mgr

Mateusz Małachowski

verifiedCreated with Sketch.

Fizjoterapeuta, Terapeuta, Diagnostyk

50 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
18 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Mateusz Małachowski jest fizjoterapeutą z kilkuletnim stażem. Zajmuje się głównie pacjentami ortopedycznymi: z bólami, dysfunkcjami kręgosłupa, stawów obwodowych (biodra, kolana, stopy,… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
50 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: FizjoSystem - Centrum RehabilitacjiUsługa: bóle biodra i kręgosłupa

  Pan Mateusz na pierwszej wizycie bardzo wnikliwie ogląda badania rtg czy tomografie i omawia je z pacjentem. Robi też dokładny wywiad i badanie fizykalne.Jest bardzo konkretny i rozmawia wyłącznie na tematy związane ze schorzeniem pacjenta.Odpowiada na pytania i wyjaśnia terminy medyczne.Na kolejnych wizytach stosuje różne techniki i metody rehabilitacyjne. Podchodzi do pacjenta i jego schorzeń całościowo stara się pomóc.

  Mateusz Małachowski2018-09-21

  Pani Anno, dziękuję za opinię i do zobaczenia na kolejny wizycie.
  Pozdrawiam

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: FizjoSystem - Centrum RehabilitacjiUsługa: konsultacja fizjoterapeutyczna

  Bardzo dobry specjalista, tłumaczy wyniki badań, co robi i co planuje robić w przystępny sposób, bada nie tylko to z czym się przychodzi ale również inne możliwe przyczyny. Posiada dużą wiedzę merytoryczną. Nie narzuca leczenia, opisuje plusy i minusy każdego podejścia i dostosowuje się do wyboru. Polecam specjalistę z czystym sumieniem.

  Mateusz Małachowski2018-08-31

  Panie Arturze, bardzo dziękuję za tą opinię.
  Pozdrawiam

 • S
  Lokalizacja: FizjoSystem - Centrum RehabilitacjiUsługa: pierwsza wizyta - konsultacja fizjoterapeutyczna

  Pan Mateusz to bardzo dobry i profesjonalny fizjoterapeuta. Po dolegliwościach bolowych kolana i biodra postawił mnie na nogi i teraz jestem pod jego stałą opieką. Bardzo polecam

  Mateusz Małachowski2018-07-23

  Dziękuję Pani Sylwio za komentarz.
  Do zobaczenia.

 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: FizjoSystem - Centrum RehabilitacjiUsługa: pierwsza wizyta - konsultacja fizjoterapeutyczna

  Pan Mateusz pośrednio uratował mi zdrowie a może i życie. Zgłosiłam się do Pana Mateusza z rwą kulszową (taka była diagnoza lekarzy) i innymi schorzeniami. W związku z niejasnościami dotyczącymi moich schorzeń Pan Mateusz zlecił dalsza diagnostykę i wizytę u bardzo dobrego ortopedy. Polecony ortopeda postawił 100 % pewną diagnozę. Przedtem byłam u kilku ortopedów - bez żadnego rezultatu.
  Okazało się , ze mam martwicę szyjki kości udowej , postępującą w zastraszającym tempie i konieczna jest szybka operacja wstawienia endoprotezy stawu biodrowego. Czekam na informacje ze szpitala. Mam nadzieje, ze operacja będzie szybko, bo wszystko mnie boli i nie daje rady już żyć.
  Bardzo dziękuję Panie Mateuszu za wskazanie drogi !
  Polecam wszystkim Pana Mateusza.

  Mateusz Małachowski2018-06-18

  Dziękuje za ten komentarz. Podstawą prawidłowego leczenia pacjenta jest podstawienie prawidłowej diagnozy i wykonanie trafnej diagnostyki dodatkowej (jeżeli jest potrzebna). Leczenie pacjentów całą garścią leków przeciwbólowych nie jest skuteczne jak i okazało się w tym przypadku. Cieszę się, że udało mi się pomóc. Czekam na dalszy kontakt.
  Pozdrawiam

 • T
  Lokalizacja: FizjoSystem - Centrum RehabilitacjiUsługa: terapia manualna

  Gabinet Mateusza odwiedzam od kilku lat w związku z mikrourazami po uprawianiu rónych sportów. Mateusz bardzo dokładnie zajmuje się diagnozą, a następnie szczegółowo tlumaczy co robi i w jakim celu, dzięki czemu mam zawsze co i dlaczego jest robione - bardzo mi to odpowiada i dzięki temu wzrasta moja samoświadomość ciala. Szczerze polecam - pełen profesjonalizm, ogromna wiedza, super efekty

  Mateusz Małachowski2018-05-11

  Dziękuje bardzo za tą opinie.
  Pozdrawiam

 • D
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: FizjoSystem - Centrum RehabilitacjiUsługa: pierwsza wizyta - konsultacja fizjoterapeutyczna

  Pan Mateusz to najlepszy specjalista u jakiego byłam. Podchodzi do pacjenta całościowo, nie trzyma się kurczowo jednej diagnozy i dopuszcza każdą możliwą opcję. Bardzo dokładnie wszystko tłumaczy i zależy mu, żeby to wyjaśnienie trafiło do pacjenta. Na razie była to konsultacja, ale na pewno będę wracać w ramach leczenia - już po pierwszym spotkaniu widzę poprawę :)

  Mateusz Małachowski2018-05-05

  Dziękuję Pani Dominiko za tą opinię.
  Zawsze staram się aby pacjent w pełni rozumiał to co się z nim dzieje. Wierzę, że fakt ten powoduje lepsze leczenie pacjenta oraz współpracę między pacjentem a specjalistą.
  Pozdrawiam

 • A
  Lokalizacja: FizjoSystem - Centrum RehabilitacjiUsługa: dyskopatia kręgosłupa

  Bardzo dobry lekarz. Super podejście do pacjenta. Choruje na kręgoslup od 2 lat i bylam conajmniej u mniej wiecej 6 czy 8 fizykoterapeutów wczesniej. W Fizjosytem byłam 2 razy na wizycie i polecam w 100%. Najpierw konsultacja / rozmowa co boli, co się stało i czego oczekuję. Potem lekarz obejrzał dokładnie badania z płyty tłumacząc co i jak a dopiero czytał wyniki i opisy badań. Najczęściej jak chodzilam na fizykoterapie to fizykoterapeci czytali opisy badania a nie oglądali rezonans czy klisz z prześwietleń. Tu było odwrotnie. Zabieg/ fizykoterapia jak na początek bezbolesne wręcz prawie usypialam czyli mięśnie się rozluźniły ale zeby to nie było mylące ze nic się nie dzialo to zapewniam ze efekty było widać gołym okiem bo bo mogłam się wykonać ćwiczenie typu "skłon" którego przed wizytą nie byłam w stanie bez bólu zrobić. Lekarz nie krytykuje innych lekarzy, nie krytykuje pacjenta (co mi się zadażało wcześniej). Tłumaczy ćwiczenią i generalnie słucha pacjenta. Jestem bardzo zadowolona.

  Mateusz Małachowski2018-03-22

  Pani Anno, bardzo dziękuje za ten komentarz.
  Pozdrawiam,
  Mateusz Małachowski

 • I
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: FizjoSystem - Centrum RehabilitacjiUsługa: masaż leczniczy

  Bardzo dobry fachowiec o złotych rękach. Po dwóch wizytach ból szyi zmniejszył się o połowę. Tłumaczy wszystko cierpliwie, odpowiada na każde pytanie, posiada niesamowitą wiedzę medyczną. Przy moim schorzeniu stosuje ucisk o różnym natężeniu i celnie trafia w źródło bólu.
  Masaże sanatoryjne to zwykłe mizianie, a tu jest rzeczywista praca nad pacjentem. Po kr. szyjnym zabiorę się za lędźwiowy również u p. Mateusza.

  Mateusz Małachowski2018-03-05

  Pani Iwono, bardzo dziękuje za ten komentarz. Jestem szczęśliwy, że czuje się Pani lepiej.
  Pozdrawiam,
  Mateusz Małachowski

 • M
  Lokalizacja: FizjoSystem - Centrum Rehabilitacji

  Po wizycie u Pana Mateusza zrozumiałem, czemu ten specjalista ma tak dobre opinie na Znanym Lekarzu. Mogę potwierdzić, że zabiegi okazały się w moim przypadku skuteczne, a Pan Mateusz zrobił na mnie pozytywne wrażenie swoją wiedzą i podejściem do pacjenta. Na plus zasługuje również bardzo proaktywna i życzliwa postawa oraz autentyczne zaangażowanie, co niestety nie jest regułą u fizjoterapeutów, z którymi miałem wcześniej styczność.

  Mateusz Małachowski2018-03-01

  Panie Macieju,
  bardzo dziękuje za komentarz.
  Pozdrawiam,
  Mateusz Małachowski

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: FizjoSystem - Centrum Rehabilitacji

  Pan Mateusz każdorazowo dokładnie bada pacjenta i robi wywiad lekarski - analizuje dostarczone wyniki badań, pyta o rodzaj dolegliwości czy charakter bólu, a jeżeli jest to kolejna wizyta, o zmiany, które zaszły od ostatniego spotkania. Po przeprowadzonym badaniu przechodzi do zabiegów manualnych, które są dostosowane do rodzaju dolegliwości. Pan Mateusz ma również rozległą wiedzę i chętnie, w bardzo przystępny sposób, odpowiada na zadawane mu pytania.
  U Pana Mateusza byłem już kilkakrotnie (problemu z kręgosłupem szyjnym i lędźwiowym, ostroga piętowa) i każdorazowo spotkałem się dokładną diagnozą i bardzo skuteczną pomocą w powrocie do pełnej sprawności. Zdecydowanie polecam tego fizjoterapeutę.

  Mateusz Małachowski2018-02-21

  Panie Michale,
  bardzo dziękuje za ten komentarz.

  Pozdrawiam,
  Mateusz Małachowski

Pytania pacjentów (84)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Mateusz Małachowski jest fizjoterapeutą z kilkuletnim stażem. Zajmuje się głównie pacjentami ortopedycznymi: z bólami, dysfunkcjami kręgosłupa, stawów obwodowych (biodra, kolana, stopy, barku, łokcia, ręki). W swojej pracy cechuje go podejście holistyczne do pacjenta. Zajmuje się leczeniem także takich przypadków jak bruksizm, patologie stawów skroniowo-żuchwowych oraz krzyżowo-biodrowych, bóle napięciowe głowy. Ma także doświadczenie w przygotowaniu motorycznym pod daną dyscyplinę sportową oraz w dietetyce.

  W chwili obecnej uczęszcza do prestiżowej belgijskiej szkoły osteopatii Flanders International College of Osteopathy (FICO)

  W przeszłości współpracował z klubami Legia Warszawa (sekcja żeńska rugby), OTC (Klub tenisowy)

  Współwłaściciel i założyciel FizjoSystem - Centrum Rehabilitacji, placówki na Warszawskim Mokotowie.
  ul.Wita Stwosza 32 lok. 1 Warszawa - Mokotów,
  www.fizjosystem.com

  Współwłaściciel i założyciel FizjoSystem - Szkolenia, firmy organizującej specjalistyczne kursy i szkolenia dla fizjoterapeutów, terapeutów manualnych, osteopatów i lekarzy.
  www.fizjosystem-szkolenia.pl

  Ukończone kursy:

  • Kaltenborn-Evjenth

  • High Velocity Low Amplitude - Manipulacje krótkodźwigniowe (Jory Pauwels D.O.):
  - SPINE - HVLA Midrange Compressions Advanced
  - EXTREMITIES - HVLA Midrange Compressions Advanced

  •Diagnostyka obrazowa (dr Piotr Godek D.O.)

  • Terapia Trzewna. Wybrane zagadnienia dla fizjoterapeutów i terapeutów manualnych (dr Łukasz Czubaszewski D.O.)

  • Ostry dysk - część szyjna kręgosłupa (Rafał Krasicki PT-OMT)

  • Taping rehabilitacyjny. Taping stosowany w rehabilitacji i sporcie (mgr Tomasz Tittinger, mgr Rafał Słoniak)

  • Współczesne metody diagnozowania i leczenia tkanek miękkich wg Ciechomskiego (dr Jarosław Ciechomski D.O.)

  • Masaż tkanek głębokich - Czubaszewski & Szałański

  • Punkty spustowe koncepcja Ed Wilson

  • Kinesiologytaping

  • Kurs masażu II stopnia dla zaawansowanych

  • McKenzie A

  Szanowny Pacjencie,
  prosimy o poszanowanie czasu naszych specjalistów, i zgłaszanie nieobecności najpóźniej 24h przed planowaną wizytą. W przypadku nieodwołania wizyty 24h przed terminem Pacjenci będą obciążani jej kosztem.

Specjalizacje

 • Medycyna sportowa
 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu
 • Rehabilitacja medyczna
 • Reumatologia
 • Osteopatia
więcej

Edukacja

 • Flanders International College of Osteopathy (w trakcie)
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Mazowiecka w Warszawie

Publikacje

 • Postępowanie fizjoterapeutyczny po rekonstrukcji ACL w stawie kolanowym
 • Ocena skuteczności wybranych metod terapeutycznych u osób z zespołem derangement części lędźwiowo-krzyżowej kręgosłupa

Nagrody i wyróżnienia

 • .

Znajomość języków

 • polski
 • angielski

Staże

 • Szpital MSWiA w Warszawie
 • Wojskowy Instytut Medyczny przy ul. Szaserów w Warszawie
 • Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie
 • Mazowieckie Centrum Rehabilitacji STOCER
więcej

Certyfikaty

Artykuły

 • Zamrożony bark

  28 listopada 2015

  Pierwsze opisy „zamrożonego barku” sięgają roku 1934, kiedy opisał tę dysfunkcję Codmann. Z kolei w 1945 roku Neviaser nazywał ją „unieruchomieniem barku...