Nie brałam przez kilka dni mozarin bo już mi skończył i dopiero teraz mam recepte od lekarza. Czy ja

2 odpowiedzi
Nie brałam przez kilka dni mozarin bo już mi skończył i dopiero teraz mam recepte od lekarza. Czy jak go zaczne znowu brać to będzie działał tak samo? jakie są tego konsekwencje ? i czy jest możliwe ze sie gorzej poczułam przez to że go nie brałam ( ból głowy , zawroty, nudności , pocenie się ) z góry dziękuję za odpowiedź
Przy lekach psychotropowych wszystkie reakcje organizmu o których Pani pisze są możliwe. Ten środek powoduje szereg skutków ubocznych. Nietypowe krwawienia, obrzęki skóry, trudności w oddychaniu, wysoką gorączkę, czasami dezorientację. Jeżeli przyjmuje się lit, to trzeba o tym poinformować prowadzącego. Generalnie lepiej zrezygnować z farmakoterapii i przejść na naturalne środki nie powodujące skutków ubocznych ani uzależnień. Jeżeli jest Pani zainteresowana taką naturalną terapią, to zapraszam. Należę do Towarzystwa Lekarzy Medycyny Zintegrowanej. Przyjmuję w Rzeszowie i Krakowie. Konsultuję także telefonicznie. Telefon do mnie na:
klinikazdrowienia.pl
Pozdrawiam, Bienias

Witam. Najlepiej zadbać o to, aby następnym razem mieć leki na czas. Ich terapeutyczny skutek można zauważyć po kilku tygodniach przyjmowania, więc rozsądnie jest nie przerywać farmakoterapii. Mozarin należy do grupy leków, które są jednymi z najbezpieczniejszych i najlepiej tolerowanych - proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym o objawach, których Pani doświadczyła z powodu przerwy w farmakoterapii To, co istotne, o wdrożeniu, zakończeniu farmakoterapii czy zmianie dawki leku decydować może tylko lekarz, ponieważ ma wiedzę i kompetencje w tym zakresie. W przypadku depresji warto być konsekwentnym w leczeniu oraz połączyć farmakoterapię z psychoterapią, gdyż daje to najlepsze efekty. Te dwie metody leczenia dopełniają się wzajemnie - farmakoterapia łagodzi objawy a psychoterapia sięga do głębszych, często nieświadomych przyczyn psychologicznych, pomaga też odkryć i uruchomić zasoby niezbędne do radzenia sobie w przyszłości. Można także wesprzeć swoje zdrowie dietą, jednak to nie jest podstawowa metoda leczenia depresji. Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia.