mgr

Przemysław Turkowski

verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Psychoterapeuta

21 opinii +dodaj

Jestem psychologiem i certyfikowanym psychoterapeutą, absolwentem Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyłem także Wydział Biologii UW, stąd zawsze interesowało mnie… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
21 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • E
  Lokalizacja: IPIROUsługa: konsultacje psychologiczne

  Bardzo dobry kontakt. Terapeuta wzbudza zaufanie. Wszystko bardzo dobrze, bez zastrzeżeń. Profesjonalista.

 • S
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: zagadnienia emocjonalne

  Pan Przemek zadaje trafne pytania nakierowujące na sedno sprawy, ale oczywiście samemu dochodzi się do ważnych wniosków. Zna mnóstwo technik radzenia sobie z emocjami.

 • F
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: InfoScenaUsługa: nie podaję

  kultura, wiedza, klasa, zaangażowanie, zainteresowanie, skupienie na kliencie, dobra atmosfera, dobra lokalizacja

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: IPIROUsługa: psychoterapia indywidualna

  Do Pana Przemka trafiłam z polecenia przez mojego lekarza. Przebrnęłam już przez dziesiątki "specjalistów" i byłam przekonana, że już nikt nie zdobędzie mojego zaufania i dodatkowo, że nie usłyszę już nic nowego czy sensownego. Jednak ponoć Pan Turkowski to specjalista do zadań specjalnych i całkowicie się pod tym podpisuję. Zdobył moje zaufanie po kilku wizytach, w końcu widzę postępy w terapii. To wspaniały i bardzo inteligentny i doświadczony człowiek.

 • Lokalizacja: IPIROUsługa: psychoterapia depresji

  Bardzo skrupulatny , mega pozytywny, najwyższej klasy fachowiec. Nie patrzy co chwila na zegarek tylko skupia całą uwagę na problemie. Polecam.

 • K
  Lokalizacja: InfoScena

  Przemek to świetny coach i profesjonalny terapeuta. Polecam wszystkim chcącym rozpocząć lub pogłębić rozwój zawodowy i dla każdego, kto nie umie pójść do przodu ze swoim życiem. Jest ludzki, ciepły, bystry. Posiada dużą wiedzę i nieocenione umiejętności. Można mu powierzyć każde najcięższe doświadczenie. Z pewnością wyjdzie się silniejszym, spokojniejszym i pełnym zgody z samym sobą. Polecam i wysyłam mnóstwo pozytywnej energii! :)

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: IPIROUsługa: psychoterapia partnerska

  Była to wizyta partnerska. Ze względu na to że mój partner czuje się bardziej komfortowo w języku angielskim, spotkanie odbyło się w tym języku.
  Na razie za wcześnie mówić o jakichkolwiek rezultatach, ale raczej mam pozytywne uczucia po wizycie. Pan Przemysław nie miał łatwo, mój partner był raczej sceptycznie nastawiony do tego typu rozwiązania problemu. Podczas spotkania jednak się otworzył i udało nam się określić pewne rzeczy.
  Jedyne co trochę przeszkadzało podczas wizyty, to był poziom angielskiego. Pan Przemysław często długo się zastanawiał co powiedzieć i szukał słowa. Jestem pewna że po polsku spotkanie by przebiegło o wiele płynniej. Radzę albo podciągnąć słownictwo albo nie oferować takiej opcji klientom.
  Pozytywne też było podsumowanie, żeby uczestnicy wiedzieli z czym wychodzą. No i też Pan zaproponował materiały które mogą pomóc w dalszej pracy.

 • V
  Lokalizacja: IPIROUsługa: psychoterapia indywidualna

  Trafiłam do Pana Przemysława po wielu nieudanych próbach z innymi psychologami. Dla mnie podstawą konstruktywnej terapii jest nić porozumienia z psychologiem, jak nie "zaiskrzy" to szkoda czasu. Mimo mojego nastawienia "na nie" do terapii udało mi się złapać ten kontakt. Jestem naprawdę bardzo pozytywnie zaskoczona i z przyjemnością jeżdżę na "spotkania" :) Rozmowa płynie swobodnie , jeżeli trzeba zatrzymujemy się na jakimś temacie i zaczynamy drążyć, klapki w mózgu powoli zaczynają się otwierać i okazuje się, że wcale nie wiem o sobie wszystkiego , a na pewno nie wiem najlepiej ;) Psychoprzemo, jak nazwałam Pana Przemysława (i mam nadzieję, że nie urażę , bo nie ma to cienia pejoratywnego wydźwięku) wie , że konkretnie do mnie docierają racjonalne przekazy i takimi się posługuje. Serdecznie polecam Pana Przemysława - nawet tym najbardziej opornym :)

 • A

  Terapia u pana Przemysława jest wyprawą w głąb siebie, poznawaniem swoich emocji, mocnych stron, zasobów. Nauką tego jak budować relacje by były dobre, a przede wszystkim tego jak dbać o siebie. Gdy przyszłam na nią po raz pierwszy miałam lęki i byłam kompletnie rozbita emocjonalnie i życiowo. Na prawdę nie wiedziałam już jak mam sobie radzić. Jedyne, co wiedziałam to to, że potrzebuję pomocy. I ją otrzymałam. Bałam się, że nie dam rady przejść przez całą terapię, że będzie trudno i strasznie. A dzisiaj jestem po ostatnim spotkaniu i wiem, że było warto. A moje wszystkie obawy były bezpodstawne. Bo chociaż zdarzały się trudne momenty to one zawsze były po coś. A cała terapia odbywała się w atmosferze wsparcia, zrozumienia, cierpliwości, a przede wszystkim ogromnego ciepła. Z każdy kolejnym spotkaniem uczyłam się siebie, a teraz już wiem, że psychoterapia na prawdę zmienia, tylko trzeba się na nią otworzyć. Jestem bardzo wdzięczna panu Przemysławowi za te pół roku wspólnej pracy pełnej nowych wyzwań, stawiania sobie celów, eksperymentowania. Pracy, która z każdym kolejnym spotkaniem dawała kolejne owoce. Dzisiaj wiem też, że psychoterapii nie trzeba się bać i że warto się na nią zdecydować aby poznać siebie i nauczyć się jak radzić sobie w różnych momentach życia. Z całego serca polecam każdemu, kto potrzebuje profesjonalnej pomocy.

 • D
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Trafiłam do Pana Przemysława w stanie kompletnego rozbicia, zagubienia a momentami wręcz przerażenia i kompletnej bezradności... Był to mój pierwszy kontakt z terapeutą więc nie bardzo wiedziałam czego się spodziewać, ale od naszego pierwszego spotkania czułam, że trafiłam na człowieka, który zrobi wszystko co w jego mocy, żeby mi pomóc. Pan Przemysław jest niezwykle uważnym słuchaczem, bardzo koncentruje się na każdym problemie i stara się zaadresować go w pełnym kontekście sytuacji i historii klienta. Potrafi też (bardzo trafnie - co może też czasem zaskakiwać!) znaleźć silne strony klienta i na nich budować drogę do wyjścia z kryzysu. Wskazuje też te słabsze strony, pomagając je okiełznać poprzez zrozumienie ich źródła. Praca z Panem Przemysławem jest niezwykle uspokajającym i oczyszczającym doświadczeniem. Sposób w jaki prowadzi rozmowę pozostawia klientowi przestrzeń i daje niezmierne poczucie bezpieczeństwa. Swego rodzaju misją Pana Przemysława jest jak najszybsze wyciągnięcie klienta z kryzysu i pomoc w stawianiu pierwszych kroków po wyjściu z niego. Nasza współpraca nade mną trwała zaledwie pięć miesięcy! Zanim do niego trafiłam myślałam, że latami będę się kisić w swoim problemie...
  Pan Przemysław nie rozleniwia i nie wydaje wyroków, nie daje prostych rozwiązań, uczy samodzielności i nie uzależnia od siebie. Jest niezwykle profesjonalny w podejściu do swojej pracy i klienta. Traktuje klienta poważnie, będąc przy tym niezwykle ciepły, wspierający i oddany sprawie.
  Z całego serca polecam go każdemu, kto czuje, że potrzebuje zdecydowanej, profesjonalnej pomocy psychoterapeutycznej.
  Pozdrawiam wszystkich!!!

Pytania pacjentów (18)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem psychologiem i certyfikowanym psychoterapeutą, absolwentem Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyłem także Wydział Biologii UW, stąd zawsze interesowało mnie co kryje się na styku ludzkiego umysłu i ludzkiego mózgu, psyche i somy.
  Odbyłem szkolenie w ramach 4-letniego Studium Psychoterapii i 2-letniego Studium Coachingu. Złożyłem egzamin przed komisją ds. certyfikacji szkoleń Polskiego Stowarzyszenia Neurolingwistycznej Psychoterapii, organizacji akredytującej, której wymagania są zgodne z wytycznymi European Association for Psychotherapy (EAP).
  Pracuję pod superwizją indywidualną i zespołową.
  W swojej pracy nastawiony jestem na odkrywanie i rozwijanie potencjału drzemiącego w ludziach i harmonijne osiąganie istotnych celów psychoterapeutycznych. Wierzę, że każdy człowiek, również ten bardzo cierpiący, zraniony i przeżywający kryzys ma wiele wewnętrznych zasobów i możliwości.
  Moje motto brzmi: LUDZIE SIĘ ZMIENIAJĄ.
  Prowadzę psychoterapię krótkoterminową, a w razie potrzeby proponuję klientom dłuższe formy współpracy.

  Moja strona www.przemekturkowski.pl i BLOG o psychoterapii: www.psychoterapiazmienia.pl
  W razie pytań zapraszam do kontaktu telefonicznego : Jeśli nie odbiorę proszę o SMS "kontakt w sprawie psychoterapii" - oddzwonię w wolnej chwili, lub do zadawania pytań na moim profilu przy pomocy przycisku "zadaj pytanie".

  Zapraszam ;-)

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Psychologia kliniczna

Edukacja

 • Wydział Psychologii Uniwersytet Warszawski
 • Wydział Biologii Uniwersytet Warszawaski
 • 4-letnia Szkoła Neurolingwistycznej Psychoterapii
 • program rozwojowy Long Life Learning - Leonardo da Vinci - praca z żałobą, stratą i rozstaniem
 • Szkoła Dramy - Stowarzyszenie StopKlatka
 • Trening Behawioralno-Poznawczy Arnolda Goldsteina - Trening Zastępowania Agresji
więcej

Publikacje

 • Blog o popularyzujący naukowe podejście do psychoterapii: http://psychoterapiazmienia.pl
 • Neurolingwistyczna psychoterapia w leczeniu zaburzeń lękowych, Psychoterapia 3 (178) 2016, strony: 53-62
 • „The Clinical Effectiveness of Neurolinguistic Programming: A Critical Appraisal.” (Współautor rozdziału „Other Therapeutical Applications” wraz z Lisą Wake i Lukasem Derksem) 2013.
 • Kliniczna skuteczność NLP i NLPt. Analiza badań Autor: Wake, Lisa & Gray, Richard M. & Bourke, Frank S. http://sklep.zysk.com.pl/kliniczna-skutecznosc-nlp...
 • MANUAL TO SUPPORT PROFESSIONALS DURING THEIR WORK WITH DYING AND BEREAVED PERSONS (współautor) 2011.
 • Social panorama during working with bereaved person and support gorups (współautor)2011.
 • 4 kroki w pracy żałobą (współautor) 2011.
więcej

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • staż kliniczny, oddział dzienny Wojewódzkiego Zespołu Publicznych Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Warszawie

Certyfikaty

 • Przemysław Turkowski, psycholog w mieście Warszawa - Certyfikaty
 • Przemysław Turkowski, psycholog - Certyfikaty

Choroby

więcej

Zdjęcia