lek.

Agata Leśnicka

verifiedCreated with Sketch.

Psychiatra, Seksuolog, Psychoterapeuta

19 opinii +dodaj

W razie problemów z zarejestrowaniem się można tego także dokonać na stronie: https://www.e-scanmed.pl/ron-www/lekarze/rejestracja/scm?nswd=878279&ntrz=1006940&nrjd=13 Lekarz… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
19 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Scanmed S.A Gdańsk

  bardzo szybko nawiązuje się kontakt lekarz-pacjent szybko trafia w sedno problemu wywiad rzeczowy wlasciwa osoba chodz wybor byłprzypadkowy

 • Z
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Polmed Oddział GdańskUsługa: konsultacja psychiatryczna pierwszorazowa

  Po pierwszej wizycie lekarz sprawia wrażenie rozsądnej, uważnej i jednocześnie nie onieśmiela. Poświęca tyle czasu ile trzeba, jest bardzo sympatyczna. Zamierzam u niej kontynuować leczenie.

  Agata Leśnicka2018-08-16

  Bardzo dziękuję za opinię.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Scanmed S.A GdańskUsługa: Zwykła wizyta

  Była to moja pierwsza wizyta u tego typu specjalisty, nie wiedziałam jak sie zachować czy warto i jeszcze różne myśli. Pani doktor nie zlekceważyła mojej sprawy i po wizycie poczułam się lżej i na pewno posłucham zaleceń postawione przez lekarza.
  Spotkamy się jeszcze za pewne :)
  Polecam,
  Pozdrawiam.

  Agata Leśnicka2018-08-07

  Dziękuję za wpis. Wiele osób ma na początku takie obawy, a potem najczęściej okazują się one niepotrzebne.

 • S
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Polmed Oddział GdańskUsługa: Zwykła wizyta

  Pani doktor bardzo rzeczowa ale empatyczna. Przy okazji właściwie dobiera leki które nie rujnują kieszeni pacjenta jak to często robią inni lekarze.

  Agata Leśnicka2018-08-07

  Bardzo dziękuję za opinię.

 • A
  Lokalizacja: Scanmed S.A GdańskUsługa: nadwrażliwość

  To była moja pierwsza wizyta i nie mogę po jednej wizycie coś stwierdzić,ale odczucia są takie że Pani Agata jest dobra w tym co robi.

  Agata Leśnicka2018-07-24

  Dziękuję za opinię.

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Scanmed S.A Gdańsk

  Bardzo empatyczna psychiatra. Czulem sie bardzo komfortowo, zostalem wysluchany i zrozumiany. Polecam Pania doktor!

  Agata Leśnicka2018-07-22

  Bardzo dziękuję za opinię.

 • N
  Lokalizacja: Scanmed S.A Gdańsk

  Pani Doktor bardzo miła, wyrozumiała, ciepła. Potrafi wysłuchać pacjenta i zrozumieć jego problem. Na moją prośbę wizyta przebiegła bardzo sprawnie, lecz Pani doktor nie szczędzi czasu na swoich pacjentów. Polecam wszystkim, znakomity lekarz

  Agata Leśnicka2018-05-04

  Bardzo dziękuję za opinię.

 • J
  Lokalizacja: Scanmed S.A Gdańsk

  W mojej opinii świetny lekarz i wyjątkowa osoba. Nie wiem czy jedna na milion, bo nie mam aż tak wielu doświadczeń, ale na pewno jedyna taka spośród specjalistów z którymi miałam do czynienia. Wizyty u pani doktor pozwalały mi spojrzeć na wiele spraw z rozsądnym dystansem i dawały nadzieję, a chwilami pewność, że wreszcie uda się uporać z nierozwiązywalnymi dotąd problemami. Niestety, jak miałam okazję boleśnie się przekonać, odwoływanie wizyt wiąże się z odmową dalszej współpracy bez możliwości rozmowy na ten temat, wyjaśnień, dodatkowych ustaleń czy w ogóle jakiegokolwiek bezpośredniego kontaktu.

  Agata Leśnicka2018-04-05

  Witam,

  Bardzo dziękuję za pozytywną ocenę mojej pracy. Niestety, informacje o swoim odwoływaniu wizyt przedstawia Pani w sposób zniekształcony i jest to dla mnie bardzo przykre. Odwoływała Pani bowiem nie zwykłe wizyty, a sesje terapeutyczne i nie było to zdarzenie incydentalne, a nagminne. Zdecydowała się Pani podjąć psychoterapię i wyraziła zgodę na kontrakt terapeutyczny, który zakłada odbywanie spotkań co tydzień. Następnie bez wyjaśnienia przerwała Pani terapię by po kilku tygodniach ponownie rezerwować sobie termin nigdy się nie zgłaszając. Sytuacja taka miała miejsce 8 razy, zatem przez kolejne 8 tygodni ja i placówka znosiliśmy fakt, że zajmuje Pani termin, potwierdza że się zgłosi, po czym w ostatniej chwili rezygnuje. Nadmienię, że nie znam placówki ani terapeuty, którzy znosiliby takie zachowanie przez kilka miesięcy. My jednak wykazaliśmy się tego rodzaju elastycznością. Miała Pani przecież możliwość zgłoszenia się na umówioną wizytę i rozmowy osobistej. Nie rozumiem zatem zarzutu o rzekomym odebraniu takiej opcji. Placówka co tydzień kontaktowała się z Panią bezpośrednio potwierdzając wizytę, nie dotarła do mnie żadna prośba o kontakt. Nie utrudnialiśmy także Pani dotarcia na sesje, które Pani zarezerwowała. Blokując terminy przez wiele tygodni okazała Pani nie tylko brak szacunku mnie, ale też innym osobom, które być może potrzebowały pomocy, a nie było dla nich wolnego miejsca w grafiku. Hipotetycznie scenariusz taki mógł dotyczyć kilkunastu pacjentów. Rzeczywiście, nie mam w sobie zgody na to by takie sytuacje miały miejsce, toteż z żalem odmówiłam dalszego blokowania przez Panią terminów. Nie było to dla mnie decyzją łatwą. Wskazano Pani także inny tryb, w którym mogłaby Pani podjąć leczenie.

 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Scanmed S.A Gdańsk

  Konkretnie, na temat. Od razu nawiązałem pozytywną relację z Panią Doktor co uważam za najważniejsze kiedy idę do lekarza. Nie czułem kompletnie żadnego skrępowania i spokojnie mogliśmy omówić wszelkie wątpliwości.

  Agata Leśnicka2018-03-24

  Bardzo dziękuję za opinię.

 • E
  Lokalizacja: Scanmed S.A Gdańsk

  Po wizycie poczułam ulgę cały ciężar problemów spadł ze mnie czuję się o wiele lepiej spokojniejsza przede wszystkim. Jestem zadowolona z wizyty .

  Agata Leśnicka2018-03-15

  Bardzo dziękuję za pozytywny komentarz.

Pytania pacjentów (42)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • problem jest taki , moj chłopak wyjechał za granice do pracy drugi raz , i od tego czasu co sie ze mna dzieje zaczełam dostawac wątpliwosci czy go kocham chodz nie wyobrazam sb zycia bez niego ma samą mysl ze moge go nie kochac dostawałam lęków , drgawek , płakałam bo nie chce sie z nim rozstawac i od tego momentu jest coraz gorzej , ciągle mam jakies natręte myśli , nie jadłam nic przez 6 dni, wszyscy mnie denerwuja , chodze przygnębiona , nie chce mi sie usmiechac , rozmawiac z najbliższymi , kąpletnie nic , straciłam sens zycia , nie chce mi sie zyc miałam probe samobójczą , siedze całymi dniami sama . Są momenty gdzie jest dobrze siedze ze znajomymi usmiecham sie ale a gdy zostaje sama te mysli i to wszystko wraca , nie chce stracic swojego chłopka , nie wiem czy to z tęsknoty wszystko czy co kowiek boje sie ze mogłam straic uczucia czuje ze cos ze mna nie tak nigdy nie przechodzilam takiego czegosc

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Moją uwagę zwraca, że w zasadzie w pani wypowiedzi brakuje pytania. Jest tylko opis różnorodnych dolegliwości. Zakładam zatem, że motywowała panią chęć podzielenia się cierpieniem. Na dłuższą metę krótki wpis na tym portalu nie załatwi sprawy. Proponuję zgłosić się na konsultację do psychoterapeuty. Jest to osoba kompetentna by stwierdzić, czy wystarczy kilka konsultacji, czy raczej należy podjąć regularną terapię lub odbyć także konsultację u psychiatry.

 • ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Witam,

  Porusza pan dość obszerne zagadnienie. Gdybym miała wyczerpująco odpowiedzieć, musiałabym zebrać szczegółowy wywiad seksuologiczny. Nie wiemy bowiem, czy pana trudności mają przyczyny… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • W razie problemów z zarejestrowaniem się można tego także dokonać na stronie:
  https://www.e-scanmed.pl/ron-www/lekarze/rejestracja/scm?nswd=878279&ntrz=1006940&nrjd=13  Lekarz specjalista psychiatra, w trakcie specjalizacji z seksuologii, psycholog, psychoterapeuta w nurcie poznawczo-behawioralnym.

  Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Medycyny Seksualnej (ESSM). Autor kilkunastu artykułów naukowych, kilkudziesięciu doniesień zjazdowych. Popularyzatorka wiedzy z zakresu psychiatrii i zdrowia seksualnego. Pracuje również w języku angielskim.

  Doświadczenie w pracy z Pacjentami:
  - jako psychiatra i psycholog: od 2011
  - jako psychoterapeuta: od 2015

  Specjalizuje się w takich zaburzeniach jak:
  - depresja,
  - bezsenność,
  - zaburzenia obsesyjno-kompulsywne,
  - zaburzenia lękowe,
  - dysfunkcje seksualne,
  - zaburzenia osobowości,
  - mizofonia,
  - zaburzenia adaptacyjne.

  Posiadane uprawnienia:
  Ukończone kursy doskonalące CMKP: zaburzenia seksualne u mężczyzn, seksuologia sądowa, diagnostyka seksuologiczna dla psychologów, nowe zjawiska w seksuologii.

  Zwolnienia lekarskie wydaję tylko w uzasadnionych medycznie przypadkach.
  Nie wystawiam prywatnych opinii do sądu.

Specjalizacje

 • Psychiatria
 • Psychologia kliniczna
 • Psychoterapia

Edukacja

 • 2003 - 2009 - Gdański Uniwersytet Medyczny, Wydział Lekarski, kierunek lekarski
 • 2006 - 2011 - Uniwersytet Gdański, Wydział Nauk Społecznych, kierunek: psychologia
 • 2009 - 2010 - Gdański Uniwersytet Medyczny, studia podyplomowe z zakresu psychologii klinicznej
 • 2011 - 2013 - Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu, studia podyplomowe z zakresu seksuologii
 • 2014 - School of Sexual Medicine, European Society of Sexual Medicine, Budapeszt
 • 2014 - 2017 - Uniwersytet SWPS, studia podyplomowe z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej
więcej

Publikacje

 • Publikacje z zakresu psychiatrii.
 • "Między dewiacją a normą : człowiek współczesny w obliczu wybranych zagrożeń cywilizacyjnych z perspektywy nauk medycznych i społecznych", W: Człowiek i jego zdrowie w holistycznym modelu medycyny. [T.] 1 / pod red. Krystyny Homendy, Elżbiety Grygorowicz, Małgorzaty Lesińskiej-Sawickiej, Słupsk : Akademia Pomorska, 2007, 101-108
 • "Agresywny pacjent", Niebieska Linia 2007; 53(6)
 • "Psychoterapia on-line w polskim Internecie: przegląd witryn", Psychiatria i Psychoterapia 2008; 4(147):73–82
 • "Osoby chore psychicznie a przemoc domowa",Niebieska Linia 2008; 56(3)
 • "Polskojęzyczna e-terapia-ankieta dla specjalistów prowadzących psychoterapię przez internet", Psychiatria 2009;6(2):43-50
 • "Cyberseks w polskim internecie-ankieta dla użytkowników czatów erotycznych", Seksuologia Polska 2009; 7(1):9-14
 • "Zaburzenia seksualne u kobiet z cukrzycą typu 1", Seksuologia Polska 2010;8(2):71-75
 • "Seksomnia jako szczególna postać parasomnii", Pol. Przegl. Neurol 2010;6(3):157-160
 • "Zjawisko cyberseksu z perspektywy psychologii społecznej", Przegl. Seksuol. 2011;27:8-13
 • "Czy uprawianie seksu przez sen jest możliwe? Rzecz o seksomnii", W: Psyche-Ciało-Całość / pod red. J. Lessing-Pernak, I. Laskowskiej, A. Kobiereckiej, E. Wyrzykowskiej, Bydgoszcz : Wydawnictwo Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, 2011, s. 47-55
 • "Bóle głowy związane z aktywnością seksualną", Pol. Przegl. Neurol 2013;9(2):63-68
 • "Internet jako czynnik kształtowania tożsamości i roli płciowej", W: Z szerszej perspektywy : Gender/ pod red. A. A. Wycisk, Ż. Krawczyk-Antońskiej, Katowice: Agencja Wydawniczo-Reklamowa Omnidium, 2013, s. 59-65
 • "Zaburzenia seksualne u chorych na nadciśnienie tętnicze", Forum Medycyny Rodzinnej 2014;8(2):92-97
 • Agata Leśnicka, Paweł Zielazny, "Dowiedz się więcej o depresji!", Gdańsk 2017, ISBN 5
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Państwowy Egzamin Specjalizacyjny – Psychiatria
 • 2008: zwycięstwo etapu wojewódzkiego konkursu Primus Inter Pares – najlepszy student woj. pomorskiego
 • 2007-2011: stypendium naukowe Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
 • 2009, 2010: Nagroda Rektora Uniwersytetu Gdańskiego I stopnia za osiągnięcia naukowe
 • 2009: Nagroda Rektora Akademii Medycznej w Gdańsku za pracę na rzecz nauki, społeczności akademickiej oraz społeczeństwa
 • 2008, 2010: Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska za szczególne wyniki w nauce
 • 2006/2007, 2009/2010: stypendium Prezydenta Miasta Gdańska za szczególne wyniki w nauce
więcej

Znajomość języków

 • angielski
 • polski

Staże

 • Wojewódzki Szpital Psychiatryczny im. T. Bilikiewicza w Gdańsku
 • 7 Szpital Marynarki Wojennej w Gdańsku
 • NZOZ Centrum Zdrowia Psychicznego w Gdyni
 • Poradnia Seksuologiczna i Patologii Współżycia, ul. Dolna 42, Warszawa
więcej

Certyfikaty

Zdjęcia