Moj wnuczek lat 17 choruje na OCD ,bardzo zle traktuje mlodsza siostre i brzydko odnosi sie do matki

2 odpowiedzi
Moj wnuczek lat 17 choruje na OCD ,bardzo zle traktuje mlodsza siostre i brzydko odnosi sie do matki czy to tez wpisuje sie w ta chorobe
Witam, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne to najczęściej jakies obsesyjne myśli lub kompulsje, np. rytuały. Prawdopodobnie jego zachowanie jest spowodowane czymś innym niż OCD. Może być tak, że sam nie radzi sobie z chorobą, denerwuje się sam na siebie, a stres odreagowuje poprzez zachowania typowe dla OCD oraz rzutując złość na innych członków rodziny. Zachęcam do poczytania na temat OCD, np. "Pokonać OCD" - poradnik dla osób cierpiących na OCD i ich rodzin. Wnuczkowi zaproponowałabym dobrego psychoterapeutę poznawczo-behawioralnego. Pozdrawiam

Witam, ZOK to najczęściej powtarzające się czynności, myśli obsesyjne, kompulsje. Opisywane zachowana najprawdopodobniej są wynikiem nieumiejętnego rozładowania "napięcia", frustracji czy innych emocji z którymi młody człowiek sobie nie radzi.
Wnuczka wraz z mama zachęcam do poszukania wsparcia u psychoterapeuty.