Od 9 miesięcy mam problem z bolącym zębem. Otóż od 9 miesięcy w okolicach prawej górnej szczęki odczuwam ból zębów. Jest to ból tępy,rozlany jest on mocno odczuwalny natomiast nauczyłem się już z nim żyć , nie przeszkadza mi w zasypianiu itd. Natomiast ciągły ból doprowadza mnie do depresji. Ból potrafi być ze mną przez miesiąc. Zniknąć na 2 tygodnie i znowu powrócić itd. Nie jestem w stanie powiedzieć , który to ząb . Odwiedziłem już kilku dentystów . Przeprowadziliśmy zabieg re-endo w górnej 5 i 6 . Na zdjęciach wszystko wygląda ok. Powymieniałem wszelkie plomby algamatowe. Tomografia zatok wykazała zapalenie zatok od zębne natomiast po drugiej stronie od górnej 7(czekam na zabieg re-endo aby to rozwiązać) Po prawej stronie zatoki są jednak czyste. Wymaz z ucha potwierdził brak jakichkolwiek grzybów i bakterii. Po lewej stronie nie mam dwóch zębów jestem w trakcie zabiegu implantacji czekam "okoronowanie" zęba. Z góry dziękuje za informacje. Zastanawiam się co może być przyczyną tego bólu i jak mogę rozwiązać ten problem ,który zdominował moje życie. Pozdrawiam
Dzień dobry, przy utrzymującym się bólu po leczeniu kanałowym, można podejrzewać dodatkowy kanał w zębach, które były leczone kanałowo, lub neuralgię, czyli zapalenie nerwu trójdzielnego. Wskazane było by wykonanie TK w celu sprawdzenia ,czy istnieje dodatkowy kanał - jeżeli tak, to trzeba go wypełnić i ból powinien minąć, jeżeli nie to może być neuralgia. Ale najpierw diagnostyka. Pozdrawiam dr Kręcisz

Najprawdopodobniej dręczenie dotyczy choroby okluzyjnej
Zapraszamy do nas na konsultacje i leczenie

lek. dent. Artur Gmerek
lek. dent. Artur Gmerek Stomatolog Wołomin
Witam. Po samym opisie i bez wyników badań nie jestem wstanie odpowiedzieć na to pytanie. Być może należałoby udać się do periodontologa lub szukać odpowiedzi w stanie zapalnym innego zęba. Mam nadzieję że uda się znaleźć przyczynę. Pozdrawiam.

lek. dent. Tomasz Łukasik
lek. dent. Tomasz Łukasik Stomatolog Katowice
Witam serdecznie,
Bez zbadania i obejrzenia tomografii ciężko coś więcej powiedzieć. Może to być wiele rzeczy: pęknięcie jednego z zębów, problem z przyzębiem (paradontoza), nawis wypełnienia, boczny kanał w zębie, ale i inne zmiany w tkankach miękkich lub kości.
Na pewno nie powinno się tego tak zostawiać, bo ból, szczególnie jak tak długo się utrzymuje, może świadczyć o poważnym problemie, który należy rozwiązać.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

Wybierz specjalizację lekarską, do której chcesz skierować pytanie

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.