Pytania pacjentów (466)
-
Spóźniona miesiączka. Czy to ciążą?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
To zaburzenie cyklu owulacyjnego. Potrzebne badanie ginekologiczne
-
Podwyższone DHEA-SO4, Progesteron 17 OH i Testosteron
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Leczy się łatwo, nie ma operacji. To problem płodnosci, przyczyny podwyzszenia i hamowania przed owulacja .
-
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Prosze sprawdzic czy prpogesteron we krwi jest powyżej 15, ng/ml w 23-26 dniu cyklu
-
Dzień dobry, mam 28 lat, wybrałam się do dermatologa, ponieważ od kilku lat zmagałam się z trądzik
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
należy wykonać kortyzol a leczenie jest proste i nie ma operacji.
-
witam ! proszę mi powiedzieć czy polip w ujściu szyjki widoczny od zewnątrz, nie powoduje bólu ani d
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
To zalezy od lekarza który to widzi. Obserwacja lub usuniecie. Nie ma innych metod
-
Witam serdecznie, mam 20 lat i lekką niedowagę. Dwa lata temu przez 3 miesiące brałam Luteinę aby ur
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
FSH, LH estradiol w 3 dniu cyklu wyjasnią zaburzenia rytmu krwawień i poziom estadiolu powinien być poniżej 50 pg/ml
-
USG tarczycy: w prawym płacie (19x11x43mm) hipoechogeniczny guzek (5x3x5) o mieszanym wzmożonym unac
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Na pewno nie problem tarczycowy. Poziom insuliny, glukozy, kortyzol, infekcje !! Neurolg.
-
Witam, W dużym skrócie - mam 22 lata i choruje na niedoczynność tarczycy, hashimto, zespól policys
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Prosze zrobić bad. androstendionu ( waga) i kortyzolu ( odporność)
-
Jestem 8 miesięcy po porodzie. Od 5miesięcy zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne Novynette. Na kon
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zmienić tbl na inne np Rigevidon. Nie wiem co sadzic o guzkach u babci
-
Witam. Zażywam pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych VINES . Dziś rano pomyliłam tabletki i
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Nic wziąść 2 tblk następnego dnia
-
Witam! Ginekolog stwierdził u mnie grzybicę pochwy. Przepisał mi globulki i klotrimazol (krem). Mój
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
5 dni jak globulki
-
Witam dostałam cytologie widoczne komórki atypii cytologicznej czy to rak ? cytologia była pobiera
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
To jest poważne. Dalej kontakt z lekarzem od cytologii
-
Witam. Czy w poniżej przedstawionej sytuacji zalecana jest antykoncepcja "po" czy raczej nie ma po
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zadnej potrzeby po owulacji. Tylko przed
-
Choruję na hashimoto (+niedoczynność), pcos i insulinooporność. Od kilku lat byłam leczona glucophag
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Badania Androstendion, kortyzol,estradiol w 3 dniu cyklu o 8 rano. Nie da sie leczyć korespondencyjnie. Prosze przyjechać z wynikami.
-
Witam, Kilka dni temu dokuczała mi infekcja pochwy, kiedy dolegliwości minęły przerwałam leczenie.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Prosze zrobić badanie biocenoza pochwy
-
Mam problem od prawie 2 lat, mianowicie, występuje u mnie ból w podbrzuszu po lewej stronie, czasem
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Wskazana laparoskopia
-
Witam. Mam 20lat mam problem z miesiączkowaniem. Początki mojego miesiączkowania były regularne, po
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zrobic badania FSH LH estradiol prolaktyna androstendion w 3 dniu cyklu,
-
Bardzo proszę o interpretację wyników płeć : kobieta Glukoza na czczo 84,30 mg/dl 70,00-99,00 Gl
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Wyniki prawidłowe. Może więcej vit D.
-
Kobieta lat 51, ostatnia miesiączka 12 m-cy wcześniej, nigdy nie stosowałam antykoncepcji hormonalne
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Będzie trudno ze względu na wysoki estradiol. Może na początek Luteina 10 dni w miesiącu. Decyzja o tbl hormonalnych po wizycie u lekarza ginek i wykluczeniu ryzyka zakrzepowego
-
Mężczyzna lat 30. Od +/- 3 lat ogólne problemy ze zdrowiem. Zaczęło się od problemów z wypróżnianiem
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Potrzebny marker PSA !!!!. do CEA(podwyższony)
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…