mgr

Tomasz Juńczyk

verifiedCreated with Sketch.

Psychoterapeuta, Psycholog

9 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
21 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Jeśli chcesz poprawić swój nastrój. Jeśli Twoje myślenie zostało zdominowane przez jeden temat i utrudnia Ci to satysfakcjonujące funkcjonowanie. Jeśli pragniesz zmiany w relacjach… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
9 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny "Pracownia Rozwoju"Usługa: psychoterapia egzystencjalna

  Dzięki terapii i spotkaniach z Panem Tomaszem mam inne spojrzenie na różne sprawy i swoje życie . Zawuważam też zmiany w swoich zachowaniu i relacjach z innymi. Poprawiam jakoś swojego życiach

 • M
  Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny "Pracownia Rozwoju"

  Pan Tomasz to wyjątkowy człowiek i profesjonalista w swoim zawodzie. Mimo moich wielkich obaw przed pierwszą wizytą u psychologa, Pan Tomasz po kilku pytaniach dokładnie wiedział w czym tkwi problem. Zaliczyłem już 5 sesji i muszę przyznać, że jestem innym człowiekiem. Dzięki tym spotkaniom czuje, że się rozwijam i inaczej patrzę na sprawy, które wcześniej wydawały mi się problemem. Czuję się silnieszy. Bardzo Polecam

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny "Pracownia Rozwoju"Usługa: psychoterapia

  Zacznę od tego, że moja terapia jest jeszcze w toku, ciężko jest więc napisać ocenę podsumowującą. Jednak ze względu na to, że na spotkania uczęszczam już prawie rok mogę śmiało powiedzieć, że w końcu trafiłam tam gdzie powinnam. Z problemami żywieniowymi. Przez pierwszych kilka wizyt nie wierzyłam, że te sesje coś mi w ogóle dadzą. Rozmowy wydawały mi się oderwane od rzeczywistości i problemów z którymi stawiłam się do terapeuty- zupełnie nowe podejście. Inne od tych, z którymi spotkałam się dotychczas. Szybko jednak zauważyłam, że ze spotkań wychodzę "postawiona do pionu", że myśli w głowie zaczynają znajdować swoje miejsce, a ja sama zaczynam myśleć inaczej, zauważać błędne koło, które tak perfekcyjnie zataczałam od dłuższego czasu. Myśli i zachowania mniej destrukcyjne zaczęły wypełniać należytą im, większą przestrzeń.
  Póki co pracuję nad sobą każdego dnia. Spotkania motywują mnie do tego by każdego dnia walczyć dalej. Za co tu i teraz Panu Tomaszowi chcę podziękować.
  Jeśli chodzi o ocenę pracy terapeuta- pacjent jako klient: współpraca na poziomie celującym. Osoba, która szanuje czas pacjenta, przeznacza na wizytę należny mu czas, a niejednokrotnie więcej. Bezproblemowy kontakt mailowy. Przystępne godziny wizyt. Przystępne ceny.

 • S
  Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny "Pracownia Rozwoju"Usługa: psychoterapia

  Dobry specjalista z zakresu psychologii pozytywnej i zarządzania wewnętrznymi zasobami - wiele się nauczyłem dzięki niemu o sobie z punktu widzenia praktycznego wykorzystywania. Niestety bez prośby nie wystawia rachunku za wizytę - za to jedna gwiazdka mniej.

 • I
  Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny "Pracownia Rozwoju"Usługa: zaburzenia odżywiania

  Mam problem objadania się, w wyniku czego jestem osobą otyłą, która od zawsze próbuje ten problem rozwiązać. Myśl o pomocy psychologa podpowiedział mi kolega. Z tą myślą chodziłam kolejny rok, aż w końcu postanowiłam spróbować. Wybór lekarza był przypadkowy z internetu i jestem po kilku spotkaniach. Pan Tomasz wzbudza bardzo duże zaufanie, wysłuchuje z uwagą, potrafi dotrzeć w taki sposób, że nie mam problemu z otwarciem się i mówieniem o tym co do tej pory dusiłam w sobie. Dla takiej osoby jak ja, jest to bardzo duże zaskoczenie, bo nie należę do osób mówiących głośno o tym co czuje albo co mnie boli. Godzinne spotkanie mija jak jedna chwila, czasem się śmieje, czasem płaczę, ale zawsze wychodząc czuje wewnętrzną ulgę, nawet jeśli jest ona delikatna to się uśmiecham, bo wiem, że warto o siebie walczyć. Daleka droga przede mną, ale jestem głęboko przekonana, że jestem we właściwych rękach, pracuje nad sobą z właściwym człowiekiem i z czystym sumieniem polecam pana Tomasza Juńczyka. Ilona

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny "Pracownia Rozwoju"Usługa: psychoterapia

  Dzięki terapii udało mi się przetrwać bardzo trudny moment mojego życia. Zyskalam umiejętność radzenia sobie z emocjami, zrozumiałam wiele aspektów mojego funkcjonowania. Polecam.

 • K
  Lokalizacja: Gabinet Psychologiczny "Pracownia Rozwoju"Usługa: problem z samoakceptacją

  Od p.Tomasza wyszłam naładowana pozytywną energią i z nowymi perspektywami na życie.Polecam z pełną świadomością

 • Y

  Witam,
  Bardzo dobry terapeuta. Profesjonalnie pomógł rozwiązać mój małżeński problem.
  Specjalista "z górnej półki". Polecam zdecydowanie.

 • M

  Witam, Pan Tomasz bardzo profesjonalnie podszedł do problemu z którym przyszedłem i pokazał mi perspektywy, których nie byłem w stanie sam zobaczyć. Polecam.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jeśli chcesz poprawić swój nastrój.
  Jeśli Twoje myślenie zostało zdominowane przez jeden temat i utrudnia Ci to satysfakcjonujące funkcjonowanie.
  Jeśli pragniesz zmiany w relacjach z innymi ludźmi.
  Jeśli czujesz, że nie panujesz nad emocjami.
  Jeśli cierpisz po rozstaniu.

  Dowiedz się, jakie to ma znacznie.
  Odpowiedz sobie na pytanie „po co” się tak dzieje?
  Poznaj motywy, które kierują Twoimi myślami, emocjami i działaniami.
  Skorzystaj ze wsparcia.

  Pracuję również z osobami z zaburzeniami odżywiania.

  Pracuję zgodnie z zasadami terapii systemowej i narracyjnej. Wykorzystuję także techniki i narzędzia typowe dla terapii poznawczo-behawioralnej. Swoją pracę stale superwizuję (regularne spotkania terapeuty z innym specjalistą posiadającym certyfikat superwizora). Jestem członkiem Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

  Pracuję z osobami od 15 roku życia.

  Wykształcenie:
  1. Magister psychologii (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)
  2. Kurs podstawowy psychoterapii systemowej indywidualnej i rodzin (Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej)
  3. Kurs terapii systemowej dla zaawansowanych (Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej)
  4. Kurs atestowany Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, przygotowujący do Egzaminu Certyfikacyjnego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej)
  5. Kurs „Terapia lęku w ujęciu systemowym” (Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej)
  6. Kurs “Racjonalna Terapia Zachowania” (Simontonowski Instytut Zdrowia)
  7. Trudności w psychoterapii – szkolenie seminaryjne oraz szkolenie superwizyjne z prof. Nancy McWilliams (Laboratorium Psychoedukacji)
  8. Kurs “Praca z genogramem” (Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej)
  9. Kurs “Terapia rodzinna” (Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej)
  10. Szkolenie “Umiejętność stosowania i interpretacji Testu Szondiego” (ERDA Szkolenia)
  11. Kurs “Zintegrowane podejście systemowe i psychodynamiczne w psychoterapii” (prowadząca: mgr Krystyna Mierzejewska-Orzechowska, Superwizor Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego)
  12. Zaburzenia jedno- i dwubiegunowe (Instytut Pomocy Profesjonalnej)
  13. Warsztat "Wstyd w relacji psychoterapeutycznej. Droga do siebie, droga do innych" (prowadzący: dr n. med. Daniel Bąk)

  Szanowni Państwo, jeśli jesteście zainteresowani umówieniem spotkania w terminie innym, od tych podanych w kalendarzu, proszę o kontakt telefoniczny.

  www.pracowniarozwoju.org

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Edukacja

 • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Uniwersytet Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej
 • Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie
więcej

Publikacje

 • Schemat emocjonalny przywiązania a procesy przetwarzania emocji i symbolizacji. Jak wewnętrzne dziecko wpływa na relacje dorosłego?, Wydawnictwo Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa, 2015
 • Szkolny kontekst psychologii pozytywnej, „Studia Edukacyjne”, 2015
 • Practical measures of cognitive function and promotion of their performance in the context of research, "Annals of Agricultural and Environmental Medicine", 2016, Vol 23
 • Stress at the place of work and cognitive functions among women performing intellectual work during peri- and post-menopausal period, "International Journal of Occupational Medicine and Environmental Health", 2017
więcej

Znajomość języków

 • angielski

Choroby

 • zaburzenia lękowe
 • zaburzenia odżywiania
 • depresja
 • zaburzenia emocjonalne
 • zaburzenia osobowości
 • fobie
 • problemy relacyjne
więcej

Zdjęcia