Zwracam się z problemem dotyczącym bólem pięt. Mam 23 lata i od ok. prawie roku doskwiera mi ten ból

2 odpowiedzi
Zwracam się z problemem dotyczącym bólem pięt. Mam 23 lata i od ok. prawie roku doskwiera mi ten ból. Najprawdopodobniej przyczyną jest zapalenie rozcięgna podeszwowego pięt. Podejrzewam, że wzięło się to od chodzenia w złych butach z twardą i przetartą podeszwą i długim przebywaniem na nogach - mam pracę w większości stojącą. (nosiłam buty, które zamiast kratki na podpiętce miały metalowy element i bardzo mnie to uwierało i bolało po dłuższym chodzeniu). Prawdopodobnie powstał nacisk na nerw lub dotknął końcową cienką, twardą i płaską część mięśnia stopy. Ból jest nie do wytrzymania, najczęściej rano, po wstaniu z łóżka, przy przemierzeniu pierwszych kroków. Potem, "po rozchodzeniu" trochę ustępuje ale nieznacznie.
Podejrzewano u mnie ostrogę piętową. Byłam na RTG - nic nie wykazano, wszystko w porządku. Dostałam skierowanie na 3 zabiegi a mianowicie jonoforeza, krioteriapia i laser. Jestem w trakcie ich wykonywania jednak czy 5 zabiegów na jedną piętę wystarczy? Jeśli nie? Czy macie jakieś sposoby na mój problem, co mogę zrobić aby pozbyć się tego przenikliwego bólu?
PS. ćwiczyłam pięty - rozciągałam przez jakiś czas - nie dało żadnego efektu.
Proszę o pomoc,
Ula
Każda stopa jest trochę inna - należy do innego człowieka. Trzeba zbadać całe nogi, porozmawiać jeszcze raz - często chodzi o niezauważany przez pacjenta szczegół.

Mogę tylko zaprosić na wizytę.

Piotr Staszczuk

Witam
Pani diagnoza wydaje się być prawidłowa.
Skuteczne leczenie:
Fala uderzeniowa- 3-4 zabiegi
Ostrzyknięcie PRP lub w ostateczności sterydem
Pozdrawiam i szybkiego powrotu do zdrowia.