Pytania pacjentów (26)
-
Dociskanie kolana do pelnego wyprostu
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
Artroskopia wydaje sie tu najrozsadniejszym rozwiazaniem-prosze zaufac lekarzowi prponujademu operacje.
Pozdrawiam
-
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
Wszystko zalezy od wieku pacjenta, miejsca zlamania...
Kosci maja duzy potencjal do samoistnego korygowania i powrotu do pierwotnej osi, bez specjalnych zabiegow czy cwiczen,… Więcej
-
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam!
Kuracja kwasem hialuronowym ( czyli tzw viscosuplementacja) jest wskazana przy roznego stopnia uszkodzeniach powierzchni chrzastki stawowej rowniez kolana, na pewno nie pomoze w regeneracji… Więcej
-
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam!
Rezonans w tej sytuacji to troche przerost formy nad trescia (choc jesli w gre wchodzi koniecznosc oceny ukrwienia odlamow kostnych to jak najbardziej jest cennym badaniem) jesli… Więcej
-
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam.
Najwazniejszym krokiem na teraz jest wizyta u ortopedy- koniecznosc zbadania kolana, oraz w zaleznosci od jego stanu podjecie odpowiednich krokow, tu byc moze ze wzgledu na uszkodzenie… Więcej
-
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam!
niestety w tej sytuacji opis jest dla mnie mocno niewystarczający, by próbować zasugerować jakieś rozpoznanie... moją jedyną radą jest udać się na wstępie do lekarza POZ, a następnie… Więcej
-
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam! Nie podał Pan wieku, a to istotna w tej chorobie informacja. Leczenie tej choroby antybiotykiem to raczej nieporozumienie gdyż jest to martwica jałowa ( być może nazwał Pan tak lek, który… Więcej
-
Ból kości oraz stawów- przyczyna?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam!
Bez zbadania pacjenta oraz dokładnego wywiadu pozostaje tylko gdybanie, nie znamy wieku, ani płci pacjenta/pacjentki, można wziąć pod uwagę wiele schorzeń zaczynając od chorób kręgosłupa,… Więcej
-
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam!
Jeśli doświadczony lekarza zlecił taką operację to pewnie jest ona konieczna- niestety bez badań obrazowych i badania pacjenta ciężko mi wypowiadać się na temat celowości proponowanych… Więcej
-
Boli mnie dolna część kręgosłupa, m am problem aby rano wstać z łóżka mam 36 lat i 2 dzieci.boje się
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam!
odpowiedz na Pani pytanie może być tylko jedna na obecna chwilę- pilne poszerzenie diagnostyki, w szczególności o MR kręgosłupa L-S, wynik tego badania w powyższej sytuacji może dać… Więcej
-
Witam serdecznie,chciałem się zapytać o pewną sprawę.Mianowicie chodzi o przykurcz Dupuytrena.Zapisu
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Proszę po diagnozę udać się do doświadczonego lekarza, z całym szacunkiem do Rehabilitanta to nie istnieje pourazowy przykurcz Dupuytrena- więc podstawowe pytanie czy faktycznie rozpoczyna się… Więcej
-
Moja 14 letnia córka miala w październiku robiony rezonans stawu skokowego.Badanie wykazuje ubytek o
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
WItam
Jako lekarz ortopeda również twierdzę, że w takiej sytuacji istnieje konieczność wykonania artroskopii, jako najlepszej w tym momencie metody leczenia. Proszę zaufać lekarzowi z którym… Więcej
-
Zwracam się z problemem dotyczącym bólem pięt. Mam 23 lata i od ok. prawie roku doskwiera mi ten ból
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
Pani diagnoza wydaje się być prawidłowa.
Skuteczne leczenie:
Fala uderzeniowa- 3-4 zabiegi
Ostrzyknięcie PRP lub w ostateczności sterydem
Pozdrawiam i szybkiego…
-
Diagnoza Rtg- stawu kolanowego dyskretne zwężenie przyśrodkowego odcinka stawowego, podchrzęstna skl
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam!
Objawy choroby zwyrodnieniowej stawu- leczy się to np w Poradni ortopedycznej.
Pozdrawiam
-
Czy przy pęknięciu bez przemieszczenia V kości sródrecza można zastosować ortezę zamiast tradycyjneg
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Tak. W pewnych sytuacjach można leczyć takie złamanie w ortezie.
pozdrawiam
-
Rok temu wyszło u mnie zapalenie stawu kolanowego oraz woda w kolanie, problemy ze zginaniem nogi it
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam!
jesli nie pomagają punkcje z ewentualnym podaniem sterydu, to raczej w grę wchodzi leczenie operacyjne. Pytanie jest jeszcze jedno dlaczego tam pojawia się płyn pochodzący ze stawu… Więcej
-
Synek 3,5l przez 2,5 miesiąca był posiadaczem gangliona na zewnętrznej stronie nadgarstka. Rączkę di
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam!
Jak najbardziej możliwe , że po prostu pękł, a obecny niewielki stan zapalny jest tego następstwem. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, a wierzę, że tak, to problem ma Pani już z głowy...…
-
13-miesięczne dziecko przykurcza nóżki podczas chodzenia. Bylismy u ortopedy do którego chodziliśmy
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
13 miesieczne dziecko nie ma jeszcze wykształconego w pełni chodu tak jak starsze dziecko, uważa się, że będzie on taki jak u dorosłego ok 6-7roku życia, nie wiem co dokładnie ma Pani na myśli… Więcej
-
Od 10 lat mam stwierdzoną wrodzoną wiotkość stawów. Największy problem stanowił prawy bark, który wy
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
witam!
polecam Dr Kulczyka, Rzeszów
powodzenia.
-
Moja mama(79lat), aktywna, skarzy sie na piekacy, dokuczliwy bol stopy od piety do srodstopia. Bol j
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam!
Wymienione objawy jako pierwszą najbardziej prawdopodobną nasuwającą się diagnozę sugerują entezopatię (zapalenie) przyczepu rozcięgna podeszwowego szczególnie jeśli towarzyszy znaczna… Więcej
Autor
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…