Od jakiegoś czasu mam bardzo wzdęty brzuch i coś w rodzaju zgagi (bez wymiotów i temperatury). Bez k

2 odpowiedzi
Od jakiegoś czasu mam bardzo wzdęty brzuch i coś w rodzaju zgagi (bez wymiotów i temperatury). Bez konkretnego powodu=jakiegoś specjalnego pokarmu itp. Poza tym miałam i mam bardzo stresujące życie, chore dziecko i leczę depresję. Ponadto od 8 lat nie przesypiam nocy (budzę się co ok. 2 godziny na jedzenie, mam trudności z zasypianiem). Nie pomogły leki nasenne i poprawa warunków spania. Obetnie moje BMI to ponad 30. Zaczynałam kilka diet, ale motywacja była zbyt niska. Zmiana leków antydepresyjnych poskutkowała wzrostem wagi o 10 kilo przez 2 m.ce. Mam wrażenie zamkniętego koła. Proszę o pomoc, od czego zacząć (kobieta l. 37, bez urazów neurologicznych).
Dzień dobry, niestety czynnikiem, który może pogłębiać Pani objawy jest właśnie stres, a w przypadku, gdy nie zauważyła Pani niczego nadzwyczajnego w trakice/ po spożywaniu konkretnych produktów, sugerowałabym dodatkową diagnostykę w kierunku zaburzeń układu pokarmowego (m.in w kontekście refluksu, SIBO). Do pełnej diagnostyki niezbędny jest wywiad medyczno-żywieniowy, nie znam Pani historii choroby dogłębnie wraz z wynikami badań, zatem sugeruję konsultację z dietetykiem klinicznym i lekarzem.
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyczna (pierwsza wizyta) - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Trzeba zacząć od diagnostyki - zalecam badania w kierunku SIBO/IMO, Helicobacter Pylori, Candida, pasożyty. Z wynikami badań należy udać się do dietetyka, który zbierze dokładny wywiad. Bardzo często stres prowadzi do rozchwiania mikroflory jelit, a to stanowi wrota dla innych patogenów. W razie pytań o kwestie badań chętnie pomogę.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 300 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.