Przychodnia Lekarska rozpoczęła swoją działalność w roku 1992, jako filia istniejącej już placówki W. Kack-Karwiny. Pierwszą siedzibą naszej przychodni były wynajmowane pomieszczenia w bloku przy ul. ... więcej

Informacje o placówce

Gabinety

Centrum Medyczne Dąbrowa-Dąbrówka Sp. z o.o.

Sojowa 22

81-589 , Gdynia , pomorskie

Pokaż dane kontaktowe +48 58 ...
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

Centrum Medyczne Dąbrowa-Dąbrówka Sp. z o.o.

Sojowa 33c

81-589 , Gdynia , pomorskie

Pokaż dane kontaktowe
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

O nas

Przychodnia Lekarska rozpoczęła swoją działalność w roku 1992, jako filia istniejącej już placówki W. Kack-Karwiny. Pierwszą siedzibą naszej przychodni były wynajmowane pomieszczenia w bloku przy ul. Szafranowej. W skromnych warunkach ale przemiłej atmosferze personel medyczny kierowany przez dr n. med. Stefana Penka sprawował opiekę nad pacjentami.

W roku 1995 nastąpiło przekształcenie Przychodni Lekarskiej w Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej oraz zmiana nazwy na Przychodnia Dąbrowa-Dąbrówka. W wyniku konkursu ogłoszonego przez Urząd Miasta Gdyni, rok później, nowym kierownikiem przekształconej już przychodni została Ewa Zagórska-Onoszko.

Kilka lat później w 1998 r. przychodnia zmieniła siedzibę na specjalnie zaadoptowany na ten cel budynek przy ul. Sojowej 22. Była to na owe czasy pierwsza w pełni skomputeryzowana placówka tego typu w Gdyni. Nowe otwarcie przychodni uświetnił festyn, na którym lokalna społeczność miała możliwość skorzystania z nieodpłatnych badań, a dla dzieci przygotowano wymyśle gry i konkursy. Pozwalamy sobie zacytować słowa, które w imieniu Wojewody pomorskiego wpisała do księgi pamiątkowej Dyrektor Generalny Pomorskiego Urzędu Wojewody – Wiesława Chojnacka „Ten piękny obiekt, dzieło wielu rąk i serc ludzkich, jest dowodem na to, że nawet w tych trudnych czasach można tworzyć dzieła wielkie. Niech to będzie zachętą i wskazaniem dla wątpiących.”

W skutek ciężkiej choroby kierownik lek. med. Ewy Zagórskiej-Onoszko nowym dyrektorem SPZOZ Przychodnia Dąbrowa-Dąbrówka w marcu 2001r. został lek. med. Andrzej Chrostowski. Dużym sukcesem było dobudowanie w roku 2004 dodatkowego skrzydła na potrzeby poradni specjalistycznych, pracowni RTG i mammografii. Wyposażenie pomieszczeń sfinansowane zostało częściowo ze środków przedakcesyjnych Unii Europejskiej w ramach Programu Phare 2001 SSG.

Konsekwencją dynamicznego rozwoju przychodni była adaptacja budynku przy ul. Sojowej 33c z przeznaczeniem na Oddział Chirurgii Jednego Dnia. Projekt przewidywał również rozszerzenie działalności istniejących dotychczas 18 poradni specjalistycznych. To ambitne przedsięwzięcie powstało w dużej mierze dzięki kolejnej, tym razem znacznie większej unijnej dotacji. W roku 2006 rozpoczęła się budowa nowoczesnego centrum, która zakończyła się dwa lata później. Z początkiem 2009r. podpisaliśmy pierwszy kontrakt z NFZ na świadczenie usług szpitalnych ubezpieczonym pacjentom.

Obecnie Przychodnia Dąbrowa-Dąbrówka może poszczycić się jedną z najszerszych ofert diagnostyczno-terapeutycznych wśród placówek tego typu w woj. pomorskim. Zakres naszych usług obejmuje podstawową opiekę zdrowotną, poradnie specjalistyczne, rehabilitację leczniczą, zabiegi chirurgiczne wykonywane w trybie jednodniowym oraz szeroką diagnostykę. Przychodnia wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt medyczny, a pacjentów przyjmują specjaliści o wysokich kwalifikacjach z doskonałym przygotowaniem zawodowym. Potwierdzeniem naszej dbałości o pacjenta jest certyfikat zgodności z normą PN-EN ISO 9001:2015 w zakresie świadczenia usług medycznych w trybie ambulatoryjnym i szpitalnym. Naszym głównym celem jest przede wszystkim zdrowie i zadowolenie każdego pacjenta.

Nasza oferta

Zakres naszych usług obejmuje podstawową opiekę zdrowotną, poradnie specjalistyczne, rehabilitację leczniczą, zabiegi chirurgiczne wykonywane w trybie jednodniowym oraz szeroką diagnostykę.

Choroby

 • zaćma oka

Profile społecznościowe

Typ placówki

 • Przychodnia

Opinie o lekarzach z tej placówki

Ogólna ocena

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
  J
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: Agnieszka Joanna Paul Inny

  Pani Doktor jest chyba najlepszym lekarzem, z jakim miałam do czynienia- jest profesjonalna i niezwykle empatyczna, słucha, dopytuje, widzi niekiedy nieistotne z poziomu pacjenta powiązania i przede wszystkim wyciąga trafne wnioski. Ogólnie nie lubię chodzić do lekarza (nikt chyba nie lubi, a ja jestem z tych którzy idą jak już nie ma absolutnie wyjścia), ale Pani Doktor jest wyjątkiem potwierdzającym regułę- bardzo się cieszę że udało mi się zapisać razem z rodziną. Jedyne czego żałuję to że z przyzwyczajenia odkładałam tyle czasu pierwszą wizytę i ignorowałam problemy, którymi powinnam zająć się już dawno temu.
  Dodatkowo Pani Doktor Paul przeprowadziła bardzo dokładny wywiad, zleciła badania i niezbędne wizyty u specjalistów, wszystko omówiła i wytłumaczyła. Złoty człowiek, fantastyczny lekarz!


  D
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: dr n. med. Piotr Michniowski kwalifikacja do zabiegu

  Konsultacja ortopedyczna u Pana Doktora w mojej ocenie na najwyższym poziomie, dokładne badanie fizykalne, na podstawie którego trafnie zdiagnozował uszkodzenia barku, co potwierdza badanie rezonansem. Dokładnie i cierpliwie wyjaśnił i pokazał na czym polegają uszkodzenia, sposób operacji a także przebieg rehabilitacji. Zdecydowanie najwyższa ocena za fachowość, cierpliwość i życzliwe podejście.


  K
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: Małgorzata Baluta Inny

  Pani doktor bardzo sympatyczna i pomocna. Miałam dzisiaj wykonywaną kolonoskopia. Badanie wykonane sprawnie i delikatnie. Pani doktor wszystko dokładnie wyjaśniła i nie czułam żadnego dyskomfortu. Polecam!


  A
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: dr n. med. Piotr Michniowski kwalifikacja do zabiegu

  Bardzo kompetentny ,komunkatywny szczerze mówiący o plusach i minusach operacji Cieszę się bardzo że spotkania z Panem doktorem Piotrem Michnikowskim Polecam wspaniały ortopeda


  P
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: dr n. med. Piotr Michniowski kwalifikacja do zabiegu

  Wizyta w umówionym czasie, przedstawione objawy zostały prawidłowo odczytane i zinterpretowane. Lekarz godny polecenia.


  M
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: dr n. med. Piotr Michniowski artroskopia stawu kolanowego

  Cudowny lekarz i najlepszy specjalista w swoim fachu. Doktor wykonywał u mnie artoskopię stawu kolanowego. Trafić na takiego lekarza to naprawdę wielkie szczęście. Polecam każdemu z czystym sumieniem.


  J
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: Wojciech Kropidłowski Konsultacja chirurgiczna

  To była moja pierwsza wizyta, pierwszy raz mam guza i jestem wystraszona. Na wejsciu usłyszałam, że on się nie zajmuje tarczycą - ja tu jestem tylko pacjentem kierowanym przez osoby które powinny wiedzieć gdzie i po co. Pan doktor nie dawał dokończyć zdania, niby o coś pytał, ale odpowiedź go nie interesowała. Co chwilę pytał czego ja od niego chce, ochrzanił, że nie jestem doinformowania, a on od tego nie jest, żeby mi wszystko tłumaczyć. Wypisał skierowanie na biopsje, ale czekał, aż ja wyrażę taka chęć, że niby On mnie do niczego nie chce zmuszać. Dziwne bo nie podał żadnej alternatywy, czy nie poinformował o zagrożeniach związanych z biopsją. Czekałam miesiąc na wizytę u specjalisty z nadzieją, że wysłucha, wytłumaczy i pokieruje - wielkie rozczarowanie. Po wizycie nie pozostało nic innego jak się rozpłakać, otrząsnąć i poszukać właściwego lekarza. Nawet jeśli trafiłam nie tam gdzie trzeba i lekarz bardziej mi pomóc nie mógł, wizyta mogła być trochę przyjemniejsza. Podejście do pacjenta/człowieka w moim odczuciu niewłaściwe.


  A
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Longina Korzecka Inny

  Pani Doktor jest przede wszystkim lekarzem z pasja, doskonalone porozumiewa się z małymi dziećmi, stosuje również homeopatię, antybiotyki tylko jeśli są konieczne, wspiera odporność dziecka by uniknąć infekcji w przyszłości.


  M
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Longina Korzecka Inny

  Pani doktor, jest przemiłą osobą, która ma odpowiednie podejście do małych pacjentów co powoduje, iż wizyta u nie jest przyjemnością.
  Duża wiedza oraz bogate doświadczenie powodują iż diagnozy są trafnie. Bardzo polecam moja córka chętnie chodzi na wizyty do P. doktor.


  Ł
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Longina Korzecka Inny

  Rewelacyjny lekarz i bardzo dobry człowiek. Nigdy nie mieliśmy problemu by dostać się na wizytę, pomimo zajętych terminów. Diagnozy zawsze były trafne a leczenie skuteczne. Po wizycie zawsze jesteśmy spokojniejsi i wiemy co robić, lub też do kogo się udać by podjąć leczenie. Polecamy!!!


  Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Powiązane wyszukiwania