Mam problem z zebem i nie bardzo wiem co zrobić. Strasznie boję się dentysty bo mam od roku problem

22 odpowiedzi
Mam problem z zebem i nie bardzo wiem co zrobić. Strasznie boję się dentysty bo mam od roku problem z zatokami i gardłem. Jednak dziś się obudziłam i okazało się że jedynka która się dosyć mocno wysunela w dół jakieś dwa lata temu nad, która ciągle pojawiała się krostka z ropa dziwnie lekko teraz jest odretwiala. Nie wiem co zrobić za bardzo z tym i strasznie się denerwuje czy to oznacza że powinnam wyrwać tego zęba natychmiast bo mam wrażenie że to będzie konieczne. Dodam że kiedyś ząb bardzo mocno dokuczal ból niesamowity a później została założona plomba która wypadła ale nie odczuwalam później bólu. Nie wiem co mam zrobić bardzo mnie stresuje ta sytuacja więc piszę do was proszę o pomoc i odpowiedź specjalistów.
Dzień dobry, ząb u Pani jest do przeleczenia kanałowego. ważne będzie zdjęcie RVG , aby ocenić jak duża jest zmiana. W obecnej sytuacji leczenie będzie bez bolesne ,ponieważ ząb jest martwy. Proszę się nie bać i jak najszybciej zgłosić do lekarza. Pozdrawiam dr Kręcisz

Należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza, może uda się jeszcze uratować ząb leczac bo kanalowo.
Proszę iść do stomatologa jeśli stwierdzi że ząb nadaje się do leczenia to przeleczy kanałów jeśli nie trzeba usunąć proszę zrobić rtg najlepiej pantomogram. Zaniechanie leczenia może spowodować poważne problemy zdrowotne
Strach wynika zapewne zezłych doświadczeń w przeszłośći ale to nie znaczy że nie może Pani trafić do delikatnego lekarza i na dobre znieczulenie ewwentualnie premedykacje:) U nas stosujemy leki rozluźniające i przeciwlękowe, jeśli jest do tego wskazanie jak i sedację wziewną. Ale wracając do sedna- istotą tego co Pani/Pan opisuje jest stan zapalny w zębie, który trzeba i należy leczyć. Np kanałowo. W dobie dzisiejszej technologii i zaawansowania ekstrakcja zęba przedniego jest ostatecznością i tylko w określonych przypadkach np pionowym złamaniu korzenia. Zapraszam do kliniki na diagnozę i leczenie
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam,
Proszę udać się do stomatologa i opowiedzieć nu o swoich dolegliwościach ale także o obawach i silnym lęku. Może warto rozważyć ewentualne leczenie w podtlenku azotu? Jest gaz, który wdychany przez maską założoną na nos powoduje rozluźnienie, odprężenie i znaczny spadek stresu bez utraty przytomności. Pacjenci często zasypiają w trakcie zabiegów wykonywanych z użyciem podtlenku azotu.
Jeżeli natomiast chodzi o ząb warto przeprowadzić odpowiednią diagnostykę-lekarz powinien wykonać zdjęcia rtg, możliwe, ze zleci wykonanie tomografii, żeby moc ocenić stopień zaawansowania procesu w kości. Nie chce dawać Pani fałszywej nadziei ale dzisiejsza stomatogia ma duże możliwości-może jeszcze jest szansa na zachowanie zęba.
Trzymam kciuki! ;-)
Z tego co Pani pisze problem z tym zębem zaczął się już wcześniej. Świadczy o tym przetoka „krostka” nad zębem. Jest bardzo trudno doradzić bez diagnostyki. Myślę, że jedyną rzeczą jaką można w tym wypadku zrobić to umówić się na wizytę w gabinecie stomatologicznym. Wykonanie zdjęcia rtg i badanie kliniczne umożliwi postawienie diagnozy. Pozostawienie zęba bez leczenia może spowodować chorobę odogniskową.
Szanowna Pani, z opisu wynieka, że prawdopodobnie ząb jest martwy i powstał ropna przetoka. Nie zawsze jest to wskaznaniem do ekstrakcji. w większości przypadków leczenie kanałowe pozwala uratowac ząb. apraszam do naszego gabinetu chętnie pomożemy.
Dzień dobry. Ząb prawdopodobnie wymaga leczenia endodontycznego(kanałowego). Zapraszam na wizytę, na której będę mógł przeprowadzić badanie i postawić. Pozdrawiam Piotr Wójcik.
Witam serdecznie
Jak wstępnie wynika z opisu Pani, prawdopodobnie trzeba zastosować leczenie kanałowe.
Najpierw należy udać się do lekarza stomatologa w celu diagnostyki wizualnej/radiologicznej.
W dzisiejszych czasach jakość znieczulenia miejscowego zębów jest 100%.
Również na wysokim poziomie przebiega leczenie kanałowe za pomocą nowoczesnych instrumentów/mikroskopu i diagnostyki,tak, aby ograniczyć do minimum nieprzyjemne odczucia.
Często jest możliwość tak zwanego leczenia jednowizytowego,czyli,leczenia na którym całe leczenie jest zakończone na tej samej wizycie.
Niestety wymaga to pokonania strachu i udania się chociażby na badanie.
Diagnostyka przez internet nie jest możliwa,doraźne środki przeciwbólowe nie są odpowiednio skuteczne i nie stanowią leczenia.
Często przyjście na wizytę odpowiednio wcześnie może uratować sytuację,w której możliwe będzie minimalnie inwazyjne leczenie.
Usunięcie zęba jest ostatecznością, kiedy zawiodą inne metody.
Proszę nie zwlekać z wizytą i rozpocząć leczenie
Pozdrawiam
Serdecznie zapraszam do gabinetu na konsultację. Pozdrawiam, A.Misiejuk
Myślę że po prostu trzeba pojsc do stomatologa i pewnie przeleczyć zęba kanałowo.
Na odległosć się nie da. Nawet w erze internetu :)
Dzień dobry. Od razu powiem,że wizyta w gabinecie potrzebna jest natychmiast. Nie jest konieczne,żeby obowiązkowo rozpocząć leczenie. Należy obejrzeć, wykonać zdjęcia oraz wytłumaczyć co się da zrobić i czy da się coś zrobić. Pozdrawiam.
Szanowna Pani, myślę iż wizyta w gabinecie stomatologicznym jest jednak konieczna.
Pozdrawiam
Witam!
Konieczna jest natychmiastowa wizyta u stomatologa, jeśli chce Pani spróbować uratować jedynkę.
Wytworzyła się w tej chwili przetoka na skutek działania metabolitów bakterii beztlenowych.
Badaniem podmiotowym i przedmiotowym można ocenić stan zęba i kości.
Czas gra na Pani niekorzyść. Zaniedbania w obrębie jamy ustnej kończą się usuwaniem zębów, co Pani grozi.
Proszę zdobyć się na odwagę i koniecznie umówić się i pójść na wizytę stomatologiczną. Innej drogi nie ma.
Pozdrawiam i życzę konsekwencji w podjęciu decyzji.
dr Joanna Ziółkowska
sugeruję jak najszybszą wizytę u stomatologa. Może jeszcze nie jest za późno i uda się uratować zęba. Ale im dłużej Pani zwleka tym większa szansa na usunięcie.
Proszę się udać jak najszybciej do gabinetu.
Witam serdecznie,
Trzeba koniecznie przede wszystkim udać się na konsultację do stomatologa! Im częściej będziemy pojawiać się u stomatologa na wizytach kontrolnych, tym rzadziej będziemy musieli coś leczyć, a samo leczenie będzie nie tylko przyjemniejsze, ale też i tańsze.
Zęby ze zmianami zapalnymi, nawet bolące, zwykle da się uratować dzięki leczeniu kanałowemu i odpowiedniej, szczelnej odbudowie.
Ciężko mi jednak powiedzieć w jakim stanie jest ten ząb i czy nie za długo zwlekała Pani z wizytą.
Ząb jest na pewno do leczenia kanałowego, bądź do powtórnego kanałowego. Konieczne jest wykonanie zdjęcia punktowego by określić jak duża jest zmiana okołowierzchołkowa. Niestety nie da się postawić diagnozy przez internet bez zdjęcia i badania klinicznego. Pozdrawiam serdecznie. Lek. dent. Anna Świecimska-Pałyga
Witam, proszę zgłosić się jak najszybciej do stomatologa, im szybciej Pani się zgłosi tym ma Pani większe szanse na uratowanie zęba. Konieczne jest prześwietlenie i najpewniej leczenie kanałowe. Proszę się nie bać i udać na wizytę
Pozdrawiam
Dzień dobry,
z tego co Pani mówi ząb obumarł i w celu zachowania go należy go przeleczyć kanałowo. Jako, że miazga w zębie już nie jest żywa zabieg ten nie będzie bolesny. Proszę jak najszybciej udać się do stomatologa celem przeleczenia tego zęba, w przeciwnym wypadku z czasem może go Pani utracić.
Pozdrawiam
Nie uda się przez internet. Trzeba odwiedzić lekarza.
Witam!

Niezbędna będzie ocena zęba w gabinecie, jednak pocieszam od razu, że usunięcie zęba jest ostatecznością i zawsze staramy się robić wszystko aby leczyć.

Pozdrawiam i zapraszam!