Dzień dobry, Miałam zdiagnozowaną nerwicę natręctw, jednak ostatnio przybrała ona dziwny tor myślen

2 odpowiedzi
Dzień dobry,
Miałam zdiagnozowaną nerwicę natręctw, jednak ostatnio przybrała ona dziwny tor myślenia. W poprzedniej pracy obgadywano to jak sobie w niej radzę i informacje te trafiły do bliskiej mi osoby. Dostałam tę pracę z polecenia. Obecnie mam nasilone obawy, że osoba, która zaczynała te plotki, może mieć w różnych miejscach znajomych, którzy będą tej osobie przekazywać informacje o mnie i sytuacja będzie się powtarzać. Mam lęk przed tym, że ma złe intencje wobec mnie i cały czas funkcjonuje w wysokim napięciu (utrudniony sen, jedzenie, skupienie się na chwili teraźniejszej). Zdaje sobie sprawę z irracjonalności tych myśli, ponieważ to była jednorazowa sytuacja, ale nie daje mi spokoju to, że coś się może dziać za moimi plecami. Dziękuję za odpowiedź z góry.
Dzień dobry,
Myślę że w Pani przypadku najlepiej by było popracować nad tym problemem na terapii. Taka obawa przed obgadywaniem o krytyką ze strony innych może świadczyć o niskim poczuciu własnej wartości i braku wiary w siebie, może być też związana z nieprzepracowanymi wydarzeniami z przeszłości, w których czuła sie Pani podobnie. Są to tematy, z którymi ciężko poradzić sobie samej, a kontakt z terapeutą może na pewno pomóc. Jeśli to napięcie staje się tak silne, że utrudnia codzienne funkcjonowanie, warto też rozważyć wizytę u lekarza psychiatry.
Pozdrawiam,
Justyna Wojciechowska
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry. Przede wszystkim chciałabym podkreślić, iż fakt, że szuka Pani odpowiedzi na opisaną sytuację jest bardzo pozytywny. To ważne, że sama Pani szuka wsparcia. Pomimo zdiagnozowanej nerwicy natręctw potrafi Pani mieć momenty, gdy zdaje sobie sprawę, że niektóre Pani myśli są irracjonalne. Myślę, że regularna praca z terapeutą podniosłaby Pani satysfakcję z życia prywatnego i tego zawodowego, uzyskałaby Pani wpływ na swoimi myślami i spokój w głowie. Wszystkiego dobrego!