Czy to depresja ?

20 odpowiedzi
Witam, od pewnego czasu wzmożone od 3 tygodni mam częste myśli w głowie o których nie mogę przestać myśleć męczą mnie cały dzień jak rano wstaje odrazę o nich myślę ... Często też mam myśli ze jestem do niczego beznadziejny ,siedzę w domu i tylko myślę to mnie przytłacza i mam bardzo złe samopoczucie . Jestem bardzo zrzyty z moja partnerka bez której nie wyobrażam sobie świata , jak chce wyjechać do swojej siostry na cztery dni to czuje wielki strach i niepokój który mnie dobija ze będę siedział sam w domu . Ciężko mi tak opisać swoje myśli ale trochę to tak zobrazowaLem czy że na jest coś nie tak ? Czy powinienem udać się do jakiegoś lekarza ?
Witam,

Mam pewne problemy ze zrozumieniem Pana listu. Jeżeli zrozumiałem dobrze to, co próbował Pan przekazać, to zasadna byłaby konsultacja psychiatryczna. Proszę się udać do lekarza psychiatry. Na podstawie dostępnych danych trudno jednoznacznie stwierdzić, jakie leczenie byłoby najbardziej odpowiednie w Pana sytuacji. Potrzebne jest dokładne badanie psychiatryczne.

Pozdrawiam serdecznie

Witam.
Nie opisuje Pan nic charakterystycznego, proszę o więcej szczegółów.
Jeśli od dłuższego czasu myśli krążą wokół tych samych nieprzyjemnych spraw które nas przytłaczają to zaiste jest to powód do niepokoju. Trzeba zadać sobie pytanie czy stan rzeczy zależy ode mnie i czy ja sam mogę coś z tym zrobić. Jeśli okaże się, że tak to pora na zmianę którą sam Pan musi zainicjować. Rada nader prosta lecz ciężką do wdrożenia bo Pana wrogiem jest lęk, poczucie niskiej wartości którego od razu ciężko się pozbyć. Rozstania z partnerką również wskazują, iż lęk separacyjny daje się we znaki. Proszę zacząć od afirmacji, iż jestem takim samym człowiekiem jak inni i zamierzam się akceptować takim jakim jestem. Proces zmiany łatwym i szybkim na pewno nie będzie ale jak go Pan zacznie to każdy dzień będzie działać na korzyść poprawy pogody ducha. Jeśli nadal będzie się Pan czuł bezsilny zostaje wsparcie psychologiczne oraz konsultacja psychiatryczne jeśli objawy będą się nasilać. Pozdrawiam
Podane objawy ( myśli, niepokój, pozostawanie w domu) wskazują na potrzebę konsultacji u lekarza psychiatry.
Odpowiadając na Pana pytanie - powinien Pan zgłosić się do lekarza psychiatry.
Proponuje wizytę u lekarza psychiatry. Z opisu trudno jednoznacznie wywnioskować co jest przyczyną Pana samopoczucia. Konieczna jest szczegółowa diagnostyka.
Witam, zachęcam do wizyty u psychoterapeuty.Na spotkaniu będzie miał Pan możliwość omówienia lepiej przedstawionego problemu, a jeśli zajdzie taka konieczność psychoterapeuta pokieruje na wizytę lekarską.
Witam,
myśli potrafią bardzo uprzykrzyć życie, wpływają na to co czujemy i jak się w związku z tym zachowujemy, dlatego dobrze, że szuka Pan pomocy. Nie orientuję się jak wygląda pomoc psychologiczna w Wlk. Brytanii, ale proponuję poszukać i udać się do ośrodka terapii do psychoterapeuty, który po konsultacji zadecyduje co dalej, czy psychoterapia czy potrzebna wizyta u lekarza, bo być może będzie potrzeba wsparcia farmakologicznego.
Pozdrawiam i życzę powodzenia:)
Tak, proszę udać się do lekarza psychiatry.
Witam,

Tak, powinien pan udać się do lekarza psychiatry, opisuje pan szereg objawów lękowych, ale bez bezpośredniej rozmowy niemożliwe jest postawienie prawidłowego rozpoznania. Z pewnością też bardzo się pan męczy z tymi objawami. Badający lekarz będzie w stanie zaproponować odpowiednie leczenie, które pozwoli się pozbyć dyskomfortu.
Szanowny Panie,
niepokojące jest to, co Pan opisał. Poczucie przytłoczenia, zły nastrój, beznadziejność, lęk i niepokój doświadczane przez dłuższy czas sugerują potrzebę kontaktu ze specjalistą.
Nie sposób postawić diagnozy w klikuzdaniowym kontakcie internetowym, jestem pewna że psychoterapeuta pomoże Panu dojść przyczyny złego samopoczucia i poradzić sobie z nim.
Pozdrawiam sedecznie.
Sugeruję bardziej skorzystanie z konsultacji psychologicznej niż psychiatrcznej
Dzień dobry Panu, Na zadane pytanie czy udać się lekarza, odpowiem: tak, warto to skonsultować. Rozumiem, że to co Pana niepokoi, to: natrętne myśli, złe samopoczucie i odczuwany strach jak zostaje Pan sam w domu.
Jeśli chodzi o depresję to cięższą jej postać leczy sie przede wszystkim farmakologicznie wspierając się terapią psychologiczną, lżejszą natomiast - psychoterapią, dzięki której zwiększa się świadomość swoich reakcji i zachowań aby pracować nad swoimi problemami i lepiej sobie radzić w trudnych sytuacjach.
Zapraszam do kontaktu przez Skype
ajkczaja&gmail.com
pozdrawiam serdecznie
Agata Czaja-Michaud
Koniecznie, wymaga to diagnozy.
Dzień dobry,
Wyraźnie widać z tego co napisano, że jest obniżenie nastroju i może być Początkiem depresji. Dla komfortu własnego warto poszukać dla siebie psychoterapeutę, który na pewno pomoże. Szkoda cierpienia.
Pozdrawiam
Witam,
na podstawie opisanych "myśli" nie da się jednoznacznie stwierdzić, czy cierpi Pan na depresję. Lęk separacyjny związany z wyjazdem partnerki może świadczyć o zbyt silnej zależności co mogłoby wskazywać na osobowość zależną. Nie precyzuje Pan także, jakie to "częste myśli" ma Pan w głowie, o których "nie mogę przestać myśleć". Mogą one mieć np. charakter obsesyjny, co jest już zupełnie innym zaburzeniem. Aby rozwiązać tę niejasność diagnostyczną sugerowałbym wizytę u psychiatry.
Witam! Myślę, ze dobrym rozwiązaniem bedzie udanie sie po pomoc do psychologa, ktory bedzie mógł bliżej określić problem. Pozdrawiam.
Stany zwątpienia, niskie poczucie własnej wartości, lęk przed opuszczeniem partnerki, są symptomami że coś niepokojącego dzieje się u Pana. Czy to depresja , tego na obecną chwilę nie mogę stwierdzić. Potrzebny do tego jest kontakt indywidualny i więcej danych. Myślę że ma Pan dobrą intuicje, samemu trudno jest sobie poradzić i znaleźć drogę do szczęśliwego życia. Zachęcam do spotkania się ze specjalistą psychoterapeutą.
Dzień dobry,
Polecam zacząć od wizyty u psychologa, bądź psychoterapeuty. Specjalista po wnikliwym zebraniu wywiadu dobierze dla Pana optymalną formę pomocy. Jeśli uzna, że Pana stan wymaga konsultacji psychiatrycznej- na pewno zadba, by Pan na nią trafił. Niestety na odległość nie jestem w stanie pomóc. Na pewno sugerowałabym indywidualny kontakt ze specjalistą.
Pozdrawiam serdecznie Paulina D.
Dzień dobry, jeśli obserwuje Pan u siebie niekorzystne zmiany w codziennym funkcjonowaniu, objawy lęku, utraty energii i poczucia, iż zwykłe czynności zaczynają Pana przytłaczać wskazuje to na elementy depresji, we wstępnej diagnozie za aktywne objawy uznajemy te utrzymujące się przez minimum 2 tygodnie, tak jest w Pana przypadku a więc zachęcałabym do kontaktu z lekarzem psychiatrą oraz podjęcia regularnej psychoterapii. Zarówno w depresji jak i zaburzeniach depresyjno-lękowych podstawą leczenia jest połączenie farmakoterapii (leki przepisane przez psychiatrę) z psychoterapią. Zachęcam więc do umówienia się do lekarza i podjęcia psychoterapii. Z pozdrowieniami