O nas

Przychodnia Lekarska rozpoczęła swoją działalność w roku 1992, jako filia istniejącej już placówki W. Kack-Karwiny. Pierwszą siedzibą naszej przychodni były wynajmowane pomieszczenia w bloku przy ul. Szafranowej. W skromnych warunkach ale przemiłej atmosferze personel medyczny kierowany przez dr n. med. Stefana Penka sprawował opiekę nad pacjentami.

W roku 1995 nastąpiło przekształcenie Przychodni Lekarskiej w Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej oraz zmiana nazwy na Przychodnia Dąbrowa-Dąbrówka. W wyniku konkursu ogłoszonego przez Urząd Miasta Gdyni, rok później, nowym kierownikiem przekształconej już przychodni została Ewa Zagórska-Onoszko.

Kilka lat później w 1998 r. przychodnia zmieniła siedzibę na specjalnie zaadoptowany na ten cel budynek przy ul. Sojowej 22. Była to na owe czasy pierwsza w pełni skomputeryzowana placówka tego typu w Gdyni. Nowe otwarcie przychodni uświetnił festyn, na którym lokalna społeczność miała możliwość skorzystania z nieodpłatnych badań, a dla dzieci przygotowano wymyśle gry i konkursy. Pozwalamy sobie zacytować słowa, które w imieniu Wojewody pomorskiego wpisała do księgi pamiątkowej Dyrektor Generalny Pomorskiego Urzędu Wojewody – Wiesława Chojnacka „Ten piękny obiekt, dzieło wielu rąk i serc ludzkich, jest dowodem na to, że nawet w tych trudnych czasach można tworzyć dzieła wielkie. Niech to będzie zachętą i wskazaniem dla wątpiących.”

W skutek ciężkiej choroby kierownik lek. med. Ewy Zagórskiej-Onoszko nowym dyrektorem SPZOZ Przychodnia Dąbrowa-Dąbrówka w marcu 2001r. został lek. med. Andrzej Chrostowski. Dużym sukcesem było dobudowanie w roku 2004 dodatkowego skrzydła na potrzeby poradni specjalistycznych, pracowni RTG i mammografii. Wyposażenie pomieszczeń sfinansowane zostało częściowo ze środków przedakcesyjnych Unii Europejskiej w ramach Programu Phare 2001 SSG.

Konsekwencją dynamicznego rozwoju przychodni była adaptacja budynku przy ul. Sojowej 33c z przeznaczeniem na Oddział Chirurgii Jednego Dnia. Projekt przewidywał również rozszerzenie działalności istniejących dotychczas 18 poradni specjalistycznych. To ambitne przedsięwzięcie powstało w dużej mierze dzięki kolejnej, tym razem znacznie większej unijnej dotacji. W roku 2006 rozpoczęła się budowa nowoczesnego centrum, która zakończyła się dwa lata później. Z początkiem 2009r. podpisaliśmy pierwszy kontrakt z NFZ na świadczenie usług szpitalnych ubezpieczonym pacjentom.

Obecnie Przychodnia Dąbrowa-Dąbrówka może poszczycić się jedną z najszerszych ofert diagnostyczno-terapeutycznych wśród placówek tego typu w woj. pomorskim. Zakres naszych usług obejmuje podstawową opiekę zdrowotną, poradnie specjalistyczne, rehabilitację leczniczą, zabiegi chirurgiczne wykonywane w trybie jednodniowym oraz szeroką diagnostykę. Przychodnia wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt medyczny, a pacjentów przyjmują specjaliści o wysokich kwalifikacjach z doskonałym przygotowaniem zawodowym. Potwierdzeniem naszej dbałości o pacjenta jest certyfikat zgodności z normą PN-EN ISO 9001:2015 w zakresie świadczenia usług medycznych w trybie ambulatoryjnym i szpitalnym. Naszym głównym celem jest przede wszystkim zdrowie i zadowolenie każdego pacjenta.
Dowiedz się więcej
Szczegóły prawne

Usługi

Specjaliści

Opinie o specjalistach (70)

Ogólna ocena

  A
  Profil zweryfikowany
  Lekarz: Agata Grzybowska konsultacja ginekologiczna

  Doktor Grzybowska prowadziła moją ciążę. Doktor zawsze wszystko rzeczowo wyjaśniała i robiła dokładnie badania. Do tego jest bardzo miła i empatyczna. Miałam do niej pełne zaufanie.

  Profil zweryfikowany
  Lekarz: Małgorzata Baluta Inny

  Kolonoskopia wykonywana bez znieczulenia. Ale też bez jakiejkolwiek empatii. Doktor nic nie wyjaśniła przed badaniem, nie podała szczegółów pomimo tego że wiedziała, że to mój pierwszy zabieg. W trakcie czułam ogromny ból. Wprowadzała endoskop na siłę, a przy moim krzyku, zero reakcji na ból. Zero reakcji i empatii. Zadnej propozycji, ze może Pani odsapnie, może chwilkę przerwy. I wtedy delikatniej prowadzone. Kazała mi się rozluźniać i oddychać w momencie największego bólu. Tylko nieuprzejme pytania retoryczne typu : "Ale co pania boli ?! ". Żadnego pytania , czy przerywamy itp. Sama podjęła decyzję i nagle rzuciła- "nie będzie mi tu straszyć pacjentów!" I szybkim ruchem wycofała endoskop.
  Po ubraniu się jie otrzymałam żadnych dalszych zaleceń, tylko rzuciła mi na biurko opis, że pacjentka nie współpracowała i proponuje znieczulenie. Zbadała mi 2/3 jelita. Na drugie badanie.... chyba się nie zdecyduje. Wyszłam upokorzona i potraktowana jak wariatka. Nie polecam. Stanowczo!

  J
  Profil zweryfikowany
  Lekarz: Wojciech Kropidłowski Konsultacja chirurgiczna

  Muszę podzielić się swoją, ponieważ tacy ludzie zasługują na docenienie. Pojawiłam się na wizycie z uwagi na zmiany barwnikowe wymagające usunięcia. Doktor bardzo zadbał o to, abym podczas wizyty czuła się po prostu normalnie. Był konkretny, a wycięcie i zszycie rany zajęło kilka chwil. Cieszę się, że trafiłam na człowieka, który nie wzbudza poczucia lęku, a daje odczuć, że wycięcie zmiany to zwykła, codzienna rzecz. Doktor nie rozwodzi się nad całym zabiegiem, co mnie osobiście bardzo cieszyło. Nie lubię opowiadania co się dzieje, bo jeszcze bardziej mnie to stresuje.
  Również wielkie podziękowanie dla Pani Pielęgniarki z zabiegowego - wspierała mnie, kiedy emocje wzięły górę i zajmowała słowem, abym nie myślała o całym zabiegu w trakcie jego trwania.

  T
  Profil zweryfikowany
  Lekarz: dr n. med. Piotr Michniowski

  Wizyta przerosła moje oczekiwania, oczywiście w pozytywnym sensie.
  Pan Doktor przeprowadził szczegółowy wywiad, zbadał mnie, zaproponował, a później wykonał zabieg., Teraz mój bark wraca do zdrowia. Zdecydownie polecam .

  P
  Profil zweryfikowany
  Lekarz: Małgorzata Baluta Inny

  W dniu 21.02.23 miałam wykonywaną po raz pierwszy kolonoskopię. Samo badanie do przyjemnych nie należy, jednakże z pomocą Pani doktor, nie było aż tak strasznie :) Pani Doktor, to niezwykle sympatyczna i ciepła osoba.

  Polecam i życzę dużo zdrowia dla całego personelu!

  S
  Profil zweryfikowany
  Lekarz: lek. Martyna Kulesza kwalifikacja do operacji

  Bardzo dokladne, rzetelne badanie, z leczeniem zachowawczym, dokladny wywiad, bardzo punktualna i empatyczna Pani doktor - czysta przyjemnosc

  M
  Profil zweryfikowany
  Lekarz: lek. Longina Korzecka konsultacja pediatryczna

  Lekarza dla córki szukałam już w czasie ciąży, wtedy o dr Korzeckiej ledwo był ślad w internecie. Mam wielkie szczęście, że znalazłam właśnie tą Panią. Jest to lekarz z powołania, uwielbia dzieci i łaknie wiedzy, ciągle się kształci i dzieli się nowinkami z radością, że może komuś pomóc. Córka ją uwielbia i ja też Zawsze dokładnie bada pacjenta, bez pośpiechu, zbiera dokładny wywiad od rodziców. Diagnozy i proponowane leczenie zawsze wyprowadzały córkę z każdej choroby. Kilka razy byliśmy u innych lekarzy (w zastępstwie, kiedy mieszkaliśmy dalej) i żaden nie miał takiego podejścia i często córka nie wychodziła z choroby tak szybko jak pod opieką Pani dr Korzeckiej. Jak sytuacja była poważna, Pani dr przepisywała silniejsze leki, ale jeżeli nie było to niezbędne, starała się wyleczyć homeopatią i lżejszymi lekami. Patrzy holistycznie na pacjenta i tak leczy. To kobieta z ogromnym doświadczeniem i wielkim sercem. Wiele jej zawdzięczam. Cieszę się, że teraz więcej rodziców dowie się o tak wspaniałym lekarzu

  M
  Profil zweryfikowany
  Lekarz: dr n. med. Piotr Michniowski

  Pan Doktor jest profesjonalny, sympatyczny, zaangażowany i obdarzony dużą empatią. Bardzo szczegółowo wszystko objaśnia, rysuje i upewnia się czy pacjent rozumie na czym polega schorzenie, jak będzie wyglądał zabieg i z jakim ewentualnym ryzykiem się wiąże. Ciesze się, że trafiłam na takiego świetnego specjalistę od barku.

  E
  Profil zweryfikowany
  Lekarz: lek. Longina Korzecka konsultacja pediatryczna

  Pani Dr. Korzecka jest wspaniałym lekarzem i człowiekiem. Ma holistyczne podejście do pacjenta i traktuje rodzica, jak partnera w poszukiwaniu rozwiązania. Zdecydowanie polecam. Jestem szczęśliwa, że trafiłam na takiego lekarza , który jest kompetentny , empatyczny, i któremu można całkowicie zaufać.

  A
  Profil zweryfikowany
  Lekarz: lek. Longina Korzecka konsultacja pediatryczna

  Chodzimy do Pani Doktor już od 8 lat z trójka dzieci i jesteśmy bardzo zadowoleni. Kiedy nie trzeba to nie dostajemy antybiotyków, jak tylko można łączymy leczenie z hemoopatią. Diagnozy są trafne i dzieci szybko dochodzą do siebie. Jeżeli jest potrzeba to Pani Dokotor chętnie odbiera telefony i rozwiewa nasze wątpliwości.
  Bardzo się cieszę ze właśnie do tej Pani Doktor trafiliśmy.

  Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Kontakt

Najczęściej zadawane pytania

Powiązane wyszukiwania