Pytania pacjentów (75)
-
Około pół roku temu zdiagnozowano u mnie konieczność leczenia kanałowego górnej szóstki. Samo leczen
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam serdecznie,
Bez zdjęcia i badania ciężko mi coś więcej powiedzieć o stanie samego zęba i rokowaniu. Dolegliwości bólowe mogą być zarówno związane ze stanem zapalnym miazgi (nerwu) tego… Więcej
-
Od 9 miesięcy mam problem z bolącym zębem. Otóż od 9 miesięcy w okolicach prawej górnej szczęki odcz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam serdecznie,
Bez zbadania i obejrzenia tomografii ciężko coś więcej powiedzieć. Może to być wiele rzeczy: pęknięcie jednego z zębów, problem z przyzębiem (paradontoza), nawis wypełnienia,… Więcej
-
Mam resorpcję zęba - górna jedynka i od grudnia 2017r. przetokę z wyciekającą ropą. Ząb był wcześnie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam serdecznie,
Nie widząc zdjęcia i nie mając możliwości zbadać go dokładnie, ciężko powiedzieć konkretnie, ale opisywane objawy (szczególnie resorpcja) wskazują na to, że jest taka konieczność… Więcej
-
Potrzebuje pilnie pomocy !!! Ulamala mi się 2 ( pozostal korzen )po mimo że już rodzinnie mam słabe
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam serdecznie,
Ciężko coś więcej powiedzieć na podstawie tego opisu - czy brakuje innych zębów? Jaki jest stan pozostałych zębów i kości?
Na pewno to co trzeba zrobić w przypadkach… Więcej
-
jaki jest koszt naprawy odbudowy zęba wraz z leczeniem kanałowym pod mikroskopem - zab 6stka z 4 kan
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam serdecznie,
Cena zależy od umiejętności lekarza, użytych materiałów, użytego sprzętu, miasta o które chodzi i przede wszystkim - rodzaju odbudowy. Rodzajów odbudowy jest kilka - od… Więcej
-
Mam pytanie dotyczące metody" Prostowanie zebow clearaligner". Czy istnieje możliwość wyprostowania
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam serdecznie,
Tutaj o wszystkim decyduje ortodonta na podstawie wcześniejszej diagnostyki (badanie, zdjęcie cefalometryczne, zdjęcie panoramiczne, analiza okluzyjna), ale w zdecydowanej… Więcej
-
Mam problem z zebem i nie bardzo wiem co zrobić. Strasznie boję się dentysty bo mam od roku problem
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam serdecznie,
Trzeba koniecznie przede wszystkim udać się na konsultację do stomatologa! Im częściej będziemy pojawiać się u stomatologa na wizytach kontrolnych, tym rzadziej będziemy… Więcej
-
Od ponad 7 miesięcy towarzyszy mi ból zębów w prawej górnej szczęce. Ból ten towarzyszy mi cały czas
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam serdecznie,
Ciężko coś konkretnie stwierdzić bez dokładnego badania i obejrzenia tomografii. Możliwe, że to np. nawis wypełnienia lub inny problem w przestrzeniach między zębami, gdzie… Więcej
-
Czy jest możliwe podczas jednej narkozy przeprowadzenie usunięcie ósemki dolnej, usunięcie diastemy
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
Przede wszystkim trzeba najpierw po dokładnym badaniu określić odpowiednią kolejność leczenia, szczególnie jeśli chodzi o zamknięcie diastemy.
Zwykle najlepszym sposobem… Więcej
-
Czy leczy pan paradontozę ?, czy istnieje możliwość szynowania zębów jako to koszt ?
Czy leczy pan paradontozę ?, czy istnieje możliwość szynowania zębów jako to koszt ?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam serdecznie,
Jak najbardziej w naszym gabinecie Dentim Clinic pracują bardzo doświadczeni periodontolodzy (stomatolodzy zajmujący się leczeniem paradontozy). Na konsultacji indywidualnie… Więcej
-
Stomatolog "zatruł" mi dzisiaj zęba, bo wymagane jest leczenie kanałowe. Po powrocie do domu pojawił
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam serdecznie,
W każdym zębie, w którym próchnica jest głęboka, jest ryzyko, że miazga jest już zainfekowana i potrzeba wyleczyć zęba kanałowo. Czasem faktycznie pacjenci się pytają czy… Więcej
-
Od kilku miesiecy pobolewa mnie górna 5-tka po prawej stronie.A od kilku dni doszedł ból szczeki tyl
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam serdecznie,
Może to być kwestia zaostrzenia stanu zapalnego przy 5-tce - taki stan zapalny może promieniować na całą szczękę. Żeby to jednoznacznie stwierdzić, konieczna jest wizyta… Więcej
-
Od kilku dni odczuwam ból podczas jedzenia czegoś twardszego. Co to może być ? Nie widać nic gołym o
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam serdecznie,
Bez zdjęcia RTG i badania ciężko stwierdzić.
Może to być próchnica, ale może to być też przeciążenie zęba, pęknięcie lub stan zapalny wokół zęba. Trzeba jak najszybciej… Więcej
-
Witam od dłuższego czasu boli mnie ząb przy piciu zimnych napojów i gdy nagryzam coś twardego gdyby
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam serdecznie,
Często objawy ciężko powiązać z konkretnym zębem. Jeśli ząb ma wskazania do leczenia kanałowego, to i tak trzeba ja wykonać. Jedyną alternatywą w sytuacji, kiedy ząb wymaga… Więcej
-
Panie doktorze mam problem ze stawami skroniowo-rzuchwowymi,jestem po rehabilitacji,noszę szynę rela
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
Jak najbardziej pomogę dobrać odpowiednie leczenie - zapraszam na konsultację, gdzie po dokładnym zbadaniu przygotuję plan leczenia, w którym uwzględnię indywidualnie dobrane…
-
Dziesięć lat temu zachorowałam na raka.Po chemio terapii i radio terapii posypały mi się zęby.Mam cz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam serdecznie,
Jak najbardziej można usunąć zęby bezboleśnie. Większość moich pacjentów to osoby, które chcą za wszelką cenę uniknąć bólu, dlatego wszystkie usunięcia wykonuję jak najdelikatniej… Więcej
-
Jakiś czas temu robiłam leczenie kanałowe zęba pani stomatolog tak mi zrobiła zęba który po 3mc się
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam serdecznie,
Ciężko mi cokolwiek powiedzieć bez badania i obejrzenia historii leczenia. To co najważniejsze, to skupić się na rozwiązaniu problemu, żeby uratować wszystkie zęby, które… Więcej
-
Od około roku mam problem ze skaczącym nerwem obok oka. Do tej pory wiązałam to z tikiem nerwowym, j
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam serdecznie,
Ciężko powiedzieć nie widząc zakresu torbieli według ósemki, ale raczej mała szansa, żeby powodowało to opisany tik nerwowy. Jednak jeśli jest torbiel wokół ósemki, szczególnie… Więcej
-
Czy możliwe jest plombowanie zęba, na którym założony został most protetyczny? Po założeniu mostu by
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam serdecznie,
Dużo zależy od rodzaju materiału, z którego został wykonany most, ale najczęściej niestety nie jest to możliwe. W takich sytuacjach zwykle trzeba po prostu wykonać nowy… Więcej
-
Mam szczerbe między zębami i jest szansa abym miała aparat stały ?
Mam szczerbe między zębami i jest szansa abym miała aparat stały ?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam serdecznie,
Bardzo mało informacji Pani podała - jeśli chodzi o przerwę między jedynkami, to jak najbardziej można za pomocą aparatu ją wyleczyć :)
Autor
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…