Od kilku miesiecy pobolewa mnie górna 5-tka po prawej stronie.A od kilku dni doszedł ból szczeki tylko i wyłącznie po stronie prawej.Ból nasila sie tylko przy otwieraniu szerzej buzi i podczas jej zamykania.
Czy mogło mnie przewiać przy gołej szyji i bez czapki? Czy może jest tego inny powód?
Dzień dobry,jeżeli górna 5 boli Panią od kilku miesięcy, to nie sądzę ,że przyczyną tego bólu będzie przewianie. Najprawdopodobniej jest stan zapalny miazgi, lub okolicy okołowierzchołkowej zęba. Proszę skontaktować się z lekarzem. Pozdrawiam dr Kręcisz

Charakter bólu przy nagryzaniu raczej wskazywałby na toczący się przewlekły proces zapalny w okolicy wierzchołka korzenia zęba 5. Nie pisze Pani, czy zęby w tej okolicy były leczone endodontycznie. Konieczne będzie prawdopodobnie poszerzenie diagnostyki o rtg w celu postawienia właściwego rozpoznania. Proponuję nie zwlekać z wizytą w gabinecie stomatologicznym, zwłaszcza że objawy bólowe trwają już dość długo.

lek. dent. Tomasz Łukasik
lek. dent. Tomasz Łukasik
Stomatolog
Katowice
Witam serdecznie,
Może to być kwestia zaostrzenia stanu zapalnego przy 5-tce - taki stan zapalny może promieniować na całą szczękę. Żeby to jednoznacznie stwierdzić, konieczna jest wizyta u stomatologa, najlepiej z wykonaniem zdjęcia RTG panoramicznego, aby sprawdzić stan kości i zębów.

lek. Agnieszka Wójcik
lek. Agnieszka Wójcik
Lekarz medycyny estetycznej, Stomatolog, Protetyk
Zakopane
Witam, Z tej krótkiej informacji którą Pani/Pan podaje trudno na pewno wywnioskować co jest przyczyną. Myślę, że nieleczenie bolącego zęba w konsekwencji rozlało się na większy, przybrało bardziej zaostrzoną postać. Zimowa aura sprzyja obniżeniu odpornośći tak i organizm zareagował zapaleniem po prawej stronie. Polecam zdjęcie rtg i szczególowo zająć się problemem
Sugeruję wizytę: Konsultacja w zakresie stomatologii estetycznej
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.