Witam osoby zainteresowane pomocą terapeutyczną. Jestem profesjonalnie wykształconym psychoterapeutą. Oprócz wykształcenia psychologicznego odbyłem dwa szkolenia z psychoterapii, łącznie… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
3 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • E
  Lokalizacja: Instytut Psychoanalizy i Psychoterapii

  Polecam Pana Norberta jako terapeutę. Bardzo mi pomógł. Doceniam naszą współpracę podczas terapii. Czas ten pomógł mi bardziej zrozumieć siebie samą i moje relacje z bliskimi. Terapia odbywała się w Instytucie Psychoanalizy i Psychoterapii. Jestem bardzo wdzięczna Panu Norbertowi, że mi pomógł w zrozumieniu siebie.

 • S
  Lokalizacja: Instytut Psychoanalizy i PsychoterapiiUsługa: zmiany w życiu

  Bardzo dobry specjalista. Jestem naukowcem, praca to dla mnie najważniejsza część życia. Mam 45 lat. Niektórzy mówią, że to kryzys wieku średniego. Faktycznie coś się zmienia. Pan Norbert pomaga mi znaleźć odpowiednią perspektywę. Nie chcę zmieniać swoich priorytetów, ale chciałbym też nabrać nowego patrzenia na życie. To się odbywa.

 • J
  Lokalizacja: Instytut Psychoanalizy i Psychoterapii

  Poznałam Pana Norberta w bardzo trudnym momencie życia. Potrzebowałam szybko dużo wsparcia i pozbycia się wielu negatywnych emocji i myśli. Mimo, że terapia trwa, bardzo wiele już się zmieniło. Czuję się lepiej sama ze sobą, moje relacje z bliskimi się poprawiły. Polecam Pana Norberta, mimo że opowiadanie drugiej osobie o trudnych sprawach nie jest łatwe, na sesjach zawsze czułam się bezpiecznie.

Pytania pacjentów (6)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Witam osoby zainteresowane pomocą terapeutyczną. Jestem profesjonalnie wykształconym psychoterapeutą. Oprócz wykształcenia psychologicznego odbyłem dwa szkolenia z psychoterapii, łącznie 9 lat. Szkolę się nadal, poddając ciągłej refleksji doświadczonych superwizorów moją pracę z pacjentami, aby ją obiektywizować i udoskonalać. Moje przygotowanie potwierdziłem zdobywając certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, którego certyfikaty uznaje Ministerstwo Zdrowia.
  Swoje szkolenie w psychoterapii rozpocząłem od szkoły prof. Bogdana de Barbaro w Krakowie. Tam przez 5 lat szkoliłem się z terapii indywidualnej w nurcie psychodynamicznym oraz psychoterapii par i rodzin. W trakcie szkolenia rozpocząłem pracę z pacjentami indywidualnymi i parami. Po pewnym czasie uznałem, że potrzebuję głębszego spojrzenia na trudności, z którymi zmagają się moi pacjenci. Rozpocząłem więc szkolenie w terapii psychoanalitycznej u dr Katarzyny Walewskiej. Ten rodzaj rozumienia trudności pacjenta (klienta) jest mi bardzo bliski, ale staram się przede wszystkim próbować rozumieć indywidualną potrzebę pacjenta, a potem dopiero dopasować do niej teorię, a nie odwrotnie.
  Z grup pacjentów, którymi zajmowałem się częściej niż innymi, mogę wymienić np.:
  - mężczyzn, którzy przeżywają kryzys wieku średniego,
  - osoby, które cierpią z powodu depresji, nieraz głębokiej i nawracającej,
  - osoby mające trudności ze związaniem się z partnerem na stałe,
  - osoby cierpiące z powodu lęku społecznego, również kompulsji, natrętnych myśli i czynności,
  - osoby, w których życiu dokonały się duże zmiany: np. rozwód, śmierć bliskiej osoby, narodzenie dziecka, zdrada partnera, utrata pracy itp.,
  - pary (małżeństwa), które przeżywają kryzys, ale chcą zastanowić się wspólnie z terapeutą: co dalej?,
  - nastolatków, którzy przeżywają po cichu lub bardzo głośno swoje problemy i dramaty.
  Wymieniłem te grupy pacjentów, choć nie oznacza to, że nie pracowałem z sukcesem z pacjentami mającymi inne trudności. Zrozumienie specyfiki danego zaburzenia uważam za bardzo ważne lub nawet podstawowe. A jednak za najistotniejszy element leczący uważam zrozumienie specyfiki problemów konkretnego człowieka, gdyż nikogo nie da się zredukować do określonego „zaburzenia”. Każdy człowiek pozostaje unikalny i każdy posiada unikalne potrzeby, na które staram się być stale uważny.
  Być może chciałbyś/chciałabyś poznać mnie i przekonać się, czy potrafię być uważny i zrozumieć Twoje potrzeby i pomóc Ci. Zapraszam do kontaktu, choćby po to, żeby sprawdzić i mieć lepszą orientację w propozycjach.

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Ukończone szkoły

 • KUL Uniwersytet Lubelski, studia magisterskie z psychologii, Lublin
 • Uniwersytet Jagielloński: 5-letni Kurs Psychoterapii Zakładu Terapii Rodzin Collegium Medicum, Kraków
 • Instytut Psychoanalizy i Psychoterapii: 4-letni Kurs Psychoterapii, Warszawa

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Instytut Psychiatrii i Neurologii, ul. Sobieskiego 9, Warszawa
 • Centrum Psychoterapii, ul. Dolna 42, Warszawa
 • Instytut Psychoanalizy i Psychoterapii, ul. Krucza 46/83, Warszawa

Certyfikaty

 • Norbert Kacprzak, psychoterapeuta w mieście Warszawa - Certyfikaty
 • Norbert Kacprzak, psychoterapeuta - Certyfikaty

Choroby

więcej