Moja 14 letnia córka miala w październiku robiony rezonans stawu skokowego.Badanie wykazuje ubytek o

2 odpowiedzi
Moja 14 letnia córka miala w październiku robiony rezonans stawu skokowego.Badanie wykazuje ubytek okolo 6 mm w dluzszym wymiarze tylno bocznej czesci powierzchni stawowej bloczka kości skokowej. W sasiedztwie zmiany widoczne jest wolne ciało srodstawowe o niejedno rodnie obniżonym sygnale mogace odpowiadać oddzielonemu fragmentowi tkankowemu. Zmianę otacza niewielki zbiornik płynu. Opisywana struktura przylega do przedniej powierzchni przyczepu strzalkowego PFTL.Szerokość szpary stawu skokowo goleniowego na poziomie zmiany jest dyskretne zwiększona. Po za tym obraz struktur kostnych prawidlowy. Nie wykazano obrzęku szpiku kostnego.Na pograniczu trzonu i guza kości pietowej widoczne jest niskosygnatowe ognisko o dluzszym wymiarze 9mm mogące odpowiadac wysepce kostnej. Prawidlowo prezentują się pozostałe stawy stepu.Nie stwierdzono w sposób jednoznaczny uszkodzenia aparatu wiazadlowotorebkowego. Objete badaniem odcinki sciegien miesniowych są prawidłowe. Lekarz ortopeda stwierdził że musi być artroskopia zrobiona.Jeśli 14 letnia córka rośnie czy jest to możliwe aby taki zabieg przeprowadzić. ?
WItam
Jako lekarz ortopeda również twierdzę, że w takiej sytuacji istnieje konieczność wykonania artroskopii, jako najlepszej w tym momencie metody leczenia. Proszę zaufać lekarzowi z którym rozmawialiście już Państwo w realu.
Szybkiego powrotu do zdrowia.

Wiek 14 lat nie jest przeciwwskazaniem do artroskopii stawu skokowego.