Dziesięć lat temu zachorowałam na raka.Po chemio terapii i radio terapii posypały mi się zęby.Mam cz

9 odpowiedzi
Dziesięć lat temu zachorowałam na raka.Po chemio terapii i radio terapii posypały mi się zęby.Mam częściową protezę która jest już w fatalnym stanie!!! Muszę usunąć jeszcze pozostałe zęby i zrobić nową.Strasznie się już wycierpiała bo mam niski próg odporności na ból i ciężko goją się rany?!! Przy protezie straszny odruch wymioty!!! Nie wiem co robić!!! Czy można zrobić w miarę łagodnie i czy są protezy takie które nie wywołują tego odruchu !!!!
Witam,
Rozumiem, że istniejąca proteza też już stara i niefunkcjonująca. Z czasem i zęby w protezie i własna kość pacjenta znika, więc trzeba zrobić nową. Nie pisze Pani jaką aktualnie Pani nosi, jednak jestem przekonana, że można użyć najnowszych technologii tak, aby zmniejszyć rozmiar protezy by nie powodowała ona odruchów wymiotnych a była wygodna i o naturalnym wyglądzie. Polecam też zbadanie wszystkich zębów, o które proteza ma się wspierać. Również badanie czy leczenie może być całkowicie bezbolesne i komfortowe dzięki różnym rodzajom znieczulenia czy relaksacji pacjenta dostosowanym do indywidualnych potrzeb. Zapraszam do naszej Kliniki.

Dzień dobry, proszę się nie bać ! Po znieczuleniu, na pewno, zabieg będzie dla Pani komfortowy, czyli bez bolesny. Co do odruchu wymiotnego, musiała bym obejrzeć Pani starą protezę, zobaczyć jakie ma Pani warunki w jamie ustnej i wtedy zadecydujemy ,co dla Pani będzie najlepsze. Pozdrawiam dr Kręcisz
Protezy oparte na implantach są bardziej komfortowe. Zabiegi aby zmniejszyć dyskomfort można przeprowadzić w gazie rozweselajacym . Najlepiej w gabinetach zajmujących si3 pacjentami z dentofobia.
Dzień dobry,
Przed wszystkim gratuluje wygranej z rakiem! Zaśnięcia chirurgiczne proponowałabym przeprowadzić w gabinecie, gdzie przyjmuje chirurg specjalista. Osoba z doświadczeniem najlepiej zabezpieczy i zaopatrzy ranę i pomoże Pani w razie problemów z gojeniem, które niestety mogą występować po radioterapii. Po tylu latach proteza zdecydowania powinna być wymieniona na nową, w takim czasie kość wyrostka zębodołowego uległa znacznemu przemodelowania i zepewane w tej chwili proteza nie jest dobrze dopasowana. Proponuje niezwklekjąc wybrać się do stomatologa i skunsultiwac konkretny plan leczenia krok po kroku
Dzień dobry
Prace protetyczne planuje się indywidualnie. Ciężko powiedzieć , co można zaproponować Pani. Czasem można spróbować uratować uzębienie resztkowe, jakieś korzenie, i osadzić protezę na nich. Mozna ograniczyć w ten sposób zasięg protezy i przyzwyczaic pacjenta do samego uzupełnienia. Można rozważyć implanty, jeśli warunki ogólnozdrowotne, jak i miejscowe (no i finansowe) na to pozwalają.
Pozdrawiam
Justyna Miazek
Myślę, że najlepiej spotkać się w gabinecie, zbadać, pogadać, zaplanować. To jest i tak nieuniknione, więc im szybciej tym lepiej. Pozdrawiam
Najbardziej "przyjazne" są protezy szkieletowe,ale musi być przynajmniej kilka własnych zębów,wystarczy trzy
Witam!
Specjalizuje się w leczeniu osób cierpiących na choroby ogólnoustrojowe, jak i po terapii nowotworów.
Są różne metody zaopatrywania Pacjentów z takimi problemami.
Postępowanie jest zupełnie inne, niż u osób zdrowych w dobrej kondycji psycho-fizycznej.
Aby opracować plan leczenia niezbędna jest wizyta w gabinecie, gdzie mogę zbadać Panią, jak i wykonać niezbędne badania. Potrzebuję również wgląd do historii choroby wraz z ostatnimi wynikami badań ogólnoustrojowych.
Odruch wymiotny posiada wiele osób. Proszę się nie martwic. To nie jest problem.
Zapraszam na wizytę. Po zbadaniu Pani podmiotowo i przedmiotowo, będę mogła wypowiedzieć się autorytatywnie oraz stworzyć wspólnie z Panią plan leczenia stomatologicznego.
Pozdrawiam. Proszę nie zaniechać leczenia bez względu w jakim mieście Pani mieszka.
Zapewne i tam są specjaliści, którzy poradzą sobie w leczeniu z Pani kondycją ogólną, jak i opanują ( ominą ) strefy, których podrażnienie wywołuję masywny odruch wymiotny.
Pozdrawiam raz jeszcze i życzę odwagi w podjęciu pozytywnej decyzji o rozpoczęciu leczenia stomatologicznego. Proszę o siebie zadbać. Koniecznie.
dr Joanna Ziółkowska
Witam serdecznie,
Jak najbardziej można usunąć zęby bezboleśnie. Większość moich pacjentów to osoby, które chcą za wszelką cenę uniknąć bólu, dlatego wszystkie usunięcia wykonuję jak najdelikatniej i pod dobrym, komputerowym znieczuleniem, dzięki czemu zabieg jest znacznie przyjemniejszy.
Jeśli chodzi o protezy bez odruchu wymiotnego, to najlepszym rozwiązaniem jest odbudowa na implantach. Wtedy rozmiar protezy jest znacznie ograniczony i nie sięga tak daleko. W przypadku zwykłych protez można ograniczyć zasięg samej protezy, ale to znacznie pogorszy jej utrzymanie w ustach.