Mam pytanie dotyczące metody" Prostowanie zebow clearaligner". Czy istnieje możliwość wyprostowania

6 odpowiedzi
Mam pytanie dotyczące metody" Prostowanie zebow clearaligner". Czy istnieje możliwość wyprostowania samego dołu zębów? jak to wygląda? czy trzeba koniecznie nosić nakładki na górę i dół?
Dzień dobry, metoda Clear Aligner polega na noszeniu płytek .Są to z reguły 3 płytki o różnej twardości. Płytka może być założona tylko na żuchwę, ale o tym zadecyduje lekarz ortodonta . Pozdrawiam dr Kręcisz

Witam nie jestem ortodontą nie znam tematu.
Pozdrawiam.
Dzień dobry. Nie zajmuję się leczeniem ortodontycznym
Witam!
Konieczne jest badanie podmiotowe oraz przedmiotowe podczas wizyty u lekarza specjalisty ortodonty.
Pozdrawiam.
dr Joanna Ziółkowska
Witam serdecznie,
Tutaj o wszystkim decyduje ortodonta na podstawie wcześniejszej diagnostyki (badanie, zdjęcie cefalometryczne, zdjęcie panoramiczne, analiza okluzyjna), ale w zdecydowanej większości przypadków jest konieczność leczenia zarówno góry i dołu.
Z mojej strony mogę z kolei polecić bardziej przewidywalną wersję leczenia nakładkowego - aparat nakładkowy Invisalign, który można stosować praktycznie do wszystkich wad zgryzu i leczenie w nim trwa prawie o połowę krócej niż tradycyjnymi aparatami.
Witam, to zależy od wady zgryzu, ale zazwyczaj leczenie ortodontyczne polega na leczeniu obu łuków zębowych. Proszę zgłosić się do lekarza ortodonty w celu konsultacji i ewentualnego planu leczenia.