Od 9 miesięcy mam problem z bolącym zębem. Otóż od 9 miesięcy w okolicach prawej górnej szczęki odczuwam ból zębów. Jest to ból tępy,rozlany jest on mocno odczuwalny natomiast nauczyłem się już z nim żyć , nie przeszkadza mi w zasypianiu itd. Natomiast ciągły ból doprowadza mnie do depresji. Ból potrafi być ze mną przez miesiąc. Zniknąć na 2 tygodnie i znowu powrócić itd. Nie jestem w stanie powiedzieć , który to ząb . Odwiedziłem już kilku dentystów . Przeprowadziliśmy zabieg re-endo w górnej 5 i 6 . Na zdjęciach wszystko wygląda ok. Powymieniałem wszelkie plomby algamatowe. Tomografia zatok wykazała zapalenie zatok od zębne natomiast po drugiej stronie od górnej 7(czekam na zabieg re-endo aby to rozwiązać) Po prawej stronie zatoki są jednak czyste. Wymaz z ucha potwierdził brak jakichkolwiek grzybów i bakterii. Po lewej stronie nie mam dwóch zębów jestem w trakcie zabiegu implantacji czekam "okoronowanie" zęba. Z góry dziękuje za informacje. Zastanawiam się co może być przyczyną tego bólu i jak mogę rozwiązać ten problem ,który zdominował moje życie. Pozdrawiam
Dzień dobry, przy utrzymującym się bólu po leczeniu kanałowym, można podejrzewać dodatkowy kanał w zębach, które były leczone kanałowo, lub neuralgię, czyli zapalenie nerwu trójdzielnego. Wskazane było by wykonanie TK w celu sprawdzenia ,czy istnieje dodatkowy kanał - jeżeli tak, to trzeba go wypełnić i ból powinien minąć, jeżeli nie to może być neuralgia. Ale najpierw diagnostyka. Pozdrawiam dr Kręcisz

Najprawdopodobniej dręczenie dotyczy choroby okluzyjnej
Zapraszamy do nas na konsultacje i leczenie

dr n. med. Katarzyna Jankowska
dr n. med. Katarzyna Jankowska
Stomatolog, Stomatolog dziecięcy
Wrocław
Dzien dobry, takie dolegliwości bólowe mogą być związane z zatokami, ale także np. z nieprawidłowym przebiegiem nerwów, zaburzeniami w stawie skroniowo-żuchwowym, zmianami w przestrzeniach międzyzebowych, moze to wyrzynająca się ósemka, a czasami po nieprawidłowej implantacji. Trudno określić przyczynę dolegliwości wyłacznie na podstawie opisu bez obejrzenia pacjenta. Jeżeli było przeprowadzone prawidłowo leczenie kanałowe dwóch zębów to trzeba moze sprawdzic sąsiednie czy prawidłowo reagują na bodźce. Mam nadzieję,że zostanie szybko znaleziona i usunieta przyczyna dolegliwości.
Pozdrawiam serdecznie

lek. dent. Artur Gmerek
lek. dent. Artur Gmerek
Stomatolog
Wołomin
Witam. Po samym opisie i bez wyników badań nie jestem wstanie odpowiedzieć na to pytanie. Być może należałoby udać się do periodontologa lub szukać odpowiedzi w stanie zapalnym innego zęba. Mam nadzieję że uda się znaleźć przyczynę. Pozdrawiam.

lek. dent. Tomasz Łukasik
lek. dent. Tomasz Łukasik
Stomatolog
Katowice
Witam serdecznie,
Bez zbadania i obejrzenia tomografii ciężko coś więcej powiedzieć. Może to być wiele rzeczy: pęknięcie jednego z zębów, problem z przyzębiem (paradontoza), nawis wypełnienia, boczny kanał w zębie, ale i inne zmiany w tkankach miękkich lub kości.
Na pewno nie powinno się tego tak zostawiać, bo ból, szczególnie jak tak długo się utrzymuje, może świadczyć o poważnym problemie, który należy rozwiązać.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.