Witam. Nie wiem już co mam robić kompletnie nie mam żyć, nie radzę sobie już z tym co sie dzieje wok

6 odpowiedzi
Witam. Nie wiem już co mam robić kompletnie nie mam żyć, nie radzę sobie już z tym co sie dzieje wokół mnie, nie pomaga mi już nawet muzyka która była moim ukojeniem dotychczas.Bardzo bym chciała znowu żyć normalnie.Chciałabym tylko wspomnieć ze jestem nastolatką i nie wiem czy to jest normalne wydaje mi się ze nie.
Dzień dobry. W Twojej sytuacji konieczne jest zwrócenie się o pomoc do specjalisty lub przynajmniej na początek do zaufanej osoby dorosłej, która da Ci wsparcie i pomoże wyjść z tego stanu, który opisujesz. Twój stan jest niepokojący, masz rację czując, że coś jest nie tak - tym bardziej że jesteś nastolatką. Walcz o siebie, proś o pomoc. Nie odpuszczaj dopóki nie poczujesz się lepiej. Trzymam za Ciebie kciuki.

Dzień dobry, domyślam się, że wydarzyło się w twoim życiu coś co ciężko znieść. Pamiętaj, że nie jesteś w tym sama. Możesz skorzystać z bezpłatnych telefonów zaufania i porozmawiać o tym z zaufaną osobą dorosłą. Może warto byłoby udać się do psychologa szkolnego? Dbaj o siebie i nie bój się prosić o pomoc.
Dzien dobry, Rozumiem, że Twoja obecną sytuacja jest trudna, odczuwasz wiele smutku i bezradności. Zachecam Cie do porozmawiania z bliska osoba, możesz spróbować zwieżyć się rodzicom, poprosić psychologa szkolnego o pomoc lub zadzwonić na bezpłatny telefon zaufania. Zachęcam Cie do podjęcia próby poprawy swojej sytuacji, to jak teraz się czujesz można przerwać. W miejsce smutku może przyjść jeszcze radość
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta) - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witaj, jeśli jest możliwość porozmawiania z rodzicami - idealnym rozwiązaniem w moim odczuciu byłaby praca psychologa/psychoterapeuty z całą rodziną. Jeśli okazałoby się to niemożliwe - wsparcie psychologa pracującego z młodzieżą może być tu bardzo cenne. Ważnym może też okazać się telefon zaufania dla dzieci i młodzieży (tutaj niestety nie można podać numeru telefonu, strony www czy adresu e-mail - musisz sama go znaleźć, jeśli będzie Ci potrzebny). Walcz o siebie i szukaj wsparcia - każdy z nas na to zasługuje!
Witaj, z Twojego opisu wynika że możesz przechodzisz kryzys związany z okresem nastoletnim. W Twoim życiu mogły zajść zmiany o których nie napisałaś a mogły mieć znaczący wpływ na Twoje aktualne samopoczucie. Na Twoim etapie życia normalne jest też to że zachodzi dużo zmian emocjonalnych, społecznych, relacyjnych, fizycznych. Wiele rzeczy może również przytłoczyć, przez co możesz odczuwać pustkę. Myślę że warto porozmawiać z osobą do której czujesz zaufanie i na którą możesz liczyć. Może masz taką osobę obok siebie? Pozdrawiam!
Przykro mi słyszeć, że masz teraz tak ciężki czas. To, co opisujesz, brzmi jak coś naprawdę trudnego i zrozumiałe jest, że szukasz pomocy. Pamiętaj, że nie jesteś sama z tym problemem i to dobrze, że starasz się znaleźć wyjście z tej sytuacji.

Gdy czujesz się przytłoczona i wszystko dookoła wydaje się być zbyt dużo, ważne jest, abyś miała wsparcie. Czasami problemy mogą wydawać się nie do pokonania, ale zawsze jest dostępna pomoc i jest nadzieja na to, że będzie lepiej.

Jako nastolatka, warto, abyś porozmawiała o swoich uczuciach z kimś, komu ufasz — mogą to być rodzice, inni członkowie rodziny, nauczyciele czy doradcy szkolni. Oni mogą pomóc Ci znaleźć profesjonalne wsparcie, na przykład psychologa czy terapeutę, który jest przygotowany, by Ci pomóc zrozumieć i poradzić sobie z tym, co przeżywasz.

Jeśli czujesz, że potrzebujesz porozmawiać z kimś poza rodziną czy szkołą, są specjalne telefony zaufania dla młodzieży, gdzie możesz anonimowo wyrazić swoje problemy i otrzymać wsparcie. W Polsce możesz zadzwonić na:

- Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, dostępny każdego dnia od 12:00 do 22:00,
- Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00.

Pamiętaj, że szukanie pomocy to znak siły, a nie słabości. Zachęcam Cię do zrobienia kroków w kierunku dbania o swoje zdrowie psychiczne.