Wiele sie wydarzylo w moim zyciu.Od dziecka zawsze mialam pod gorke.Jestem w malzenstwie mozna powie

4 odpowiedzi
Wiele sie wydarzylo w moim zyciu.Od dziecka zawsze mialam pod gorke.Jestem w malzenstwie mozna powiedziec ze prawie 7 lat.Na poczatku naszej znajomosci tez nie bylo kolorowo, ciagle sie klocilismy, mieszkalismy przez 2lata daleko od siebie- to byl zwiazek na odleglosc doszlo do zdrady.Ale mimo wszystko jestesmy dalej ze soba.Rodzice sie wtracali w nasz zwiazek,aby im przerwac te wtracanie to przeprowadzilismy sie do innego miasta.I od tamtej pory mieszkamy razem.Potem zauwazylam ze zaczelo sie cis psuc miedzy nami.Maz pisal z innymi kobietami, ogladal porno- gole kobiety.Na fejsie pisal z obcymi babami, a nawet prubowal sie umuwic,pocieszal je .Ja to wszystko zauwazylam i go powstrzymalam.Od tamtej pory on tez to robi ale juz nie tak ciagle.O to sa wkulko awantury.Nikt nie jest swiety bo kazdy ma za uszami.Mamy dwojke dzieci i ja jestem zazdrosna o meza i gdy tylko widze ze cos sie zmienia w jego zachowaniu odrazu reaguje.Mimo ze wiem ze on nie jest wobec mnie szczry.Przez to tez moja samoocena sje pogorszyla...Gdyby jeszcze mnie i dziecja poswiecal wiecej czasu to moze nie bylam zazdrosna.ale gdy on woli obce baby od rodziny no to jak mam nie byc zazdrosana.Korzystalam z pomocy psychoterapeuty dla par,ale zadala kilka pytan dala jakies zadania a i tak to nic nie pomoglo.Jakby jakos wzglebila w problem bardziej od srodka to moze by bardziej pomogo ale nic takiego nie mialo miejsca.Tylko to byla rozmowa powieszchowna.A ja jak bylam zazdrosna tak i jestem i przez to dosyc czesto sa klotnie.Przez to mam obnizone ssmopoczucie.Niby maz mi mowi ze nie poruwnuje mnie do innych i abym sama siebie tez nir poruwnywala.A te pisanie traktuje jako rozrywke.No ale ja wciaz nie wierze.Nie sadze by chcial zdradzic no ale ...nie wiem co siedzi w meskiej glowie.Mowi ze jestem dla niego atrakcyjna.Po czesci mu wierze ale z drugiej strony mam watpliwosci nie wiem jak rozmawiac z mezczyzna aby to co mowie do niego dotarlo.?No szczere rozmowy nie zawsze wychodza bo potem sa awantury.
Nie chce rozwodu! a wierze ze kazdy problem da rade rozwiazac...
Prosze o rade?
Witam Panią. Z Pani opisu zrozumiałam, że relacja z mężem jest konfliktowa, pełna wzajemnych pretensji i żalu oraz, że towarzyszy Pani w niej poczucie braku bycia kimś potrzebnym, ważnym, doceniony i kochanym. Trudno Państwu porozmawiać ze sobą, ponieważ takie próby wzbudzają tak silne emocje, że kończy się to kłótnią. Napisała też Pani, że korzystaliście Państwo z psychoterapii małżeńskiej, ale w Pani poczuciu problemy z jakimi się Państwo zgłosiliście nie spotkały się z należytym zrozumieniem, a interwencja psychoterapeuty nie przyniosła oczekiwanych efektów. Nie wiem, czy powiedziała ani psychoterapeucie o swoich odczuciach, jak długo Państwo byliście w psychoterapii, ile spotkań się odbyło, czy doszło do ustalenia wspólnych i akceptowanych przez obojga Państwa celów i zawarcia kontaktu. To ważne ponieważ sama psychoterapia jest raczej procesem rozciągniętym w czasie, jedno do trzech, czasami do pięciu spotkań mają charakter konsultacji, dopiero po rozpoznaniu sytuacji pary, wspólnym określeniu celów i zawarciu kontraktu rozpoczyna się właściwa psychoterapia i głębsza praca nad problemami. W Państwa sytuacji kiedy rozmowa jest tak trudna, praca psychoterapeutyczna mogłaby pomóc wyrazić własne emocje, oczekiwania, potrzeby i nie tylko słuchać ale i usłyszeć siebie nawzajem, co jednak przede wszystkim zależy od Państwa motywacji i zaangażowania. Zachęcam Państwa do przemyślenia ponownego podjęcia psychoterapii, jednak proszę pamiętać, że psychoterapeuta nie dokona za Państwa zmiany i sam nie wykona pracy nad związkiem, natomiast może w tym Państwu pomóc. Jeżeli jednak wspólna psychoterapia z mężem jest niemożliwa, lub ma Pani poczucie, że potrzebuje indywidualnej pomocy, może Pani zadbać o siebie i podjąć psychoterapię indywidualną. W pewnych sytuacjach można i warto skorzystać z psychoterapii indywidualnej i psychoterapii dla par jednocześnie, jednak z indywidualnej już u innego psychoterapeuty niż prowadzący z Państwem psychoterapię małżeńską. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Dzień dobry z Pani opisu wynika że problem zdrady w małżeństwie jest obecny w Państwa relacji bardzo długi czas. Nie dziwi fakt że nie ufa Pani mężowi nie czuje się bezpiecznie w relacji. Problemy które Pani opisuje i Pani emocje z tym związane wymagają systematycznej pracy z psychoterapeuta. Proszę pamiętać że taka praca nad związkiem jest skuteczna jeśli obie strony chcą naprawić relację i coś zmienić. Z Pani wypowiedzi mogę podejrzewać że jest Pani dość zmotywowana do pracy czy Pani partner także jest gotowy na zmiany i pracę? Jeśli tak zachęcam do podjęcia psychoterapii par mimo że pierwsze próby się nie powiodły - proszę pamiętać że to proces długotrwały a pierwsze spotkania mają charakter diagnostyczny właściwa praca rozpoczyna się dopiero po kilku spotkaniach.
Jeśli jednak partner nie ma wystarczającej motywacji do zmian w Waszej relacji proszę pomyśleć czy nie warto popracować z terapeutą indywidualnie. Sam fakt że wypowiada Pani swój problem i szuka wsparcia świadczy o tym że prawdopodobnie potrzebuje Pani zmian. Życzę powodzenia
Z tego co Pani pisze, wynika że od początku Państwa znajomości wasza relacja była trudna i że Pani przede wszystkim zależy na jej utrzymaniu, co przejawia się między innymi, w wybaczeniu mężowi zdrady i powstrzymywaniu męża przed spotkaniami z innymi kobietami. Niestety w dobrej relacji nie wystarczy, żeby troszczenie się o relacje było jednostronne i nie było w niej zaufania. Pisze Pani, że mąż uważa Panią za atrakcyjną kobietę, być może tak jest, jednak nie jest Pani dla niego bardziej atrakcyjna od innych kobiet, skoro nie poświęca Pani czasu i uwagi tyle ile Pani potrzebuje. Z tego co wiem, odnośmie zdrowego związku, to osoba którą się kocha i z którą chce się spędzić życie jest dla partnera absolutnym priorytetem i jest w pełni godna zaufania. Nie dzieje się jednak tak jeśli drugiej osobie nie zależy na relacji. Mąż na pewno nie będzie Panią kochał bardziej pod wpływem Pani kontroli. Jeśli mężowi, zależy na utrzymaniu relacji z Panią, to problem polega na wypracowaniu i wdrożeniu w życie dogodnego dla obojgu Państwa kompromisu, pomiędzy jego zapędami, a Pani potrzebami i konsekwętnym przestrzeganiu go. Musi być Pani jednak świadoma, że im bardziej pójdzie Pani na kompromis niedogodny dla siebie, tym bardziej będzie Pani za to płacić swoim zdrowiem psychicznym. Pozdrawiam.
Z Pani krótkiego opisu zrozumiałam, że miała Pani trudne dzieciństwo i obecnie relacja z mężem, jest dla Pani również trudna. Koncentracja Pani męża na innych kobietach z pewnością jest dla Pani bolesne i z pewnością wpływa na obniżenie poczucia własnej wartości. Chce Pani utrzymać małżeństwo na tą chwilę, co rozumiem i należy to uszanować, proponowałabym Pani koncentracje nad sobą, zbudowaniem na nowo "siebie" nad swoimi uczuciami, pragnieniami, nad budowaniem własnego "ja", powrotu do doświadczeń z dzieciństwa i wzorów jakie Pani wyniosła. Przez zmianę siebie może Pani wpływać na zachowania bliskich. Zapraszam