Witam, mam problem z 18 łatką. Tak naprawdę problem zaczoł się 2 lata temu, nie jadła na dobę przyjm

3 odpowiedzi
Mam problem z 18 łatką. Tak naprawdę problem zaczoł się 2 lata temu, nie jadła na dobę przyjmowała 800 kalorii, później zaczęła się kaleczyć orza zaczęła pić. W wieku prawie 17 lat przywiozła ją policja pijaną, zarządałam babania na trzeźwość( to nie był pierwszy raz), miała 1.6 promila i poszło drogą służbową. Przez 2 miesiące było ok, ale znowu przyszła pijana. Zaczęliśmy chodzić razem do psychologa ale nic to nie dało. Rok czasu chodziliśmy, mówiła to co chciała aż w końcu odmówiła chodzenia. Do 18 lat było prawie dobrze a teraz wyszła z domu i nie ma jej 2 dni. Najpierw że wróci o 24, później że będzie wieczorem a wieczorem będzie jutro. Dodam że przez ten czas piła. Ręce mi opadają nie wiem co mam robić. Z jednej strony mam dosyć i mam chęć wyrzucić ją z domu ale wiem że nic to nie da. Dodam że córka ma od urodzenia problemy z cukrzycą i tarczycą. Na tą chwilę co do cukrzycy ma tylko dietę, tarczyca przyjmuje eutyrox n 25 1.5 tabletki tz powinna przyjmować. Jak włożę do ust to przyjmuje a jak idę do pracy to nie bierze. Czyli więcej nie bierze niż bierze.
Duzo sie dzieje z tego co Pani opisala. Niestety terapia (nie wiemy jaka to byla modalnosc) wgladowa w kontekscie tego jak corka "rozgrywa" sytuacje wokol Pani, domu, znajomych - moze nie byc mozliwa bez uzyskania pewnej stabilizacji. Rozumiem, ze corka nie ma motywacji wewnetrznej, aby gdziekolwiek sie udawac (psycholog, psychiatra, terapia rodzinna, etc.) Niestety, aby rozpoczac prace nad jej przezyciami i zachowaniami, nalezaloby najpierw rozwazyc konsultacje psychiatryczna, aby doprowadzic do znormalizowania (wypoziomowania) jej afektu. Dopiero po osiagnieciu mniejszego poziomu pobudzenia bedzie mozliwe podjecie sie psychoterapii jako terapii wspomagajacej. Jednak wazne jest rozwazenie: konsultacji w poradni leczenia uzaleznien, psychiatrycznej - to przede wszystkim. Rozumiem, ze corka jest osoba pelnoletnia i sama o tym zadecyduje i w tym tkwi problem, bo ona nie chce podejmowac zadnych dzialan. Trudno mi sie czytalo ten fragment, ze bez "wkladania tabletki do ust" to ona nie przyjmie lekow. To, w kontekscie wstepnie wskazanych przez Pania jej zaburzen odzywiania moze pokazywac, ze ona w relacji (reakcji) na Pania kontestuje wszystko. Czy nie ma dostepu do kogos innego oprocz Pani, kto ma dobry kontakt z Pani corka? Trzeba sprobowac uzyc innego kanalu. Pani kanal komunikacji nie dziala, a nawet prowokuje zachowania w reaktancji do oczekiwan.

Dzień dobry, opisywane przez Panią zachowania córki: restrykcje dietetyczne, samookaleczenia, picie ryzykowne - prawdopodobnie są związane z okresem dojrzewania i stanowią pewnego rodzaju komunikat, który aby zrozumieć, należy spojrzeć na otoczenie, sytuację rodziny i Pani relację z córką w dużo szerszym kontekście. Choroby przewlekłe - szczególnie autoimmunologiczne takie jak cukrzyca czy choroba tarczycy, są wyjątkową trudnością do przeskoczenia w wieku dorastania - mogą też nasilać zachowania ryzykowne, być sposobem na ucieczkę oraz odreagowanie. Zalecałabym konsultację psychologiczną i kontrolę procesu leczenia u diabetologa ze specjalizacją endokrynologiczną. Z uwagi na to, że pracuję z młodymi osobami chorującymi na cukrzycę, z chęcią pomogę i podzielę się doświadczeniem. Pozdrawiam serdecznie, Julia Krawczyk
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna online - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam, widzę, że sprawa jest trudna. Myślę, ze aby omówić szerzej temat wskazany jest kontakt z psychologiem i przyjrzenie się szerzej tej kwestii. Pozdrawiam