Alicja Baranek

verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta

23 opinie +dodaj

Jestem psychologiem, certyfikowanym terapeutą poznawczo-behawioralnym (numer certyfikatu 463) oraz coachem z akredytacją ACC (Associated Certified Coach nadawany przez International… więcej

Pacjenci cenią mnie za

Przyjazną atmosferę w gabinecie
Życzliwość
Leczenie zaburzeń osobowości Borderline

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
23 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Lokalizacja: Poznawczo.pl Ośrodek Coachingu i PsychoterapiiUsługa: terapia poznawczo-behawioralnat

  Właśnie odbyłam pierwszą wizytę u pani psycholog. Mogę zdecydowanie polecić wizytę. Zostałam wysluchana z uwagą i życzliwością, pomogła mi bardzo rozmowa z panią Baranek. Otrzymałam kilka konkretnych wskazówek jak poradzić sobie z problememMyślę, że w razie potrzeby skorzystam jeszcze z kolejnych wizyt. Jestem naprawdę zadowolona.

  Alicja Baranek2018-06-22

  Dziękuję bardzo za opinię. Życzę powodzenia w Pani zamiarach i zdrowia,
  a w razie potrzeby zapraszam na terapię.

 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poznawczo.pl Ośrodek Coachingu i PsychoterapiiUsługa: terapia poznawczo-behawioralna

  Pierwszy psycholog w moim życiu i już mam bardzo dobrą opinię. Przed rozmową byłem zestresowany, ale już na wejściu miła atmosfera rozluźniła mnie. Rozmawia się bardzo przyjemnie, Pani Alicja jest świetnym słuchaczem i czułem komfort rozmowy, co bardzo pomogło mi na szczere podzielenie się moimi problemami.

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poznawczo.pl Ośrodek Coachingu i PsychoterapiiUsługa: terapia poznawczo-behawioralna

  Alicja to świetna terapeutka. Od pierwszej wizyty potrafiła stworzyć niezwykle sympatyczną i pełną empatii atmosferę, co już na pierwszej sesji pozwoliło mi się otworzyć. Mimo, że miałam diagnozę schizofrenii, okazało się, że moim problemem tak naprawdę jest ciężkie borderline i prawdopodobnie Choroba Afektywna Dwubiegunowa. Terapia dialetyczno-behawioralna z Alicją bardzo mi odpowiada, a szczególnie to, że mogę dzwonić między sesjami (terapeutka odbiera nawet w nocy :)), gdyż to wtedy najczęściej mam kryzysy. Sesje z Alicją to sama przyjemność - czuję, jak po każdej z nich zbliżam się do zdrowia. Polecam ją wszystkim, a szczegolnie osobom z borderline :)

 • Lokalizacja: Poznawczo.pl Ośrodek Coachingu i Psychoterapii

  Bardzo szybka i profesjonalna pomoc w przypadku nastolatki z zaburzeniami odżywiania. Bardzo otwarte i rzeczowe podejscie do pacjenta. Terapia jest przemyslana i rozsadna. Zaangażowanie i dobry kontakt Pani Alicji z pacjentem jest kluczem do jej sukcesu . U nas efekt byl po prostu expresowy. Szczerze polecam tego psychologa.

  Alicja Baranek2017-12-05

  Pani Małgosiu,
  Dziękuje bardzo za opinię i trzymam kciuki za córkę ! :-)

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poznawczo.pl Ośrodek Coachingu i PsychoterapiiUsługa: terapia poznawczo-behawioralna

  Zgłosiłam się na terapię z bardzo złym samopoczuciem psychicznym, lękami etc. Jak się potem okazało zaburzeniami lękowymi hipochondrycznymi/somatyzacyjnymi. Niespełna 10 spotkań z Panią psycholog Alicja Baranek pomogło mi zrozumieć wiele kwestii związanych z moimi obawami, lękami o zdrowie. Nauczyłam się na powrót żyć normalnie bez nieuzasadnionego lęku i obaw. Przestałam napędzać machinę złych emocji związanych z moim zdrowiem. Gorąco polecam terapię u Pani Alicji. Dziękuję

  Alicja Baranek2017-10-26

  Dziękuję bardzo za opinię i polecenie. Pozdrawiam Pani Magdo :-)

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poznawczo.pl Ośrodek Coachingu i PsychoterapiiUsługa: terapia poznawczo-behawioralna

  Do Pani Alicji zgłosiłam się z kłopotem , który zakłócał moje codziennie funkcjonowanie. Pani Alicja szybko zdiagnozowała mój problem -było to OCD, o którym pierwszy raz w życiu wtedy usłyszałam. Pani Alicja opowiedziała mi wszystko o tym zaburzeniu i już po pierwszej wizycie w gabinecie poczułam się o wiele lepiej. Dzięki Pani zaangażowaniu, wykazaniu zrozumienia oraz wytłumaczeniu mi pewnych rzeczy sprawiła Pani, że wszystko nabrało kolorowych, a nie tylko czarnych barw. Wiem, że czeka mnie jeszcze trochę pracy, ale mogę śmiało powiedzieć, że z każdą wizytą u Pani mój problem malał. Pani Alicjo! jestem Pani naprawdę wdzięczna, bo teraz jestem znowu tą samą, wesołą i uśmiechniętą dziewczyną !
  Dziękuję bardzo !

 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Po wizycie u Pani Alicji zmieniłam swoje nastawienie i uprzedzenia przed wizytą u podobnych specjalistów. Sama terapeutka świetna, skupiona na pacjencie i problemie i co najważniejsze skuteczna. Profesjonalna i godna polecenia.

 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poznawczo.pl Ośrodek Coachingu i PsychoterapiiUsługa: terapia poznawczo-behawioralna

  Do Pani Alicji trafiłam w najtrudniejszym momencie mojego życia. Szybko zdiagnozowała mój problem, którym okazało się OCD. Pani Alicja wysłuchała wszystkich moich problemów bardzo dokladnie, wyłapując najistotniejsze informacje. Podczas terapii nauczyłam się, że moje myśli są normalne, takie, jakie mają wszyscy, jednak choroba sprawia, że zastanawiam się, dlaczego myślę o czymś złym. Pani Alicja szybko uspokoiła mnie i pokazała jakie metody stosować, aby myśli, które mnie przerażają były dla mnie bardziej neutralne. Stosowanie się do Jej zaleceń przyniosło dużo dobrego. Oczywiście dużo pracy jeszcze przede mną, ale dziś mogę już normalnie funkcjonować, co wcześniej nie było możliwe. Mam nadzieję, że dalsze ekspozycje pomogą mi pokonać chorobę. Jestem bardzo wdzięczna Pani Alicji za pomoc, rady i rozmowy, ponieważ jestem młodą mamą i mam dla kogo walczyć z tą ciężka chorobą.
  Zachęcam wszystkich, których problemy sprawiają dyskomfort codziennego życia, aby umówili się na wizytę z Panią Alicją Baranek.

  Alicja Baranek2017-08-16

  Pani Justyno,
  Dziękuję bardzo za tę cenną dla mnie i dla innych opinię. Życzę powodzenia w dalszej walce z OCD, która u Pani jest na "ostatniej prostej" :-)
  Pozdrawiam ciepło.

 • G
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poznawczo.pl Ośrodek Coachingu i PsychoterapiiUsługa: terapia poznawczo-behawioralna

  Zdecydowałam się na wizytę u Pani Alicji, ponieważ łączy dwie specjalności, z których chciałam skorzystać - psychoterapia i coaching. W kilka sesji psychoterapeutycznych udało się "pokonać" mój problem, co mnie trochę zaskoczyło, bo spodziewałam się, że psychoterapia będzie trwać w "nieskończoność" ;) Wystarczyła psychoedukacja, by zrozumieć co się dzieje, dlaczego i co można zrobić, żeby tak się nie działo. Także rzeczywiście, Pani Alicja, stara się uzyskać "maksymalną poprawę w jak najkrótszym czasie" i to przekonuje mnie, że przede wszystkim jest nastawiona na to by pomóc innym. A za chyba najlepszą rekomendację dla Pani Alicji z mojej strony, można uznać fakt, iż po psychoterapii, postanowiłam skorzystać również z coaching'u :)

 • A
  Lokalizacja: Poznawczo.pl Ośrodek Coachingu i PsychoterapiiUsługa: Nerwica natręctw

  Bardzo dziękuje za rzetelną i systematyczną pomoc, która pozwoliła mi na odzyskanie spokoju i pewności siebie. Nie wierzyłam, że tak wiele dobrego można uzyskać poprzez terapię. Bardzo sie cieszę, że zdecydowałam się na tą formę leczenia i wybrałam gabinet Pani Alicji.

Pytania pacjentów (35)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem psychologiem, certyfikowanym terapeutą poznawczo-behawioralnym (numer certyfikatu 463) oraz coachem z akredytacją ACC (Associated Certified Coach nadawany przez International Coach Federation).

  Prowadzę terapię m.in zaburzeń lękowych, zaburzeń nastroju (depresja, choroba afektywna-dwubiegunowa) u dorosłych oraz dysleksji i zaburzeń zachowania u dzieci i młodzieży.
  Staram się uzyskać z klientami maksymalną poprawę w jak najkrótszym czasie, łącząc techniki terapeutyczne i coachingowe w zależności od potrzeb i aktualnych możliwości klienta.

  W pracy nad osobowością klienta stosuję m.in metody Terapii Schematów Jeffreya Younga oraz techniki cbt tzw. "trzeciej fali" (dialektyczną terapię behawioralną Marshy Linehann, Terapię Schematów emocjonalnych Roberta Leahy)

  Pracuję pod superwizją. W swojej pracy kieruję się Kodeksem Etyki Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

  Wizyty umawiam telefonicznie pod numerem telefonu podanym pod adresem gabinetu lub mailowo:info@energiaumyslu.pl

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Edukacja

 • Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II - psychologia
 • Uniwersytet Jagielloński - psychologia w ramach programu MOST
 • Vrije Universiteit Amsterdam - psychologia w ramach programu Erasmus.

Znajomość języków

 • angielski

badge-likeCreated with Sketch. Certyfikaty ZnanyLekarz.pl

Staże

 • Centrum Psychiatrii w Katowicach (odział Psychiatryczny IV Zaburzeń Afektywnych i Nerwicowych) - oddział otwarty, terapeutyczny.
 • NZOZ Feniks, Gliwice (oddział dzienny)

Certyfikaty

 • Alicja Baranek, psycholog w mieście Gliwice - Certyfikaty
 • Alicja Baranek, psycholog - Certyfikaty
 • Alicja Baranek, Gliwice - Certyfikaty
 • Alicja Baranek, psycholog w mieście Gliwice - Kwalifikacje zawodowe
 • Alicja Baranek, psycholog - Kwalifikacje zawodowe