Jestem psychologiem, certyfikowanym terapeutą poznawczo-behawioralnym (numer certyfikatu 463) oraz coachem z akredytacją ACC (Associated Certified Coach nadawany przez International… więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Witam. Nękają mnie bardzo uporczywe objawy psychiczne. Od prawie 6 lat leczę się na zab. depresyjno-lękowe mieszane, jednak nie mogę zidentyfikować jednostki chorobowej, która doskwiera mi obecnie, a prawidłowa diagnoza mogłaby ukierunkować prawidłowo moje dalsze leczenie. Wiem, że nadal choruję na zaburzenia… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Alicja Baranek

  Szanowny Panie,
  Dostarczony przez Pana opis jet obszerny, a z drugiej strony brzmi jakby miała Pan wiele zaburzeń jednocześnie (depresję, fobię społeczną, lęk uogólniony). "Paraliż emocjonalny"… Więcej

 • Dzien dobry. Mam 36 lat i problem z waga I samoocena od kiedy tylko pamietam. Nigdy nie bylo mi z tym latwo ale od kiedy odkrylam zdrade meza ok poltora roku temu moj Stan emocjonalny bardzo sie pogorszyl. Mam 2 cudownych dzieci z ktorych nie potrafie czerpac radosci. Czuje ze cale moje zycie to klamstwo,… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Alicja Baranek

  dobrze, że szuka Pani profesjonalnej pomocy. Trudno mi doradzić Pani na podstawie tego krótkiego opisu. Wizyta u psychologa może pomóc po pierwsze określić, czy Pani objawy, np. nieumiejętność czerpania… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Jestem psychologiem, certyfikowanym terapeutą poznawczo-behawioralnym (numer certyfikatu 463) oraz coachem z akredytacją ACC (Associated Certified Coach nadawany przez International Coach Federation).

  Prowadzę terapię m.in zaburzeń lękowych, zaburzeń nastroju (depresja, choroba afektywna-dwubiegunowa) u dorosłych oraz dysleksji i zaburzeń zachowania u dzieci i młodzieży.
  Staram się uzyskać z klientami maksymalną poprawę w jak najkrótszym czasie, łącząc techniki terapeutyczne i coachingowe w zależności od potrzeb i aktualnych możliwości klienta.

  W pracy nad osobowością klienta stosuję m.in metody Terapii Schematów Jeffreya Younga oraz techniki cbt tzw. "trzeciej fali" (dialektyczną terapię behawioralną Marshy Linehann, Terapię Schematów emocjonalnych Roberta Leahy)

  Pracuję pod superwizją. W swojej pracy kieruję się Kodeksem Etyki Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

  Wizyty umawiam telefonicznie pod numerem telefonu podanym pod adresem gabinetu lub mailowo:info@energiaumyslu.pl

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Ukończone szkoły

 • Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II - psychologia
 • Uniwersytet Jagielloński - psychologia w ramach programu MOST
 • Vrije Universiteit Amsterdam - psychologia w ramach programu Erasmus.

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Centrum Psychiatrii w Katowicach (odział Psychiatryczny IV Zaburzeń Afektywnych i Nerwicowych) - oddział otwarty, terapeutyczny.
 • NZOZ Feniks, Gliwice (oddział dzienny)

Certyfikaty

 • Alicja Baranek, psycholog w mieście Gliwice - Certyfikaty
 • Alicja Baranek, psycholog - Certyfikaty
 • Alicja Baranek, Gliwice - Certyfikaty
 • Alicja Baranek, psycholog w mieście Gliwice - Kwalifikacje zawodowe
 • Alicja Baranek, psycholog - Kwalifikacje zawodowe

Choroby

 • zaburzenia osobowości
 • depresja
 • zaburzenia odżywiania
 • zaburzenia osobowości
 • zaburzenia lękowe
 • zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne
 • bóle psychosomatyczne
więcej

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
19 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: NOESIS energia umysluUsługa: terapia poznawczo-behawioralna

  Zgłosiłam się na terapię z bardzo złym samopoczuciem psychicznym, lękami etc. Jak się potem okazało zaburzeniami lękowymi hipochondrycznymi/somatyzacyjnymi. Niespełna 10 spotkań z Panią psycholog Alicja Baranek pomogło mi zrozumieć wiele kwestii związanych z moimi obawami, lękami o zdrowie. Nauczyłam się na powrót żyć normalnie bez nieuzasadnionego lęku i obaw. Przestałam napędzać machinę złych emocji związanych z moim zdrowiem. Gorąco polecam terapię u Pani Alicji. Dziękuję

  Alicja Baranek2017-10-26

  Dziękuję bardzo za opinię i polecenie. Pozdrawiam Pani Magdo :-)

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: NOESIS energia umysluUsługa: terapia poznawczo-behawioralna

  Do Pani Alicji zgłosiłam się z kłopotem , który zakłócał moje codziennie funkcjonowanie. Pani Alicja szybko zdiagnozowała mój problem -było to OCD, o którym pierwszy raz w życiu wtedy usłyszałam. Pani Alicja opowiedziała mi wszystko o tym zaburzeniu i już po pierwszej wizycie w gabinecie poczułam się o wiele lepiej. Dzięki Pani zaangażowaniu, wykazaniu zrozumienia oraz wytłumaczeniu mi pewnych rzeczy sprawiła Pani, że wszystko nabrało kolorowych, a nie tylko czarnych barw. Wiem, że czeka mnie jeszcze trochę pracy, ale mogę śmiało powiedzieć, że z każdą wizytą u Pani mój problem malał. Pani Alicjo! jestem Pani naprawdę wdzięczna, bo teraz jestem znowu tą samą, wesołą i uśmiechniętą dziewczyną !
  Dziękuję bardzo !

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Po wizycie u Pani Alicji zmieniłam swoje nastawienie i uprzedzenia przed wizytą u podobnych specjalistów. Sama terapeutka świetna, skupiona na pacjencie i problemie i co najważniejsze skuteczna. Profesjonalna i godna polecenia.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: NOESIS energia umysluUsługa: terapia poznawczo-behawioralna

  Do Pani Alicji trafiłam w najtrudniejszym momencie mojego życia. Szybko zdiagnozowała mój problem, którym okazało się OCD. Pani Alicja wysłuchała wszystkich moich problemów bardzo dokladnie, wyłapując najistotniejsze informacje. Podczas terapii nauczyłam się, że moje myśli są normalne, takie, jakie mają wszyscy, jednak choroba sprawia, że zastanawiam się, dlaczego myślę o czymś złym. Pani Alicja szybko uspokoiła mnie i pokazała jakie metody stosować, aby myśli, które mnie przerażają były dla mnie bardziej neutralne. Stosowanie się do Jej zaleceń przyniosło dużo dobrego. Oczywiście dużo pracy jeszcze przede mną, ale dziś mogę już normalnie funkcjonować, co wcześniej nie było możliwe. Mam nadzieję, że dalsze ekspozycje pomogą mi pokonać chorobę. Jestem bardzo wdzięczna Pani Alicji za pomoc, rady i rozmowy, ponieważ jestem młodą mamą i mam dla kogo walczyć z tą ciężka chorobą.
  Zachęcam wszystkich, których problemy sprawiają dyskomfort codziennego życia, aby umówili się na wizytę z Panią Alicją Baranek.

  Alicja Baranek2017-08-16

  Pani Justyno,
  Dziękuję bardzo za tę cenną dla mnie i dla innych opinię. Życzę powodzenia w dalszej walce z OCD, która u Pani jest na "ostatniej prostej" :-)
  Pozdrawiam ciepło.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: NOESIS energia umysluUsługa: terapia poznawczo-behawioralna

  Zdecydowałam się na wizytę u Pani Alicji, ponieważ łączy dwie specjalności, z których chciałam skorzystać - psychoterapia i coaching. W kilka sesji psychoterapeutycznych udało się "pokonać" mój problem, co mnie trochę zaskoczyło, bo spodziewałam się, że psychoterapia będzie trwać w "nieskończoność" ;) Wystarczyła psychoedukacja, by zrozumieć co się dzieje, dlaczego i co można zrobić, żeby tak się nie działo. Także rzeczywiście, Pani Alicja, stara się uzyskać "maksymalną poprawę w jak najkrótszym czasie" i to przekonuje mnie, że przede wszystkim jest nastawiona na to by pomóc innym. A za chyba najlepszą rekomendację dla Pani Alicji z mojej strony, można uznać fakt, iż po psychoterapii, postanowiłam skorzystać również z coaching'u :)

 • A
  Lokalizacja: NOESIS energia umysluUsługa: Nerwica natręctw

  Bardzo dziękuje za rzetelną i systematyczną pomoc, która pozwoliła mi na odzyskanie spokoju i pewności siebie. Nie wierzyłam, że tak wiele dobrego można uzyskać poprzez terapię. Bardzo sie cieszę, że zdecydowałam się na tą formę leczenia i wybrałam gabinet Pani Alicji.

 • E
  Lokalizacja: NOESIS energia umysluUsługa: wiele, niska samoocena, choroba nowotworowa

  Zapamiętam te spotkania na zawsze,
  Pierwsze, kiedy szłam pełna obaw, strachu, niepewności.
  Przywitała mnie kobieta o zdecydowanym uścisku dłoni od której emanował spokój i życzliwość.
  W moim problemie miało to ogromne znaczenie.
  Pani Alicja z dużą kulturą osobistą pozwoliła mi mówić,
  słuchała i przemycała w naturalny sposób bardzo istotne, rzeczowe wskazówki, dzięki którym po kolejnych wizytach wracałam już inna.
  Mocniejsza, wyprowadzona na prostą.
  Swoimi cennymi, mądrymi radami spowodowała, że zaczęłam się lubić
  i patrzeć w przyszłość z wiarą, że wszystko co złe już za mną.
  Pani Alicjo, bardzo dziękuję.
  To było bardzo osobiste.
  A dla "społeczeństwa" , taki psycholog, terapeuta to szczęście, że jest
  i pomaga.
  Przyszłam przegrana, wyszłam z laurem na głowie,
  Dziękuje w imieniu swoim i moich najbliższych.

  Alicja Baranek2017-06-27

  Dziękuję bardzo za opinię. Jestem nią poruszona. Wszystkiego dobrego! :-)

 • M
  Lokalizacja: NOESIS energia umyslu

  trafiłam do Pani Alicji z wieloma problemami. Jednym z nich była bezsenność. Psychiatra przepisał mi leki nasenne, ale chciałam się pozbyć ich jak najszybciej. Pani Alicja zasugerowała protokół behawioralny, który miał pomóc uporać się z problemami z zasypianiem i bezsennością. Po konsultacji z psychiatrą początkowo zmniejszyłam dawkę leków, a potem odstawiłam je całkowicie, a w trakcie zaczęłyśmy pracować nad zasypianiem, nad higieną snu. Zajęło nam to około dwóch miesięcy. Początki były trudne, ale aktualnie śpię bez problemów, zasypiam prawie natychmiast, rano budzę się wypoczęta. Od zawsze miałam delikatny sen, wybudzałam się wielokrotnie w nocy i nie umiałam potem zasnąć. Wszystkie te problemy zniknęły, potrafię zasnąć w hałasie, choć kiedyś było to niemożliwe. Jestem zachwycona tym, że nie muszę łykać leków na sen, że zasypiam, śpię całą noc i rano jest wyspana. Wystarczy trzymać się określonych, ale bardzo prostych zasad, na początku jest to trochę trudne, ale z czasem staje się odruchem i widać same pozytywne efekty. Polecam każdemu pomoc Pani Alicji w problemach z zasypianiem i nie tylko.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: NOESIS energia umysluUsługa: terapia poznawczo-behawioralna

  Polecam!
  Bardzo dziękuję Pani Alicji za pomoc, zdiagnozowała u mnie ortoreksję oraz bordelain. Mam też problemy z panowaniem nad emocjami- ale teraz wszystko się poprawia i jestem na dobrej drodze do "normalności" ;).
  Z ortoreksją poradziłyśmy sobie szybko.
  Jej pomoc była niezawodna i mogę powiedzieć, że jestem teraz szczęśliwszą osobą.

 • Lokalizacja: NOESIS energia umysluUsługa: psychoterapia

  Decyzja o psychoterapii, to byla najlepsza moja decyzja jaką mogłam podjąć. Po długiej cięzkiej pracy Alicji jak i mojej, mogę zdecydowanie wystawić opinię o tak wspaniałym psychoterapeucie, dzięki Alicji zmienilam swoje życie, w duzo lepsze niż przed psychoterapią, na psychoterpie zgłosiłam się aby zakonczyć związek toksyczny, dzieki spotkaniom udało sie skutecznie wyjść ze związku.
  rezultaty jakie osiągnełam poprzez spotkania, sa nie do opisania, zdecydowanie stałam się bardziej otwarta na nowe znajomosci, jak i na glebsze rozmowy z innymi,bez problemu nawiazuje kontakt z ludzmi co kiedys byl to dla mnie duzy problem, nauczyłam sie okazywać uczucia, gdyz w przeszłości mialam z tym problem i nie mial mnie kto tego nauczyc, tu szybko techniki Alicji pomogly, prowadzi notatki więc nie ma możliwości ze co jej umknie, które czasem wykorzytywała na nastepnej sesji.
  Kiedyś bylam cicha szara dziewczynka, teraz pełna optymizmu dziewczyna, ktora znalazła w sobie hobby, pasje która bardzo mnie uszczesliwia, a dzieki pasji mam okazje poznawac ludzi, rozwijac się.
  Dzięki psychoterapii nauczyłam się asterywności ktora zdecydowanie w moim zyciu sie przyda.
  Alicja jest bardzo odpowiedziela, rzetelna w tym co robi, oby wiecej takich lekarzy było! Gdy bede potrzebować pomocy, teraz wiem gdzie z niej skorzystam.
  nie jest zwykłym lekarzem który wykonuje swoje obowiazki, jest wspaniałym lekarzem ktorego zdecydowanie polecam, jezeli ktos bedzie mial wątpliwości do skorzystania z terapii.
  Alicja jest pełna pozytywnej energii,motywacji, ciepła, troszcząca sie o pacjenta, ale tez z odpowiednim dystansem, odpowiedzialnie podchodzi do tego co robi.