Od ponad 7 miesięcy towarzyszy mi ból zębów w prawej górnej szczęce. Ból ten towarzyszy mi cały czas

4 odpowiedzi
Od ponad 7 miesięcy towarzyszy mi ból zębów w prawej górnej szczęce. Ból ten towarzyszy mi cały czas zdarzają się momenty że przechodzi na kilka dni nawet tygodni natomiast później powraca. Nie jestem w stanie określić który ząb mnie boli w 95 % jest to górna prawa szczęka czasami wydaje mi się że to dolna szczęka. Ból jest tępy ,rozlany, doprowadza mnie już do depresji natomiast nie jest on na tyle mocny abym na przykład nie mógł zasnąć.Zauważyłem że np. po spożyciu alkoholu w większych ilościach ból ustępuje na kilka dni (natomiast nie jest to rozwiązanie długotrwałe). Zęby po tej stronie są leczone kanałowe , robiłem tomografie zębów i nie wykazują nie prawidłowości. Wszelakie wypełnienia algamatem wymieniłem . TK zatok nie wykazuje żadnych nieprawidłowości po stronie bólowej. Bardzo proszę o pomoc . wskazanie dalszego tropu , ewentualnie specjalisty ,który ma doświadczenie w rozwiązywaniu podobnych zagadnień.
Witam serdecznie,
Ciężko coś konkretnie stwierdzić bez dokładnego badania i obejrzenia tomografii. Możliwe, że to np. nawis wypełnienia lub inny problem w przestrzeniach między zębami, gdzie gromadzi się jedzenie, powodując stan zapalny dziąseł. Tego typu ból ciężko samemu zlokalizować, daje często właśnie objawy trudne do powiązania z konkretnym miejscem.
Zapraszam do gabinetu Dentim Clinic, gdzie mamy bardzo szerokie możliwości diagnostyczne podobnych problemów.
Samemu można na razie sprawdzić nitką dentystyczną, czy w żadnym miejscu u góry się nie haczy i nie strzępi.

Polecam spotkanie ze spacjalistą od stawu skroniowo -żuchwowego bo tym tropem bym poszła jak i ponowne rtg po leczeniu kanałowym (po ok 4 tyg od statego) gdyż zmiany na rtg widoczne sa dopiero po kilku tygodniach od zainstnienia zapalenia/problemu. POzdrawiam i życzę zdrowia
Witam,
Widzę, ze dokładna diagnostyka radiologiczna została przeprowadzona i nie wykazała nieprawidłowości. Mimo braku nieprawidłowości na TK możliwe, ze ma Pan alergie na środek, którym prawidłowo wypełniono kanały i stad takie dolegliwości. Warto również zastanowić się czy probleme nie jest relacja miedzy górnymi i dolnymi zębami-warto przeprowadzić analizę okluzyjną i na jej podstawie rozważyć przebudowę zgryzu. Istotne jest również to czy dolegliwości obejmują rozwiniesz staw skroniowo-żuchwowy we wskazanej okolicy.
Mam nadzieje, ze znajdzie Pan specjalistę, który pomoże Panu pozbyć się bólu,
Pozdrawiam, Joanna Mastalerz-Kulik
rozumiem że ból o jednakowym nasileniu utrzymuje się przez cały dzień . Mam pytanie czy nasila się w czasie lub po jedzeniu, czy rano po obudzeniu jest nieznośny ? wydaje mi się ,że może być to związane ze zgryzem , musiałbym zobaczyć!