Pytania pacjentów (466)
-
Moja mama ma 55 lat. Po zrobieniu podstawowych badan tsh 6.5 cholesterol 270 oraz cukier 120. Ma row
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Nie rozumiem, przecież wyniki wskazują na niedoczynność tarczycy i cukrzycę a jeszcze estradiol jeśli jest menopauza. Te 3 czynniki to otępienie !!!!
-
Chciałam zapytać, czy w przypadku takich wyników (przy zdiagnozowanej Hashimoto kilka lat temu) powi
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Proszę zmniejszyć do 100 mcg. a za 3 tyg FT4 kontrola. Ponadto poziom estradiolu w 3 dniu cyklu !!! ma być około 50 ng. /ml
-
Moje pytanie dotyczy płodności i tego do jakiego lekarza się w chwili obecnej udać. Od 6 lat nie mog
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Jest podwyższony 17-OH Prog i prawdopodobnie wsk. HOMA IR . Insulinooporność a nie cukrzyca typ 2.Dodatkowo prosze zrobić kortyzol ma być w Normie i Progesteron około 20 dnia cyklu. Powinien… Więcej
-
Czy taki stan tarczycy kwalifikuje się do jodoterapii: Cytologia: Rozmazy zawierają treść krwistą,
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
O leczeniu radiojodem decyduje stan nadczynności tarczycy a nie tylko jodochwytność.
-
Sporadycznie i nie częściej niż raz na miesiąc czy dwa odczuwałam u siebie pojedyńcze momenty, gdy s
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Odstawić Euthyrox i jesli wróci tętno do 72/ min przeprowadzić badanie Holter zapis tętna całą dobę) zlecone przez kardiologa.
-
Mam 32 lata, mam jedno zdrowe dziecko, chłopczyka 3 latka urodzony w 2015 r. W 2017 roku dwa razy po
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Niedoczynnośc tarczycy odpowiada za tzw " puste jajo płodowe w 35 dniu cyklu. Inne niepowodzenia to inne przyczyny. Leczenie i wyniki prawidłowe. Może wymazy z szyjki- ureoplasma i chlamydia… Więcej
-
Mam PCOS. Przyjmuję plastry od jakiegoś czasu. Nie czuję sie najlepiej. Czuje, ze boli mnie tetnica
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Należy ustalić przyczynę PCO i nie stosowąc estrogenów synetycznych ryzyko zakrzepowe !!!!!!
-
Prosze o interpretacje moich wynikow Glukoza na czczo: 107 1h po obciazeniu 75g glukozy: 169 2h :
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
cukrzyca typ 2.
-
Czy wynik Tsh 3,1 u osoby 23 letniej jest prawidłowy? Od dziecka wynik się nie zmienia. Czy jest moż
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Wyniki badań nie zawsze decydują o leczeniu. Czasem tęż objawy
-
Mam 47 lat. Odebrałam wyniki badań tarczycy, niestety wizytę u lekarza mam za 3 tygodnie, bardzo pro
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Wyniki idealne.
-
Od ponad pół roku staramy się z mężem o dziecko. Cykle stymulowane clostybegytem +ovitrell. W 2 cykl
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Proszę zrobić TSH. Powinno być poniżej 2,5. Progesteron powyżej 20 ng.
-
Zazywam bromergon(dwa razy po pol tabletki) i prolaktyna spadla mi do 3.97 co zrobic by wzrosla prol
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Odstawić leki. Niska prolaktyna nie ogranicza płodności a nadmierna pogarsza płodnośc . Prolaktyna potrzebna jest do karmienia
-
Wynik leukocytow 500/ul w ciazy czy udac sie natychmiast do lekarza ?Czy powtorzyc jutro badanie i e
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
zrobić rozmaz lekocytów
-
Witam staramy sie z mezem o dziecko moja prolaktyna spadla do 3.97 przy braniu bromergoranu.Maz rown
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Znaleźć przyczynę hyperprolaktynemii u obojgu. Dalej badanie nasienia i progesteron w 20 dniu cyklu ( ma być powyżej 15,0 nh/ml
-
Witam, mam 26 lat od kilku kiedy skonczylam 21 lat mam problemy z miesiączkami, chodziłam do różnych
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Prosze zrobić badania FSH, LH, estradiol, prolaktyna, androstendion. One mogą być w normie ale to jest informacja jakie leki mozna podawać. Co do dolegliwości to podejrzewam endometriozę w tej… Więcej
-
Mam 35 lat, nie współżyłam i nigdy nie byłam u ginekologa. Chciałabym iść, ale mam obawy. Jestem atr
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Jeśli nie ma Pani żadnych dolegliwości to nie ma sensu bad. ginekologiczne.Proszę zrobić badanie. USG przezbrzuszne.
-
Mam 23l, od 5lat biore tabl.anty. Od 1,5 roku moje bóle w trakcie okresu nasilily sie - zdarzają się
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Objawy wskazuja na toksyczne działanie estrogenów. Należy odstawić tabletki
-
Czy można być w ciąży bez obecności beta hcg w krwi po 7 tygodniach od stosunku ?
Czy można być w ciąży bez obecności beta hcg w krwi po 7 tygodniach od stosunku ?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
nigdy, trzeba ponawiać stosunki
-
Boli mnie dół brzucha po lewej stronie.Promieniuje do pachwiny ,w dół do kolana i stopy.Byłam u leka
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Nie, nie ma takiego promieniowania. Bardziej zap. nerwu kulszowego lewego.
-
Czy jest możliwość że chodzenie po wysokich górach pobudza produkcję prolaktyny? Bo zauwazylam u sie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Prolaktyna wzrasta z powodu stresu po kortyzolu. Mozna zwiększyc dawkę leku obnizającego PRL
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…