Od kilku lat zmagam się z emetofobią, zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi. Kilkukrotnie szukałam po

2 odpowiedzi
Od kilku lat zmagam się z emetofobią, zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi. Kilkukrotnie szukałam pomocy u specjalistów w ramach NFZ, bezskutecznie. Dzisiaj odbyłam rozmowę telefoniczną z psychiatrą, ponieważ w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną nie mogłam przyjść na klasyczną wizytę. Pani psychiatra nie zgodziła się przepisać mi żadnych leków oprócz hydroksyzyny, która, notabene, nie pomaga mi, a jedynie powoduje senność. Jako kolejny już lekarz zbagatelizowała mój problem mówiąc, że wszyscy są teraz w trudnym położeniu i musimy jakoś to przeczekać. A ja już nie mam nawet sił, by żyć. Czuję, że jestem na skraju wytrzymałości. Gdzie mogę znaleźć pomoc? Nie stać mnie na leczenie prywatne, a leczenie w ramach funduszu okazało się mijać z celem...
Dzień Dobry

Niestety terapię na NFZ czesto można nazwać: Czas Leczy Rany. Albo się dłuuugo czeka albo nie mogą pomóc, bo procedury. Oczywiście są bardzo dobrzy lekarze na NFZ - znam jedynie z Wrocławia (jakby Pani potrzebowała mogę podać namiary), ale może jednak znajdzie Pani pieniądze na leczenie prywatne. Można też spóbować konsultacji psychologicznych bezpłatnych - teraz jest sporo bezpłatnych projektów. Np: Psychologowie i psychoterapeuci dla społeczeństwa.
Pracuję w prywatnym centrum medycznym i mamy konsultacje online zarówno z psychiatrami jak i psychologami. Oczywiście jest też wiele placówek oferuących tego typu wsparcie. Niestety albo coś jest dobrze albo tanio :/ Można znaleźć jedno i drugie ale nie szybko. Szybko i dobrze jest odpłatne... No niestety tak to wygląda... Bardzo mi przykro.

Pozdrawiam ciepło Maria Tarczyńska

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Emetofobia bardzo dobrze reaguje na psychoterapię poznawczo-behawioralną. Nie jest wykluczone , że pomoże w depresji i lękach. Miałem pacjentów którzy obawiali się że zwymiotują i skompromitują w miejscu publicznym. Pomogło im stosowanie psychoterapii połączonej eksperymentem łączenia oddechu przeponowego i drażnieniem tylnej ściany gardła uchwytem szczoteczki do zębów. Dzięki temu mogli się przekonać ,że nawet prowokując odruch wymiotny nie jest łatwo to spowodować.

Eksperci

Piotr Furman

Piotr Furman

Psychoterapeuta, Psycholog

Piaseczno

umów wizytę
Paulina Sopata

Paulina Sopata

Psycholog

Wrocław

umów wizytę
Katarzyna Dzwonek

Katarzyna Dzwonek

Psycholog, Psychoterapeuta

Chorzów

umów wizytę
Monika Czapkiewicz

Monika Czapkiewicz

Psycholog, Psychoterapeuta

Rumia

umów wizytę
Karol Szymonik

Karol Szymonik

Psycholog, Psychoterapeuta

Kraków

umów wizytę

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 320 pytań dotyczących usługi: depresja
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.