Czy układa Pani dietę dla osób chorych na Hashimoto?

22 odpowiedzi
Czy układa Pani dietę dla osób chorych na Hashimoto?
Tak, specjalizuję się w chorobach tarczycy. Zapraszam
Sugeruję wizytę: Pierwsza wizyta z jadłospisem 14 dniowym - 250 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry,

Tak, pomagam osobom chorym na chorobę Hashimoto i mam duże doświadczenie w tym zakresie. Co więcej napisałem poradnik dotyczący postępowania dietetycznego z pacjentem chorym na niedoczynność tarczycy oraz chorobę Hashimoto dla czasopisma specjalistycznego o zdrowym odżywianiu Food Forum, które może Pani nabyć w Empikach w całej Polsce ;) Zapraszam do współpracy stacjonarnej, bądź online (więcej informacji na mojej stronie internetowej mateuszdurbas.pl). Z wyrazami szacunku, Mateusz Durbas, dietetyk kliniczny.
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyczna (pierwsza wizyta) - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
Żywienie w chorobach tarczycy to temat rzeka. U każdego pacjenta choroba przebiega nieco inaczej zatem również postępowanie żywieniowe nie będzie dokładnie takie samo. Specjalizuję się w żywieniu w chorobach tarczycy.
Serdecznie zapraszam do kotanktu.
Paula Łysakowska, Zdrowie na Talerzu. Poradnia dietetyczna
Dzień dobry,
Choroba Hashimoto jest jednym z najczęściej pojawiających się problemów zdrowotnych wśród pacjentów mojego gabinetu dietetycznego w przeciągu ostatnich 2-3 lat. Podobnie jak niedoczynność tarczycy, również Hashimoto należy leczyć dietetycznie, najlepiej we współpracy z endokrynologiem. Zapraszam do mojego gabinetu osobiście lub do kontaktu online, aby móc indywidualnie zająć się Pani przypadkiem.
Pozdrawiam
Aleksandra Kubacka
Zielony Pieprz
Dzień dobry, oczywiście, choroba Hashimoto jest plagą naszych czasów. Mam duże doświadczenie w prowadzeniu pacjentów z tym schorzeniem. Dieta ma niebagatelne znaczenie w terapii chorób tarczycy. Zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam, Lucyna Werecka
Tak mam duże doświadczenie w pracy z osobami z problemami z tarczycą w tym z chorobą Hashimoto.
Dzień dobry, Pacjenci z Hashimoto to jedni z najczęstszych pacjentów pojawiających się w moim gabinecie. Przez lata pracy nie raz przekonałam się, że dieta i suplementacja są elementem nieodzownym do poprawy samopoczucia i wyników. Z racji tego, że choroba często daje objawy ogólnoustrojowe w opiece nad pacjentem współpracujemy z psychologiem, endokrynologiem, a we wskazanych przypadkach także z trychologiem. Zapraszam do gabinetu Poradni Dietetycznej 4LINE. Pozdrawiam ciepło
Tak, oczywiście. Przy tej jednostce chorobowej dieta jest niezmiernie ważna. W tym przypadku należy zadbać o stan flory jelitowej, wprowadzić dietę przeciwzapalną (jeśli są tzw. „nietolerancje pokarmowe”, to trzeba wyeliminować produkty nietolerowane), wprowadzić kwasy omega- 3 (awokado, orzechy włoskie, tłuste ryby morskie + ewentualnie suplementacja), włączyć selen (orzechy brazylijskie), cynk (wołowina, pestki sezamu, dyni), wit. A w postaci beta karotenu (marchew, dynia, papryka, melon), wit. C (natka pietruszki, ale lekko sparzona najlepiej, cytrusy), wit. E (orzechy, pestki). Konieczne jest wyrównanie ewentualnych niedoborów wit. D. Konieczne jest zadbanie o dobre źródła pełnowartościowego białka (np. mięso, najlepiej wiejskie, ryby, najlepiej atlantyckie), tłuszczów (tłuste ryby, oliwa z oliwek, prawdziwe masło, olej kokosowy nierafinowany, ale w niedużych ilościach, orzechy, awokado), węglowodanów (pełnoziarniste produkty, typu kasze np. gryczana, warto zwrócić uwagę na komosę ryżową). Konieczna jest eliminacja jakichkolwiek toksyn, żywności przetworzonej, cukru, ograniczenie do minimum pszenicy.
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyczna (pierwsza wizyta) - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
Jestem dietetykiem klinicznym i na co dzień zajmuję się pracą z osobami cierpiącymi na różnego rodzaju choroby i dolegliwości. Mam również wiedzę i doświadczenie w pracy z osobami zmagającymi się z chorobami autoimmunizacyjnymi w tym z chorobą tarczycy Hashimoto.
Jeśli chodzi o mnie to mogę ułożyć dietę, ale poszłabym o krok dalej - zajęłabym się całą miesięczną edukacją oraz wzmocnieniu ziołami, olejkami - w taki sposób by można było zejść do jak najniższej dawki hormonu lub w niektórych przypadkach nawet do jego odstawienia. Wszystko zależy jednak od stanu jelit, od ich szczelności, zanieczyszczeń i od stanu w jakim się znajdują. Dodatkowo warto wzmocnić się psychicznie - bo nie tylko dieta ale cała osoba jest ważna - jej samopoczucie, podejście do diety, poziom stresu czy zmęczenie.
Tak, zajmuję się pacjentami z chorobą Hashimoto. Ułożę dietę indywidualną, dostosowaną do Pańskich potrzeb i możliwości. Dodatkowo przeanalizuję dotychczasowy sposób odżywiania, dam wskazówki, wskażę błędy żywieniowe. Zapraszam.
Dzień dobry. Tak, zajmuję się takimi pacjentami. Oferuje indywidualnie dopasowany plan żywienia na podstawie kwestionariusza żywieniowego, w którym uwzględnię Pani stan zdrowia oraz preferencje żywieniowe.
Dzień dobry, tak oczywiście :). pozdrawiam, Natalia Bator
Dzień dobry, zajmuję się indywidualną dietoterapią w zaburzeniach funkcjonowania tarczycy. Zapraszam serdecznie
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyczna (pierwsza wizyta) - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry, z pacjentami zmagającymi się z chorobą Hashimoto w moim gabinecie spotykam się bardzo często. Serdecznie zapraszam
Dzień dobry, jak najbardziej zajmuję się chorobą Hashimoto. Plan żywieniowy jest uzgadniany z Pani preferencjami oraz dopasowany do Pani stylu życia.
Pozdrawiam serdecznie oraz zachęcam do kontaktu,
Katarzyna Sobolewska
Dzień dobry! W swojej praktyce często pomagam osobom mającym problemy z tarczycą w tym i z chorobą Hashimoto. Stawiam na indywidualne i elastyczne podejście do każdego pacjenta, dlatego zawsze można liczyć na dopasowane do swoich preferencji i możliwości diety oraz zalecenia. Życzę dużo zdrowia!

Pozdrawiam serdecznie,
Artur Przybyłowski
Tak, jako dietetyk kliniczny specjalizujący się w chorobie Hashimoto, układam diety dla pacjentów z tą chorobą. Choroba Hashimoto wymaga spersonalizowanej diety, która dostarcza właściwej ilości składników odżywczych, a jednocześnie uwzględnia indywidualne potrzeby i preferencje żywieniowe pacjenta.

Dieta dla Hashimoto powinna zawierać odpowiednią ilość białka, węglowodanów i tłuszczów, a także witamin i minerałów, które pomagają w leczeniu choroby. W diecie powinny być uwzględnione również produkty, które pomagają w regulowaniu poziomu hormonów tarczycy, takie jak jod i selen.

Współpracując z pacjentami z chorobą Hashimoto, staram się dostosować dietę do ich indywidualnych potrzeb i preferencji, aby zapewnić im optymalną ilość składników odżywczych i pomóc w leczeniu choroby.

Pozdrawiam
mgr Klaudia Ułamek
Dietetyk kliniczny, psychodietetyk Częstochowa oraz online
Dzień dobry, specjalizuję się w chorobach tarczycy. Większość moich pacjentów choruje na Hashimoto. Jadłospis rozpisuje pod preferencje żywieniowe oraz styl życia pacjenta. Zapraszam do kontaktu.
Dzień dobry, oczywiście! Prowadzę pacjentów z chorobą Hashimoto i chętnie pomogę. Zapraszam do kontaktu.
Dzień dobry, tak współpracuję z pacjentami z chorobami tarczycy w tym Hashimoto.
Dzień dobry, specjalizuję się w obszarze żywienia chorób tarczycy, w tym Hashimoto, gdzie stawiam na obszerną edukację żywieniową i układam indywidualnie dostosowane i kompleksowe plany dietetyczne, uwzględniając wszystkie potrzeby oraz preferencje żywieniowe.