Jestem psychologiem, certyfikowanym terapeutą poznawczo-behawioralnym (numer certyfikatu 463) oraz coachem z akredytacją ACC (Associated Certified Coach nadawany przez International… więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Problem ze soba

  Witam mam mysle nie maly problem ze soba we wczesniejszych latach przechodzilem depresje i leczylem sie farmakologicznie zaprzestalem leczenia po osiagnieciu zadowalajacej poprawy ale w stresujacych sytuacjach poprostu sie zalamuje wczesniej bylo to chwilowe ale teraz po rozstaniu peklem mam ataki paniki… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Alicja Baranek

  W wielu zaburzeniach psychicznych, np. depresji i niektórych zaburzeniach lękowych najlepsze efekty daje połączenie farmakoterapii i psychoterapii. Zarówno bezsenność jak i ataki paniki bardzo dobrze leczy… Więcej

 • Witam.Jestem mamą 21 letniej córki i przez ostatnie kilka miesięcy mam z nią poważne problemy.Problemy zaczęły się odkąd zerwała ze swoim chłopakiem, był to bardzo udany związek ,chłopak poukładany,grzeczny itd. córka trzymała przy nim tzw.fason i nie było z nią większych problemów.W chwili obecnej córka… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Alicja Baranek

  Szanowna Pani,

  Jest dla mnie całkowicie zrozumiałe, że jako rodzic martwi się Pani o córkę i chciałaby zachować na nią pewien wpływ, nawet jeśli jest już dorosła.
  Prawdę mówiąc jeśli… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Jestem psychologiem, certyfikowanym terapeutą poznawczo-behawioralnym (numer certyfikatu 463) oraz coachem z akredytacją ACC (Associated Certified Coach nadawany przez International Coach Federation).

  Prowadzę terapię m.in zaburzeń lękowych, zaburzeń nastroju (depresja, choroba afektywna-dwubiegunowa) u dorosłych oraz dysleksji i zaburzeń zachowania u dzieci i młodzieży.
  Staram się uzyskać z klientami maksymalną poprawę w jak najkrótszym czasie, łącząc techniki terapeutyczne i coachingowe w zależności od potrzeb i aktualnych możliwości klienta.

  W pracy nad osobowością klienta stosuję m.in metody Terapii Schematów Jeffreya Younga oraz techniki cbt tzw. "trzeciej fali" (dialektyczną terapię behawioralną Marshy Linehann, Terapię Schematów emocjonalnych Roberta Leahy)

  Pracuję pod superwizją. W swojej pracy kieruję się Kodeksem Etyki Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

  Wizyty umawiam telefonicznie pod numerem telefonu podanym pod adresem gabinetu lub mailowo:info@energiaumyslu.pl

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Ukończone szkoły

 • Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II - psychologia
 • Uniwersytet Jagielloński - psychologia w ramach programu MOST
 • Vrije Universiteit Amsterdam - psychologia w ramach programu Erasmus.

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Centrum Psychiatrii w Katowicach (odział Psychiatryczny IV Zaburzeń Afektywnych i Nerwicowych) - oddział otwarty, terapeutyczny.
 • NZOZ Feniks, Gliwice (oddział dzienny)

Certyfikaty

 • Alicja Baranek, psycholog w mieście Gliwice - Certyfikaty
 • Alicja Baranek, psycholog - Certyfikaty
 • Alicja Baranek, Gliwice - Certyfikaty
 • Alicja Baranek, psycholog w mieście Gliwice - Kwalifikacje zawodowe
 • Alicja Baranek, psycholog - Kwalifikacje zawodowe

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
16 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: NOESIS energia umysluUsługa: terapia poznawczo-behawioralna

  Do Pani Alicji trafiłam w najtrudniejszym momencie mojego życia. Szybko zdiagnozowała mój problem, którym okazało się OCD. Pani Alicja wysłuchała wszystkich moich problemów bardzo dokladnie, wyłapując najistotniejsze informacje. Podczas terapii nauczyłam się, że moje myśli są normalne, takie, jakie mają wszyscy, jednak choroba sprawia, że zastanawiam się, dlaczego myślę o czymś złym. Pani Alicja szybko uspokoiła mnie i pokazała jakie metody stosować, aby myśli, które mnie przerażają były dla mnie bardziej neutralne. Stosowanie się do Jej zaleceń przyniosło dużo dobrego. Oczywiście dużo pracy jeszcze przede mną, ale dziś mogę już normalnie funkcjonować, co wcześniej nie było możliwe. Mam nadzieję, że dalsze ekspozycje pomogą mi pokonać chorobę. Jestem bardzo wdzięczna Pani Alicji za pomoc, rady i rozmowy, ponieważ jestem młodą mamą i mam dla kogo walczyć z tą ciężka chorobą.
  Zachęcam wszystkich, których problemy sprawiają dyskomfort codziennego życia, aby umówili się na wizytę z Panią Alicją Baranek.

  Alicja Baranek2017-08-16

  Pani Justyno,
  Dziękuję bardzo za tę cenną dla mnie i dla innych opinię. Życzę powodzenia w dalszej walce z OCD, która u Pani jest na "ostatniej prostej" :-)
  Pozdrawiam ciepło.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: NOESIS energia umysluUsługa: terapia poznawczo-behawioralna

  Zdecydowałam się na wizytę u Pani Alicji, ponieważ łączy dwie specjalności, z których chciałam skorzystać - psychoterapia i coaching. W kilka sesji psychoterapeutycznych udało się "pokonać" mój problem, co mnie trochę zaskoczyło, bo spodziewałam się, że psychoterapia będzie trwać w "nieskończoność" ;) Wystarczyła psychoedukacja, by zrozumieć co się dzieje, dlaczego i co można zrobić, żeby tak się nie działo. Także rzeczywiście, Pani Alicja, stara się uzyskać "maksymalną poprawę w jak najkrótszym czasie" i to przekonuje mnie, że przede wszystkim jest nastawiona na to by pomóc innym. A za chyba najlepszą rekomendację dla Pani Alicji z mojej strony, można uznać fakt, iż po psychoterapii, postanowiłam skorzystać również z coaching'u :)

 • A
  Lokalizacja: NOESIS energia umysluUsługa: Nerwica natręctw

  Bardzo dziękuje za rzetelną i systematyczną pomoc, która pozwoliła mi na odzyskanie spokoju i pewności siebie. Nie wierzyłam, że tak wiele dobrego można uzyskać poprzez terapię. Bardzo sie cieszę, że zdecydowałam się na tą formę leczenia i wybrałam gabinet Pani Alicji.

 • E
  Lokalizacja: NOESIS energia umysluUsługa: wiele, niska samoocena, choroba nowotworowa

  Zapamiętam te spotkania na zawsze,
  Pierwsze, kiedy szłam pełna obaw, strachu, niepewności.
  Przywitała mnie kobieta o zdecydowanym uścisku dłoni od której emanował spokój i życzliwość.
  W moim problemie miało to ogromne znaczenie.
  Pani Alicja z dużą kulturą osobistą pozwoliła mi mówić,
  słuchała i przemycała w naturalny sposób bardzo istotne, rzeczowe wskazówki, dzięki którym po kolejnych wizytach wracałam już inna.
  Mocniejsza, wyprowadzona na prostą.
  Swoimi cennymi, mądrymi radami spowodowała, że zaczęłam się lubić
  i patrzeć w przyszłość z wiarą, że wszystko co złe już za mną.
  Pani Alicjo, bardzo dziękuję.
  To było bardzo osobiste.
  A dla "społeczeństwa" , taki psycholog, terapeuta to szczęście, że jest
  i pomaga.
  Przyszłam przegrana, wyszłam z laurem na głowie,
  Dziękuje w imieniu swoim i moich najbliższych.

  Alicja Baranek2017-06-27

  Dziękuję bardzo za opinię. Jestem nią poruszona. Wszystkiego dobrego! :-)

 • M
  Lokalizacja: NOESIS energia umyslu

  trafiłam do Pani Alicji z wieloma problemami. Jednym z nich była bezsenność. Psychiatra przepisał mi leki nasenne, ale chciałam się pozbyć ich jak najszybciej. Pani Alicja zasugerowała protokół behawioralny, który miał pomóc uporać się z problemami z zasypianiem i bezsennością. Po konsultacji z psychiatrą początkowo zmniejszyłam dawkę leków, a potem odstawiłam je całkowicie, a w trakcie zaczęłyśmy pracować nad zasypianiem, nad higieną snu. Zajęło nam to około dwóch miesięcy. Początki były trudne, ale aktualnie śpię bez problemów, zasypiam prawie natychmiast, rano budzę się wypoczęta. Od zawsze miałam delikatny sen, wybudzałam się wielokrotnie w nocy i nie umiałam potem zasnąć. Wszystkie te problemy zniknęły, potrafię zasnąć w hałasie, choć kiedyś było to niemożliwe. Jestem zachwycona tym, że nie muszę łykać leków na sen, że zasypiam, śpię całą noc i rano jest wyspana. Wystarczy trzymać się określonych, ale bardzo prostych zasad, na początku jest to trochę trudne, ale z czasem staje się odruchem i widać same pozytywne efekty. Polecam każdemu pomoc Pani Alicji w problemach z zasypianiem i nie tylko.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: NOESIS energia umysluUsługa: terapia poznawczo-behawioralna

  Polecam!
  Bardzo dziękuję Pani Alicji za pomoc, zdiagnozowała u mnie ortoreksję oraz bordelain. Mam też problemy z panowaniem nad emocjami- ale teraz wszystko się poprawia i jestem na dobrej drodze do "normalności" ;).
  Z ortoreksją poradziłyśmy sobie szybko.
  Jej pomoc była niezawodna i mogę powiedzieć, że jestem teraz szczęśliwszą osobą.

 • Lokalizacja: NOESIS energia umysluUsługa: psychoterapia

  Decyzja o psychoterapii, to byla najlepsza moja decyzja jaką mogłam podjąć. Po długiej cięzkiej pracy Alicji jak i mojej, mogę zdecydowanie wystawić opinię o tak wspaniałym psychoterapeucie, dzięki Alicji zmienilam swoje życie, w duzo lepsze niż przed psychoterapią, na psychoterpie zgłosiłam się aby zakonczyć związek toksyczny, dzieki spotkaniom udało sie skutecznie wyjść ze związku.
  rezultaty jakie osiągnełam poprzez spotkania, sa nie do opisania, zdecydowanie stałam się bardziej otwarta na nowe znajomosci, jak i na glebsze rozmowy z innymi,bez problemu nawiazuje kontakt z ludzmi co kiedys byl to dla mnie duzy problem, nauczyłam sie okazywać uczucia, gdyz w przeszłości mialam z tym problem i nie mial mnie kto tego nauczyc, tu szybko techniki Alicji pomogly, prowadzi notatki więc nie ma możliwości ze co jej umknie, które czasem wykorzytywała na nastepnej sesji.
  Kiedyś bylam cicha szara dziewczynka, teraz pełna optymizmu dziewczyna, ktora znalazła w sobie hobby, pasje która bardzo mnie uszczesliwia, a dzieki pasji mam okazje poznawac ludzi, rozwijac się.
  Dzięki psychoterapii nauczyłam się asterywności ktora zdecydowanie w moim zyciu sie przyda.
  Alicja jest bardzo odpowiedziela, rzetelna w tym co robi, oby wiecej takich lekarzy było! Gdy bede potrzebować pomocy, teraz wiem gdzie z niej skorzystam.
  nie jest zwykłym lekarzem który wykonuje swoje obowiazki, jest wspaniałym lekarzem ktorego zdecydowanie polecam, jezeli ktos bedzie mial wątpliwości do skorzystania z terapii.
  Alicja jest pełna pozytywnej energii,motywacji, ciepła, troszcząca sie o pacjenta, ale tez z odpowiednim dystansem, odpowiedzialnie podchodzi do tego co robi.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: NOESIS energia umysluUsługa: terapia poznawczo-behawioralna

  Dziękuję Pani Alicji za wsparcie i rozmowy. Zdecydowanie było warto, Kilka spotkań wystarczyło, aby lepiej radzić sobie z sytuacją odbierającą mi spokój. Jeszcze raz dziękuję.

  Alicja Baranek2017-05-25

  Pani Edyto, dziękuję za te słowa. Życzę powodzenia :-)

 • A
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Pani Alicja to doświadczony terapeuta z ogromnym pokładem dobrej energii,która motywuje do zmian i innego podejścia do wielu spraw. Dzięki podjętej terapii przekonałam się jak wiele można zmienić pracą własną, zmieniając swoje przekonania i utarte schematy myślenia. To dzięki Pani Alicji miałam i ciągle mam motywację do pracy własnej. Chciałam również podkreślić fakt, że terapia, którą proponuje Pani Alicja jest bardzo konkretna i mierzalna w efektach, w przeciwieństwie do wieloletnich terapii, które próbują rozłożyć na czynniki pierwsze dzieciństwo. Z mojego doświadczenia i przy moim problemie (zaburzenia lękowe) taka terapia się nie sprawdziła i dlatego trafiłam pod skrzydła Pani Alicji. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że ta terapia działa jak proponowane przez lekarzy leki. Siła do zmian jest w nas i nie ma potrzeby dłubania wieloma godzinami we własnym dzieciństwie, aby te zmiany przeprowadzić. Na tej terapii te zmiany dokonują się na własnych oczach.

  Pozdrawiam Pani Alicjo i dziękuję za wszystko :)

  Alicja Baranek2017-04-24

  Dziękuję bardzo Pani Olu :-)

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Alicja jest świetną terapeutką i coachem. Bardzo żywiołowa i aktywna, zaraża pozytywną energią, a gdy negatywne myśli zaczynają przeważać, szybko kieruje rozmowę na inny, bardziej wartościowy i konstruktywny tor. Bardzo sympatyczna i ciepła, a jednocześnie z odpowiednim dystansem.
  Jeśli ktoś zastanawia się czy warto iść na terapię – warto. Sesja trwa godzinę lub półtorej, ale zmiana trwa przez cały czas, człowiek kompletnie zmienia podejście. Mnie totalnie zmienił się sposób myślenia, w odpowiednich momentach pojawiały się u mnie odpowiednie pytania i zazwyczaj między jedną sesją a drugą już następowała zmiana w myśleniu i podejściu. To co podoba mi się najbardziej to jej zaangażowanie – prowadzi notatki, zapisuje cytaty, do których często wraca, świetnie pamięta co mówiło się pod wpływem emocji tydzień czy nawet miesiąc temu i potrafi powrócić do tego w kluczowym momencie, zadając trafne pytania. Tym sposobem odkryłam parę problemów, o których nie miałam pojęcia, a zatruwały mi życie.
  Alicja pomogła mi zwalczyć depresję i większość moich ograniczających schematów oraz dała narzędzia jak radzić sobie z nimi w przyszłości, za co bardzo dziękuję! Mogę powiedzieć, że jestem teraz lepszą wersją siebie, a co najważniejsze – dużo, dużo szczęśliwszą! Polecam.

  Alicja Baranek2015-02-13

  Martyno, dziękuję za tak obszerną i ciekawą opinię. Gratuluję zmiany, której w sobie dokonałaś i cały czas dokonujesz. Życzę, żebyś czerpała pełnymi garściami z możliwości, które otwierają się przed Tobą, jako "lepszą wersją siebie" :-D . Powodzenia!