Witam mam 29 lat 178 cm wzrostu i wagę 103 kg.Nie potrafię przestać myśleć o jedzeniu,przez cały dzi

7 odpowiedzi
Witam mam 29 lat 178 cm wzrostu i wagę 103 kg.Nie potrafię przestać myśleć o jedzeniu,przez cały dzień potrafię jeść małe porcje by wieczorem usiąść przed tv i zjeść fast fooda oraz paczkę chipsów,waga ciagle rośnie posiadam w domu bieżnie,rowerek,siłownie ale nie mam motywacji by z nich korzystać.Nie czuje sytości po zjedzeniu posiłku,dopiero gdy zjem bardzo duża ilość jedzenia jestem najedzony,proszę o pomoc
Rozumiem, że zmiana nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej może być trudna, ale jest to kluczowe dla poprawy Twojego zdrowia i samopoczucia. Oto kilka porad, które mogą Ci pomóc:

Stwórz realistyczne cele: Zamiast skupiać się na dużych zmianach, postaw sobie małe, łatwe cele, takie jak jedzenie zdrowego śniadania lub codzienne krótkie spacery. Gdy osiągniesz jeden cel, zwiększaj stopniowo trudność kolejnych.

Planuj posiłki: Planowanie posiłków na cały dzień lub tydzień może pomóc Ci w uniknięciu niezdrowych przekąsek i jedzenia poza domem. Przygotuj zdrowe, zbilansowane posiłki i przekąski, które będą dostarczać Ci energii i uczucia sytości.

Przyjmuj regularne posiłki: Regularne posiłki pomagają utrzymać poziom glukozy we krwi na stałym poziomie i zmniejszają ochotę na podjadanie.

Zwróć uwagę na swoje emocje: Niektórzy ludzie jedzą w odpowiedzi na emocje, takie jak stres, smutek czy nuda. Jeśli uważasz, że to Twój problem, spróbuj znaleźć inne sposoby radzenia sobie z emocjami, takie jak medytacja, joga lub rozmowa z przyjacielem.

Znajdź motywację: Znajdź coś, co sprawia, że chcesz zmienić swoje nawyki, na przykład chcesz poprawić swoje zdrowie, wygląd lub zwiększyć swoją kondycję. To może pomóc Ci znaleźć motywację do wytrwania w swoich celach.

Szukaj wsparcia: Nie musisz zmieniać swojego stylu życia sam. Szukaj wsparcia ze strony rodziny, przyjaciół lub grup wsparcia w internecie.

Nie rezygnuj po jednym nieudanym dniu: Niektóre dni mogą być trudne, ale nie rezygnuj z celów po jednym nieudanym dniu. Każdy dzień jest nową szansą na poprawę.

Pamiętaj, że każdy ma inne tempo i metody na osiągnięcie swoich celów. Ważne jest, aby podejść do tego procesu z cierpliwością i wytrwałością. Jeśli nadal masz trudności, możesz skonsultować się z dietetykiem lub terapeutą, którzy pomogą Ci zidentyfikować i rozwiązać problemy, które utrudniają osiągnięcie Twoich celów.

Witaj!
Jakiekolwiek porady przez internet Ci nie pomogą.
Praca u podstaw z dietetykiem i to jak najszybciej! Odzyskasz energię i radość życia jak Twoje ciało zyska sprawność i lekkość bytu:)) Nie czekaj i działaj!
Pozdrawiam serdecznie!
mgr Ewa Jabłońska-Abramowicz
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyczna (kolejna wizyta) - 189 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
podzielę się z Panem swoimi hipotezami, podkreślam jednak że to nie diagnoza. Mam bowiem zbyt małą ilość informacji, by mówić o pewności. Zbyt małe porcje, to niedojadanie, a co za tym idzie pewien poziom głodu i siłą rzeczy z tzw. odbicia wieczorem zjada Pan dużą ilość pokarmów. Niedojadanie prowadzi także do zaburzenia poziomu glukozy we krwi, a to z kolei wpływa na poziom leptyny-hormonu sytości. W konsekwencji zaburzone jest odczuwanie głodu i sytości. Na poziomie emocjonalnym niedojadanie powoduje stan napięcia, rozdrażnienia.... które w najprostszy sposób można rozładować poprzez jedzenie. Stąd bardzo często wieczorne zajadanie. Będąc w takim błędnym kole nasza motywacja często spada bo interpretujemy je jako porażka, brak silnej woli..itd. Zatem zachęcam do poprzyglądania się problemowi z pomocą psychodietetyka, który pomoże dostrzec zależności między jedzeniem a stanem emocjonalnym. Wtedy kolejnym krokiem może być szukanie nowych sposobów na rozwiązanie problemu. Pozdrawiam Pana serdecznie!
Dzień dobry, na co dzień pracuję między innymi z pacjentami z zaburzeniami odżywiania, z którymi sama się kiedyś zmagałam. Dziś moja świadomość jest dużo większa, a dzięki zdobytej wiedzy i współpracy opartej na zaufaniu, wychodzimy z pacjentami na prostą :) Serdecznie zapraszam.
Dokładnie wiem o czym Pani mówi. Na co dzień pracuję w większości z kobietami, które mają taki problem jak Pani. Na konsultacjach rozmawiamy o funkcjach jedzenia i postrzeganiem go w wielu aspektach. Uczymy się na nowo nawyków żywieniowych, bez rygorystycznych diet oraz bez wykluczania tego co Pani lubi. Po woli w swoim tempie.
Serdecznie zapraszam, może Pani zyskać wolność żywieniową i luz w głowie :)
Dzień dobry, na co dzień współpracuję w pracy z pacjentami buduję świadomość żywieniową i dbam o odpowiednią relację z jedzeniem. Zapraszam na konsultację.
Rozumiem, że masz trudności z kontrolą jedzenia i brakuje Ci motywacji do aktywności fizycznej. Ważne jest zrozumienie, że relacja z jedzeniem często ma podłoże emocjonalne. Zalecam konsultacje psychodietetyczne, które pomogą zidentyfikować źródła tego zachowania i opracujemy spersonalizowany plan, abyś mógł zdrowo zarządzać jedzeniem i odzyskać motywację do aktywności fizycznej. Zapraszam, jestem psychodietetykiem, który zajmuje się takimi przypadkami jak Twój.