Jest mi ciężko. Mam 16 lat. Codziennie myśle o samobójstwie. Mam kochającego chłopaka, który mnie ws

5 odpowiedzi
Jest mi ciężko. Mam 16 lat. Codziennie myśle o samobójstwie. Mam kochającego chłopaka, który mnie wspiera mimo to, że się na nim wyżywam. Czasami nawet jestem agresywna i boli mnie to ponieważ nie mogę tego kontrolować. Wpadam w szał. Problem z byciem smutną i płakaniem co noc mam od kilku miesięcy. Chodzę do 3 klasy technikum lecz nie daję sobie rady. Mam bardzo niską frekwencję ponieważ boję się chodzić do szkoły. Nauczyciele się na mnie uwzieli przez niską frekwencję i w klasie nie mam koleżanek. Często udaję chorobę przed rodzicami żeby tylko nie isc do szkoly co też ma na mnie zły wpływ który zauważam. Czuję że potrzebuje pomocy. Moi rodzice mają złe podejście do tego. Nie wspierają mnie. Nie mam jak im tego powiedzieć. Chciałabym chodzić na terapię ale oni mnie nie zapiszą. Tata sprawdza rejestry połączeń odkąd próbowałam dzwonić na 116 111. Boję się ichh zawieść. Nie chcę już żyć. Chce już mieć normalne życie. Zaczełam nawet myslec o ucieczce z domu. Proszę. Pomocy. Chcę pomocy ale nie mam jak jej dostać. Moim pytaniem jest co mogę zrobić. Proszę nie piszcie mi abym próbowała porozmawiać z rodzicami. Próbowałam. W szkole nie mam na co liczyć. Myślę że samobójstwo to najlepsze rozwiązanie w moim wypadku ale nie chce sie poddawac i skrzywdzić mojego chłopaka.
Dzień dobry. Warto w Twojej sytuacji porozmawiać z kimś dorosłym. Jeśli nie z rodzicami to z kimś z rodziny, psychologiem szkolnym, wychowawcą, rodzicami chłopaka. W ostateczności z lekarzem pediatrą. Jeśli się źle czujesz psychicznie rodzice powinni zacząć od niego. Można korzystać z terapii prywatnie i na NFZ (za darmo). Jeśli wejdziesz na stronę telefonu zaufania dla dzieci, możesz tutaj także napisać, nie tylko dzwonić. Możesz poprosić chłopaka, żeby napisał maila razem z Tobą - będzie Ci łatwiej. Jest wiele możliwości wyjścia z sytuacji, w jakiej się znajdujesz.
Pozdrawiam serdecznie Marzena Pietrusińska

Dzień dobry. Jest mi przykro, że przeżywasz tak trudne chwile. Myśli samobójcze mogą pojawiać się w sytuacjach, gdy jest nam bardzo ciężko i nie widzimy innego wyjścia, żeby poprawić nasze życie. Jeśli czujesz, że od rodziców i nauczycieli nie otrzymasz wsparcia, to wiedz, że są inne miejsca, gdzie możesz uzyskać pomoc. Możesz skontaktować się np. z poradnią psychologiczno-pedagogiczną, ośrodkiem interwencji kryzysowej albo nawet zacząć od rozmowy z Twoim lekarzem rodzinnym. Jeśli chciałabyś skorzystać z darmowej terapii na NFZ, to właśnie rozmowa z lekarzem może być pierwszym krokiem dla rozpoczęcia tego procesu. Dostępne są również infolinie, takie jak telefon zaufania. Jeśli czujesz, że potrzebujesz natychmiastowej pomocy, możesz też zadzwonić na numer alarmowy 112. Pamiętaj, że masz prawo do pomocy i wsparcia, nie wahaj się z niego korzystać. Z serdecznymi pozdrowieniami, Wojciech Ilski.
Dzień dobry,
Czuję, że doświadczasz teraz bardzo trudnej sytuacji i brakuje Ci wsparcia osoby dorosłej. Warto zwrócić się do kogoś o pomoc, nie muszą to być rodzice. Możesz spróbować porozmawiać ze szkolnym psychologiem lub zaufanym pedagogiem. Możesz także zapisać się do lekarza rodzinnego, aby sprawdzić swój stan somatyczny. Pamiętaj, że masz prawo do tego, aby uzyskać wsparcie i pomoc w sytuacji kryzysowej. Słyszę też, że chciałabyś zmienić coś w swoim życiu, ale masz wiele obaw. Zmiana jest trudna, wymaga wiele zaangażowania, jednak często przynosi spokoj i ukojenie.
Dzień dobry. Jesteś teraz w trudnej, kryzysowej sytuacji i czujesz, że to nie minie. Potrzebujesz wsparcia. Pamiętaj, że zawsze możesz udać się do instytucji pomocowej, która jest w każdym mieście lub gminie/powiecie czyli Ośrodka Interwencji Kryzysowej/ Punktu Konsultacyjnego lub Punktu Interwencji Kryzysowej ( w zależności od miasta takie ośrodki mogą znajdować się przy PCPR, Ośrodkach pomocy społecznej lub urzędach), przyjmują tam psychologowie/interwenci kryzysowi/pracownicy socjalni, którzy mogą udzielić natychmiastowego wsparcia w trudnych chwilach. Zawsze możesz poprosić chłopaka aby poszedł z Tobą do nauczyciela/pedagoga/psychologa szkolnego. Rozumiem, że jest Ci teraz trudno, ale są specjaliści i instytucje, które mogą udzielić wsparcia i pomóc w odzyskaniu stabilizacji. Pamiętaj, że w chwilach zagrożenia zawsze możesz zadzwonić na nr alarmowy 112. Serdecznie pozdrawiam

Rozumiem, że masz trudny czas i czujesz się zrozpaczona, ale bardzo ważne jest, abyś wiedziała, że istnieje wiele innych rozwiązań niż samobójstwo. Nie jesteś sama w swoich problemach, i istnieją osoby, które chcą ci pomóc.

Po pierwsze, chciałbym podkreślić, że myśli samobójcze są poważne i wymagają natychmiastowej pomocy. Skontaktowanie się z liniami pomocy, takimi jak 116 111, to bardzo dobry krok. Warto spróbować ponownie, mimo że twój tata sprawdza rejestry połączeń. W takiej sytuacji ważne jest, aby skorzystać z każdej dostępnej pomocy.

Ponadto, zwróć się również do profesjonalnej pomocy terapeutycznej. Możesz spróbować skontaktować się z dorosłą osobą zaufaną, taką jak nauczyciel lub pedagog szkolny, który może pomóc ci znaleźć odpowiednie wsparcie i zasugerować rodzicom potrzebę terapii.

Jeśli czujesz, że nie możesz czekać na zewnętrzną pomoc, to zgłoś się do najbliższego szpitala lub pogotowia ratunkowego. Tam będą w stanie udzielić ci natychmiastowej pomocy.

Pamiętaj, że jesteś wartościową osobą i zasługujesz na wsparcie. Nie martw się o to, że zawiedziesz swoich rodziców. Ważne jest, abyś otrzymała pomoc, którą teraz bardzo potrzebujesz.

Proszę, nie poddawaj się. Istnieją sposoby, aby poczuć się lepiej, ale potrzebujesz wsparcia i pomocy, aby je znaleźć. Szukaj pomocy, dzwoń po wsparcie, nie jesteś sama.