mgr

Zygmunt Bartosiewicz

verifiedCreated with Sketch.

Fizjoterapeuta, Terapeuta, Diagnostyk

190 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
755 odwiedzin w ciągu 30 dni

Mgr Zygmunt Bartosiewicz – FIZJOTERAPEUTA, NAUCZYCIEL AKADEMICKI, licencjonowany TERAPEUTA MANUALNY. Ponad 10 lat doświadczenia zawodowego w pracy z pacjentami z problemami w obrębie… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Klinika Fizjoterapii mgr Zygmunt Bartosiewicz

  Marszałkowska 87/113, Śródmieście
  00-683 Warszawa, mazowieckie

  Pokaż dane kontaktowe

  Sposoby płatności
  Gotówka, Karta płatnicza
  Pod tym adresem przyjmuję
  dorosłych, dzieci w każdym wieku

  Usługi

  Rehabilitacja/fizjoterapia od 98 zł
  Ćwiczenia poprawiające zdrowie od 98 zł
  Konsultacja fizjoterapeutyczna od 98 zł
  Masaż leczniczy kręgosłupa od 98 zł
  Zwykła wizyta od 98 zł
  Terapia wad postawy od 98 zł

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
190 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Klinika Fizjoterapii mgr Zygmunt BartosiewiczUsługa: Rehabilitacja/Fizjoterapia

  Do Zygmunta trafiłem zachęcony bardzo pozytywnymi opiniami na znanym lekarzu. Muszę powiedzieć, że wszystko się potwierdziło. Bardzo duża fachowość, pozytywne nastawienie, jeśli ktoś szuka dobrej fizjoterapii to lepiej nie znajdzie. Dodatkowo bardzo dobre podejście czyli fizjoterapia łączona z nauką ćwiczeń adekwatnych do problemu. Dzięki takiej kombinacji poprawa jest nie tylko w krótkim okresie ale poznałem ćwiczenia, które planuje wykonywać w przyszłości w celu utrzymania efektów. Polecam.

 • R
  Lokalizacja: Klinika Fizjoterapii mgr Zygmunt Bartosiewicz

  Do Zygmunta trafiłem przed leczeniem ortodontycznym. Miałem napięcia mieśni w okolicach twarzy i problem z nadmiernie silnym zaciskaniem szczęki. Kilka wizyt i dolegliwości ustąpiły.
  Zygmunt ma profesjonalne podeście do pacjenta. Dba o odpowiedną atmosferę podczas wizyty, wyjaśnia co robi, pyta czy pasuje Ci siła ucisku, itp. Dzięki temu czujesz, że zaopiekował się Tobą specjalista.
  Po wyleczeniu mojej szczęki zabraliśmy się za szyję (tech neck) i plecy. Jestem bardzo zadowolony z efaktów pracy Zygmunta.
  Zygmunt to najlepszy fizjoterapeuta, u jakiego byłem i serdecznie go polecam.

 • E
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Klinika Fizjoterapii mgr Zygmunt BartosiewiczUsługa: rehabilitacja/fizjoterapia

  lekarz bardzo profesjonalny, z wielką kulturą osobistą,
  widać, że ma ogromną wiedzę
  bardzo, bardzo wszystkim potrzebującym i cierpiącym polecam -
  nigdzie nie szukajcie!

 • A
  Lokalizacja: Klinika Fizjoterapii mgr Zygmunt Bartosiewicz

  Wizyty w gabinecie Zygmunta cechuje stuprocentowy profesjonalizm oraz mega przyjazna atmosfera. Jestem dozgonnie wdzięczna za pomoc mojemu mężowi, który dla lekarzy był tajemniczym, niemożliwym do zdiagnozowania przypadkiem. Zygmuntowi diagnoza zajęła kilka minut a wyleczenie, przemodelowanie sylwetki, odjęcie lat i uczynienie na powrót szczęśliwym człowiekiem - kilka tygodni. Ja jestem dopiero na początku drogi, ale wiem, że jestem w dobrych rękach i przy jego pomocy oraz pracy własnej również osiągnę upragniony cel.

 • Lokalizacja: Klinika Fizjoterapii mgr Zygmunt BartosiewiczUsługa: spięcie szyi i mięśni żuchwy

  Bardzo miłe wizyty i profesjonalna pomoc! Zygmunt pomógł mi właściwie od razu i na pewno będę polecać go wszystkim znajomym!

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Klinika Fizjoterapii mgr Zygmunt BartosiewiczUsługa: konsultacja fizjoterapeutyczna

  Niesamowicie kompetentny, a przy tym otwarty i słuchający pacjenta. Wywiad i objaśnienie schorzeń na poziomie akademickim. Kolejny etap, to zestawy rehabilitacyjne... Jestem dziwnie spokojny "że wrócę do żywych" i będę kontynuował maratony i ultra!

 • Lokalizacja: Klinika Fizjoterapii mgr Zygmunt Bartosiewicz

  Do pana Zygmunta trafiłem z przewlekłym bólem barku, po bezskutecznych, blisko dwuletnich zmaganiach. Po kilkumiesięcznej terapii - poprzedzonej diagnozą przeprowadzoną przez poleconego przez p. Zygmunta ortopedę - ból barku zniknął, ruchomość wróciła, dzięki czemu mogłem wrócić do uprawiania sportu.

  Ze współpracy z panem Zygmuntem jestem bardzo zadowolony - w mojej ocenie to wyjątkowo kompetentny fizjoterapeuta. Jednocześnie, dzięki swojemu otwartemu podejściu, pozwolił mi zrozumieć z czego wynikają moje problemy, jak ich unikać, i jakie ćwiczenia wprowadzić do swojego treningu.

  Gorąco polecam!

 • D
  Lokalizacja: Klinika Fizjoterapii mgr Zygmunt BartosiewiczUsługa: masaż leczniczy kręgosłupa

  Miły, profesjonalny dokładny wywiad czekamy na efekty i plan działania. Plus za dobrą lokalizację polecam

 • M
  Lokalizacja: Klinika Fizjoterapii mgr Zygmunt BartosiewiczUsługa: ból dolnego odcinka pleców

  Od kilku lat ćwiczę na siłowni, a przez ostatni rok pojawiał się u mnie 4 razy ostry ból w dolnym odcinku pleców. Dolegliwość zwykle znikała po ok. tygodniowym odpoczynku od ćwiczeń, by po paru miesiącach wracać ze zdwojoną siłą. Za 4 razem ból był tak mocny, że ciężko było mi chodzić. Postanowiłem w końcu pójść do gabinetu fizjoterapii, choć miałem średnie pojęcie na czym polegają takie wizyty. Trafiłem do Zygmunta, gdzie w ciągu 5 spotkań rozpoznaliśmy źródło problemu (dyskopatia + zła technika w wykonywaniu ćwiczeń, które angażują kręgosłup w odcinku lędźwiowym), wstępnie uśmierzyliśmy ból dzięki masażowi i skupiliśmy się na najważniejszym czyli doskonaleniu tejże techniki. Zygmunt i jego współpracownik Mateusz pokazali mi jak w moim przypadku odpowiednio wykonywać przysiad tylny, martwy ciąg na prostych nogach, jak ćwiczyć mięśnie poprzeczne brzucha mobilizując przeponę, jak ćwiczyć mięśnie proste brzucha na drążku i przy pomocy "planków", jak utrzymywać prostą postawę podczas chodzenia i zredukować płaskostopie, etc. W ciągu trwania terapii chodziłem dalej na siłownię i starałem się wprowadzić wszystko, czego się nauczyłem w życie. Ból póki co nie wraca, technika ćwiczeń zdecydowanie się polepszyła i mam nadzieję, że taki stan się utrzyma. Spotkania w gabinecie to oczywiście tylko początek, a poprawność wykonywania ruchów trzeba doskonalić w domu i przy każdej wizycie na siłowni. Myślę, że będę odwiedzał Zygmunta jeszcze nie raz, ale nie w związku z bólem, a z pytaniami dot. poprawnego wykonywania pozostałych ćwiczeń. Serdecznie polecam każdemu jego gabinet. Wiedza, profesjonalizm, pełne zaangażowanie i doskonały kontakt. Gdyby cała nasza służba zdrowia tak wyglądała to Polska byłaby pierwsza na listach WHO.

 • L
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Klinika Fizjoterapii mgr Zygmunt BartosiewiczUsługa: Rehabilitacja/Fizjoterapia

  I had some problems with my knee and came to Mr. Zygmunt. He is really a very nice and professional physiotherapist. During the procedure, he was careful and made accurate diagnosis with the problem every time. Then he taught me some exercise which proved to be very helpful. Besides, he is very friendly and patient. He answered my questions carefully and could always explain everything in a clear way that I can understand in English. So I strongly recommend him.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Mgr Zygmunt Bartosiewicz – FIZJOTERAPEUTA, NAUCZYCIEL AKADEMICKI, licencjonowany TERAPEUTA MANUALNY. Ponad 10 lat doświadczenia zawodowego w pracy z pacjentami z problemami w obrębie narządu ruchu.

  SZKOLENIA

  ORTOPEDYCZNA TERAPIA MANUALNA (2014 - 2017) Jest to najwyższa możliwa specjalizacja z terapii manualnej na świecie. W trakcie 4-letniej międzynarodowej specjalizacji w Ortopedycznej Terapii Manualnej tzw. OMT wg standardów International Federation of Orthopaedic Manipulative Physical Therapists (IFOMPT) obejmujących 1000 godzin szkoleniowych z zakresu treningu rehabilitacyjnego, manipulacji stawowych, neuromobilizacji, anatomii, osteopatii trzewnej i kursów klinicznych. (do zakończenia szklenia zostało tylko zdanie egzaminu). Obecnie w Polsce jest tylko 20 certyfikowanych terapeutów OMT. Dokładny zakres:

  OMT 1 Wprowadzenie do specyficznej filozofii leczenia
  OMT 2 Manipulacje kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego według zasad Nordic OMT
  OMT 3 HVLA i manipulacje w pozycji neutralnej z wnioskowaniem klinicznym i diagnostyką różnicową
  OMT 4 Badanie i leczenie kręgosłupa lędźwiowego i szyjnego
  OMT 5 Terapia Wisceralna
  OMT 6 Neurodynamika
  OMT 7 Badanie i leczenie miednicy i kolana
  OMT 8 Wnioskowanie kliniczne w ortopedii i traumatologii w oparciu o badania naukowe i stosowane metody operacyjne
  OMT 9 Kurs kliniczny. Praktyczna praca z pacjentami
  OMT 10 Techniki OMT dla kończyny górnej i dolnej
  OMT 11 Anatomia palpacyjna z haczykowaniem
  OMT 12 Superwizja - nadzorowana praca z pacjentami
  OMT 13 Superwizja - nadzorowana praca z pacjentami
  OMT 14 Fizjologia bólu - kurs zaawansowany
  OMT 15 Mentorska praktyka kliniczna
  OMT 16 Komunikacja z pacjentem
  OMT 17 Diagnostyka obrazowa dla fizjoterapeutów

  TERAPIA MANUALNA wg KALTENBORN EVJENTH – lata 2009-2012, 8 modułowy kurs terapii manualnej, (Zakończono egzaminem pozytywnym)

  MEDYCZNY TRENING TERAPEUTYCZNY – lata 2012 – 2013, 5 modułowy kurs (specyficzna rehabilitacja osób wyczynowo uprawiających sport jak i tych którzy amatorsko uprawiają aktywność fizyczną, trening stabilizacyjny kręgosłupa i stawów obwodowych w przypadku chorób narządu ruchu);

  PROPRIOCEPTYWNE TOROWANIE NERWOWO MIĘŚNIOWE

  TERAPIA ZABURZEN CZYNNOSCI SYSTEMU ZUCHWOWO-GNYKOWO-CZASZKOWEGO

  KINESIOLOGY TAPING

  WIELOWYMIAROWA TERAPIA MANUALNA STÓP

  MASAŻ KLASYCZNY, RELAKSACYJNY I SPORTOWY

  AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA KOBIET W CIĄŻY

  INSTRUKTOR KULTUTYSTYKI

  DIETETYKA I ODCHUDZANIE I i II STOPNIA

  OD 2016 ROKU ASYSTENT prof. Lasse Thue (Twórca i propagator na świecie pracy w zakresie Medycznego Treningu Terapeutycznego)

  PRACA NAUKOWA

  XI.2012 – do dziś Wykładowca w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie, prowadzone przedmioty: „Ortopedia i Traumatologia”, „Uszkodzenia w sporcie” i „Terapia manualna na tkankach miękkich”
  X.2010 – II.2013 Wykładowca w Zakładzie Anatomii i Kinezjologii, Wydział Rehabilitacji AWF Warszawa, przedmiot: Anatomia Prawidłowa Człowieka, kierunek fizjoterapia i pielęgniarstwo
  19.XI.2013 – do dziś Koordynator programu fizjoterapii w ogólnopolskim programie „Style zdrowia Polaków” we współpracy z firmą farmaceutyczna USP Zdrowie i portalem internetowym Hello Zdrowie
  12.XI.2013 – do dziś Rozpoczęcie współpracy z Uniwersytetem III Wieku w Warszawie. Do tej pory zostały przeprowadzony wykłady:
  10.05.2014 „Najczęstsze schorzenia i rehabilitacja kończyny górnej”
  08.04.2014 „Najczęstsze schorzenia i rehabilitacja szyjnego odcinka kręgosłupa i barku”
  11.III.2014 „Najczęstsze schorzenia i rehabilitacja stawu kolanowego i stawu biodrowego”
  7.I.2014 „Zdrowy kręgosłup w życiu codziennym”
  12.XI.2013 „Funkcjonalna rehabilitacja stopy”
  X.2012 – II.2013 Członek uczelnianej rady do spraw Krajowych Ram Kwalifikacji programów nauczania na uczelni wyższej

Specjalizacje

 • Rehabilitacja medyczna
 • Medycyna sportowa

Edukacja

 • Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie (tytuł zawodowy magister 2008 - 2010)
 • Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie (tytuł zawodowy licencjat - 2005 - 2007

Publikacje

 • Artykuł w „Współczesna dietetyka” pt: „Zalecenia aktywności fizycznej” 2016
 • Wywiad do czasopisma „Skarb” do artykułu „Fitness na trampolinach” 2016
 • Artykuł w „Współczesna dietetyka” pt: „Triada aktywności dla zdrowia” 2016
 • Artykuł w „Współczesna dietetyka” pt: „Współpraca dietetyka i fizjoterapeuty” 2015
 • Wywiad do czasopisma „Sens” do artykułu „Zespół cieśni nadgarstka – problem zapracowanych” 2015
 • Artykuł w „Współczesna dietetyka” pt: „Motywujące ćwiczenia fizyczne. Jak uzyskać szybki efekt zmniejszenia obwodu brzucha” 2015
 • Wywiad do czasopisma „Sens” do artykułu „To szkodzi Twoim plecom” 2015
 • Artykuł w „Postępy Rehabilitacji” Kwartalnika Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji. pt: „Stan wiedzy na temat występowania i przyczyn powstawania zespołów bólowych kręgosłupa w społeczeństwie u studentów warszawskich uczelni” 2013
 • Artykuł w „INSpiracje” Wydawnictwo INS, nr 1 rok 2012, pt: ”Od studenta do fizjoterapeuty” 2012
 • Lublin - Cykliczne Ogólnopolskie Sympozjum Studenckich Kół Naukowych na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, streszczenie pt: „Świadomość roli aktywności ruchowej w profilaktyce zespołów bólowych kręgosłupa wśród studentów” 2010
 • Warszawa - Jubileuszowa Konferencja Studenckich Kół Naukowych na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, streszczenie pt: „Stan świadomość, profilaktyki i występowania zespołów bólowych kręgosłupa u studentów wybranych uczelni” 2010
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Zajęcie III miejsca w Cyklicznym Ogólnopolskim Sympozjum Studenckich Kół Naukowych na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie za pracę pt: „Świadomość roli aktywności ruchowej w profilaktyce zespołów bólowych kręgosłupa wśród studentów
 • Dojście do III etapu przyznawania stypendium Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia w nauce
 • 4 krotne przyznanie stypendium za wyniki w nauce na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego na oddziale rehabilitacji w neurologii i ortopedii. 2007
 • Ośrodek Rehabilitacji Kompleksowej Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. 2008
 • Klinika Ortopedii i Traumatologii w Warszawie w Szpitalu im. Dzieciątka Jezus. 2008-2009
 • Carolina Medical Center. 2009
 • Centrum Rehabilitacji Sportowej. 2010
 • Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie (filia ul. Gałczyńskiego). 2010
więcej

Certyfikaty