Pytania pacjentów (466)
-
Jakieś 7 miesięcy temu stwierdzono u mnie chorobę Hashimoto. Wyniki tsh to kolejno: 0.008 , 0.008, 1
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dalej bad. TRAb FT3 i FT4 i specjalista od tarczycy
-
Jestem po usunieciu torbieli dermoidalnej. Wynik histopatologiczny w porządku. Nigdy nie brałam tabl
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Estradiol w 3 dniu cyklu i jeśli powyżej 75,0 pg to nie stosować OC
-
Po badaniu immunologicznym moje THS wynosi 3.09 ulU/ml, jestem w pierwszym trymestrze ciąży. Wyczyta
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Raczej prosze obnizyć ponizej 2,5.Decydują objawy niedoczynności u Pani
-
Proszę o opinię /kobieta lat 64/ W 2016 w styczniu roku miałam badania z krwi Anti-TPO 0,35 IU/mL /
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Swietne badanie USG. Kontrola za rok
-
Prosze o wyjasnienie wyniku badania krwi na prolaktyne z peg-iem(precypitacja glikolem polietylonowy
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Jeśli PRL jest powyżej 100% Normy to konsultacja celowa
-
Witam serdecznie od tygodnia spoznia mi się okres. Do tej pory był w miarę regularny.Wszystkie testy
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Poczekać i zobaczyć następne cykle
-
Mam 14lat i obawiam sie, że mam grzybicę pochwy, ponieważ zauważyłam biała, serowatą brzydko pachnąc
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Irygacja łyżka octu na litr letniej wody.
-
Czy jeśli po 2 godzinach od przyjęcia tabletki wystąpiła jednorazowa biegunka to czy antykoncepcja j
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Tak, wchłania się po ok 15 min
-
Czy przyjmowanie pyłku pszczelego (kwiatowego) może wpłynąć na zmniejszenie skuteczności tabletek an
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Poddaję się, nikt nie badał tego naukowo. Tabletki są skuteczne nawet po 1/3 mniejszej dawki
-
Mam 55lat w 2006 r zrobiłam badanie tsh rarczycy i wyszło ze mam nadczynnosc i podano mi radioaktywn
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Nie widzę związku niedoczynności i braku okresu. Można zrobić badanie estradiolu
-
Czy jak wykryto u mnie mała niegroźne anomagylipoma prawej nerki czy mogę starać się o dziecko lekar
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Przykro mi ale nie jestem specjalista od guzów nerki, Ogólnie jesli lekarz ma takie zdanie to powinna to Pani przyjąć.
-
Mam pytanie dot. Tabletek antykoncepcyjnych. W ostatnim miesiącu pominęłam 4 dni przerwy ( mam table
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Tak ale nie ma pewności że krwawienie będzie.
-
Od wczoraj strasznie boli mnie podbrzusze ponieważ dostałam miesiączkę nie mogę usiedzieć nie mówiąc
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Tbl p- bólowe a jesli nie pomaga to bad. gin. zap. przydatków ????
-
Mam 27 lat i zdiagnozowane Hashimoto oraz niedoczynność. Wcześniej przyjmowałam Euthyrox, jednak puc
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Prosze zrobic bad. estradiolu i progesteronu około 20 dnia cyklu; E ponizej 50 a prog powyżej 15,0 Jesli jest inaczej to leczenie
-
Dziś wspolzylam ze swoim partnerem, dziś jest przewidywany dzień owulacji (data ostatniej miesiączki
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Tabletka na pewno pomoże.
-
Jestem 2,5 miesiąca po całkowitym usunięciu tarczycy z powodu raka brodawkowatego. Od miesiąca biorę
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Nie powinna być wysoka.
-
Byłam ostatnio u lekarza, który dał mi tylko kartę postępowania niewyjaśniając co powinnam robić i c
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Tm może sugerować krwawienie do pęcherzyka lub endometrioze w lewym jajniku. Można wyk bad Ca 125 antygen i FSH, LH estradiol ,17 OH progesteron w 3 dniu cyklu dla wyjasnienia zaburzeń pękania… Więcej
-
Nie jestem w ciąży. Czy ból piersi (obolałe piersi)moze trwać caly cykl? Czy odrazu jest powod do te
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Jeśli w każdym cyklu to tak
-
Nie mam żadnych upływów, nic brzydko nie pachnie ale mam zaczerwienione i swędza mnie wargi sromowe.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Grzybica zewnętrzną. Krem p- grzybiczy
-
Martwi mnie moje endometrium które ma 36mm lekarz wykluczył ciążę i mówił że jest cienkie i testy ró
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
W 12 dniu cyklu powinno być powyżej 9 mm. Inne dni sa bez znaczenia
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…