mgr

Anna Matusiak

verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Terapeuta

18 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza Zapytaj lekarza
13 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Jestem psychologiem, terapeutą, etykiem. Zajmuję się trenowaniem umiejętności społecznych, prowadzeniem terapii indywidualnej oraz par, a także warsztatów. Z zamiłowania jestem podróżniczką.… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
18 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Psychoedukacyjna Tropem SzczęściaUsługa: psychoterapia indywidualna

  Pani Ania jest profesjonalistką. Ma bardzo rozległą wiedzę, z której korzysta w niezwykły sposób, płynnie stapiając ze swoją wrażliwością i kreatywnością, co w efekcie czyni ją mistrzynią w jej fachu. Potrafi słuchać i analizować informacje przekazywane jej przez klienta, na ich podstawie starannie dobierać zadania domowe i ćwiczenia wykonywane podczas spotkań. Mnie pomogła w zadziwiająco krótkim czasie, celnie wyłapując spomiędzy zdań najbardziej palące problemy, a następnie pomagając odkryć ich rozwiązania. Co, jak się okazało, było również kluczem do rozwiązania tych bardziej powierzchownych i błahych.
  Jest osobą ogromnie inspirującą; sprawia, że każda sesja jest nie tylko tylko sporym wysiłkiem intelektualnym, ale i przyjemnością. Oraz oczywiście ważną lekcją.
  Ogólnie - polecam.

 • Z
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: psychoterapia indywidualna

  Wszystkim polecam terapię z Panią Anią. Zdecydowałam się na nią w bardzo trudnym momencie mojego życia, gdy już czułam że jestem pod ścianą i sama nie dam sobie rady. Obawiałam się pierwszego spotkania, ale jak się potem okazało bezpodstawnie. Mimo że nie lubię o sobie opowiadać to przy Pani Ani nie sprawiało mi to trudności. Zadawała celne i niekiedy trudne dla mnie pytania, które pomogły mi przejrzeć na oczy. Moja terapia trwała około pół roku. Gdy nastapił przełom, zrozumiałam że było warto się pomęczyć, aby poczuć ulgę. Każde spotkanie skłaniało mnie do refleksji i pracy nad sobą. To, czego się nauczylam nadal procentuje i myślę, że już ze mną zostanie. Jestem dzięki temu silniejsza. Potrafię stawić czoła trudnym sytuacjom, poznałam siebie i utwierdziłam się w tym, co jest w życiu ważne. Pani Ania umiejętnie mnie na to naprowadziła, była cierpliwa i konsekwentna. Podjęcie terapii było bardzo dobrą decyzją i każdemu mogę ją polecić. Czasem trzeba dać sobie pomóc.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Pani Ania jest terapeutą z prawdziwego zdarzenia. Bardzo polecam! za profesjonalizm, podejście do klienta, budowanie zaufania między terapeutą a klientem. Potrafi nakierować klienta na tą właściwą drogę, by on odkrył ją samodzielnie i takie dosłowne "AHA" to o to w tym wszystkim chodzi pojawiało się często na moich sesjach, za co bardzo Pani Ani dziękuję. Moje sesje odbywały się zarówno na żywo, jak i przez Skype, co jest świetnym rozwiązaniem, by nie przerywać terapii.Jeszcze raz dziękuję Pani Aniu za terapię.

 • A

  Długo odwlekałem napisanie opinii na temat pani Ani, bo od zakończenia terapii minęło już 6 miesięcy, ale dopiero teraz uświadomiłem sobie czym jest i czym powinna być terapia oraz kim powinien być terapeuta.
  Jeżeli masz przyjaciela to na pewno wiesz co daje Ci przyjaźń, jak bezwarunkowo możesz zawierzyć swoje problemy, radości, tajemnice tej drugie osobie i że zawsze zostaniesz wysłuchany i zrozumiany.
  Moim zdaniem dobry terapeuta jest jak przyjaciel i moim zdaniem takie cechy ma pani Ania. Od pierwszego spotkania wzbudza ona duże zaufanie. Gdy mówisz nie przerywa, tylko słucha uważnie, a jeżeli przerwie to tylko dlatego, żeby o coś dopytać i zwrócić na coś uwagę. Często podczas mojej terapii było tak, że pani Ania dopytywała mnie o coś, jak się potem okazywało bardzo ważnego dla mnie, o czym nie chciałem za bardzo mówić, bo uważałem, że jest to mało istotne. Pokazuje to, że pani Ania potrafi wychwycić coś co klient mógłby sam nieświadomie pominąć.
  Dużym ułatwieniem w terapii jest forma kontaktu. Pani Ania po każdym spotkaniu wysyła e-mailem podsumowanie, dzięki czemu nic Ci nie umknie, jeśli robienie dobrych notatek nie jest Twoim atutem :)
  Dzięki terapii z panią Anią zrozumiałem siebie, poczułem swoją wartość, dzięki czemu moje życie stało się szczęśliwsze!
  Jeżeli zastanawiasz się lub obawiasz zaczęcia terapii, to śmiało polecam Ci kontakt z panią Anią. Przekonasz się, że zawsze będziesz wysłuchany i zrozumiany. Podczas spotkań i czekając na nie poczujesz się jak w relacji z przyjacielem. Dodatkowo z przyjacielem, który ma ogromną wiedzę psychologiczną, popartą swoim doświadczeniem z pracy z klientami.
  Bardzo polecam!

 • R
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Pani Anna jest profesjonalnym i cierpliwym terapeutą. Bardzo mi pomogła. Ma dar do wykonywania tej pracy.

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  W pełni zaangażowana, trafia w sedno sprawy, daje poczucie wsparcia i wskazówki, uzasadnione poczucie,że poza gabinetem nie zostaje się samemu ze swoimi problemami.

 • P

  Do Pani Ani trafiłam w dosyć trudnym okresie swojego życia. Byłam zrezygnowana i zniechęcona po poprzedniej nieudanej terapii u innego psychologa, ale mimo to ciągle czułam, że potrzebuje zewnętrznego wsparcia i pokierowania na właściwe tory. Jestem pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu, empatii, zaangażowania i indywidualnego podejścia Pani Ani. Podczas terapii czułam się zrozumiana, "zaopiekowana", ale także mocno motywowana do odkopywania wewnętrznych zasobów, które pomagały i dalej pomagają zmieniać moje życie.

 • M

  Do Pani Ani zgłosiłam się w momencie rozwodu. Chociaż bardzo bałam się na początku, była to dla mnie najlepsza decyzja,
  którą podjęłam. Spotykałyśmy się przez pół roku raz w tygodniu oraz w miarę potrzeby kontaktowałyśmy się meilowo. Dzięki
  jej wsparciu i wskazówkom na nowo odzyskałam samą siebie po kilkuletnim małżeństwie w którym byłam ofiarą biernej agresji
  męża. Każde spotkanie z Panią Anią było dla mnie orzeźwieniem i powrotem do życia.Uważam, że jest to wysokiej klasy
  specjalistka dla której praca psychologa jest również pasją - to jest bardzo cenne w dzisiejszych czasach.

 • P
  Lokalizacja: Poradnia Psychoedukacyjna Tropem Szczęścia

  Na terapie do Pani Ani trafiłam gdyż szukałam pomocy, był to któryś z kolei psycholog. Po wymianie kilku e-maili zdecydowałam podjąć się pół roczną terapię. Więź i sposób prowadzenia spotkań sprawiły, że z bardzo niskiej samooceny i spojrzenia na swoją sprawczość stałam się silną i spokojniejszą kobietą. Na początku terapii żyłam w chaosie, niby wszystko wiedziałam jak co powinno wyglądać a ani nie umiałam ani nie chciałam (bo się bałam co dalej) tego zmienić. Pani Ania krok po kroku nawet nie mówiła a podpowiadała co mogłabym zrobić by pomału od podstawowych spraw zmieniać całokształt mojego podejścia do życia. Za pomocą prostych zadań, pytań na które systematycznie odpowiadałam dowiedziałam się że posiadam własne zasoby, ktore są we mnie, wystarczy z nich korzystać (tego też nauczyłam się w trakcie terapii). Dowiedziałam się że moje lęki, strach, niepewność to całkiem normalna sprawa ale też pokazano mi jak to przezwyciężać by mnie nie przytłaczały. Dzieliłam się z Panią Anią swoją codziennością a jednocześnie z wizyty na wizytę widać było ogrom postępów które czynię, dawało to siłę napędową i chęć działania.
  Panią Anię cenię nie tylko jako psychologa ale też jako czlowieka. Nie trzeba się bać psychologa, trzeba walczyć o jakość naszego życia bo zasługujemy na to co najlepsze, a Pani Ania jest świetnym mentorem który włoży nam do ręki konkretne narzędzia i pokaże jak ich używać by być szczęśliwym, pewnym siebie i swoich wartości człowiekiem.

 • H
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Zgłaszając się do Pani Anny byłam osobą która miała poczucie własnej wartości na poziomie 0,nie potrafiłam też uwolnić się od emocjonalnej więzi z byłym mężem , a po rozwodzie byłam już 2 lata,desperacko poszukiwałam meżczyzny który zmieni moje życie, mój stan depresyjny zakrapiałam też alkocholem , po terapii stanęłam mocno na nogach, w trakcie dokonywałam wielu zmian,sięgałam do literatury,słuchałam , poznawałam , działałam, okazało się że trafiłam na swoje własne pokłady z których dane mi czerpać, kontakty z moimi dziećmi zdecydowanie się poprawiły (a nastolatkowie potrafią dać w kość), zaczęłam spędzać więcej czasu w swoim towarzystwie, oswoiłam się z samotnością , a nawet ją polubiłam, moje poczucie wartości podskoczyło niemalze do 8 ( z 10 stopniowej skali),do pracy dostawałam wskazówki i narzedzia , terapia trwała blisko 4 miesiace a chciałabym zaznaczyc ze juz od dawna byłam w terapii u innych terapeutów , jednak nie było tak skutecznej i krótkotrwałej terapii z tak duża skutecznością. Polecam terapeutkę z zaznaczeniem BARDZO , dziękuję

Pytania i odpowiedzi

Zadaj pytanie

Twoje pytanie zostanie opublikowane bez Twoich danych

Zadaj darmowe pytanie

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem psychologiem, terapeutą, etykiem. Zajmuję się trenowaniem umiejętności społecznych, prowadzeniem terapii indywidualnej oraz par, a także warsztatów. Z zamiłowania jestem podróżniczką. Wszelkie obszary mojej działalności koncentrują się na człowieku. Studia dały mi wiedzę o nim, praca z nim – doświadczenie, a podróże sprawiły, że potrafię go uważnie obserwować i aktywnie słuchać. Człowiek jest moją pasją.

  Wykształcenie

  Psychologię społeczną ukończyłam w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, filozofię (specjalizacja z etyki) na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Odbyłam szkolenie z zakresu Poradnictwa Psychologicznego (zorganizowanego przez Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie) oraz z zakresu Budowania Lokalnych Programów Wychowawczych na szczeblu powiatu (w ramach Formy Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli w Międzywodziu). Ukończyłam II stopień Studium Pomocy Psychologicznej dla Par zorganizowany przez Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (jedno z pierwszych w Polsce), gdzie uzyskałam certyfikat. Ukończyłam także I stopień kursku Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Jestem w trakcie szkolenia II stopnia (jest to główny nurt, w którym się specjalizuję). Posiadam również certyfikat z kongresu Terapia zaburzeń więzi i poprawa jakości relacji w kontekście związków rodzinnych, partnerskich i rówieśniczych.

  Doświadczenie

  Z psychoedukacją dzieci, młodzieży i dorosłych jestem związana od 2002 roku. Pracę rozpoczynałam w NGO, jako wychowawca dzieci (będących w wieku 7-10 lat). Równolegle szkoliłam dorosłych – nauczycieli i instruktorów z zakresu wspierania rozwoju dzieci, rozwiązywania trudności wychowawczych, a jako zastępca kierownika do spraw programowych odpowiadałam również za budowanie i wdrażanie programów wychowawczych.

  Bliska jest mi także praca z młodzieżą – współprowadziłam Trening efektywności osobistej dla nastolatków z ramienia Ośrodka Pomocy I Edukacji Psychologicznej INTRA oraz byłam trenerem umiejętności miękkich w programie Strefa Młodzieży w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, gdzie prowadziłam autorskie warsztaty z zakresu autoprezentacji, asertywności, technik skutecznego uczenia się oraz radzenia sobie ze stresem. Prowadziłam Trening Umiejętności Społecznych gimnazjalisty z zespołem Aspergera w Zespole Szkół Integracyjnych oraz w domu i w terenie. Szkoliłam także liderów w organizacjach pozarządowych z ramienia Stowarzyszenia Praktyków Dramy STOP-KLATKA.
  Aktualnie pracuję głównie z młodzieżą i dorosłymi w zakresie terapii indywidualnym oraz par i rodzin. Prowadzę prywatną Poradnię Psychoedukacyjną Tropem Szczęścia oraz pracuję dla portalu Rozwiązane, gdzie prowadzę terapię on-line (Skype, wymiana e-mailowa, telefon, chat).

  Dzięki moim działaniom:
  • ludzie bardziej czują, poznają i rozumieją siebie oraz otaczający ich świat,
  • mają lepsze samopoczucie,
  • nabywają umiejętności samodzielnego stawiania czoła określonym przeciwnościom,
  • znajdują siłę by wyjść z kryzysów osobistych i rodzinnych.

  Jak wygląda moja praca?

  Niezależnie od tego, czy przychodzi do mnie jedna osoba, para, czy rodzina z dzieckiem; z problemem osobowościowym, relacji interpersonalnych czy natury wychowawczej moja praca wygląda podobnie.
  • wysłuchuję jakie problemy czy trudności zgłasza dana osoba
  • analizuję je, a następnie wspólnie z klientem wypracowujemy cele do osiągnięcia
  • ustalamy plan działania, w którym są zawarte konkretne propozycje, możliwości rozwiązania określonych trudności
  Plan działania jest zawsze mocno zindywidualizowany i jest wypadkową mojej wiedzy, doświadczenia oraz potrzeb, oczekiwań i stylu życia klienta (np. w przypadku problemów wychowawczych rozwiązania są dostosowane do przyjętego w danej rodzinie systemu wartości i sposobu wychowania).
  • monitoruję zachodzące zmiany
  Od czasu do czasu pomiędzy spotkaniami wysyłam klientowi wiadomości podsumowujące (e-maile, w których klient ma wgląd do spisanych celów, etapów ich osiągania i zadań do wykonania np.: przemyśl, zaobserwuj, zapisz, zmień). Znaczna część pracy odbywa się pomiędzy spotkaniami.
  • kolejnym etapem jest osiągnięcie założonego celu
  • podsumowuję działania oraz udzielam informacji zwrotnej
  Proszę też klienta o feedback, dzięki któremu doskonalę swoją pracę.
  • umawiamy się na jedno spotkanie po kilku miesiącach od osiągnięcia założonego celu (zwykle po pół roku) żeby sprawdzić na ile zmiana, jaka zaszła podczas spotkań, jest zmianą trwałą oraz jak dana osoba (para, rodzina) radzi sobie sama – bez mojej pomocy
  W swojej pracy czerpię również z filozofii, co daje mi szeroką perspektywę widzenia oraz rozumienia świata i człowieka. Patrzę na niego całościowo, a podczas spotkań przyglądam się różnym jego sferom. Uważam, że zmiana jest możliwa na każdym etapie życia. Wystarczy otwarcie się na nią i wiara, że jest to możliwe. Ja pomagam przejść przez ten proces, odnaleźć drogę do szczęścia i wydobyć potrzebną do tego energię.

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Edukacja

 • Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie (psychologia)
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego (filozofia, etyka)