Pytania pacjentów (11)
-
Mam problem z teściową i moim mężem. Wyprowadziliśmy się miesiąc temu do nowego domu (3km od teściów
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Sytuacja, w której się pani znalazła, może być bardzo obciążająca – zarówno dla pani, jak i dla męża. Z jednej strony jest potrzeba niezależności i budowania własnego życia, a z drugiej silna presja… Więcej
-
Witam Mam 29 lat w zeszłym roku wykonała testy diagnostyczne na osobowość. Jako dziecko byłam nadru
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
To, przez co pani przechodzi, brzmi niezwykle trudno i wyczerpująco. Wiele lat poszukiwań diagnozy, różnych form leczenia, a także doświadczenie adopcji we wczesnym dzieciństwie mogły wpłynąć na… Więcej
-
Od pewnego czasu czuję się mocno przybita. Czuję jakby mnie wszystko przerastało nawet najprostsze r
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
To, przez co pani przechodzi, brzmi jak coś bardzo wyczerpującego i przytłaczającego. Po tak długim czasie pracy nad sobą może pojawiać się zmęczenie i zwątpienie, zwłaszcza gdy pojawia się wrażenie,… Więcej
-
Od 13 roku życia każdego wieczoru dreczy mnie pytanie "po co to wszystko", chodzi o istnienie i prze
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
To brzmi jak coś niezwykle trudnego i wyczerpującego. Przez tak długi czas mierzenie się co noc z lękiem, natłokiem myśli i bezsennością może odbierać poczucie spokoju i bezpieczeństwa, a także… Więcej
-
Witam, piszę z dość dziwnym problemem. Od kilku lat boję się czytac na głos i występować przed innym
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Rozumiem, że to, przez co Pani przechodzi, jest bardzo trudne i wywołuje wiele silnych emocji. Lęk przed czytaniem na głos i wystąpieniami publicznymi może być niezwykle obciążający, zwłaszcza… Więcej
-
Dobry wieczór. Nie wiem co robić. Jestem mężczyzną . Mam 30 lat. 3 lata jestem w związku z wspaniała
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dobry wieczór,
Bardzo mi przykro, że znajduje się Pan w tak trudnej sytuacji. Z jednej strony ogromna miłość do narzeczonej i chęć budowania z nią przyszłości, a z drugiej – silne… Więcej
-
Czy terapia poznawczo-behawioralna skupia się na przyczynach problemu?
Czy terapia poznawczo-behawioralna skupia się na przyczynach problemu?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Terapia poznawczo-behawioralna (CBT) koncentruje się przede wszystkim na sposobach myślenia, emocjach i zachowaniach, które wpływają na funkcjonowanie w chwili obecnej. Nie skupia się bezpośrednio… Więcej
-
Czy ktoś z państwa pacjentów też miał tak, że z powodu utraty zainteresowania rzeczami które kiedyś
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
Opisane doświadczenie jest częste w stanach obniżonego nastroju. Utrata radości z rzeczy, które kiedyś cieszyły, może prowadzić do poczucia pustki, a w konsekwencji do… Więcej
-
Dzień dobry, od 8 miesięcy uczęszczałam na indywidualna terapię integracyjna. Na ostatnim spotkan
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
Rozumiem, że ta sytuacja była dla Pani trudna i mogła wywołać wiele emocji – zwłaszcza, że po tylu miesiącach współpracy zakończenie terapii nie przebiegło w sposób, który… Więcej
-
Witam! Ostatnio męczy mnie pewien problem – obawiam się, że zrobię się czerwona w sytuacjach społec
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Szanowna Pani,
Rozumiem, jak uciążliwe i stresujące może być doświadczanie czerwienienia się w sytuacjach społecznych, zwłaszcza gdy zaczyna ono wpływać na codzienne życie. Proszę… Więcej
-
Witam, mam problemy natury emocjonalnej i psychologicznej, jestem w drugiej terapii, pierwsza w nurc
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Widzę, że zmaga się Pani z przewlekłym lękiem, natrętnymi myślami, niską samooceną, brakiem motywacji i poczuciem osamotnienia. To bardzo obciążające i naturalne, że czuje się Pani przytłoczona.… Więcej
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…