Dr n. med.

Adrianna Wilczek

Neurolog, Pediatra, Neurolog dziecięcy

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • A
  Lokalizacja: Specjalistyczny Gabinet Neurologii Dziecięcej

  Pani Adrianna jest wspaniałym,delikatnym,a zarazem profesjonalnym lekarzem.Cechuje ją świetne podejście zarówno do dziecka,jak i rodzica.Okazała duże wsparcie w chorobie syna i nie zostawiła go samemu sobie,szybko i skutecznie podejmując właściwe decyzje.Polecam Panią doktor z całego serca.
  A.Pieprzyk-wdzieczna matka

 • Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  • Główny zakres działalności obejmuje porady oraz leczenie w zakresie następujących zagadnień:

   zaburzeń neurorozwoju niemowląt i małych dzieci
   uszkodzeń okołoporodowych (wylewy,wcześniactwo,)
   innych problemów neurologicznych u niemowląt, (wiotkość ,spastyczność,)
   nieprawidłowego rozwoju mowy,
   bólów głowy, migreny
   padaczki i innych zaburzeń napadowych, także psychogennych
   mózgowego porażenie dziecięcego,
   chorób naczyniowych mózgu (udary, malformacje naczyniowe),
   wad rozwojowych OUN,
   upośledzenia umysłowego
   nieprawidłowego rozwoju mowy,
   zespołów bólowych kręgosłupa u dzieci
   stwardnienia rozsianego,
   chorób nerwowo-mięśniowych (uszkodzenie splotu barkowego neuropatie, miopatie)
   encefalopatii różnego typu ,
   schorzeń zwyrodnieniowych OUN
   zespołów genetycznych z deficytem neurologicznym
   urazów głowy
   oraz innych schorzeń neurologicznych.

  Pytania od pacjentów

  Ten lekarz nie odpowiedział jeszcze na żadne pytanie

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom

  Ocena pacjentów

  5

  Ogólna ocena
  342 opinie

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • A
   Lokalizacja: Specjalistyczny Gabinet Neurologii Dziecięcej

   Pani Adrianna jest wspaniałym,delikatnym,a zarazem profesjonalnym lekarzem.Cechuje ją świetne podejście zarówno do dziecka,jak i rodzica.Okazała duże wsparcie w chorobie syna i nie zostawiła go samemu sobie,szybko i skutecznie podejmując właściwe decyzje.Polecam Panią doktor z całego serca.
   A.Pieprzyk-wdzieczna matka

  • P
   Lokalizacja: Specjalistyczny Gabinet Neurologii Dziecięcej

   Bardzo, bardzo polecam Panią Doktor, dzieki szybkiej i trafnej diagnozie i wyslaniu nas na rehabilitacje, moja córka dzisiaj pięknie chodzi. Pani Doktor jest wspaniałym lekarzem, posiada ogromną wiedzę lekarska. Pani Doktor jest nie tylko wspaniałym lekarzem ale cudownym człowiekiem, niesamowicie ciepłe, delikatne, profesjonalne podejście do dziecka. Z przyjemnością chodzimy z córką na wizyty kontrolne, bardzo polecam Panią Doktor, jest naszym numerem 1 i bardzo się cieszę że na Nią trafilysmy.

  • J
   Lokalizacja: Specjalistyczny Gabinet Neurologii DziecięcejUsługa: wzmożone napięcie mięśniowe

   Wizyty z córką regularne,
   za każdym razem dziecko gruntownie zbadane,
   zalecenia konkretne i co za tym idzie przyczyniające się do prawidłowego rozwoju dziecka,
   bardzo duża specjalistyczna wiedza,
   w kontakcie życzliwa i komunikatywna,
   z czystym sumieniem możemy polecić Panią Doktor.

  • Z
   Lokalizacja: Specjalistyczny Gabinet Neurologii DziecięcejUsługa: rozwój motoryczny

   Pani doktor to lekarz z ogromna wiedza, wspaniałym podejściem do dzieci , poprostu lekarz z powołania . Dziecko zbadane od stop do głów :) jestem bardzo zadowolona z wizyty . Polecam z całego serca :)!

  • E
   Lokalizacja: Specjalistyczny Gabinet Neurologii Dziecięcej

   Bardzo dobry specjalista, trafiliśmy do niej po złych doświadczeniach z innymi lekarzami, dziecko z epilepsją , z napadami mimo przyjmowania leków. Pani doktor, przede wszystkim, dobry człowiek, zbadała nam syna dokładnie, podała listę badań jaką mamy zrobić dziecku. Postawiła wstępną diagnozę, która w 100% potwierdziła się w badaniach. Leczymy u niej dziecko od 5 lat, dziecko od włączenia leczenia Pani doktor nie ma napadów, rozwija się. Jesteśmy jej ogromnie wdzięczni i pełni szacunku dla profesjonalizmu. Polecam wszystkim, lekarz, który ma refleksję, drąży do końca, bardzo ciepły i serdeczny człowiek

  • A
   Lokalizacja: Specjalistyczny Gabinet Neurologii DziecięcejUsługa: obniżone napięcie mięśniowe, asymetria

   Przestrzegam wszystkich rodziców przed diagnozą dr. Wilczek. Byłam u niej z wczesniakiem, skierowana ze szpitala po porodzie, ze względu na znacznie obniżone napięcie mięśniowe. Doktor zanegowala diagnozę neurlologow, uspokoila mnie i stwierdziła, że wszystko jest ok i dziecko nie wymaga rehabilitacji, a nawet jako wczesniak nie może być jeszcze rehabilitowane. Po wizycie stan dziecka pogorszył się na tyle, że wróciło do szpitala. Okazało się, że skrajne obniżenie napięcia mięśniowego kończyn górnych wynikało z niedoczynności tarczycy i dziecko wymagało natychmiastowego leczenia i rehabilitacji. Choroba dziecka mogła doprowadzić do uszkodzenia mózgu. W naszym wypadku zaufanie wyłącznie jej diagnozie mogło skończyć się źle. Pani doktor zbagatelizowala również moją tezyczke zdiagnozowana podczas pobytu na oddziale neurologicznym twierdząc, że to "nie choroba tylko stan umysłu".

   Adrianna Wilczek2018-03-11


   Szanowana Pani.

   Rozumiem niepokój zatroskanego rodzica o zdrowie i przyszłość dziecka oraz, że zawsze rodzice będą walczyć o to, aby ich dziećmi opiekowano się jak najlepiej. Pragną zrobić wszystko, aby uchronić dziecko przed skutkami wcześniactwa, choroby czy niepełnosprawności. Niestety często niedokładnie interpretują zdania i intencje wypowiadane przez lekarza w sprawach zdrowotnych ich dziecka. Nie posiadając odpowiedniej specjalistycznej wiedzy medycznej czasem trudno jest pogodzić się z faktem pewnych zależności czy specyfiki leczenia.
   Dlatego zdecydowałam się odpowiedzieć na zarzuty skierowane pod moim adresem w opinii podpisanej imieniem Agnieszka. Wcześniactwo wiążę się z szeregiem problemów zdrowotnych u dziecka. Jednym z głównych i najczęstszych jest obniżone napięcie mięśniowe. Stąd też wprowadzono termin medyczny hipotonia wcześniacza (niskie napięcie mięśniowe wcześniaków). Kryterium włączenia rehabilitacji u wcześniaków musi być podjęte ostrożnie i starannie z uwzględnieniem całej dotychczasowej sytuacji dziecka a przede wszystkim jego dojrzałości z uwzględnieniem wagi urodzeniowej ciała, tygodnia narodzin dziecka, dojrzałości ośrodkowego układu nerwowego (nierzadko drgawki w wywiadzie). Na decyzję mają także wpływ objawy niewydolności oddychania i krążenia (respirator) zaburzenia elektrolitowe lub konieczność przetoczenia krwi lub innych poważnych powikłań zagrażających życiu. Pierwsze dni życia wcześniaków, czasem tygodnie lub miesiące poprzedzone są czasem długotrwałym pobytem w oddziale intensywnej terapii.
   Kryterium kwalifikacji do rehabilitacji wcześniaka także musi także uwzględniać wyniki badań dodatkowych, a przede wszystkim badania usg głowy-częste wylewy dokomorowe rożnego stopnia lub krwawienia śródmózgowe lub obecność encefalopatii niedotlenieniowo-niedokrwiennej.W tych przypadkach obowiązuje szczególna staranność i rozwaga. Badanie przeze mnie po raz pierwszy Pani dziecko (wcześniak) nie spełniało kryteriów do rozpoczęcia rehabilitacji. I jak Pani pisze "zaraz po wizycie trafił do szpitala, co jednoznacznie potwierdza słuszność podjętej przeze mnie decyzji.
   Informuję również, że w każdym przypadku wcześniactwa zalecam zgłoszenie się na wizytę kontrolną już po miesiącu. Takie dzieci są zawsze przeze mnie monitorowane. W przypadku chorób neurologicznych i wcześniactwa kluczowa jest ewolucja stanu neurologicznego i neurorozwoju dziecka. To specyfika specjalności neurologii dziecięcej. W każdym przypadku u noworodka i niemowlęcia w trakcie wizyty w gabinecie omawiam szereg działań celem wdrożenia postępowania rodziców mającego na celu stymulacje neurorozwoju dziecka. I takie zalecenia otrzymała Pani również.
   Co do kwestii choroby tarczycy.
   Każde dziecko urodzone w Polsce ma wykonane badanie przesiewowe w kierunku wrodzonej niedoczynności tarczycy oraz innych wybranych chorób- informacja zawarta jest w książeczce zdrowia. I u Pani dziecka z pewnością badania takie zostały wykonane.
   W wypadku niedoczynności tarczycy rodzice otrzymują pisemną informację o wrodzonym niedoborze hormonu tarczyc. Nie sadzę, aby takiej arcyważnej informacji nie podała mi Pani. Wrodzonym niedoborem tarczycy zajmują się endokrynolodzy dziecięcy.
   W opinii używa Pani określenia "skrajnie niskie napięcie obręczy barkowej "spowodowane niedoczynnością tarczycy” oraz że „ brak natychmiast wdrożonej rehabilitacji prowadzi do uszkodzenia mózgu”. Gdyby Pani dziecko miało " skrajne napięcie mięśniowe" zostałoby przeze mnie natychmiast, jak po pierwszej wizycie, skierowane do specjalistycznych badań w tym schorzeń metabolicznych (CZD Warszawa) oraz chorób nerwowo-mięśniowych lub genetycznych. Ale taka sytuacja nie miała miejsca. Natomiast wrodzony i nie leczony niedobór hormonów tarczycy może prowadzić do uszkodzenia układu nerwowego.

   Życzę Pani, aby maleństwo rozwijało się zdrowo, a macierzyństwo przyniosło wiele dobrych i pogodnych chwil.

   dr nauk medycznych Adrianna Wilczek
   specjalista neurologii dziecięcej, pediatra

  • M

   Pani Doktor to bardzo dobry specjalista , a przy tym przemiła kobieta . Do Pani Doktor jeździmy systematycznie od ponad 8 lat i w razie jakiejkolwiek konsultacji zawsze możemy na Nią liczyć . Dużym atutem jest też to , że możemy się z Nią skontaktować nawet telefonicznie i zawsze nam odpisze ewentualnie oddzwoni .
   Pomaga nam również bezinteresownie w zbiórce pieniędzy na subkonto z 1% podatku .
   Pani Doktor jest lekarzem , bez którego nie wyobrażam sobie dalszego leczenia swojego dziecka . Mimo iż Zuzia jest dzieckiem leżącym i nigdy nie będzie samodzielna , to dzięki Pani Doktor łatwiej radzimy sobie z wszelkimi trudnościami .
   Jest wielkim wsparciem dla nas , zawsze potrafi wesprzeć nad dobrym słowem i doda otuchy .
   Mam do Pani Doktor 200% zaufania . Polecam takiego lekarza wszystkim rodzicom , którym leży na sercu dobro dziecka .
   Z opiniami negatywnymi , które są pisane pod adresem Pani Doktor zupełnie się nie zgadzam . Nie ma lepszego lekarza od Pani Ady .
   Jestem wdzięczna losowi, że trafiliśmy właśnie do Niej .
   Dziękuję Pani Doktor , że jest Pani dla naszych pociech jak i również dla nas rodziców .
   Wdzięczni rodzice Zuzi G. z Nowej Rudy

  • Lokalizacja: Specjalistyczny Gabinet Neurologii DziecięcejUsługa: asymetria oraz wcześniactwo

   Pani Doktor to bardzo kompetentna osoba na właściwym miejscu. Jest bardzo skrupulatna i szczegolowa co oczywiście czy badaniu neurologiczny maluszków i nie tylko jest bardzo ważne. Nie wymusza kolejnych wizyt jeżeli nie ma takiej potrzeby. My jesteśmy zadowoleni w pełni z pomocy dr Wilczek. Polecam Panią Doktor ż z czystym sumieniem.

  • A
   Lokalizacja: Specjalistyczny Gabinet Neurologii DziecięcejUsługa: konsultacja neurologiczna dziecka

   Doktor Adrianna Wilczek bardzo profesjonalnie i przyjaźnie przebadała dziecko i zaleciła rehabilitację. Jesteśmy zadowoleni i polecamy wszystkim.

  • A
   Lokalizacja: Specjalistyczny Gabinet Neurologii DziecięcejUsługa: konsultacja neurologiczna dzieci

   Jestem bardzo zadowolona z wizyty. Pani doktor ma bardzo fachowa wiedzę , i bardzo dobre podehscie do dzieci .