Witam, mam 26 lat od kilku kiedy skonczylam 21 lat mam problemy z miesiączkami, chodziłam do różnych lekarzy i zawsze przepisywali mi leki hormonalne jednak to nic nie pomogło. Jak brałam leki to było dobrze jednak po jakimś czasie stosowania leków znowu się zaczynały problemy, nie pomagały zmiany leków i zmiany w stosowaniu. Wszystko działało na krótką mete. Jak tylko odstawiałam leki znowu nie miałam miesiączki. Miałam robione badania hormonów ok 4 lata temu i nie nie wykryły. Cytologia jest poprawna robiona pod koniec 2017 roku. Obecnie od ponad 2 miesięcy nie biore leków i tym samym nie mam miesiączki. Test ciązowy robiłam 2 razy i był negatywny.Ciągle czuje się tak jak przed miesiączką (jestem rozdrażniona, mam wahania nastroju, ciągle chodze zmęczona, nie moge się dobrze wyspać, zatrzymuje mi się woda w organiźmie, nie mogę się skoncentrowac i mam problemy z pamięcią) Od jakiegoś czasu ( 1-1,5 roku) czuję ciągły ból w podbrzuszu przypominający bóle menstruacyjne, raz wieksze raz mniejsze zależy od dnia, czasami się nie pojawiaja, ale przeważnie coś tam zawsze czuję mówiłam o tym mojemu lekarzowi ale powiedział ze to jest normalnie w trakcie stosowania leków hormonalnych po odstawieniu bóle nie ustąpily nadal sie pojawiaja.. Na usg są widoczne pecherzyki powietrza wokół jajników, jajniki sa troche powiekszone i asymetryczne.Nie wiem już co mam robić.W przyszłosci chciałabym mieć dzieci i męczy mnie juz psychicznie cała ta sytuacja. Proszę o pomoc.
dr n. med. Piotr Miciński
dr n. med. Piotr Miciński
Endokrynolog, Ginekolog
Mysłowice
Prosze zrobić badania FSH, LH, estradiol, prolaktyna, androstendion. One mogą być w normie ale to jest informacja jakie leki mozna podawać. Co do dolegliwości to podejrzewam endometriozę w tej sytuacji

po prostu nie jest Pani leczona tylko przyjmowana przez lekarzy

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.