Moje doświadczenie

Pracuję w podejściu psychoanalitycznym, z uwzględnieniem francuskiej szkoły analizy psychologicznej, korzystając też z podejścia hipnoanalitycznego. Prowadzę psychoterapię indywidualną osób z zaburzeniami lękowymi, nerwicowymi, depresyjnymi, afektywnymi, zaburzeniami osobowości, autyzmu psychicznego towarzyszącego różnym zaburzeniom psychicznym, ADHD, zaburzeniami związanymi ze stresem, przeżywającymi kryzysy, trudności w relacjach prywatnych i zawodowych lub problemy w codziennym funkcjonowaniu. Zajmuję się też pacjentami cierpiącymi na zaburzenia psychosomatyczne i osobami doświadczającymi nadmiernego stresu zawodowego (np. osoby obarczone nadmiernym stresem zawodowym, sportowcy, pracownicy służb mundurowych) Skutecznie pomagam osobom uczącym się w zakresie stresu związanego z nauką i ocenami (lęk szkolny i egzaminacyjny) oraz w zakresie wyboru drogi życiowej.
Mam też doświadczenie w pracy z osobami z wysokofunkcjonującym autyzmem i z osobowością mnogą.
Pracuję regularnie korzystając z superwizji indywidualnej i grupowej, a metodę terapii dostosowuję do rodzaju problemu, z którym zgłasza się dana osoba.
W sytuacjach tego wymagających współpracuję z psychiatrą, seksuologiem, neurologiem i neuropsychologiem.
Jestem doktorem nauk humanistycznych w zakresie psychologii, specjalistą psychologiem klinicznym, psychoterapeutą i hipnoterapeutą. Studia magisterskie ukończyłem na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie również uzyskałem stopień naukowy doktora nauk humanistycznych. Posiadam też tytuł magistra inżyniera mechanika, po ukończeniu Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej.
Moje doświadczenie zawodowe:
W latach 2003-2013 pracowałem w Oddziale Psychoterapii Szpitala SP ZOZ MSWiA w Krakowie, w latach 2008-2011 w Poradni Psychologicznej NZOZ Med-Skarpa, wcześniej zajmowałem się też terapią młodzieży i terapią uzależnień.
W kadencji 2018-2022 byłem Wiceprzewodniczącym Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, w kadencjach 2012-2015 i 2015-2018 pełniłem funkcję członka Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Od 2012 r. jestem też członkiem Zarządu Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Należę też do Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. W latach 2009-2012 pełniłem funkcję Wiceprezesa Towarzystwa Hipnozy Terapeutycznej i Badań Nad Hipnozą.
Ukończyłem:
Specjalizację w zakresie psychologii klinicznej o specjalności psychologia kliniczna człowieka dorosłego.
Całościowe Szkolenie do Certyfikatu z Psychoterapii prowadzone przy Oddziale Nerwic Kliniki Psychiatrii Dorosłych Collegium Medicum UJ (atestowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.
Certyfikowane Szkolenie z Psychoterapii Więzi Prenatalnej i Okołoporodowej (rekomendowane przez International Society of Prenatal and Perinatal Psychology and Medicine (ISPPM)).
Szkolenie w Zakresie Poradnictwa Gestalt, prowadzone przez Gestaltowski Instytut Edukacji i Rozwoju Osobistego.
Dwustopniowe Szkolenie w Zakresie Hipnozy Terapeutycznej, prowadzone przez Towarzystwo Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą
Szkolenie w zakresie Hipnointegracyjnej Psychoterapii Głębi (metoda W. Meinholda) prowadzone przez Towarzystwo Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą, akredytowane przez International Federation of Integrative Depth Psychology in Therapy and Research of Hypnosis).
W ramach specjalizacji z psychologii klinicznej człowieka dorosłego ukończyłem staże kliniczne w oddziałach:
leczenia nerwic i zaburzeń behawioralnych,
psychiatrycznym,
psychiatrycznym dziecięcym i młodzieżowym,
psychiatrycznym rehabilitacyjnym,
leczenia uzależnień,
neurologicznym,
chirurgicznym,
rehabilitacyjnym,
sądowym,
w poradni zdrowia psychicznego,
w poradni środowiskowej.
Zakres porad
- Psychoterapia
- Psychologia kliniczna
Adresy (2)
Wrzesińska 10 (dzielnica Kazimierz od strony Rynku Głównego (osobne wejście od frontu kamienicy, za wejściem do klatki schodowej), Stare Miasto, Kraków
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Konsultacja psychologiczna (opis) • 300 zł
Psychoterapia (opis) • 300 zł
NIP
Adres firmy
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)
Konsultacja online (opis) • 300 zł
Sposób płatności: Gotówka
.wpłata na konto
Opłata za konsultację trafia bezpośrednio do specjalisty, który jest również odpowiedzialny za ustalenie swojej polityki odwołań i zwrotów.
W przypadku problemów z płatnościami skontaktuj się ze specjalistą.
Pamiętaj, że ZnanyLekarz nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za umówienie wizyty i nie przetwarza płatności w imieniu specjalisty.
Inne narzędzia do konsultacji wideo:
proszę podać swój NICK w programie SKYPE, prześlę powitanie byśmy mogli się połączyć
Przygotuj się 10 minut przed konsultacją. Upewnij się, że Twój telefon lub komputer jest naładowany. W przypadku wideokonsultacji sprawdź połączenie internetowe oraz ustawienia mikrofonu i kamery. Możesz również przygotować swoją dokumentację medyczną (np. wyniki badań).
NIP
Adres firmy
37 opinii pacjentów
Ogólna ocena

Sortuj opinie według
Ewelina Koliber
Po 3 latach terapii mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć, że była to jedna z najważniejszych i najbardziej transformujących podróży w moim życiu. Ta terapia nie tylko uratowała mi życie, ale także pomogła mi uporządkować mój świat wewnętrzny sięgając do samej duszy. Terapeuta przez cały ten czas był dla mnie niezwykle stabilną i spokojną obecnością – co miało ogromne znaczenie szczególnie w momentach emocjonalnego chaosu i trudności. Jego uważność, empatia i profesjonalizm towarzyszyły mi na każdym etapie procesu, dając mi poczucie bezpieczeństwa i zrozumienia. Jestem ogromnie wdzięczna za tę współpracę, za każde spotkanie, wsparcie i za to, jak wiele mogłam dzięki niej zmienić i zrozumieć. To była droga pełna wyzwań, ale też głębokiego wzrostu. Rozpoznałam jakości jakie w sobie niosę, własne talenty i zasoby. Dzięki terapii odkryłam pasję do malarstwa prosto z mojej duszy. Zrozumiałam wiele granic i zakresów własnego funkcjonowania oraz poczułam swoją wrażliwość i miłość do świata.
Marzena
Pragnę podziękować Panu Doktorowi, za wsparcie i profesjonalizm podczas naszej współpracy.
Mikołaj
Wyjątkowy specjalista z ogromną wiedzą, który pomaga dogłębnie zbadać problemy, pokazuje jak się z nimi skonfrontować i uczy szukania rozwiązań. Konkretny i rzeczowy, a przede wszystkim szczery. Polecam każdemu kto realnie czuje, że potrzebuje pomocy i chce poprawić jakość swojego życia.
Kamil
Polecam psychoterapię prowadzoną przez doktora. Dzięki wspólnej pracy byłem w stanie lepiej nawigować się w trudnym okresie życia oraz odnalazłem na nowo motywację zawodową.
RafalS
Chciałbym wyrazić swoją głęboką wdzięczność i szczerze polecić Pana Jerzego. Kiedy po raz pierwszy przyszedłem na terapię, byłem całkowicie rozbity i pozbawiony motywacji do czegokolwiek. Moje życie się waliło a ja nie widziałem żadnej nadziei na poprawę.
Dzięki terapii bardzo szybko zacząłem odnajdywać siebie na nowo, wracać do wersji siebie którą lubię - ćwiczącej, pracującej ambitnej. Terapia pozwoliła mi odreagować zgromadzone emocje i zrozumieć swoje wewnętrzne konflikty. Nauczyłem się konfrontować z tym, co mam w środku, zamiast uciekać przed problemami.
Dziś czuję się "chętny do życia", odkryłem w sobie siłę do podejmowania nowych wyzwań i cieszenia się życiem na nowo.
Gorąco polecam Pana Jerzego każdemu, kto potrzebuje wsparcia i chce pracować nad sobą. To był kluczowy krok na drodze do naprawy mojego życia i rozprawienia się ze swoimi lękami.
Kaja Kożuch
Z całego serca polecam pracę z doktorem.
Moja terapia trwała około trzech lat z przerwami, była to piękna podróż do siebie.
Początkowo byłam nieco sceptyczna, prawdopodobnie wynikało to z moich blokad. Doktor Jerzy był jednak cierpliwy i zyskał moje zaufanie. Z perspektywy czasu wiem, że hipnoterapia była dla mnie idealnym wyborem.
Praca z doktorem to coś więcej niż rozmowa i analizowanie z poziomu „głowy”, to praca z podświadomością i zapisami w niej. Dzięki takiemu podejściu nauczyłam się odczuwać emocje, które wcześniej skutecznie blokowałam. Krok po kroku rozbrajaliśmy mechanizmy obronne.
Efekty przeszły moje oczekiwania. Uwolniłam się od ciągłego lęku i potrzeby kontroli rzeczywistości. Po terapii mam zupełnie inną perspektywę oraz zasoby które pozwalają mi radzić sobie z emocjami oraz życiem. Czuję że terapia była jedną z najlepszych decyzji w moim życiu.
A.M.
Wspaniały, wysokiej klasy specjalista.
Pan doktor Jerzy Korzewski jest profesjonalnym lekarzem ale przede wszystkim sympatycznym, wrażliwym i empatycznym człowiekiem. W mojej opinii doktor z powołaniem. Bardzo zaangażowany w sprawę pacjenta, posiada anielską cierpliwość i co istotne, jest uważnym słuchaczem. Charakteryzuje się ogromną wiedzą, doświadczeniem i otwartym umysłem.
Jestem ogromnie wdzięczny za ponad dwuletnią współpracę z Panem doktorem. Bardzo pomógł mi przede wszystkim wielowymiarowo, wnosząc inną jakość i światło do mojego życia. Dzięki różnym metodą terapii uwolniliśmy moje ciało i umysł od ogromnego napięcia.
Polecam z całego serca !
B. S.
Nie polecam. Pan Jerzy nie dał się poznać jako osoba empatyczna, umiejąca nawiązać kontakt oraz słuchająca. Wiadomo że jedna wizyta nie zmieni od razu wszystkiego ale psycholog powinien pomóc w jakikolwiek sposób żeby pacjent poczuł się lepiej bo w końcu wizyta u niego kosztuje 250 zł. U pana Jerzego niestety tego nie widać. Nie poczułam zaufania do tego człowieka. Jak dla mnie wizyta u niego to pieniądze wyrzucone w błoto, osoba z tytułem doktora, a po wizycie pacjent czuje się gorzej niż przed wizytą. Nie polecam.
K
Korzystanie z terapii przez dłuższy czas nie przyniosło poprawy. Ale nie to jest źródłem negatywnej mojej opinii, a postawa terapeuty. Sugestie z mojej strony, że być może potrzebuję czegoś innego, ponieważ nie odczuwam wyraźnej poprawy, były zbywane. Proponowana metoda leczenia była przedstawiana jako jedyna możliwa i słuszna droga. Przez co o wiele za późno została podjęta przeze mnie decyzja o zmianie terapeuty, co opóźniło dochodzenie do zdrowia. Brak reakcji i propozycji rozwiązania mojego coraz gorszego samopoczucia. Negowanie działania leków wspomagających leczenie i terapię. Z perspektywy czasu i po zmianie terapii coraz bardziej dostrzegam jak bardzo nieprofesjonalne było to podejście.
dr Jerzy Korzewski
Szanowna Pani/Szanowny Panie,
Parokrotnie próbowałem się z Panią/Panem skontaktować poprzez portal Znany Lekarz, ale nie otrzymałem odpowiedzi i nie wiem kto napisał te słowa. Nie mam jak odnieść się do tej opinii beż dokładnego sprawdzenia i zweryfikowania napisanych słów w oparciu o zapisy sesji terapeutycznych, odniesienie się do zapisów spotkań terapeutycznych, historii życia Pacjentki/Pacjenta i rodzaju zaburzeń oraz przebiegu spotkań. Nie mogąc się odnieść szczegółowo do napisanych słów, odpowiem bardziej ogólnie, tak by inne Osoby, być może potencjalni pacjenci, którzy przeczytają Pana słowa, będą mogli się zapoznać z moją odpowiedzią na nie.
Nie jest możliwe by u każdego pacjenta była możliwa od razu poprawa stanu psychicznego. Może się tak dziać nawet przez dłuższy czas. Jest to zależne od wielu czynników, w tym od stopnia zaburzeń psychicznych. Sytuacja taka może mieć miejsce szczególnie w przypadku zaburzeń osobowości. Niejednokrotnie dłuższy okres terapii wymaga zajmowania się naprawą struktury psychicznej pacjenta, by było możliwe stopniowo uzyskiwanie rezultatów skuteczności terapii. Niejednokrotnie spotykam się z wypowiedziami pacjentów, że ma poprawy ich stanu psychicznego, choć poprawa istnieje, nawet wcześniej przez pacjentów zgłaszana. Albo po odniesieniu się do wypowiedzi rzeczywiście pacjenci poprawę dostrzegają.
Nieraz słyszałem od pacjentów pytania czy mogę pracować w innym nurcie. Psychoterapeuta pracuje w jednym nurcie, nie w różnych nurtach. Jeden z miarodajnych ośrodków w tej dziedzinie, Tavistock Clinic, w oparciu o interdyscyplinarne badania naukowe w zakresie zmian jakie zachodzą w mózgu w trakcie terapii w różnych nurtach terapeutycznych, zaleca by w przypadku zaburzeń osobowości opierać się o podejście psychoanalityczno-psychodynamiczne, gdyż tylko w wyniku stosowania psychoterapii w tym nurcie zachodzą zmiany w mózgu u pacjentów zarówno w obszarach korowych jak i w podkorowych, właśnie związanych z funkcjonowaniem emocjonalnym, stanowiącym podłoże zaburzeń osobowości.
Psycholog, psychoterapeuta jest zwykle w pierwszej linii wystawiony na to co ujawnia się z umysłu pacjenta, a co już istniało zanim doszło do pierwszego spotkania. Podczas stopniowo rozwijającego się kontaktu dochodzi do ujawniania się tego co pacjent nosi w swojej psychice, a niejednokrotnie do tego, czego jeszcze nikomu nie ujawniał. Naturalnie niejednokrotnie może zachodzić tzw. zjawisko przeniesienia, kiedy terapeuta jest przeżywany jako jakaś że znaczących postaci z życia pacjenta. W takim okresie rozwoju procesu terapeutycznego zwykle dochodzi do pogorszenia się stanu psychicznego, czego niejednokrotnie pacjent może nie rozumieć i czego niejednokrotnie może próbować unikać. Nie wiem jak było w tym przypadku bo nie wiem kto napisał tą opinię.
W wypowiedzi byłego Pacjentki/ta jest też zdanie dotyczące stosowania leków. Od lat stałe współpracuję z psychiatrą i jestem bardzo wyczulony na potrzebę ko kontaktu pacjenta z lekarzem równolegle do odbywających si÷ spotkań terapeutycznych. Współpracuję z psychiatrą który ma duże doświadczenie w zakresie farmakoterapii stosowanej równocześnie z psychoterapią w różnych nurtach terapeutycznych. Są sytuacje, w których leki są rzeczywiście wskazane, ale nie zawsze. I zależy to też od rodzaju stosowanej psychoterapii. Nie mogę się jednak odnieść do napisanych słów bez poznania kto je napisał i jaka rzeczywiście była ta sytuacja.
Jest o wiele więcej możliwości odniesienia się do napisanych słów, ale po pierwsze nie jest to możliwe przy anonimowym wpisie. Po drugie, ze względu na zasady etyki zawodowej związanej z utrzymaniem tajemnicy dotyczącej tego co Pacjent/Pacjenka o sobie mówił/a i jaki rodzaj zaburzeń przejawiał się u tej Osoby.
Ocena profesjonalności prowadzenia psychoterapii leży w gestii superwizora z danego nurtu psychoterapii. Pacjantka/Pacjent nie ma do tego kompetencji ze względu na brak wykształcenia w tej dziedzinie i istniejące zaburzenia psychiczne, które mogą wpływać na sposób oceny. Ocena taka może być bardziej subiektywna, niż profesjonalna, jeśli już takie słowo zostało użyte.
Joanna
Swoją wdzięczność wyrazić mogę tylko sercem!
Dziękuje Panu, za otwarcie drzwi do szczęśliwego, zdrowego i spełnionego życia.
Najczęściej zadawane pytania
-
Jaki jest zakres porad oferowanych przez Jerzy Korzewski?Jerzy Korzewski to psycholog, psychoterapeuta. Na podstawie swojego doświadczenia i wykształcenia Jerzy Korzewski oferuje usługi takie jak: Konsultacja psychologiczna, Psychoterapia, konsultacja online.
-
Gdzie Jerzy Korzewski ma swój gabinet?Jerzy Korzewski przyjmuje pod adresem:
- Wrzesińska 10 (dzielnica Kazimierz od strony Rynku Głównego (osobne wejście od frontu kamienicy, za wejściem do klatki schodowej) Kraków
-
Czy Jerzy Korzewski przyjmuje online, bez konieczności pojawiania się w placówce?Tak, Jerzy Korzewski oferuje konsultacje online. Wybierz opcję „konsultacja online” przy umawianiu wizyty, a zobaczysz dostępne terminy.
-
Jak Jerzy Korzewski akceptuje płatności po wizycie?Metody płatności, które akceptuje Jerzy Korzewski to: Gotówka.
-
Jak Jerzy Korzewski umawia wizyty?Jerzy Korzewski używa kalendarza ZnanyLekarz, dlatego na stronie widzisz aktualne terminy. Wystarczy, że wybierzesz datę i godzinę, które odpowiadają Ci najbardziej. Umawianie wizyty jest darmowe, a tuż przed terminem wyślemy Ci przypomnienie.
-
W jakich godzinach przyjmuje Jerzy Korzewski?Jerzy Korzewski może mieć dostępne terminy w tym lub w nadchodzącym tygodniu. Terminy, które widzisz w kalendarzu są dostępne, ponieważ aktualizujemy go na bieżąco. Jeśli pierwszy dostępny termin Ci nie odpowiada, sprawdź następny. Rezerwacja terminu jest natychmiastowa, bez dodatkowych opłat.
-
Jerzy Korzewski: co mówią pacjenci?37 osób dodało swoją opinię. Jerzy Korzewski ma średnią ocen 4.5 (na 5 gwiazdek).
-
Jakie ubezpieczenia akceptuje Jerzy Korzewski?Jerzy Korzewski nie przyjmuje w ramach ubezpieczenia, tylko w ramach płatnych wizyt prywatnych. W razie wątpliwości zalecamy kontakt ze specjalistą.