Umów wizytę
938 odwiedzin w ciągu 30 dni

Mgr Zygmunt Bartosiewicz – FIZJOTERAPEUTA, NAUCZYCIEL AKADEMICKI, licencjonowany TERAPEUTA MANUALNY. Ponad 10 lat doświadczenia zawodowego w pracy z pacjentami z problemami w obrębie… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Klinika Fizjoterapii mgr Zygmunt Bartosiewicz

  Marszałkowska 87/113, Śródmieście
  00-683 Warszawa, mazowieckie

  Pokaż dane kontaktowe

  Sposoby płatności
  Gotówka, Karta płatnicza
  Pod tym adresem przyjmuję
  dorosłych, dzieci w każdym wieku

  Usługi

  Rehabilitacja/fizjoterapia od 98 zł
  Ćwiczenia poprawiające zdrowie od 98 zł
  Konsultacja fizjoterapeutyczna od 98 zł
  Masaż leczniczy kręgosłupa od 98 zł
  Zwykła wizyta od 98 zł
  Terapia wad postawy od 98 zł

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
176 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Lokalizacja: Klinika Fizjoterapii mgr Zygmunt BartosiewiczUsługa: bol w odcinku ledzwiowym kregoslupa

  Trafiłem tu dzięki właśnie takim opiniom jak sam piszę, od 2 miesięcy toczyłem nierówną walkę z promieniującym bólem , uczuciem sztywności od odcinka ledzwiowego kręgosłupa do pośladka, wizyty u innych specjalistów nie pomagały, ból przeszkadzał zarówno w treningach jak i życiu codziennym, już na pierwszej wizycie Zygmunt potrafił zaradzić prostym rozciąganiem jak złagodzić objawy bólowe praktycznie do zera, oraz znalazł dzięki zaleconym badaniom przyczynę powstawania bólu , bardzo profesjonalne podejście do pacjenta , po wizycie ciągle utrzymujemy ze sobą kontakt , a nie jak to wygląda u większości "fachowców" po wizycie cześć, narazie, radź sobie sam ! Z całego serca i z czystym sumieniem mogę polecić pana Zygmunta , pracowałęm już z wieloma fizjoterapeutami ale takiego podejścia do pacjenta, do problemu jeszcze nie było mi dane spotkać !! :)

 • Lokalizacja: Klinika Fizjoterapii mgr Zygmunt Bartosiewicz

  Bardzo pozytywny, sympatyczny i inteligentny lekarz. Wywolał u mnie poczucie zaufania i pewności. Indywidualnie dostosowuje się do sytuacji pacjenta.

 • J
  Lokalizacja: Klinika Fizjoterapii mgr Zygmunt Bartosiewicz

  Do Pana Zygmunta Bartosiewicza trafiłam z dokuczliwym bólem kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Skierowanie ortopedy na fizjoterapię przyjęłam dość sceptycznie, bo od kilku lat wykonywałam ćwiczenia „na zdrowy kręgosłup” na podstawie filmów z internetu – niestety bez zauważalnych rezultatów.
  Okazało się jednak, że profesjonalna fizjoterapia potrafi w bardzo krótkim czasie przynieść ogromną poprawę. Wnikliwy wywiad, profesjonalnie dopracowany plan terapii, dużo praktycznych informacji jak postępować w życiu codziennym, by nie czuć dolegliwości – efekt: po 8 zajęciach jestem całkowicie wolna od bólu. Terapię będę jeszcze jakiś czas kontynuować, by utrwalić tak dobre efekty. Jestem wdzięczna Panu Zygmuntowi Bartosiewiczowi i jego zespołowi za bardzo skuteczną pomoc.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Klinika Fizjoterapii mgr Zygmunt BartosiewiczUsługa: Rehabilitacja/Fizjoterapia

  Przesympatyczny profesjonalista! :-) Indywidualne podejście, miła atmosfera i bardzo dobry kontakt z pacjentem.
  Do Zygmunta trafiłem przez przedłużającą się kontuzję stawu skokowego, która uniemożliwiała mi grę w piłkę nożną. Pozostawienie nogi w spokoju na tym etapie przestało już być skuteczne, więc wybrałem się do Zygmunta. Terapia manualna bardzo pomogła w dolegliwościach z więzadłami, dzięki czemu właśnie wracam do gry.

 • J

  Do Zygmunta trafiłam z polecenia koleżanki, zachęcona jej pozytywną opinią. Z uwagi na schorzenia kręgosłupa potrzebowałam rehabilitanta, który pomoże mi w dolegliwościach bólowych i ułoży zestaw ćwiczeń, które będę mogła wykonywać w domu. Zygmunt okazał się dokładnie takim specjalistą jakiego szukałam. Kręgosłup przestał mi dokuczać i czuję, że zestaw ćwiczeń który został dla mnie przygotowany przez Zygmunta i jego współpracowników odpowiada na moje potrzeby. Bardzo polecam tego specjalistę.

 • S
  Lokalizacja: Klinika Fizjoterapii mgr Zygmunt BartosiewiczUsługa: skręcenie stawu skokowego

  Do kliniki trafiłam z polecenia i śmiało mogę powiedzieć, że cieszę się, że posłuchałam akurat tej rady. Na początku pierwszych zajęć ruchomość stawu była bardzo ograniczona a po kilku sesjach jego stan poprawił się na tyle, że chodzenie nie sprawia mi problemu. Z czystym sumieniem mogę polecić to miejsce jako przyjazne pacjentowi, a fizjoterapeutów jako kompetentnych i otwartych ludzi, którzy do pacjentów podchodzą z uśmiechem. Stosowane przez nich metody leczenia dobierane są indywidualnie do potrzeb.

 • B
  Lokalizacja: Klinika Fizjoterapii mgr Zygmunt BartosiewiczUsługa: zwyrodnienie stawu biodrowego

  Zygmunt jest bardzo kompetentnym , pełnym empatii dla pacjenta fizjoterapeutą. Widać, że swoją pracę wykonuje z pasją oraz pełnym zaangażowaniem. Dokładny wywiad z pacjentem oraz przenalizowanie dokumentacji medycznej. Trafna diagnoza i dalsze zalecenia odnośnie leczenia. Zdecydowanie polecam ????

 • A
  Lokalizacja: Klinika Fizjoterapii mgr Zygmunt Bartosiewicz

  Pan Zygmunt podchodzi do swojej pracy bardzo profesjonalnie, po zapisaniu się na wizytę otrzymałem telefon z prośbą o wysłanie dokumentacji medycznej, aby mógł zapoznać się z moim przypadkiem jeszcze przed pierwszą konsultacją. Zastosowane metody różniły się od tych, z którymi miałem do czynienia wcześniej, a szukałem pomocy u wielu fizjoterapeutów. Tu pierwszy raz przekonałem się o tym, że rehabilitacja nie musi być bolesna, aby była skuteczna. Bardzo polecam Pana Zygmunta.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Klinika Fizjoterapii mgr Zygmunt BartosiewiczUsługa: rehabilitacja/fizjoterapia

  Taka ilość maksymalnych ocen nie jest przypadkowa. Pana Zygmunta cechuje bardzo wysoka etyka pracy i pozytywne podejście do wszystkich przypadków, nawet tych beznadziejnych. Wnikliwa diagnostyka i rozmowa pozwoliły na trafne rozeznanie w sytuacji i już od pierwszej wizyty nastąpiła wyraźna poprawa. Szczerze polecam każdemu !

 • Lokalizacja: Klinika Fizjoterapii mgr Zygmunt BartosiewiczUsługa: Rehabilitacja/Fizjoterapia

  Zygmunta cechuje super profesjonalne i przyjazne podejście do pacjenta. Od pierwszej wizyty mam poczucie, że to strzał w dziesiątkę. Zygmunt dokładnie zapoznał się z wynikami badań mojego kolana, po czym osobiście przeprowadził dokładną diagniostykę. Już na pierwszej wizycie zaprezentował szereg ćwiczeń, które mogę wykonywać w domu. Bardzo polecam!

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Mgr Zygmunt Bartosiewicz – FIZJOTERAPEUTA, NAUCZYCIEL AKADEMICKI, licencjonowany TERAPEUTA MANUALNY. Ponad 10 lat doświadczenia zawodowego w pracy z pacjentami z problemami w obrębie narządu ruchu.

  SZKOLENIA

  ORTOPEDYCZNA TERAPIA MANUALNA (2014 - 2017) Jest to najwyższa możliwa specjalizacja z terapii manualnej na świecie. W trakcie 4-letniej międzynarodowej specjalizacji w Ortopedycznej Terapii Manualnej tzw. OMT wg standardów International Federation of Orthopaedic Manipulative Physical Therapists (IFOMPT) obejmujących 1000 godzin szkoleniowych z zakresu treningu rehabilitacyjnego, manipulacji stawowych, neuromobilizacji, anatomii, osteopatii trzewnej i kursów klinicznych. (do zakończenia szklenia zostało tylko zdanie egzaminu). Obecnie w Polsce jest tylko 20 certyfikowanych terapeutów OMT. Dokładny zakres:

  OMT 1 Wprowadzenie do specyficznej filozofii leczenia
  OMT 2 Manipulacje kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego według zasad Nordic OMT
  OMT 3 HVLA i manipulacje w pozycji neutralnej z wnioskowaniem klinicznym i diagnostyką różnicową
  OMT 4 Badanie i leczenie kręgosłupa lędźwiowego i szyjnego
  OMT 5 Terapia Wisceralna
  OMT 6 Neurodynamika
  OMT 7 Badanie i leczenie miednicy i kolana
  OMT 8 Wnioskowanie kliniczne w ortopedii i traumatologii w oparciu o badania naukowe i stosowane metody operacyjne
  OMT 9 Kurs kliniczny. Praktyczna praca z pacjentami
  OMT 10 Techniki OMT dla kończyny górnej i dolnej
  OMT 11 Anatomia palpacyjna z haczykowaniem
  OMT 12 Superwizja - nadzorowana praca z pacjentami
  OMT 13 Superwizja - nadzorowana praca z pacjentami
  OMT 14 Fizjologia bólu - kurs zaawansowany
  OMT 15 Mentorska praktyka kliniczna
  OMT 16 Komunikacja z pacjentem
  OMT 17 Diagnostyka obrazowa dla fizjoterapeutów

  TERAPIA MANUALNA wg KALTENBORN EVJENTH – lata 2009-2012, 8 modułowy kurs terapii manualnej, (Zakończono egzaminem pozytywnym)

  MEDYCZNY TRENING TERAPEUTYCZNY – lata 2012 – 2013, 5 modułowy kurs (specyficzna rehabilitacja osób wyczynowo uprawiających sport jak i tych którzy amatorsko uprawiają aktywność fizyczną, trening stabilizacyjny kręgosłupa i stawów obwodowych w przypadku chorób narządu ruchu);

  PROPRIOCEPTYWNE TOROWANIE NERWOWO MIĘŚNIOWE

  TERAPIA ZABURZEN CZYNNOSCI SYSTEMU ZUCHWOWO-GNYKOWO-CZASZKOWEGO

  KINESIOLOGY TAPING

  WIELOWYMIAROWA TERAPIA MANUALNA STÓP

  MASAŻ KLASYCZNY, RELAKSACYJNY I SPORTOWY

  AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA KOBIET W CIĄŻY

  INSTRUKTOR KULTUTYSTYKI

  DIETETYKA I ODCHUDZANIE I i II STOPNIA

  OD 2016 ROKU ASYSTENT prof. Lasse Thue (Twórca i propagator na świecie pracy w zakresie Medycznego Treningu Terapeutycznego)

  PRACA NAUKOWA

  XI.2012 – do dziś Wykładowca w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie, prowadzone przedmioty: „Ortopedia i Traumatologia”, „Uszkodzenia w sporcie” i „Terapia manualna na tkankach miękkich”
  X.2010 – II.2013 Wykładowca w Zakładzie Anatomii i Kinezjologii, Wydział Rehabilitacji AWF Warszawa, przedmiot: Anatomia Prawidłowa Człowieka, kierunek fizjoterapia i pielęgniarstwo
  19.XI.2013 – do dziś Koordynator programu fizjoterapii w ogólnopolskim programie „Style zdrowia Polaków” we współpracy z firmą farmaceutyczna USP Zdrowie i portalem internetowym Hello Zdrowie
  12.XI.2013 – do dziś Rozpoczęcie współpracy z Uniwersytetem III Wieku w Warszawie. Do tej pory zostały przeprowadzony wykłady:
  10.05.2014 „Najczęstsze schorzenia i rehabilitacja kończyny górnej”
  08.04.2014 „Najczęstsze schorzenia i rehabilitacja szyjnego odcinka kręgosłupa i barku”
  11.III.2014 „Najczęstsze schorzenia i rehabilitacja stawu kolanowego i stawu biodrowego”
  7.I.2014 „Zdrowy kręgosłup w życiu codziennym”
  12.XI.2013 „Funkcjonalna rehabilitacja stopy”
  X.2012 – II.2013 Członek uczelnianej rady do spraw Krajowych Ram Kwalifikacji programów nauczania na uczelni wyższej

Specjalizacje

 • Rehabilitacja medyczna
 • Medycyna sportowa

Ukończone szkoły

 • Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie (tytuł zawodowy magister 2008 - 2010)
 • Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie (tytuł zawodowy licencjat - 2005 - 2007

Publikacje

 • Artykuł w „Współczesna dietetyka” pt: „Zalecenia aktywności fizycznej” 2016
 • Wywiad do czasopisma „Skarb” do artykułu „Fitness na trampolinach” 2016
 • Artykuł w „Współczesna dietetyka” pt: „Triada aktywności dla zdrowia” 2016
 • Artykuł w „Współczesna dietetyka” pt: „Współpraca dietetyka i fizjoterapeuty” 2015
 • Wywiad do czasopisma „Sens” do artykułu „Zespół cieśni nadgarstka – problem zapracowanych” 2015
 • Artykuł w „Współczesna dietetyka” pt: „Motywujące ćwiczenia fizyczne. Jak uzyskać szybki efekt zmniejszenia obwodu brzucha” 2015
 • Wywiad do czasopisma „Sens” do artykułu „To szkodzi Twoim plecom” 2015
 • Artykuł w „Postępy Rehabilitacji” Kwartalnika Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji. pt: „Stan wiedzy na temat występowania i przyczyn powstawania zespołów bólowych kręgosłupa w społeczeństwie u studentów warszawskich uczelni” 2013
 • Artykuł w „INSpiracje” Wydawnictwo INS, nr 1 rok 2012, pt: ”Od studenta do fizjoterapeuty” 2012
 • Lublin - Cykliczne Ogólnopolskie Sympozjum Studenckich Kół Naukowych na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, streszczenie pt: „Świadomość roli aktywności ruchowej w profilaktyce zespołów bólowych kręgosłupa wśród studentów” 2010
 • Warszawa - Jubileuszowa Konferencja Studenckich Kół Naukowych na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, streszczenie pt: „Stan świadomość, profilaktyki i występowania zespołów bólowych kręgosłupa u studentów wybranych uczelni” 2010
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Zajęcie III miejsca w Cyklicznym Ogólnopolskim Sympozjum Studenckich Kół Naukowych na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie za pracę pt: „Świadomość roli aktywności ruchowej w profilaktyce zespołów bólowych kręgosłupa wśród studentów
 • Dojście do III etapu przyznawania stypendium Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia w nauce
 • 4 krotne przyznanie stypendium za wyniki w nauce na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego na oddziale rehabilitacji w neurologii i ortopedii. 2007
 • Ośrodek Rehabilitacji Kompleksowej Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. 2008
 • Klinika Ortopedii i Traumatologii w Warszawie w Szpitalu im. Dzieciątka Jezus. 2008-2009
 • Carolina Medical Center. 2009
 • Centrum Rehabilitacji Sportowej. 2010
 • Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie (filia ul. Gałczyńskiego). 2010
więcej

Certyfikaty