lek.

Bartłomiej Budziński

verifiedCreated with Sketch.

Psychiatra

27 opinii +dodaj

Lekarz specjalista psychiatra. Studia na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu ukończyłem w 1998 roku. Od 2007 roku pracuję w Klinice Psychiatrii Dorosłych w Poznaniu. Ukończyłem… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

4.5

Ogólna ocena
27 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • H
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia PraxisUsługa: wizyta u psychiatry

  Spokojny, opanowany, ale też uśmiecha się. Pytał mnie o wiele spraw związanych z moją choroba. Chyba pierwszy raz lekarz wytłumaczył mi chorobę. A potem dopiero wpisał receptę.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Praxis

  Wizyta u Pana Bartłomieja była w mojej ocenie bardzo profesjonalna. Szeroko omówił wszystko co powinnam wiedzieć. Jest pozytywną osobą co spowodowało, że wizyta odbyła się w miłej atmosferze. Jestem bardzo zadowolona i polecam wszystkim.

 • M
  Lokalizacja: Poradnia PraxisUsługa: konsultacja

  To była pierwsza wizyta mojej mamy u Pana doktora. W jej ocenie lekarz profesjonalnie podszedł do tematu, wyjaśnił wątpliwości, a wszystko odbyło się w przyjaznej atmosferze.

 • G
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Razem z panem doktorem walczymy z moją chorobą afektywną-dwubiegunową już prawie 3 lata. Widujemy się raz na kwartał, czasami częściej jeśli jest taka potrzeba. Pomagał stłumić manię, pomagał wyjść z deprechy. Polecam gorąco współpracę.

 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia PraxisUsługa: konsultacja

  Profesjonalnie ,sprawnie i w miłej atmosferze. Doktor Budzinski jako pierwszy z lekarzy u których się leczyłam przedstawił mi szerszy obraz moich problemów i wstępnie nakreślił plan na przyszłość.

 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Bardzo miły i konkretny lekarz. Uważnie wysłuchuje pacjenta, tłumaczy sposób działania przepisywanych leków. Wizyta zdecydowanie na plus.

 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia PraxisUsługa: lęki

  Polecam Pana dr. Budzińskiego. Wysłucha, pomoże, wytłumaczę. Czuję się lepiej o wiele, niż gdy trafiłam do niego pierwszy raz.

  Bartłomiej Budziński2017-10-10

  Bardzo dziękuję.
  Staram się tak podchodzić do Każdego Pacjenta.
  Pozdrawiam
  BB

 • A
  Lokalizacja: Poradnia PraxisUsługa: konsultacja

  Pierwsza wizyta ,bardzo miła atmosfera ,fachowa pomoc ,rozmowa bez stresu Pan doktor poświecił mi dużo czasu bez pospiechu jestem zadowolona polecam Pana doktora.

  Bartłomiej Budziński2017-10-10

  Dziękuję za Pani opinię.
  W Poradni Praxis nie ma limitu czasu na pierwszą wizytę. Dlatego jest czas, żeby Pacjent mógł spokojnie opowiedzieć o tym, co Go niepokoi a lekarza mógł postawić diagnozę, zaproponować leczenie oraz wyjaśnić Choremu, co mu dolega i jak będzie przebiegało leczenie.
  Pozdrawiam
  BB

 • P
  Lokalizacja: Poradnia PraxisUsługa: Konsultacja

  Jestem bardzo zadowolona z wizyty u Pana Bartłomieja. Jest bardzo profesjonalny w tym co robi, wysłucha, doradzi. Oby było więcej tak dobrych specjalistów.

  Bartłomiej Budziński2017-08-23

  Bardzo dziękuję za przekazaną opinię.
  Pozdrawiam BB

 • J
  Lokalizacja: Poradnia PraxisUsługa: orzeczenie o stanie zdrowia

  Pan doktor z życzliwością i empatią podchodzi do pacjenta i jego rodziny. Potrafi słuchać, rozmawiać i pomóc.

  Bartłomiej Budziński2017-08-23

  Dziękuję za te słowa:-)

Pytania pacjentów (10)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Lekarz specjalista psychiatra.

  Studia na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu ukończyłem w 1998 roku.

  Od 2007 roku pracuję w Klinice Psychiatrii Dorosłych w Poznaniu.

  Ukończyłem kurs Studium Pomocy Psychologicznej w ramach terapii leczenia uzależnień w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego w Poznaniu.

  W Klinice Psychiatrii UM w Poznaniu prowadzę zajęcia Psychoedukacji dla pacjentów z Chorobą Afektywną Dwubiegunową ( program został rozpoczęty jako pierwszy tego typu w Polsce).

  Pomagamy Pacjentom z zaburzeniami depresyjnymi, lękowymi, snu, obsesyjno-kompulsyjnych ( OCD) oraz uzależnionym (w tym behawioralnych). Prowadzimy leczenie chorych na schizofrenię oraz inne psychozy.

  Zespół Poradni Praxis to lekarze psychiatrzy oraz terapeuci, pracujący w oparciu o wspólne standardy leczenia. Jest to szczególnie ważne w leczeniu depresji, zaburzeń lękowych, zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych oraz leczeniu uzależnień ( w tym behawioralnych), gdyż choroby te mają charakter nawrotowy a prowadzenie skoordynowanego leczenia oraz terapii daje największe szanse na uzyskanie poprawę stanu zdrowia.

  Taki sposób organizacji świadczenia usług medycznych jest zgodny z obecnie obowiązującymi standardami w zakresie prowadzenia pacjentów z w/w zaburzeniami psychicznymi.

  W pierwszym okresie leczenia lekarz stawia diagnozę, wdraża leczenie ( przepisuje leki) oraz określa jakiego rodzaju terapia ( rozmowa z psychologiem) w danym przypadku jest konieczna oraz w jakim zakresie.

  Dodatkowo lekarz określa od kiedy w/w terapia jest możliwa biorąc pod uwagę aktualny stan zdrowia Pacjenta oraz czas niezbędny do rozpoczęcia działania przyjmowanych przez Pacjenta leków.

Specjalizacje

 • Psychiatria

Edukacja

 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego w Poznaniu. Studium Pomocy Psychologicznej w ramach terapii leczenia uzależnień.

Publikacje

 • Psychiatria Polska 2010 t. 44; Brak asocjacji pomiędzy polimorfizmem insercyjno-delecyjnym promotorowego odcinka genu transportera serotoniny oraz polimorfizmem T102C genu kodującego receptor 5HT2A a schizofrenią – badania rodzinne 197–206; Paweł Kapelski, Joanna Hauser, Maria Skibińska, Aleksandra Szczepankiewicz, Monika Dmitrzak-Węglarz, Bartłomiej Budziński, Karolina Gorzkowska, Piotr M. Czerski
 • Choroba Afektywna Dwubiegunowa – wyzwania terapeutyczne Termedia Wydawnictwo Medyczne Poznań 2013 wydanie I; Bartłomiej Budziński, Jan Jaracz, rozdział pt.: Psychoedukacja w.: Dominika Dudek, Marcin Siwek, Janusz Rybakowski (red.)
 • Psychiatria 2016 t. 13 nr 1 Znaczenie psychoedukacji w terapii choroby afektywnej dwubiegunowej; Bartłomiej Budziński, Jacek Leszczyński, Jan Jaracz

Znajomość języków

 • polski
 • angielski

Staże

 • Klinika Psychiatrii Dorosłych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, ul. Szpitalna, Poznań
 • W Klinice Psychiatrii UM w Poznaniu prowadzę zajęcia Psychoedukacji dla pacjentów z Chorobą Afektywną Dwubiegunową ( program został rozpoczęty jako pierwszy tego typu w Polsce).
 • Ukończyłem kurs Studium Pomocy Psychologicznej w ramach terapii leczenia uzależnień w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego w Poznaniu.

Filmy

Psychiatra czy psycholog? Do kogo umówić się na pierwszą wizytę?
Psychiatra czy psycholog? do kogo umówić się na pierwszą wizytę?
Pierwsza wizyty u psychiatry. Czy trzeba się przygotować? Lekarz Kobieta czy lekarz Mężczyzna?
Pierwsza wizyty u psychiatry. czy trzeba się przygotować? lekarz kobieta czy lekarz mężczyzna?
Skąd "biorą się" uzależnienia? Jeden z mechanizmów...
Skąd "biorą się" uzależnienia? jeden z mechanizmów...
Jak pomóc Bliskim, którzy nadużywają alkohol?
Jak pomóc bliskim, którzy nadużywają alkohol?