Podejrzewam że jak w najbliższym czasie pewne rzeczy w moim życiu się nie zmienią, to znajdziecie mn

3 odpowiedzi
Podejrzewam że jak w najbliższym czasie pewne rzeczy w moim życiu się nie zmienią, to znajdziecie mnie w wariatkowie, ale cóż pewnego rodzaju szaleństwo i dziwactwo jest jak widać wpisane w moje DNA. Od dzieciństwa byłem traktowany jako wyrzutek z dość słabą odpornością na stres oraz mocno otyły. Przeradzało się to początkowo w szykany, z którymi jak i otyłością sobie poradziłem. Ograniczone zaufanie i izolacja jednak pozostały. Obecnie mnie to dotyka jak nigdy wcześniej. Nie wiem co mogę jeszcze ze sobą zrobić, aby moją sytuację poprawić, naprawdę się zmieniłem próbując być, miły, koleżeński, pomocny i otwarty, ale jak zwykle wszystko kończy się tak, że jestem kompletnie sam ze sobą i swoimi dręczącymi, okropnymi myślami. Bywa to znośne na tyle że mnie to nie dotyka aż tak bardzo , ale ostatnio przeradza się w siłę która robi we mnie kompletną destrukcję i może to zabrzmi dość dziwnie i samolubnie, ale boli mnie kiedy widzę ludzi do okoła, którzy się dobrze bawią lub spędzają z kimś czas , więc w tym miejscu należy wrócić do początku mojego wywodu i przepraszam jeżeli za zabrany czas, w akcie już całkowitej desperacji się tym podzielę. Liczę że niedługo się wszystko zmieni, ale z kolejnymi miesiącami jest to coraz bardziej abstrakcyjne. Jeżeli się spełni ten pierwszy scenariusz, to niech zapamięta mnie ktokolwiek miło...
Dzień dobry,
To smutne co Pan pisze ale wierzę, że scenariusz o którym Pan wspomina się nie spełni. Zaczął Pan już szukać pomocy (wysyłając tę wiadomość), a to bardzo ważny pierwszy krok do zmiany. Myślę, że kolejnym krokiem powinno być spotkanie się z psychologiem-psychoterapeutą. Będzie Pan miał wtedy szansę poszukać przyczyn trudności z jakimi się Pan zmaga oraz popracować nad polepszeniem swojego funkcjonowania, również w zakresie relacji z innymi. Wszystkiego dobrego życzę:)

Dzień dobry, najważniejsze, że zaczął Pan szukać pomocy. Warto, aby przy pomocy psychoterapeuty zobaczył Pan jak przeszłe doświadczenia ukształtowały Pana obecny sposób funkcjonowania, inaczej - co jest genezą Pana obecnych trudności. Poza tym ważnym aspektem pracy psychoterapeutycznej będzie wsparcie Pana w dokonaniu zmian, które mogą przyczynić się do osiągnięcia satysfakcji w poszczególnych obszarach życia. Trzymam mocno kciuki
Ma Pan za sobą trudne doświadczenia, które pozostawiły ślady w Pana życiu i w Pana samopoczuciu. To, że Pan się nimi dzieli stanowi ważny pierwszy krok w procesie zrozumienia i przepracowania swoich emocji oraz doświadczeń.

Pana uczucia izolacji i niezrozumienia są zrozumiałe, biorąc pod uwagę historię, którą Pan opisuje. Pragnienie przynależności i zrozumienia jest fundamentalnym aspektem ludzkiego doświadczenia, a brak tego może prowadzić do silnych emocji, takich jak smutek, złość i frustracja.

Praca terapeutyczna (psychoterapia indywidualna lub grupowa) może pomóc Panu w odkryciu nowych sposobów radzenia sobie z trudnościami, budowania zdrowszych relacji i lepszego zrozumienia siebie.