiłki można szybko sporządzić. Podczas wizyt otrzymywałam konkretne wskazówki, a pani Kasia jest przemiłą i kompetentną osobą.

  mgr Katarzyna Szczechowiak2018-02-16

  Dziękuję za opinię i pozdrawiam serdecznie!

 • M
  Lokalizacja: VITAVISUsługa: Konsultacja dietetyczna (60 min.)

  Kiedy postanowiłam skorzystać z pomocy dietetyka postanowiłam zgłębić temat i nie wybrać przypadkowo. Tym, co spowodowało, że zdecydowałam się na wizytę u Pani Katarzyny, było jej medyczne wykształcenie, to od razu zwiększyło mój poziom zaufania. Wizyty, w których brałam udział u Pani Katarzyny były na wysokim merytorycznym poziomie, otrzymałam wiele szczegółowych wyjaśnień. Pani Katarzyna zaleciła mi także zrobienie wyników, do których potem się odnosiła, czułam dzięki temu, że moje leczenie prowadzone jest kompleksowo. Dodatkowo byłam świetnie motywowana, nie czułam się oceniana, być może to, że Pani Katarzyna jest również psychologiem odegrało tu swoją rolę. Polecam, gdyż zostałam potraktowana bardzo profesjonalnie, a wizyty u tej Pani pomogły mi uporać się z kompulsywnym objadaniem.

  mgr Katarzyna Szczechowiak2017-03-26

  Serdecznie dziękuję, gratuluję tego, co udało się Pani osiągnąć i pozdrawiam :)

 • Bardzo długo zwlekałam zanim wybrałam się do specjalisty, żeby rozwiązać mój problem z nadwagą. Wstydziłam się i chciałam sobie poradzić sama. Gdy znalazłam się u Pani Kasi nie spodziewałam się, że tak szybko poczuję takie efekty. Od razu złapałyśmy nić porozumienia. Pani Kasia to nie tylko bardzo dobry specjalista, ale także pogodny i serdeczny człowiek. Czułam się zrozumiana i akceptowana. Nie spodziewałam się, że tak prędko dieta zacznie przynosić efekty. Pani Kasia na każdym etapie czuwała, wspierała i motywowała. Wybaczała także wszystkie moje potknięcia, co powodowało, że z ogromnym zapałem zabierałam się do dalszej pracy nad sobą. No i się udało! Teraz jestem lepszą wersją siebie. Dziękuję i polecam.

  mgr Katarzyna Szczechowiak2017-01-12

  Dziękuję serdecznie :) Bardzo cieszę się z Pani sukcesów, gratuluję zapału do pracy i życzę wielu dobrych chwil każdego dnia!

 • Pani Kasia to najlepszy dietetyk u jakiego byłam. Ponieważ odchudzam się od lat to trochę miałam kontakt z różnymi dietetykami, również tych na siłowniach (to chyba są trenerzy personalni). Nikt nie zajął się mną i moim odchudzaniem tak kompleksowo! Wiele cennych wskazówek, porad , po drodze badań i udało się:) już kilka kilogramów mniej a i samopoczucie lepsze! Do tego pani Kasia potrafi wspaniale prowadzić rozmowę (pewnie to że jest też psychologiem nie pozostaje bez znaczenia). Naprawdę polecam !

  mgr Katarzyna Szczechowiak2017-01-12

  Serdecznie dziękuję za komentarz, życzę powodzenia i radości na co dzień :)