Przewidywany czas odpowiedzi:

Moje doświadczenie

Pomagam zrozumieć i uporządkować trudne relacje, radzić sobie z dojmującym poczuciem pustki oraz emocjami, które wydają się nie do opanowania.

Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą psychodynamicznym w trakcie szkolenia. Ukończyłem studia na Uniwersytecie Wrocławskim, realizując ścieżkę kształcenia psychologii klinicznej i zdrowia. Obecnie uczestniczę w całościowym, 4- letnim szkoleniu psychoterapeutycznym w Międzynarodowej Szkole Psychoterapii Psychodynamicznej.

Zapraszam osoby zmagające się z trudnościami w relacjach, brakiem stabilnych relacji, obniżonym nastrojem, poczuciem braku sensu i pustki. Wspieram w radzeniu sobie z regulacją emocji takich jak paniczny lęk (również przed odrzuceniem) lub złość. Pomagam w problemach dotyczących pracy, samorozwoju, niespełnienia i presji z tym związanej.


Współpracuję ze Stowarzyszeniem Wybudzeni, zapewniając indywidualną pomoc psychologiczną
osobom z doświadczeniem pobytu w grupie destrukcyjnej (sekcie), wspierając proces odbudowy ich życia i tożsamości po przeżytej przemocy. Doświadczenie zdobywałem również jako dyżurny świetlicy środowiskowej w Fundacji Salida, wspierając osoby uzależnione, towarzysząc im w odnajdywaniu motywacji i sensu.

W pracy z pacjentem kieruję się przede wszystkim szacunkiem i otwartością na jego historię. Ponieważ respektuję każdy punkt widzenia, tworzę atmosferę bezpieczną i wolną od ocen. Pracuję zgodnie z zasadami etyki zawodowej i opieram się na metodzie pracy o empirycznie udowodnionej skuteczności.

Każdy proces terapeutyczny poprzedzam etapem konsultacji (zazwyczaj są to 4 spotkania). Pozwala to na rzetelną diagnozę trudności oraz daje nam czas na wzajemne poznanie się. Dzięki temu zyskujemy pewność, że proponowana przeze mnie forma pomocy jest najlepiej dopasowana do Państwa potrzeb i problemów

więcej O mnie

Podejście terapeutyczne

Psychoterapia psychodynamiczna

Zakres porad

  • Poradnictwo psychologiczne

Rodzaje konsultacji

Zdjęcia i filmy

Płatność online akceptowana

Oszczędź swój czas przed wizytą.

Aktualności

mgr Jakub Wabel

Jastrzębia 21/25, 53-148 Wrocław

Centrum Psychoterapii OTWARTE DRZWI
www.otwarte-drzwi.com.pl

13/05/2026

Usługi i ceny

  • Konsultacja psychologiczna

    220 zł

  • Psychoterapia depresji

    200 zł

  • Psychoterapia psychodynamiczna

    200 zł

  • Psychoterapia zaburzeń lękowych

    200 zł

  • Psychoterapia zaburzeń osobowości

    200 zł

Adres

Płatność online akceptowana

Oszczędź swój czas przed wizytą.

Metody płatności (wizyty prywatne)

  • Płatność online akceptowana
  • Karta płatnicza
  • Blik

Telefon

71 719...

8 opinii

Najczęściej wymieniane przez pacjentów

  • Szczegółowe wyjaśnienia
  • Przyjazny gabinet
  • Punktualność

Sprawdzamy wszystkie opinie. Moderujemy je zgodnie z naszymi zasadami, dowiedz się więcej o opiniach i sposobie obliczania gwiazdek na Dowiedz się więcej Dowiedz się więcej o opiniach

  • J

    Pan Jakub stwarza dobrą atmosferę podczas wizyty a do tego jest bardzo profesjonalny i empatyczny ,bardzo polecam.

     • OTWARTE DRZWI Centrum Psychoterapii psychoterapia depresji  • 

    mgr Jakub Wabel

    Bardzo dziękuję za opinię.


  • A

    Bardzo polecam pana Jakuba. To osoba, przy której naprawdę można poczuć się swobodnie i bez stresu rozmawiać nawet o trudnych sprawach. Słucha z uwagą, nie ocenia i potrafi spojrzeć na problem w taki sposób, że człowiek zaczyna lepiej rozumieć siebie i swoje emocje. Po spotkaniach czuć, że rozmowa coś daje i pomaga poukładać sobie wiele rzeczy w głowie. Widać, że robi to z zaangażowaniem i naprawdę chce pomóc.

     • OTWARTE DRZWI Centrum Psychoterapii Konsultacja psychologiczna  • 

    mgr Jakub Wabel

    Bardzo dziękuję za opinię.


  • A

    Jestem bardzo zadowolona z wizyty u pana Kuby. Wykazał się wiedzą w związku z moim problem, wyjaśnił kwestie co do których miałam wątpliwości, był cierpliwym, empatycznym i uważnym słuchaczem. Otrzymałam pomoc, jakiej potrzebowałam.

     • OTWARTE DRZWI Centrum Psychoterapii Konsultacja psychologiczna  • 

    mgr Jakub Wabel

    Bardzo dziękuję za opinię.


  • B

    Swietny psycholog polecam kazdemu zainteresowanemu

     • OTWARTE DRZWI Centrum Psychoterapii Konsultacja psychologiczna  • 

    mgr Jakub Wabel

    Bardzo dziękuję za opinię.


  • P

    Bardzo dobry specialista, czułam się wysłuchana, obawiałam się jak będzie wyglądać terapia u mężczyzny, ale Pan Jakub stworzył bardzo komfortową atmosferę, czułam się bezpiecznie. Czekam na następne sesje :)

     • OTWARTE DRZWI Centrum Psychoterapii psychoterapia zaburzeń osobowości  • 

    mgr Jakub Wabel

    Bardzo dziękuję za opinię.



  • D

    Jestem bardzo zadowolony z podjęcia terapii u mgr Jakuba. Wizyty odbywały się punktualnie w przyjemnym gabinecie. Co prawda za nami dopiero kilka spotkań, ale z pomocą pana Jakuba już widać światło w tunelu. Profesjonalna, przyjazna atmosfera bez oceniania, dlatego szczerze polecam. Sam również będę chętnie kontynuował naszą współpracę.

     • OTWARTE DRZWI Centrum Psychoterapii psychoterapia depresji  • 

    mgr Jakub Wabel

    Bardzo dziękuję za opinię.



  • Terapeuta jakiś czas temu pomógł mi uporać się z kryzysem. Na pewno do niego wrócę, gdy poprawię sytuację finansową

     • OTWARTE DRZWI Centrum Psychoterapii Konsultacja psychologiczna  • 

    mgr Jakub Wabel

    Bardzo dziękuję za opinię.


  • A

    Pan Jakub nie jest pierwszym terapeutą z jakim mam do czynienia. Wcześniej próbowałam terapii, ale albo nie pasował mi lekarz, albo okazało się, że metoda nie jest odpowiednia, o czym powiedziała mi ostatnia psycholog, przyznając, że nie będzie w stanie mi pomóc.
    Wywołało to we mnie duży niepokój, jednak Pan Jakub wysłuchał mnie uważnie i uspokoił. Podoba mi się, że Pan Jakub sprawia wrażenie bardzo skupionego słuchacza, nigdy nie przerywa w trakcie, dopieto później dopytując o kilka rzeczy. Pan Jakub ma błyskotliwe obserwacje i zaskoczyły mnie niektóre rzeczy, na jakie zwrócił uwagę, których bym po sobie nie pomyślała.
    Póki co mamy za sobą wywiad wstępny i dopiero zaczynamy właściwą pracę, ale czuję się dużo spokojniej. Po otrzymaniu diagnozy Pan Jakub zapewnił mnie, że moje przypadłości są uleczalne i przy odpowiednim zaangażowaniu i wytrwałości moje życie znacząco się poprawi.
    Polecam każdemu współpracę z Panem Jakubem, zwłaszcza jeśli pomimo lat leczenia problemy ciągle wracają.

     • OTWARTE DRZWI Centrum Psychoterapii psychoterapia depresji  • 

    mgr Jakub Wabel

    Pani Adrianno, bardzo dziękuję za opinię.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

5 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

ODPOWIEDŹ LEKARZA:

mgr Jakub Wabel

Rozumiem, że to co Pan przeżywa jest dla Pana dużym ciężarem. Zdaje się, że to o czym Pan mówi to ciągłe poczucie bycia niewystarczającym i gorszym od innych. Możliwe, że skutkiem tego jest ogromna… Więcej


ODPOWIEDŹ LEKARZA:

mgr Jakub Wabel

Rozumiem, że żyje Pani w trybie ciągłego napięcia, połączonego z czuwaniem nad tym, czy w domu nie dzieje się nic złego. Prawdopodobnie jest to tzw. hiperczujność układu nerwowego, który w nocy… Więcej


Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania