Witam Od kilku tygodni budzę się w nocy głodna, niezależnie od tego ile zjadłam na kolację i kiedy

9 odpowiedzi
Witam
Od kilku tygodni budzę się w nocy głodna, niezależnie od tego ile zjadłam na kolację i kiedy ją jadłam. Oczywiście muszę zjeść bo głodna nie jestem w stanie zasnąć. Rano także budzę się głodna. Mam wrażenie że nawet zbyt czesto czuję głód mimo że wcale nie jem za mało. Nie tracę na wadze ani nie tyję. Nie wiem gdzie szukać pomocy.
Dzień dobry
Tu potrzeba więcej informacji, wywiadu. Wizyta u psychologa może pomóc znaleźć
przyczynę tego stanu.
Pozdrawiam

Może być to spowodowane hipoglikemią reaktywną. Warto byłoby skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu i poprosić o skierowanie na badania krwi. Taki stan może też wywołać wzmożony stres lub po prostu zbyt niska podaż energii dlatego też zachęcam do wizyty u dietetyka aby przeanalizować spożywane posiłki pod kątem ilości kilokalorii.
Zachęcam do konsultacji z dietetykiem, psychodietetykiem, który po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu oceni skalę problemu. Warto również wykonać podstawowe badania krwi w celu sprawdzenia, aby określić aktualny stan zdrowia.
Dzień dobry, proszę skonsultować się z lekarzem, który wyśle Panią na badania. Jeżeli wyjdą prawidłowo zachęcam do wizyty u dietetyka, z którym rozwiąże Pani problem nadmiernego głodu.
Pozdrawiam
Katarzyna Sobolewska
Dzień dobry, zachęcam do skorzystania z pomocy dietetyka i psychologa. Pozdrawiam, Zuzanna Dąbkowska
Dzień dobry,
Warto wykonać podstawowe wyniki badań i skonsultować je z learzem. Ponadto nalezy także doknać analizy Pani modelu żywienia - często ocena sytuacji dokonywana przez Pacjenta jest subiektywna - a więc warto aby takiej oceny dokonał dietetyk.

pozdrawiam serdeczne
mgr Kamila Seifert-Jędrezjczak
Dzień dobry! Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele. Warto byłoby rozważyć wizytę u lekarza i sprawdzenie stanu gospodarki glukzowo-insulinowej i np. wykluczenie hipoglikemii. Poza tym należałoby przyjrzeć się sposobie komponowania przez Panią posiłków, gdyż ma to niebagatelne znaczenie jak chodzi o odczuwany głód. Ilość białka, tłuszczów, błonnika, warzyw czy owoców w posiłku oraz świadomość gęstości energetycznej produktów są elementami, na które warto zwracać uwagę, jeśli zależy nam na kontroli łaknienia. W tym aspekcie na pewno pomoże konsultacja u psychodieteyka/dietetyka. Warto zauważyć, że długofalowo stabilna masa ciała sugeruje, że spożywana Pani odpowiednią ilość energii, stąd być może jednak te fizjologiczne wskazania organizmu związane z głodem są prawidłowe. Trzymam kciuki za uregulowanie odczuwania głodu i życzę wszystkiego dobrego!

Pozdrawiam serdecznie,
Artur Przybyłowski
Rozumiem, że od kilku tygodni zauważasz u siebie nieustępujący głód, który utrudnia Ci sen i towarzyszy Ci także rano. Jest to problem, który może mieć różne przyczyny, ale warto skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem, aby pomóc Ci zidentyfikować jego źródło.

Jedną z możliwych przyczyn może być niewłaściwe odżywianie, np. spożywanie zbyt małej ilości białka lub tłuszczów, które są odpowiedzialne za dłuższe utrzymanie uczucia sytości. Możliwe, że Twoje posiłki są zbyt niskokaloryczne lub nie zawierają wystarczającej ilości składników odżywczych, co powoduje szybsze pojawienie się głodu.

Innym możliwym powodem może być stres, który może wpływać na hormony regulujące głód i sytość. Warto zastanowić się, czy w ostatnim czasie nie doświadczyłaś większego stresu lub napięcia emocjonalnego, co mogło wpłynąć na Twoje zdrowie psychiczne i fizyczne.

Może również istnieć szereg innych przyczyn, takich jak np. choroby trawienne, problemy z hormonalnymi lub zaburzenia snu, które mogą powodować nadmierny głód.

Dlatego też warto skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem, który pomoże Ci zidentyfikować źródło problemu i zaproponować odpowiednie rozwiązania. W międzyczasie, warto skupić się na spożywaniu pełnowartościowych posiłków, zwiększeniu ilości białka i tłuszczów w diecie oraz unikaniu stresu w miarę możliwości.

Życzę Ci powodzenia w rozwiązaniu tego problemu!

Pozdrawiam
mgr Klaudia Ułamek
Dietetyk kliniczny, psychodietetyk Częstochowa oraz online
Dzień dobry, opisana przez Panią sytuacja to trochę mało informacji. Warto skonsultować się z dietetykiem i poszerzyć wywiad, ewentualnie wykonać wyniki badań krwi, poprowadzić dzienniczek żywieniowy i zaczerpnąć porady u dietetyka lub psychodietetyka.