Jestem mama 17 letniej dziewczyny, napewno ma anoreksje, zachowanie oraz nie jedzenie wzkazuje na ch

10 odpowiedzi
Jestem mama 17 letniej dziewczyny, napewno ma anoreksje, zachowanie oraz nie jedzenie wzkazuje na chorobę.
Wazy 41.5 kg/158cm .
Gdzie znajde dietetyka zajmujacy sie zaburzeniami odżywiania
Dzień dobry,.. Całą listę dietetyków z podziałem na miejscowości ma Pani na znanylekarz.pl

Witam. Leczenie anoreksji wymaga kompleksowego wsparcia. Pomoc dietetyka w odżywieniu organizmu jest bardzo ważna, w sytuacjach znacznej niedowagi nawet priorytetowa, jednak jeśli córka faktycznie ma anoreksję (taką diagnozę stawia lekarz) powinna być także pod opieką psychiatry i psychoterapeuty. Kontakt do dietetyka i innych specjalistów w swojej miejscowości znajdzie Pani na portalu. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Jeśli chodzi o leczenie anoreksji to proszę bardzo ostrożnie podejść do wyboru specjalisty, gdyż jest to zaburzenie na podłożu psychicznym. Najlepiej znaleźć przyczynę takiego zachowania i dokładnie ją przepracować. Trudno jest to zrobić samemu. Najlepiej popracować z terapeutą, który ma podejście i będzie też pasował córce, wzbudzi zaufanie. Można tez włączyć terapię która łączy psychologię z podświadomością. Ważna jest dieta, jednak ważniejszym aspektem jest znalezienie przyczyny. Ja współpracuję z taką osobą - która pomogła wyjść z anoreksji moim pacjentom za pomocą pracy z podświadomością.
Dzień dobry
Proszę zdiagnozować córkę u lekarza psychiatry (tylko taki specjalista diagnozuje anoreksję) Anoreksji najczęściej towarzyszy depresja więc ta wizyta jest konieczna. Myślę że w dzisiejszych czasach nikt nie ma już oporów przed taką wizytą. Tutaj jest niezbędna współpraca z dietetykiem lub psychodietetykiem, który złagodzi lęk przed jedzeniem oraz z psychoterapeutą, który jest kluczowym specjalistą, ponieważ najważniejsze jest odnalezienie przyczyny zaburzenia. Pozdrawiam i życzę córce wszystkiego dobrego Joanna Majer-Skruch
Dzień dobry,
Zapraszam jestem dietetykiem klinicznym i psychodietetykiem , specjalistą zaburzeń odżywiania.

pozdrawiam serdecznie
Kamila Seifert-Jędrzejczak
Sugeruję wizytę: Konsultacja online (pierwsza) - 170 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry, jestem magistrem dietetyki klinicznej i psychodietetyki, czyli oprócz typowych jednostek chorobowych zajmuje się szeroko rozumianymi zaburzeniami odżywiania. Dodatkowo, najlepiej współpracować w zespole specjalistów, czyli jak najszybciej wdrożyć psychoterapię, połączyć te wizyty z odpowiednim dietetykiem. Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyczna (pierwsza wizyta) - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Rozumiem, że martwi się Pani o zdrowie swojej córki i podejrzewa, że może ona cierpieć na anoreksję.
Zaburzenia odżywiania to poważne choroby, które wymagają specjalistycznej opieki lekarskiej, psychologicznej i dietetycznej. W mojej pracy jako dietetyka klinicznego i psychodietetyka, skupiam się na holistycznym podejściu do pacjenta, co oznacza, że nie tylko zajmuję się aspektami żywieniowymi, ale również uwzględniam czynniki psychologiczne, które wpływają na zachowanie pacjenta.

Jeśli jest Pani zainteresowana skorzystaniem z moich usług, zachęcam do skontaktowania się ze mną. Razem opracujemy plan żywieniowy, który będzie dostosowany do indywidualnych potrzeb i preferencji Pani córki oraz wspólnie będziemy pracować nad poprawą jej zdrowia i samopoczucia.

Pozdrawiam
mgr Klaudia Ułamek
Dietetyk kliniczny, psychodietetyk Częstochowa oraz online
Dzień dobry. Proszę udać się wraz z córką do lekarza, w celu postawienia diagnozy, jeżeli jeszcze nie jest postawiona. Myślę, że następnie warto jest zadziałać kompleksowo i umówić się na wizytę do psychodietetyka lub dietetyka oraz psychologa. W powracaniu do zdrowia córki istotne jest znalezienie przyczyny.
Jeżeli chodzi o dietetyka zajmującego się zaburzeniami odżywiania może znaleźć go Pani na portalu znanylekarz.pl
Pozdrawiam
Dzień dobry, jestem dietetykiem klinicznym i w swoim gabinecie przyjmuję Pacjentów z zburzeniami odżywiania. Stawiam na empatię i duże zrozumienie. Współpracuję z innymi specjalistami, w tym z psychoterapeutami. Zapraszam na pierwszą wizytę. Pozdrawiam!
Dzień dobry, w tej sytuacji niezbędna będzie konsultacja z psychiatrą i diagnostyka pod kątem zaburzeń odżywiania, po postawieniu stosownej diagnozy należy zadziałać kompleksowo przy pomocy psychologa i dietetyka.