Umów wizytę
714 odwiedzin w ciągu 30 dni

Obecnie brak miejsc na psychoterapię. Dbając o wysoką jakość usług uprzejmie proszę o umawianie się na wizytę godzinną w przypadku wizyt pierwszorazowych (gdy nie znam Pacjenta)… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Specjalistyczna Praktyka Lekarska Marcin Gajdosz

  Stanisława Moniuszki 18/5, Stare Miasto
  31-523 Kraków, małopolskie

  Pokaż dane kontaktowe

  Sposoby płatności
  Gotówka
  Pod tym adresem przyjmuję
  dorosłych

  Usługi

  Pierwsza wizyta psychiatryczna - 60 min. 200 zł
  Kolejna wizyta psychiatryczna - 30 min. 120 zł
  Leczenie depresji
  Leczenie uzależnień - alkohol, opiaty, stymulanty, thc
  Recepty refundowane
  Telefon: 507 874 177
  Sesja psychoterapii indywidualnej - 55 min. 120 zł
  Psychoterapia
  Leczenie bezsenności
  Fibromialgia
  Zwolnienia lekarskie
  Www.krakow-psychiatra.eu

  więcej

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
33 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Lokalizacja: Specjalistyczna Praktyka Lekarska Marcin GajdoszUsługa: pierwsza wizyta psychiatryczna - 60 min.

  Świetne podejście do pacjenta - szczere zainteresowanie i chęć wniknięcia w problem, a przy tym duża wiedza i doświadczenie. Polecam, dla mnie to całkowita odmiana po poprzednich lekarzach fałszywie miłych, liczących na jak najszybszą wizytę, żeby zaliczyć jak najwięcej pacjentów jednego dnia.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Specjalistyczna Praktyka Lekarska Marcin GajdoszUsługa: kolejna wizyta psychiatryczna - 30 min.

  Pan Doktor Gajdosz podszedł do mojego problemu z dużą empatią i zrozumieniem. Słuchał cierpliwie wszystkiego co było dla mnie ważne. Czułam się dobrze i bezpiecznie w czasie wizyty. Zalecił podniesienie dawki leku. Ufam że to pomoże. Naprawdę profesjonalne podejście, z resztą jak zawsze:)

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Specjalistyczna Praktyka Lekarska Marcin GajdoszUsługa: pierwsza wizyta psychiatryczna - 60 min.

  Znakomity fachowiec o wszechstronnej wiedzy medycznej. Bardzo udana i przyjemna wizyta (pierwszy raz potrzebowałem pomocy psychologicznej - nie mam porównania, ale jestem w stanie sobie wyobrazić wizyty u innych). Super lokalizacja, punktualnosc, zaangazowanie, empatia, ogromna wiedza. Wybrałem Pana doktora ze względu na pozytywne opinie tutaj - i się nie zawiodłem.

 • W
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Konkretny specjalista, miły i komunikatywny, podchodzi indywidualnie do sprawy pacjenta, uzasadnia decyzje dotyczące leczenia i udziela wyczerpujących informacji.

  Marcin Gajdosz2018-03-08

  Bo najbardziej w swojej pracy lubię zadowolenie Pacjenta, a żeby je uzyskać potrzeba współpracy i zaangażowania obu osób w leczeniu. I wtedy działa najlepiej!

 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Lekarz jest bardzo kompetentny, nawiązuje bardzo dobry kontakt z pacjentem. Duże doświadczenie i postawa empatii sprawiają, że szczerze polecam tego lekarza innym.

  Marcin Gajdosz2018-03-08

  Dziękuję bardzo, empatię rozwijam od lat, nawet kiedyś prowadziłem zajęcia dla studentek pielęgniarstwa z rozwoju i korzystania z empatii. I dużo więcej się nauczyłem od nich, niż ja je nauczyłem ;) Wszystkiego dobrego!

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Specjalistyczna Praktyka Lekarska Marcin GajdoszUsługa: Kolejna wizyta psychiatryczna - 30 min.

  Dobry fachowiec, umie pomóc w ciężkich chwilach.Jest to moja kolejna wizyta i efekty odczuwam na sobie bardzo pozytywne. Polecam w ciężkich chwilach.

  Marcin Gajdosz2018-03-08

  Cieszę się że mogłem Panu nieco pomóc. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i zadowolenia z życia :)

 • J

  dr Gajdosz jest bardzo wnikliwym i rzetelnym lekarzem. Po wielu miesiącach zmagania się z ciężką depresją trafiłam do dr Gajdosza. Zaproponowane przez niego leczenie szybko zaczęło przynosić rezultaty. dr Gajdosz potrafi w bardzo przystępny sposób wyjaśnić nawet najbardziej zawiłe kwestie i odpowiedzieć nawet na najbardziej drobiazgowe pytania. Dzięki temu jestem w stanie bardzo dobrze zrozumieć co się ze mną dzieje, na czym polega działanie leków które przyjmuję, jak będzie przebiegało moje leczenie i na co zwrócić szczególną uwagę.
  Poza tym, sam jako osoba jest bardzo sympatyczny - potrafi wprowadzić u siebie w gabinecie bardzo przyjazną atmosferę, co również pomaga w skutecznym dopasowaniu leczenia. Z czystym sumieniem mogę polecić tego specjalistę.

  Marcin Gajdosz2018-02-19

  Dziękuję bardzo za opinię i życzę szybkiego powrotu do pełni zdrowia:)

 • S
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: konsultacje psychiatryczne

  Wizyta u Pana Doktora była dla mnie bardzo pozytywnym przeżyciem mimo niezbyt wesołego jej tematu. Chyba pierwszy raz trafiłam na lekarza tej dziedziny, który nie stał się rutyniarzem i jest autentycznie zainteresowany problemem pacjenta. Prowadzi z nim rzetelny dialog, a nie przesłuchanie, co się często zdarza. Nie wywiera presji i nie uważa swojego zdania za jedyne słuszne. Imponująca wiedza w zakresie farmakologii, a jakże. Co ciekawe, nie traktuje z niechęcią pacjenta nieco zorientowanego w temacie. Za to też plus!

  Mam szczerą nadzieję, że Pan Doktor pozostanie taki, jak jest i nie stanie się jednym z wielu zblazowanych psychiatrów.

  Marcin Gajdosz2018-01-16

  Serdecznie dziękuję za bardzo, bardzo miłą opinię, dawno mnie tak nikt nie wychwalił:) Cieszę się, że mój styl pracy wywarł pozytywne wrażenie, zadowolenie Pacjenta jest moim drugim, po skuteczności leczenia, priorytetem. Obiecuję się również nie zblazować, do tej pory szło mi to dość dobrze i liczę że się nie zmieni ;) Dużo zdrowia życzę!

 • R
  Lokalizacja: Specjalistyczna Praktyka Lekarska Marcin GajdoszUsługa: pierwsza wizyta psychiatryczna - 60 min.

  Pan doktor jest sympatyczny, kontaktowy i kompetentny. Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się znaleźć sposób na moje kłopoty ze snem. Dziękuję i serdecznie pozdrawiam :)

  Marcin Gajdosz2018-03-08

  Cytując Stanisława Jerzego Leca z Myśli Nieuczesanych - "sny zależą od pozycji śpiącego", cokolwiek by to znaczyło. Pozdrawiam serdecznie!

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Specjalistyczna Praktyka Lekarska Marcin Gajdosz

  Pan Doktor jest osobą konkretną i rzeczową. Traktuje przypadek holistycznie i odpowiada na wszelkie pytania medyczne z niezwykłą skrupulatnością i bardzo obrazowo. Tłumaczy wyniki badań internistycznych i odnosi się do nich w kontekście swojej specjalizacji. Schemat procesów biochemicznych, który został mi rozrysowany zachowam sobie na dłużej. Pokazuje różne drogi leczenia farmakologicznego i terapeutycznego wskazując także na ogromne znaczenie dietoterapii i aktywności fizycznej w procesie zdrowienia. Zadaje celne pytania i nie osądza odpowiedzi. Buduje miła atmosferę rozmowy i zaufania, które jest niezwykle ważne w kontaktach z lekarzami takiej specjalizacji. Zdecydowanie polecam osobom, które obawiają się pierwszego spotkania z psychiatrą.

  Marcin Gajdosz2018-01-11

  Dziękuję bardzo za przemiłą opinię, mam nadzieję, że będę mógł Pani pomóc w powrocie do zdrowia. A schematy i rysunki tworzę głównie dlatego, że nie umiem w łatwych słowach mówić o trudnych sprawach. Ale się uczę ;)

Pytania pacjentów (52)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Obecnie brak miejsc na psychoterapię.
  Dbając o wysoką jakość usług uprzejmie proszę o umawianie się na wizytę godzinną w przypadku wizyt pierwszorazowych (gdy nie znam Pacjenta) - krótsza wizyta 30-min zazwyczaj nie jest wystarczająca do pełnego zorientowania się w problematyce Pacjenta i jest przewidziana dla Pacjentów będących w trakcie leczenia.
  Specjalizuję się w:
  - leczeniu zaburzeń depresyjnych,
  - leczeniu problemów ze snem (trudności w zasypianiu, utrzymaniu ciągłości snu, przedwczesnym wybudzaniu),
  - leczeniu lęku napadowego i uogólnionego, fobii społecznej,
  - leczeniu nerwic i zaburzeń adaptacyjnych,
  - leczeniu nadmiernego stresu związanego z pracą zawodową (szczególnie u pracowników korporacji),
  - leczeniu farmakologicznym uzależnień od alkoholu i narkotyków (uwaga, nie prowadzę psychoterapii uzależnień),
  - psychoterapii indywidualnej (ukończyłem całościowe 4-letnie szkolenie z psychoterapii, atestowane przez Polskie Towarzystwo Psychoterapeutyczne).

  Zajmuję się następującymi problemami psychicznymi: ból emocjonalny, bóle przewlekłe, bulimia, choroba afektywna dwubiegunowa, depersonalizacja, depresja, dystymia, fobia społeczna, fobie, hipochondria, histeria, kryzys emocjonalny, kryzys zawodowy, kryzys życiowy, lęk paniczny, lęki, mania, mobbing, myśli samobójcze, narkomania, nerwica, nerwica natręctw, niskie poczucie własnej wartości, otępienia, psychogeriatria, psychosomatyka, psychoterapia indywidualna, psychoza, reakcja adaptacyjna, reakcja na stres, schizofrenia, somatyzacja, stres, stres korporacyjny, stres związany z załamaniem linii życiowej, trauma, uzależnienia, wypalenie zawodowe, zaburzenia afektywne, zaburzenia emocjonalne, zaburzenia koncentracji, zaburzenia osobowości, zaburzenia pamięci, zaburzenia psychosomatyczne, zaburzenia snu, zaburzenia w relacjach międzyludzkich, zaburzenia związane ze stresem, zespół jelita drażliwego, zespół lęku uogólnionego, zespół stresu pourazowego, zespół urojeniowy.

  Zapraszam osoby z problemami natury emocjonalnej, pragnące lepiej poznać siebie i skuteczniej radzić sobie z życiem, osoby będące w kryzysie, jak również wszystkie osoby potrzebujące empatycznej rozmowy i chwili zadumy w codziennej gonitwie. Prowadzę leczenie farmakologiczne, psychoterapię indywidualną i wykłady psychoedukacyjne.

  Życiorys zawodowy: W 2003 roku ukończyłem Wojskową Akademię Medyczną w Łodzi. Do 2015 roku pracowałem w 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Krakowie, gdzie zbierałem pierwsze szlify, zdobywałem doświadczenie oraz doskonaliłem warsztat lekarski i terapeutyczny z ponad tysiącem pacjentów. Od 2007 roku jestem również nauczycielem akademickim i prowadzę ćwiczenia oraz wykłady z ratownictwa medycznego i psychiatrii dla studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2012 roku prowadzę praktykę specjalistyczną w gabinecie prywatnym. W 2013 roku przez rok prowadziłem Oddział Detoksykacyjny w krakowskim MONARze, gdzie nabyłem umiejętności pracy z pacjentami uzależnionymi od narkotyków. W 2014 roku ukończyłem studia podyplomowe z zarządzania, broniąc pracę dotyczącą różnic w umiejętnościach negocjacyjnych lekarzy w państwowej i prywatnej opiece zdrowotnej. Od 2014 roku współpracuję z Zakładem Neurobiologii Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ, gdzie projektujemy badania w oparciu o najnowocześniejsze urządzenia (rezonans magnetyczny 3T), zdobycze medycyny i 'haute science'.
  Od 2014 roku specjalizuję się w leczeniu i diagnostyce obrazowej FIBROMIALGII. Zapraszam pacjentki z bólem przewlekłym, zaburzeniami kognitywnymi i pogorszeniem jakości życia wynikającym z fibromialgii.

  Zapraszam do odwiedzenia mojej strony internetowej:
  www.krakow-psychiatra.eu

Specjalizacje

 • Psychiatria
 • Psychoterapia

Ukończone szkoły

 • Wojskowa Akademia Medyczna 1997 - 2003 - Medycyna
 • Uniwersytet Jagielloński 2006 - 2008 - studia podyplomowe Postawy Psychoterapii
 • Uniwersytet Jagielloński 2008 - 2010 - studia podyplomowe Szczegółowe Problemy Psychoterapii
 • Uzyskanie tytułu specjalisty w zakresie psychiatrii - Warszawa, 2010
 • Uniwersytet Jagieloński 2013- 2014 - studia podyplomowe Zarządzanie w Jednostkach Opieki Zdrowotnej
więcej

Publikacje

 • Skala założeń wobec świata – polska adaptacja i analiza walidacyjna Worls Assumptions Scale, Psychoterapia 3(162) str. 17-31
 • Leczenie farmakologiczne zaburzeń depresyjnych (“Evidence-based guidelines for treating depressive disorders with antidepressants: a revision of the 2000 British Association for Psychopharmacology guidelines” I.M. Anderson, I.N. Ferrier, R.C. Baldwin, P.J.Cowen, L.Howard, G.Lewis, K.Matthews, R.H. McAllister-Williams, R.C Peveler, J.Scott, A.Tylee) w: Medycyna Praktyczna – Psychiatria nr 4(9) 2009; str.11-26
 • Nałogowe korzystanie z Internetu. Definicja, rozpoznawanie, epidemiologia, postępowanie kliniczne („Internet addiction. Definition, assessment, epidemiology and clinical management” Martha Shaw, Donald W. Black) w: Medycyna Praktyczna – Psychiatria nr 3(8) 2009; str.44-56
 • Leczenie chorych na schizofrenię. Algorytmy opracowane w ramach Texas Medication Algorithm Project (“Texas Medication Algorithm Project. Procedural Manual. Schizophrenia treatment algorithms” T.R. Argo, M.L. Crismon, A.L. Miller, T.A. Moore, S.D. Bendele, B. Suehs) w: Medycyna Praktyczna – Psychiatria, wydanie specjalne 1/2009; str. 1-64
 • Bezpieczeństwo i skuteczność stosowania risperidonu w postaci preparatu o przedłużonym uwalnianiu u pacjentów chorujących na schizofrenię: 12-tygodniowe, wieloośrodkowe badanie o charakterze próby otwartej (open-label) przeprowadzone u pacjentów w fazie stabilizacji objawów psychotycznych, u których dokonano zmiany leczenia przeciwpsychotycznego z klasycznych bądź atypowych neuroleptyków stosowanych w postaci doustnej. (“Safety and Efficacy of Long-Acting Risperidone in Schizophrenia: A 12-Week, Multicenter Open-Label Study in Stable Patients Switched From Typical and Atypical Oral Antipsychotics” J-P. Lindemayer, E. Eerdekens, S. A. Berry, M. Eerdëkens) w: Reprint fimy Janssen
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • 2016 - Certyfikat Jakości Znany Lekarz
 • 2017 - Lekarz Przyjazny Pacjentowi - Znany Lekarz

Wyróżnienia ZnanyLekarz.pl

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Leczenie stresu bojowego i PTSD, Wojskowa Akademia Medyczna, Łódź 2005
 • Psychiatria Dzieci i Młodzieży - Szpital Uniwersytecki UJ Kraków, 2006
 • Leczenie nerwic i zaburzeń osobowości - Katedra Psychoterapii UJ ul. Lenartowicza, Kraków, 2007
 • Psychiatria konsultacyjna - 5 Wojskowy Szpital Kliniczny, Kraków, 2008
 • Psychogeriatria - Centralny Szpital Kliniczny Łódź, 2009
 • Leczenie uzależnień - Szpital im. Babińskiego, Kraków, 2010
 • Grupa Balinta - Polskie Stowarzyszenie Balintowskie, 2007-2011
 • Kliniczny Oddział Psychiatryczny 5 Wojskowy Szpital Kliniczny Kraków, 2007-2011
 • Oddział Psychiatryczny Dzienny 5 Wojskowy Szpital Kliniczny Kraków, 2011-2015
 • Uniwersytet Jagielloński, Wydział Nauk o Zdrowiu - 2007 - 2017
 • MONAR Kraków - Oddział Detoksykacyjny dla uzależnionych od narkotyków, 2013
więcej

Certyfikaty

Choroby

więcej