Pytania pacjentów (135)
-
Czy układa Pani dietę dla osób chorych na Hashimoto?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, zajmuję się indywidualną dietoterapią w zaburzeniach funkcjonowania tarczycy. Zapraszam serdecznie
-
Od jakiegoś czasu mam bardzo wzdęty brzuch i coś w rodzaju zgagi (bez wymiotów i temperatury). Bez k
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, niestety czynnikiem, który może pogłębiać Pani objawy jest właśnie stres, a w przypadku, gdy nie zauważyła Pani niczego nadzwyczajnego w trakice/ po spożywaniu konkretnych produktów,… Więcej
-
Wypiłem pół kieliszka octu spirytusowego (50% octu 50% wody) ale po tym wypiłem dużo wody oraz herba
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, o ile nie ma Pan żadnych dolegliwości, np. refluks (GERD), to nie ma się czym martwić, ocet świetnie reguluje stężenie glukozy we krwi, zatem jeśli żadne dolegliwości nie wystąpiły… Więcej
-
Witam czy luźna kupa może być od fasoli szparagowej? Też dzisiaj pierwszy raz zażyłam magnez- tablet
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, Pacjenci często obserwują zmiany rytmu wypróżnień, zmianę konsystencji stolca przy zmianie sposobu odżywiania. Musiałaby to Pani zaobserwować, lecz dodam, że zmiana konsystencji stolca,… Więcej
-
Ostatnio robilam badania krwi wszystko w normie oprocz ob 16 norma Zelazo 46 norma Wlosy od paru
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, jest to zbyt krótki opis, aby móc cokolwiek określić. Na powyższe czynniki ma wpływ wiele elementów, między innymi funkcjonowanie hormonów tarczycy, ale także styl życia oraz odżywianie… Więcej
-
Bardzo proszę o interpretację wyników. Kobieta 27 lat Glukoza na czczo 100.45 Glukoza po 1h 197.9
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, glikemia na czczo jest stanem przedcukrzucowym. Należy niezwłocznie wdrożyć działania w prewencji insulinooproności i cukrzycy - zapraszam na konsultację, celem ułożenia planu żywieniowego… Więcej
-
Bardzo proszę o interpretację badań, choruję na niedoczyność tarczycy TSH-1,41 oraz hashimoto- anty
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, wyniki badań wykazują hiperinsuliniemię, insulinooproność. Należy podjąć pewne kroki, a mianowicie wdrożenie odpowiedniego żywienia i aktywności fizycznej. Można pokusić się o rozszerzenie… Więcej
-
Na jaki okres czasu układana jest dieta, w jakich odstępach czasu planowana jest wizyta kontrolna i
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, w moim gabinecie konsultacja dietetyczna wraz z jadłospisem 14-dniowym lub miesięcznym to koszt od 290 zł do 330 zł, ale jadłospis można sobie powtarzać, najlepiej nie dłużej niż 2-3… Więcej
-
Witam, Bardzo proszę o interpretacje wyników: Glukoza na czczo: 103,40 Glukoza po 1h: 141,10 G
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, glikemia na czczo wskazuje na stan przedcukrzucowy. Warto oznaczyć insulinę na czczo. Doustny test tolerancji glukozy można wykonać ponownie po upływie 4-6 miesięcy, sugeruję zatem,… Więcej
-
Chciałabym przejść na dietę ketogeniczna(tłuszczowo-białkowa), ale rok temu usunięto mi woreczek żół
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, może być to przeciwskazaniem, w zależności od tolerowania produktów. Trzeba pamiętać, że musiałaby to być bardzo dobrze skomponowana dieta zarówno pod kątem tłuszczów roślinnych, jak… Więcej
-
Czy krzywa 0/1h/2h: glukoza 78/76/88 mg/dl insulina: 3.8/11.9/18.4 ulU/ml może oznaczać jakieś probl
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, proponuję glukoza wraz z insuliną na czczo są u Pani wartościami prawidłowymi, warto przyjrzeć się temu, co dzieje się po 1 oraz 2 godzinie od spożycia węglowodanów. Zapraszam serdecznie… Więcej
-
Czy mój wzrost i waga są prawidłowe? Jestem dziewczyną. Mam 18 lat. Mam 158 cm wzrostu i ważę 55 kg.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, stosunek masy ciała do wzrostu jest prawidłowy. Najlepiej wykonać analizę składu ciała pod kątem tkanki tłuszczowej, czy mięśniowej lub wody wewnątrzkomórkowej - są to ciekawe pomiary,… Więcej
-
Proszę o interpretację glukozy 75 g. Na czczo 69mg po godz 107 mg po 2 godz 73
Proszę o interpretację glukozy 75 g. Na czczo 69mg po godz 107 mg po 2 godz 73
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, wyniki wskazują na hipoglikemię. Zalecanym postępowaniem jest np. spożywanie posiłków, co 2-3h. Pozdrawiam
-
Proszę o interpretację wyników krzywej cukrowej i insulinowej. Glukoza na czczo 96 mg/dl / 154 mg/d
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, wyniki przedstawione powyżej wskazują na insulinooproność. Najlepiej byłoby skonsultować takie wyniki z lekarzem oraz udać się na wizytę do dietetyka klinicznego. Życzę zdrowia
-
Czy stosowanie siemia lnianego może wpłynąć na przybranie wagi ? mowa o 2 łyżeczkach siemienia dzien
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, za proces utraty masy ciała odpowiada przede wszystkim deficyt energetyczny i kompozycja samej diety i jej założeń. Siemię lniane wypijane w takiej ilości samo w sobie nie spowoduje… Więcej
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…