Witam Mam 29 lat w zeszłym roku wykonała testy diagnostyczne na osobowość. Jako dziecko byłam nadru

2 odpowiedzi
Mam 29 lat w zeszłym roku wykonała testy diagnostyczne na osobowość. Jako dziecko byłam nadruchliwa brak koncentracji uwagi i wogle. Szkoła skierowała mnie do poradni psychologiczne pedagogicznej a ta skierowała mnie do psychiatry. Do 2010 roku przyjmowała szereg leków od trileptalu i tegratolu po chlorprotiksen luxete asertin oraz lżejsze leki depakine Przyjmowałam wiele leków. W wieku 1.5 roku byłam adoptowana.. Nie mniej jednak w zeszłym roku w testach wyszło że mam osobowość borderline. Niestety mam wątpliwości ale jestem skłonna w to uwierzyć przeszłam wielu psychologow i psychoterapeltow niestety z marnym skutkiem. Dziś mam dylemat i niestety problemy krótkotrwałe związki przygodne ryzykowne, zachowania impulsywne, huśtawki nastroju, próby somobojcze trudności w utrzymaniu relacji między ludźmi i najgorsze to fakt trudności z oceną własnego ja tego czego się odczuje i niska samoocena. Pytanie do państwa czy warto skorzystać z pomocy Kliniki zaburzeń osobowości w Krakowie. Czy jest szansa aby "wyzdrowiec'' kolejne pytanie czy osobowość borderline jest wrodzona czy jest następstwem czegoś.
Witam. Uważam, że to, w jaki sposób opisała Pani swoją sytuację i doświadczenia życiowe potwierdza postawioną diagnozę. W przypadku zaburzeń osobowości psychoterapia jest właściwie jedyną metodą leczenia. Leki działają na objawy, ale niestety nie usuwają przyczyny. W klinice zaburzeń osobowości otrzyma Pani kompleksową, wszechstronną pomoc, uważam, że warto podjąć tam leczenie. Sama jednak musi Pani podjąć taką decyzję, ale też zostać zakwalifikowana. Proszę też pomyśleć o tym, że psychoterapia wymaga Pani zaangażowania i wysiłku, to nie jest łatwy proces i niestety bez Pani udziału samo się nic nie zmieni. Proponuję, aby tym razem dała Pani specjalistom i przede wszystkim sobie szansę.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Dzień dobry. Z Pani opisu wnioskuje, ze szuka Pani wsparcia i nadziei. Opisane przez Panią objawy faktycznie mogą potwierdzać postawioną diagnozę. To jest ważny krok, aby odpowiednio dobrać kolejne strategie leczenia. Osobowość kształtuje się mniej więcej do okresu wczesnej dorosłości. W głównej mierze jest efektem wpływu środowiska, w tym wczesnodziecięcych relacji. Nieprawidłowo ukształtowana Osobowość „leczy się” głównie poprzez psychoterapię. Pozwala to uzyskać wgląd w mechanizmy funkcjonowania i stopniowo wpływać na ich zmianę w celu lepszego przystosowania psychologicznego. Aby lepiej sobie radzić, nie szkodzić sobie i innym. Wobec tego każdy ośrodek specjalizujący się w leczeniu zaburzeń osobowości będzie dobrym kolejnym krokiem. I tak, oczywiście, jest szansa na poprawę, ale dużo tez będzie zależało od Pani motywacji. Życzę wszystkiego dobrego i serdecznie pozdrawiam.