Martwica Kości

3 odpowiedzi
Witam, mam problem z nadgarstkiem od kilku miesięcy ,poszedłem na prześwietlenie nadgarstka i okazało się, ze mam jałową martwicę kości byłem u ortopedy przepisał mi antybiotyki ,oraz kazał mi się zapisać na rehabilitacje tzn laser i jonoforeza oraz jakieś ćwiczenia ale zaraz z nich zrezygnowanym bo po każdym ćwiczeniu bolała mnie wieczorami ręka. Nie wiem co dalej robić bo następną wizytę u lekarza mam dopiero w grudniu ,poniżej napiszę badanie tomografii komputerowej
Punktowe zwiększenie gęstości kości księzycowatej z widoczną fragmentacją i zapadnięciem się elementów kostnych tejże kości oraz przemieszczeniem kości główkowatej w kierunku szeregu bliższego nadgarstka co w badaniu KT przemawia za zmianami w choroby Kienbocka/stadium III wg. Lichtmana/. zaburzenie utkania kostnego w obrębie kości łódeczkowatej prawego nadgarstka, poza tym pozostałe kości nadgarstka prawego w badaniu KT przedstawiają się prawidłowo
Witam! Nie podał Pan wieku, a to istotna w tej chorobie informacja. Leczenie tej choroby antybiotykiem to raczej nieporozumienie gdyż jest to martwica jałowa ( być może nazwał Pan tak lek, który wypisał lekarza, a faktycznie nie był ona antybiotykiem- nie rozstrzygniemy tego bez nazwy preparatu). Fizykoterapia jest wykorzystywana w leczeniu tej przypadłości, ale w tym stadium zaawansowania pewnie niewiele wniesie, podobnie jak leki przeciwzapalne. Biorąc pod uwagę stopień zaawansowania (III z przemieszczeniami sąsiadujących kości nadgarstka) prawdopodobnie konieczne będzie podjęcie leczenia operacyjnego- rożnego w zależności od wykonywanej przez Pana pracy, wieku i oczekiwań co do aktywności. Proszę udać się do Ortopedy zajmującego się tą tematyką by dalej poprowadził leczenie.
pozdrawiam i szybkiego powrotu do zdrowia

Należy skontaktować się z ortopedą. Korespondencyjne porady w tej sytuacji nie wchodzą w rachubę. Sprawa jest poważna i może prowadzić do znacznej dysfunkcji nadgarstka i ręki
Dzień dobry!

Warto udać się do ponownie nieco prędzej do ortopedy.
Istnieje możliwość leczenia operacyjnego i nieoperacyjnego. Każdy ze sposobów ma swoje wady i zalety, o które należy zapytać podczas wizyty.

Bardzo prawdopodobne jest, że ortopeda zaproponuje leczenie operacyjne nadgarstka.

Pozdrawiam,

Piotr Staszczuk
Sugeruję wizytę: - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.