Moja mama(79lat), aktywna, skarzy sie na piekacy, dokuczliwy bol stopy od piety do srodstopia. Bol j
1
odpowiedzi
Moja mama(79lat), aktywna, skarzy sie na piekacy, dokuczliwy bol stopy od piety do srodstopia. Bol jest taki sam w spoczynku. Poradzilam jej udac sie do lekarza ortopedy po swietach. Narazie jest na lekach p/zapalnych I p/bolowych.Czy z takimi objawami powinna sie udac do lekarza ortopedy, czy innego?
Witam!
Wymienione objawy jako pierwszą najbardziej prawdopodobną nasuwającą się diagnozę sugerują entezopatię (zapalenie) przyczepu rozcięgna podeszwowego szczególnie jeśli towarzyszy znaczna miejscowa tkliwość miejscu przyczepu rozcięgna czyli guza piętowego, oraz dolegliwości najbardziej nasilone są po dłuższym odpoczynku - "stopę rano trzeba rozchodzić". Chorobie towarzyszą najczęściej, choć nie muszą zmiany w rtg stopy- popularnie zwane "ostrogami".
Oczywiście taka internetowa diagnoza musi być zweryfikowana przez badającego lekarza specjalistę.
Pani rady na teraz są dobre...
Po Świętach sugeruję udać się do Ortopedy, wykonać diagnostykę- przynajmniej rtg, lub USG jeśli jest dostępne i rozpocząć właściwe leczenie z którego moim zdaniem oprócz właściwych ćwiczeń najskuteczniejsze są fala uderzeniowa (jeśli finanse pozwalają), bądź iniekcje miejscowe.
pozdrawiam iżyczę szybkiego powrotu do zdrowia
Wymienione objawy jako pierwszą najbardziej prawdopodobną nasuwającą się diagnozę sugerują entezopatię (zapalenie) przyczepu rozcięgna podeszwowego szczególnie jeśli towarzyszy znaczna miejscowa tkliwość miejscu przyczepu rozcięgna czyli guza piętowego, oraz dolegliwości najbardziej nasilone są po dłuższym odpoczynku - "stopę rano trzeba rozchodzić". Chorobie towarzyszą najczęściej, choć nie muszą zmiany w rtg stopy- popularnie zwane "ostrogami".
Oczywiście taka internetowa diagnoza musi być zweryfikowana przez badającego lekarza specjalistę.
Pani rady na teraz są dobre...
Po Świętach sugeruję udać się do Ortopedy, wykonać diagnostykę- przynajmniej rtg, lub USG jeśli jest dostępne i rozpocząć właściwe leczenie z którego moim zdaniem oprócz właściwych ćwiczeń najskuteczniejsze są fala uderzeniowa (jeśli finanse pozwalają), bądź iniekcje miejscowe.
pozdrawiam iżyczę szybkiego powrotu do zdrowia
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- W lutym miałam zabieg powiększenia piersi, implanty mentor 450cc. Wszystko było ok , najpierw w prawej piersi na dole od strony mostka pojawił mi się "efekt kapsla od frugo "odskakiwal przy ucisku, teraz oby d a implanty sa bardzo z zmarszczone od pach do środka mostka przez cały dół, widać to…
- Od pol roku staramy sie z mezem o dziecko. 4 miesiace temu poszlam do przychodni na badania kontrolne krwi (przedkoncepcyjne), cytologie oraz USB dopochwowe. Wszytkie badania w normie jednak ginekolog stwierdzil brak owulacji ( bylam na badniu 10 dni przed miesiaczka) Od tamtego momentu obserwowalam…
- Od niespełna roku nie mogę wyjść ze spirali zakażeń sfer intymnych. Średnio co półtora miesiąca robię kolejny posiew z antybiogramem i naprzemiennie wychodzi mi kombinacja dwóch-trzech z następujących patogenów: E.coli, S.agalactiae, E.faecalis oraz Candida spp. Przez cały ten czas ja i partner…
- Szukam pomocy od dluzszego czasu, mój zwiazek wlasciwie juz nie istnieje...a ja mam poczucie straconego czasu...mam córkę która nie zasługuje na takie życie... Pomocy!
- Kilka lat temu ukruszyło mi się delikatnie szkliwo przy prawej jedynce. To ukruszenie ma może z 2mm. Od wczoraj odczuwam ból podczas gryzienia, który nie występuje podczas picia. Myje zeby sensodyne od wczoraj. Jak mało inwazyjne można naprawić ten ząb? Jestem z Wielkopolski, może jest stomatolog,…
- Czy badanie rezonansu głowy bez kontrastu może uwidocznić tętniaka mózgu? Wiem, że wykrywa je badanie angio, ale czy zdarza się w ogóle, że tętniaki są widoczne również w zwykłym rezonansie głowy? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
- Od kilkunastu miesiecy co jakis czas mam napady lęku i nerwicy bóle w klatce drętwienie twarzy i rąk biore leki w razie napadu teraz mam relanium 5mg zaczęłam terapię u psychologa 2wizyty dopiero .Mam pytanie czy przy nerwicy lękowo- napadowej mozna miec takie bóle w klatce piersiowej i pod zebrami…
- Mam częsty ból ramienia boli tak że nie moge nim ruszyć zwijam się z bólu i nie ogarniam tego co mi dolega
- Mam 30 lat po urodzeniu dziecka i zakończeniu karmienia lekarz zlecił badanie piersi. Zostałam skierowana na badanie usg piersi ponieważ od jakiegoś czasu bolała mnie lewa pierś. Otrzymałam takie wyniki usg: sutki o budowie gruczołowo-tłuszczowej. W sutku prawym na godz 12 hypoechogeniczna zmiana…
- Robiłam rezonans przysadki mózgowej i wyszedł mi torbiel szyszynki 9x4,5 mm. Czy to coś poważnego bo bardzo się martwię? Jaki jest sposób leczenia? Z góry dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.